Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Τέλεια νέα με το ντοπλερ γλυκιά μου!!εννοείται ότι θα πάνε όλα καλά,ήμουν σίγουρη!!!

Με λίγη προσοχή μπορείς να βγεις μια βόλτα στα μαγαζιά,διάλεξε μια ώρα που να μην έχει φουλ κόσμο κ συνωστιζεσαι,μασκουλα κ ολα καλά θα είναι.αντε κ καλή άδεια σιγά σιγά!!

Συγνώμη ξέχασα για τις τρεις καισαρικές κ να πω κ την αλήθεια δεν ήξερα ότι έχει όριο κ δεν μπορείς να κάνεις παραπάνω.οπως κ να χει έχεις τρία τέλεια γερά παιδάκια ,όνειρο για κάθε γυναίκα κ μαμα!!:x 

Κοπέλα μου ψυχραιμία αρχικά.το καταλαβαίνω ότι είναι σπαστικό κ αυτό το σκωτσέζικο ντους σου την δίνει στα νεύρα αλλά να σκέφτεσαι ότι ο,τι είναι ,είναι για λίγο καιρό ακόμα κ λύσεις ευτυχώς υπάρχουν χωρίς να επηρεαστεί καθόλου το μπεμπακι σου.θα κάνεις διατροφουλα κ μπορεί να μην χρειαστείς καν ινσουλίνη.εγω πέρσι με τιμές καμπύλης πολύ χειρότερες από τις δικές σου κ με διατροφή κ μόνο τα κατάφερα.θα δεις,όλα θα γίνουν.

Αν ημουν μικρότερη και χωρίς θέματα στις εγκυμοσύνες με μια 5ετια ανάμεσα από την 3η στην 4η κάνεις και 4ο παιδάκι άμα θέλεις! Εγώ δεν έχω τις προϋποθέσεις! :)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου τωρα μπηκα να σας διαβασω και ειδα εχουμε πολλα νεακια!! Θα απαντησω σιγα σιγα σε ολες σας και ελποζω να μην ξεχασω καμια!!

Εγω σημερα ειδα το Ραφαηλακο μας, ειναι 2450γρ, 45εκ, εχει τη θεσουλα του παρει και ολα ειναι καλα ειπε η γιατρος. Εκανα τεστ για στρεπτοκοκκο σημερα, θα σας πω οταν βγει! Πλεον θα με βλεπει καθε 2 βδομαδες! Τελικη ευθεια κοριτσακια μου!

@Geo81να τη και η αλλη αφρατουλα της παρεας μας! Με το καλο κοριτσι μου να την κρατησεις αγκαλιτσα!!

@fairy-maryκοριτσι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου, επειδη ξερω το ειχες εγνοια! πο δω και περα ευχομαι να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να ειναι ολα τελεια!

@Marilou77κοριτσι μου λογικο με τον εμετο, το στομαχι πλεον χωρος γιοκ αλλα αμα πεινας τί να κανεις; Δοκιμασε να τρως λιγο πιο αργα ισως, μηπως χορταινεις με πιο μικρη ποσοτητα και απλα τρως πιο συχνα. Οσο για τις τιμες, δε θα σχολιασω...Πολυ εκνευριζομαι που στην Ελλαδα εχουμε δημοσια και ιδιωτικη υγεια...Τελειως αδικο το θεωρω...Ας ερθουν γερα τα μωρακια και χαλαλι ο μπαμπας θα τον αναλαβει μετα χιχι!

@Eirini1988τελεια τα σνακ σου!!! Καλα Χαριμπο ειναι πρωτα στη λιστα της μαιας γιατι λεει χρειαζομαστε ζαχαρη εκεινη την ωρα! Εγω ουτε να τα δω δε μπορω με ανατριχιαζουν τα ζελεδακια! Καλοφαγωτα!!!

@Gogo1994και @Despoina Marκοριτσαρες μου μη σκατε με τα κιλα! Δεν ειναι κιλα ακριβως, ειναι μωρο, μητρα, στηθος, αιμα, αμνιακο υγρο, λιπος που αποθηκευει ο οργανισμος για να παραγει γαλα κτλ! Παμε στοιχημα οτι σε λιγο καιρο μετα το μαιευτηριο θα εχουν φυγει τα περισσοτερα; Οσο για το τζην Γωγουλα μου νομιζω ουτε καν  δε θα φορουσα! Αν δεν ειναι βαμβακερο και ελαστικο το παντελονι (κοινως κολαν ή καλσον) δεν το αντεχω πανω μου!! Φορεματακια με κολανακια-καλσονακια οπως το λες!!!

@Argyroulaμου πώς ειναι η γιαγια σου; Κοριτσι μου μην καθεσαι και σκας τωρα με το ζαχαρο οσο γινεται. Θα κανεις τη διατροφουλα σου και ολα θα πανε σουπερ. Εξαλλου ξερεις τί να κανεις! Ειναι σπαστικο εχεις δικιο και μην προσπαθεις να εξηγησεις και πολλα τωρα! Παρε ως δεδομενο τη διατροφουλα και να σου πω οτι το ζαχαρο θελει και λιγο ηρεμια, οποτε να το παρεις χαλαρα! Στην εποχη μας παλι καλα εχει απειρα προιοντα διαβητικων, χωρις ζαχαρη ή αλευρι και νοστιμα! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος οπως σας εχω πει 100 φορες και αληθεια εχουμε βρει πολλες λυσεις και ιδεες! Για λιγο ακομη ειναι κοριτσι μου, μετα στο μαιευτηριο πες στο Σπυρακο σου να φερει μια πιτσα να την τσακισετε χιχιχι!

 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι ωραίες δροσερές μέρες κάνει τελευταία... Επιτέλους ξεκουράζομαι σαν άνθρωπος! Εμείς όλη μέρα πιαστήκαμε με δουλειές. Πρέπει να ετοιμάσουμε το μικρό δωμάτιο για τον μικρό και έχει πολύ σαβούρα να φύγει. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως και που να οργανώσω τα βιβλία μου. Βλέπετε έχω άπειρα.. 

Ολοκληρωσα επιτέλους και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου... Έβαλα και μερικά σνακ μέσα. Έβαλα μπισκότα digestive, caprice, μια συσκευασία ρολακια κανέλας του ικεα και δυο σακουλάκια haribo. Όλα τα υγιεινά :razz:. @Υβόννη νομίζω ήδη ευγνωμονώ τη μαία σου.

@Marilou77 αυτή την ενημέρωση έχω κι εγώ για γένεσις. Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και η αλήθεια είναι δεν ελπίζω σε ιδιαίτερες αλλαγές μέχρι τότε. Το καλό είναι ότι τουλάχιστον στον τοκετό μπορούν οι σύζυγοι να είναι μέσα να μη χάσουν τη στιγμή και να έχουμε κι εμείς κάποιον πλάι μας. Το ποσό για μονόκλινο δεν το συζητώ είναι αστρονομικό. Διακοπές να πηγαίναμε σε πολυτελές resort φθηνότερο θα έβγαινε. Βέβαια συζήτησα με το γιατρό μου κι αν όλα είναι καλά θα με κρατήσει μόνο μια βραδιά όποτε τουλάχιστον θα είναι για λίγο.

@Argyroula σημασία έχει ότι ο γιατρός είναι καθυσηχαστικος. Σε αυτό να σταθείς. Το σώμα μας η αλήθεια είναι ότι λειτουργεί με πολύ διαφορετικό τρόπο τώρα..Υπομονή..

@ΦαιηΚατς καλώς μας ήρθες!! Να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και με το καλό και ο τρίτος της παρέας..

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Και εσύ με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Depykal said:

Γενικα ο οδοντιατρος ειναι ενας γιατρος που φοβαμαι παρα πολυ κ κοιταω μηπως περασει κ τον γλυτωσω αλλα αν φτασω στο σημειο να παω εννοειται θα ρωτησω κ τον γυναικολογο...απλα σας ρωτησα για να ειμαι λιγο προετοιμασμενη...

Κοριτσι μου ευχομαι να μην ειναι σφραγισμα, αλλα αν και φοβασαι να πας να τον δεις γιατι ειναι υπουλα τα δοντια...Ευχομαι να μην ειναι τιποτα παντως!!!

Just now, ΦαιηΚατς said:

Να είσαι καλά κοπέλα μου αλλά είναι το τελευταίο... Θα κλείσω σάλπιγγες μετά την καισαρική. Δεν το συζητάει ούτε καν ο γιατρός μου για 4η καισαρική. Δεν είμαι και παιδουλα βλέπεις, μπαίνω στα 39 σε λίγο. 

Τρια παιδακια, η απολυτη ευτυχια κοριτσι μου!! Θα ειναι και ολα αγορια θα παιζουν ολα μαζι εκει τί ωραια!!!!!! Γερα να ειναι κοριτσι μου και εσεις να εχετε υγεια και ορεξη να τα μεγαλωσετε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ευχομαι να μην ειναι σφραγισμα, αλλα αν και φοβασαι να πας να τον δεις γιατι ειναι υπουλα τα δοντια...Ευχομαι να μην ειναι τιποτα παντως!!!

Τρια παιδακια, η απολυτη ευτυχια κοριτσι μου!! Θα ειναι και ολα αγορια θα παιζουν ολα μαζι εκει τί ωραια!!!!!! Γερα να ειναι κοριτσι μου και εσεις να εχετε υγεια και ορεξη να τα μεγαλωσετε!!!

Ο χαμουλης ο ίδιος γίνεται και με 2 φαντάζομαι τι θα γίνεται με 3 σε λίγα χρόνια!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!! Σας παρακολουθω καθημερινα σχεδον και βλεπω τα νεακια σας... ποσο ωραιο που εχουν ξεκινησει οι ετοιμασιες!!

Εγω τα εχω ετοιμασει σχεδον ολα.. μονο την κουνια περιμενω να μου φερουν αν και εχω λικνο για την αρχη αλλα την πηραμε απο τωρα μιας και ηταν δωρακι της θειας μου και ειπαμε να τη στησουμε στο παιδικο να τη χαζευουμε! 

Εχτες εκλεισα τις 33 εβδομαδες.. στις 32 που εκανα το ντοπλερ ο μπεμπης μου ειχε βαρος 1800 γραμμαρια, ειχε γυρισει με το κεφαλι κατω και επειδη παρα ηταν χαμηλα μου ειπε ο γιατρος να προσεχω για 3 εβδομαδες για τυχον προωρο τοκετο. 

Για τον οδοντιατρο ξερω οτι επιτρεπεται το σφραγισμα γιατι κ εγω ειχα κανει στο δευτερο τριμηνο αλλα σου κανουν ενεση χωρις αδρεναλινη για να μουδιασεις.

Παντως τωρα που εχω βγει σε αδεια και εχω ετοιμασει και τα περισσοτερα πολυ βαρεμαρα κοριτσια! Δεν περναει η ωρα..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου τωρα μπηκα να σας διαβασω και ειδα εχουμε πολλα νεακια!! Θα απαντησω σιγα σιγα σε ολες σας και ελποζω να μην ξεχασω καμια!!

Εγω σημερα ειδα το Ραφαηλακο μας, ειναι 2450γρ, 45εκ, εχει τη θεσουλα του παρει και ολα ειναι καλα ειπε η γιατρος. Εκανα τεστ για στρεπτοκοκκο σημερα, θα σας πω οταν βγει! Πλεον θα με βλεπει καθε 2 βδομαδες! Τελικη ευθεια κοριτσακια μου!

@Geo81να τη και η αλλη αφρατουλα της παρεας μας! Με το καλο κοριτσι μου να την κρατησεις αγκαλιτσα!!

@fairy-maryκοριτσι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου, επειδη ξερω το ειχες εγνοια! πο δω και περα ευχομαι να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να ειναι ολα τελεια!

@Marilou77κοριτσι μου λογικο με τον εμετο, το στομαχι πλεον χωρος γιοκ αλλα αμα πεινας τί να κανεις; Δοκιμασε να τρως λιγο πιο αργα ισως, μηπως χορταινεις με πιο μικρη ποσοτητα και απλα τρως πιο συχνα. Οσο για τις τιμες, δε θα σχολιασω...Πολυ εκνευριζομαι που στην Ελλαδα εχουμε δημοσια και ιδιωτικη υγεια...Τελειως αδικο το θεωρω...Ας ερθουν γερα τα μωρακια και χαλαλι ο μπαμπας θα τον αναλαβει μετα χιχι!

@Eirini1988τελεια τα σνακ σου!!! Καλα Χαριμπο ειναι πρωτα στη λιστα της μαιας γιατι λεει χρειαζομαστε ζαχαρη εκεινη την ωρα! Εγω ουτε να τα δω δε μπορω με ανατριχιαζουν τα ζελεδακια! Καλοφαγωτα!!!

@Gogo1994και @Despoina Marκοριτσαρες μου μη σκατε με τα κιλα! Δεν ειναι κιλα ακριβως, ειναι μωρο, μητρα, στηθος, αιμα, αμνιακο υγρο, λιπος που αποθηκευει ο οργανισμος για να παραγει γαλα κτλ! Παμε στοιχημα οτι σε λιγο καιρο μετα το μαιευτηριο θα εχουν φυγει τα περισσοτερα; Οσο για το τζην Γωγουλα μου νομιζω ουτε καν  δε θα φορουσα! Αν δεν ειναι βαμβακερο και ελαστικο το παντελονι (κοινως κολαν ή καλσον) δεν το αντεχω πανω μου!! Φορεματακια με κολανακια-καλσονακια οπως το λες!!!

@Argyroulaμου πώς ειναι η γιαγια σου; Κοριτσι μου μην καθεσαι και σκας τωρα με το ζαχαρο οσο γινεται. Θα κανεις τη διατροφουλα σου και ολα θα πανε σουπερ. Εξαλλου ξερεις τί να κανεις! Ειναι σπαστικο εχεις δικιο και μην προσπαθεις να εξηγησεις και πολλα τωρα! Παρε ως δεδομενο τη διατροφουλα και να σου πω οτι το ζαχαρο θελει και λιγο ηρεμια, οποτε να το παρεις χαλαρα! Στην εποχη μας παλι καλα εχει απειρα προιοντα διαβητικων, χωρις ζαχαρη ή αλευρι και νοστιμα! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος οπως σας εχω πει 100 φορες και αληθεια εχουμε βρει πολλες λυσεις και ιδεες! Για λιγο ακομη ειναι κοριτσι μου, μετα στο μαιευτηριο πες στο Σπυρακο σου να φερει μια πιτσα να την τσακισετε χιχιχι!

 

Ααα να τος κ ο αφρατουλης Ραφαηλακος μας.. Όμορφα νεάκια και ναι πλησιαζουμεεεεεε.. Γ στρεπτοκοκκο κολπικα γίνεται?? 

Just now, Nancy Zaf είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Σας παρακολουθω καθημερινα σχεδον και βλεπω τα νεακια σας... ποσο ωραιο που εχουν ξεκινησει οι ετοιμασιες!!

Εγω τα εχω ετοιμασει σχεδον ολα.. μονο την κουνια περιμενω να μου φερουν αν και εχω λικνο για την αρχη αλλα την πηραμε απο τωρα μιας και ηταν δωρακι της θειας μου και ειπαμε να τη στησουμε στο παιδικο να τη χαζευουμε! 

Εχτες εκλεισα τις 33 εβδομαδες.. στις 32 που εκανα το ντοπλερ ο μπεμπης μου ειχε βαρος 1800 γραμμαρια, ειχε γυρισει με το κεφαλι κατω και επειδη παρα ηταν χαμηλα μου ειπε ο γιατρος να προσεχω για 3 εβδομαδες για τυχον προωρο τοκετο. 

Για τον οδοντιατρο ξερω οτι επιτρεπεται το σφραγισμα γιατι κ εγω ειχα κανει στο δευτερο τριμηνο αλλα σου κανουν ενεση χωρις αδρεναλινη για να μουδιασεις.

Παντως τωρα που εχω βγει σε αδεια και εχω ετοιμασει και τα περισσοτερα πολυ βαρεμαρα κοριτσια! Δεν περναει η ωρα..

Ααα. Μαζί παμε σχεδόν κοπέλα Μ.. Ναι όντως τώρα αυτές οι βδομάδες δεν θ περνανε.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου τωρα μπηκα να σας διαβασω και ειδα εχουμε πολλα νεακια!! Θα απαντησω σιγα σιγα σε ολες σας και ελποζω να μην ξεχασω καμια!!

Εγω σημερα ειδα το Ραφαηλακο μας, ειναι 2450γρ, 45εκ, εχει τη θεσουλα του παρει και ολα ειναι καλα ειπε η γιατρος. Εκανα τεστ για στρεπτοκοκκο σημερα, θα σας πω οταν βγει! Πλεον θα με βλεπει καθε 2 βδομαδες! Τελικη ευθεια κοριτσακια μου!

@Geo81να τη και η αλλη αφρατουλα της παρεας μας! Με το καλο κοριτσι μου να την κρατησεις αγκαλιτσα!!

@fairy-maryκοριτσι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου, επειδη ξερω το ειχες εγνοια! πο δω και περα ευχομαι να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να ειναι ολα τελεια!

@Marilou77κοριτσι μου λογικο με τον εμετο, το στομαχι πλεον χωρος γιοκ αλλα αμα πεινας τί να κανεις; Δοκιμασε να τρως λιγο πιο αργα ισως, μηπως χορταινεις με πιο μικρη ποσοτητα και απλα τρως πιο συχνα. Οσο για τις τιμες, δε θα σχολιασω...Πολυ εκνευριζομαι που στην Ελλαδα εχουμε δημοσια και ιδιωτικη υγεια...Τελειως αδικο το θεωρω...Ας ερθουν γερα τα μωρακια και χαλαλι ο μπαμπας θα τον αναλαβει μετα χιχι!

@Eirini1988τελεια τα σνακ σου!!! Καλα Χαριμπο ειναι πρωτα στη λιστα της μαιας γιατι λεει χρειαζομαστε ζαχαρη εκεινη την ωρα! Εγω ουτε να τα δω δε μπορω με ανατριχιαζουν τα ζελεδακια! Καλοφαγωτα!!!

@Gogo1994και @Despoina Marκοριτσαρες μου μη σκατε με τα κιλα! Δεν ειναι κιλα ακριβως, ειναι μωρο, μητρα, στηθος, αιμα, αμνιακο υγρο, λιπος που αποθηκευει ο οργανισμος για να παραγει γαλα κτλ! Παμε στοιχημα οτι σε λιγο καιρο μετα το μαιευτηριο θα εχουν φυγει τα περισσοτερα; Οσο για το τζην Γωγουλα μου νομιζω ουτε καν  δε θα φορουσα! Αν δεν ειναι βαμβακερο και ελαστικο το παντελονι (κοινως κολαν ή καλσον) δεν το αντεχω πανω μου!! Φορεματακια με κολανακια-καλσονακια οπως το λες!!!

@Argyroulaμου πώς ειναι η γιαγια σου; Κοριτσι μου μην καθεσαι και σκας τωρα με το ζαχαρο οσο γινεται. Θα κανεις τη διατροφουλα σου και ολα θα πανε σουπερ. Εξαλλου ξερεις τί να κανεις! Ειναι σπαστικο εχεις δικιο και μην προσπαθεις να εξηγησεις και πολλα τωρα! Παρε ως δεδομενο τη διατροφουλα και να σου πω οτι το ζαχαρο θελει και λιγο ηρεμια, οποτε να το παρεις χαλαρα! Στην εποχη μας παλι καλα εχει απειρα προιοντα διαβητικων, χωρις ζαχαρη ή αλευρι και νοστιμα! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος οπως σας εχω πει 100 φορες και αληθεια εχουμε βρει πολλες λυσεις και ιδεες! Για λιγο ακομη ειναι κοριτσι μου, μετα στο μαιευτηριο πες στο Σπυρακο σου να φερει μια πιτσα να την τσακισετε χιχιχι!

 

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ δίκιο έχεις... Χαλάρωσα τώρα μου πέρασαν τα νεύρα! Θα ξαναφουντωσω την Πέμπτη πάλι στην διαβητολογο και μετά θα μπω στο πρόγραμμα μου πάλι και όλα καλά. Η γιαγιάκα βγήκε ζωντανή από αυτή την εγχείριση και αυτό είναι το βασικό! Τα υπόλοιπα είναι ένα θέμα. Γενικώς υπάρχει μια αναστάτωση στην οικογένεια όσον αφορά την σποκατασταση της αλλά ελπίζω ότι θα βρεθεί λυση! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου τωρα μπηκα να σας διαβασω και ειδα εχουμε πολλα νεακια!! Θα απαντησω σιγα σιγα σε ολες σας και ελποζω να μην ξεχασω καμια!!

Εγω σημερα ειδα το Ραφαηλακο μας, ειναι 2450γρ, 45εκ, εχει τη θεσουλα του παρει και ολα ειναι καλα ειπε η γιατρος. Εκανα τεστ για στρεπτοκοκκο σημερα, θα σας πω οταν βγει! Πλεον θα με βλεπει καθε 2 βδομαδες! Τελικη ευθεια κοριτσακια μου!

@Geo81να τη και η αλλη αφρατουλα της παρεας μας! Με το καλο κοριτσι μου να την κρατησεις αγκαλιτσα!!

@fairy-maryκοριτσι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου, επειδη ξερω το ειχες εγνοια! πο δω και περα ευχομαι να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να ειναι ολα τελεια!

@Marilou77κοριτσι μου λογικο με τον εμετο, το στομαχι πλεον χωρος γιοκ αλλα αμα πεινας τί να κανεις; Δοκιμασε να τρως λιγο πιο αργα ισως, μηπως χορταινεις με πιο μικρη ποσοτητα και απλα τρως πιο συχνα. Οσο για τις τιμες, δε θα σχολιασω...Πολυ εκνευριζομαι που στην Ελλαδα εχουμε δημοσια και ιδιωτικη υγεια...Τελειως αδικο το θεωρω...Ας ερθουν γερα τα μωρακια και χαλαλι ο μπαμπας θα τον αναλαβει μετα χιχι!

@Eirini1988τελεια τα σνακ σου!!! Καλα Χαριμπο ειναι πρωτα στη λιστα της μαιας γιατι λεει χρειαζομαστε ζαχαρη εκεινη την ωρα! Εγω ουτε να τα δω δε μπορω με ανατριχιαζουν τα ζελεδακια! Καλοφαγωτα!!!

@Gogo1994και @Despoina Marκοριτσαρες μου μη σκατε με τα κιλα! Δεν ειναι κιλα ακριβως, ειναι μωρο, μητρα, στηθος, αιμα, αμνιακο υγρο, λιπος που αποθηκευει ο οργανισμος για να παραγει γαλα κτλ! Παμε στοιχημα οτι σε λιγο καιρο μετα το μαιευτηριο θα εχουν φυγει τα περισσοτερα; Οσο για το τζην Γωγουλα μου νομιζω ουτε καν  δε θα φορουσα! Αν δεν ειναι βαμβακερο και ελαστικο το παντελονι (κοινως κολαν ή καλσον) δεν το αντεχω πανω μου!! Φορεματακια με κολανακια-καλσονακια οπως το λες!!!

@Argyroulaμου πώς ειναι η γιαγια σου; Κοριτσι μου μην καθεσαι και σκας τωρα με το ζαχαρο οσο γινεται. Θα κανεις τη διατροφουλα σου και ολα θα πανε σουπερ. Εξαλλου ξερεις τί να κανεις! Ειναι σπαστικο εχεις δικιο και μην προσπαθεις να εξηγησεις και πολλα τωρα! Παρε ως δεδομενο τη διατροφουλα και να σου πω οτι το ζαχαρο θελει και λιγο ηρεμια, οποτε να το παρεις χαλαρα! Στην εποχη μας παλι καλα εχει απειρα προιοντα διαβητικων, χωρις ζαχαρη ή αλευρι και νοστιμα! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος οπως σας εχω πει 100 φορες και αληθεια εχουμε βρει πολλες λυσεις και ιδεες! Για λιγο ακομη ειναι κοριτσι μου, μετα στο μαιευτηριο πες στο Σπυρακο σου να φερει μια πιτσα να την τσακισετε χιχιχι!

 

Αχου το, μεγαλωσε κι αλλο ο Ραφαηλακος, μπεμπαρος!!!!! Ρε συ πως σας μετρανε το υψος εμενα σταματησε να το μετραει γιατι λεει ειναι δυσκολο ετσι πως ειναι μεγαλο το μωρο, τεσπα στρεπτοκοκκο γιατι; ειναι κατι που πρεπει να το κανουμε ολες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Τι ωραία νεα με το ντοπλερ!μεγαλώνει η ψυχούλα σου:x αυτό με την περιτυλιξη γιατί το θεωρεί δεδομένο ο γιατρός σου;εμένα πέρσι ο γιος μου που ήταν μεγάλο μωρό,γύρισε στην 34η εβδομάδα κ δεν είχε καμία περιτυλιξη(ή και να είχε τελος πάντων ξετυλιχτηκε) εμένα κ ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολογος μου είχαν πει ότι τα μωρά τυλίγονται κ ξετυλίγονται πολλές φορές,απλά κάποιες φορές δεν τα πετυχαινουμε στον υπέρηχο εκείνη την στιγμή.η μικρή μου από την άλλη έχει πάρει θέση εδώ κ ένα μήνα ,αλλά υπέρηχο παρά υπέρηχο την βλέπουμε μια να τυλίγεται ,μια να ξετυλίγεται.τωρα την τελευταία φορά ήταν πάλι τυλιγμένη κ περιμένω την Παρασκευή να δω πως θα την βρούμε πάλι.:-P

Εγώ πήρα 2 συσκευασίες από το 1 νούμερο κ 2 συσκευασίες από το 2 νούμερο.μην πάρεις πολλές για αρχή,γιατί δεν ξέρεις τι θα σε βολεψουν σε μάρκα,όπως κ πως θα είναι τα κιλά του μωρού σου.εμενα στον μικρό μας βολεψαν τα παμπερς τα πριμιουμ,γιατί είχε ευαίσθητο δερματακι κ με βόλευαν κι εμένα γιατί έχουν κ μια γραμμή που χρωματίζεται όταν κατουράνε κ έτσι με βοηθούσε να ελέγχω κάθε πότε κατουράει(εμείς είχαμε κ θέμα με ίκτερο οπότε μετρούσαμε πάνες)

Ο εμβρυολογος μου μίλησε για την περιτυλιξη μόνο, όχι ο μαιευτήρας μου. Δεν το θεωρεί δεδομένο απλά επειδή το παιδί είναι σχεδόν 1 μήνα μπροστά πιστεύει ότι του είναι δύσκολο να γυρίσει σωστά. Θα με δει σε 1 μήνα κι αν έχει γυρίσει κι είναι όλα καλά θα κάνουμε και μια πυελομετρηση ώστε να είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να πάμε για φ.τ. 

Τώρα στις 5/10 θα πάω και στο γιατρό μου να δούμε και μαζί πώς πάει . Γενικά ,θα συνεργαστούν και θα πράξουμε ανάλογα με τα δεδομένα. 

Ελπίζω και η δικιά σου η πιτσιρίκα να ξετυλιχτεί και να κάτσει φρόνιμη!! Κι ο δικός μου να κάνει ο,τι πρέπει....

 

 

Just now, Myrainbow είπε:

Κορίτσια βοήθεια!! Πόσες από εσάς κάνατε το εμβόλιο του κοκκυτη? 

Εγώ έμαθα μόλις χθες από φίλη φαρμακοποιό για αυτό το εμβόλιο. είναι αργά για μένα να το κάνω, νομίζω την 28η εβδομάδα γίνεται. Είναι καινούρια οδηγία αυτή και η φίλη μου λέει ότι οι πιο πολλοί γιατροί δεν το προτείνουν ακόμη. Το έκανες εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ δίκιο έχεις... Χαλάρωσα τώρα μου πέρασαν τα νεύρα! Θα ξαναφουντωσω την Πέμπτη πάλι στην διαβητολογο και μετά θα μπω στο πρόγραμμα μου πάλι και όλα καλά. Η γιαγιάκα βγήκε ζωντανή από αυτή την εγχείριση και αυτό είναι το βασικό! Τα υπόλοιπα είναι ένα θέμα. Γενικώς υπάρχει μια αναστάτωση στην οικογένεια όσον αφορά την σποκατασταση της αλλά ελπίζω ότι θα βρεθεί λυση! 

Δόξα τω θεώ που είναι καλά η γιαγιουλα σου Αργυρώ!εύχομαι να βρεθεί συντομα λύση  να μην ταλαιπωρείται ούτε η γυναίκα ούτε εσείς!

Just now, Myrainbow είπε:

Κορίτσια βοήθεια!! Πόσες από εσάς κάνατε το εμβόλιο του κοκκυτη? 

Εγώ δεν το έκανα ούτε πέρσι ούτε φέτος.θα κάνω όμως μόλις βγει τέλη Σεπτέμβρη το εμβόλιο της γρίπης,όπως πέρσι.

Just now, Alexandra P. είπε:

Ο εμβρυολογος μου μίλησε για την περιτυλιξη μόνο, όχι ο μαιευτήρας μου. Δεν το θεωρεί δεδομένο απλά επειδή το παιδί είναι σχεδόν 1 μήνα μπροστά πιστεύει ότι του είναι δύσκολο να γυρίσει σωστά. Θα με δει σε 1 μήνα κι αν έχει γυρίσει κι είναι όλα καλά θα κάνουμε και μια πυελομετρηση ώστε να είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να πάμε για φ.τ. 

Τώρα στις 5/10 θα πάω και στο γιατρό μου να δούμε και μαζί πώς πάει . Γενικά ,θα συνεργαστούν και θα πράξουμε ανάλογα με τα δεδομένα. 

Ελπίζω και η δικιά σου η πιτσιρίκα να ξετυλιχτεί και να κάτσει φρόνιμη!! Κι ο δικός μου να κάνει ο,τι πρέπει....

 

 

Εγώ έμαθα μόλις χθες από φίλη φαρμακοποιό για αυτό το εμβόλιο. είναι αργά για μένα να το κάνω, νομίζω την 28η εβδομάδα γίνεται. Είναι καινούρια οδηγία αυτή και η φίλη μου λέει ότι οι πιο πολλοί γιατροί δεν το προτείνουν ακόμη. Το έκανες εσύ?

Ναι ναι μακάρι να ξετυλιχτεί η μικρή για να ειναι ευκολος ο τοκετός κ ο δικός σου ο μπόμπιρας να γυρίσει στα κοντά;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrainbow said:

Κορίτσια βοήθεια!! Πόσες από εσάς κάνατε το εμβόλιο του κοκκυτη? 

Εμενα μου το εγραψε ο γιατρος μου να το κανω τωρα. Ειμαι στις 33 εβδομαδες. Ειναι για κοκκυτη και τετανο μαζι, για να παρει αντισωματα το μωρο μεχρι να κανει το δικο του οταν γεννηθει ετσι μου ειπε!

Σε προβληματιζει κατι;

Κοριτσια η μαια μου επιμενει μολις γεννησω να κανω το εμβολιοτης γριπης και εγω και ο αντρας μου και καλο ειναι ολοι οσοι ερχονται σε επαφη με το μωρο. Εγω δεν μπορω να υποχρεωσω τους γυτω να κανουν το εμβολιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι το σκεφτομαι γιατι εχω ακουσει οτι εχει παρενεργειες. 

Το εχει κανει καμια κοπελα ή σκεφτεται να το κανει;

Επισης ξερω οτι καθε χρονο αλλαζουν τα στελεχη του και βαζουν νεα..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nancy Zaf είπε:

Εμενα μου το εγραψε ο γιατρος μου να το κανω τωρα. Ειμαι στις 33 εβδομαδες. Ειναι για κοκκυτη και τετανο μαζι, για να παρει αντισωματα το μωρο μεχρι να κανει το δικο του οταν γεννηθει ετσι μου ειπε!

Σε προβληματιζει κατι;

Κοριτσια η μαια μου επιμενει μολις γεννησω να κανω το εμβολιοτης γριπης και εγω και ο αντρας μου και καλο ειναι ολοι οσοι ερχονται σε επαφη με το μωρο. Εγω δεν μπορω να υποχρεωσω τους γυτω να κανουν το εμβολιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι το σκεφτομαι γιατι εχω ακουσει οτι εχει παρενεργειες. 

Το εχει κανει καμια κοπελα ή σκεφτεται να το κανει;

Επισης ξερω οτι καθε χρονο αλλαζουν τα στελεχη του και βαζουν νεα..

Καλημέρα! Κοιτα για τον κοκκύτη κ τετανο, δε μου ειπε τιποτα, για της γριπης μου ειπε, ειδικα για τον άντρα μου που θα κυκλοφορεί εξω με τη δουλειά του. Ο μπαμπας μου το κανει καθε χρονο, απλα ο γιατρος ελεγε να γίνεται το Νοέμβρη καλυτερα. Εγω το ζητησα απο τα πεθερικα μου να το κανουν, τωρα για τον αλλο κοσμο οκ δεν θα υποχρεώσω αλλα θα τους δωσω μασκουλα. Βασικα πιστευω πως περα απο παππούδες δε θα δει κανεις το μωρο πριν σαραντησει γιατι τα πραγματα με κορονοιο πανε χαλια, οποτε θα θελουν κ αυτοι να προστατεψουν το μωρο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nancy Zaf είπε:

Εμενα μου το εγραψε ο γιατρος μου να το κανω τωρα. Ειμαι στις 33 εβδομαδες. Ειναι για κοκκυτη και τετανο μαζι, για να παρει αντισωματα το μωρο μεχρι να κανει το δικο του οταν γεννηθει ετσι μου ειπε!

Σε προβληματιζει κατι;

Κοριτσια η μαια μου επιμενει μολις γεννησω να κανω το εμβολιοτης γριπης και εγω και ο αντρας μου και καλο ειναι ολοι οσοι ερχονται σε επαφη με το μωρο. Εγω δεν μπορω να υποχρεωσω τους γυτω να κανουν το εμβολιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι το σκεφτομαι γιατι εχω ακουσει οτι εχει παρενεργειες. 

Το εχει κανει καμια κοπελα ή σκεφτεται να το κανει;

Επισης ξερω οτι καθε χρονο αλλαζουν τα στελεχη του και βαζουν νεα..

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά! Το εμβόλιο της γρίπης πέρσι το έκανα το Φεβρουάριο με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Μου το πρότεινε ο γυναικολόγος γιατί είχα επαφή με μικρά παιδιά και να αποφύγουμε κάποια γρίπη. Οι δικοί μου λόγω ηλικίας το κάνουν ούτως ή άλλως απλά φέτος θα το κάνει και ο άντρας μου. Εννοείται δεν μπορείς να υποχρεώσεις κάποιον να το κάνει.. Παρόλα αυτά συζήτησε το με τους πολύ κοντινούς σας. Και όπως είπε και η Μαριλου πιστεύω ότι και λόγω κατάστασης όλοι θα είναι πιο επιφυλακτικοί.

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...