Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

ελπιζω να είστε όλες καλά!!

τωρα σχετικά με τα εμβόλια εμάς ο γυναικολόγος μας, μας πρότεινε να το κάνουμε εγώ και ο άντρας μου με το που θα βγει στην αγορά..(για το εμβόλιο της γρίπης μιλάω ) για το εμβόλιο του κοκκυτη που λέτε δεν μου έχει αναφέρει κάτι..

κ εμάς οι γονείς μας θα εμβολιαστούν για την γρίπη, τώρα οι υπόλοιποι (θείοι, θείες κτλ) δε ξέρω..πρέπει ο καθένας να καταλαβαίνει κ από μόνος του η αλήθεια ειναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

ελπιζω να είστε όλες καλά!!

τωρα σχετικά με τα εμβόλια εμάς ο γυναικολόγος μας, μας πρότεινε να το κάνουμε εγώ και ο άντρας μου με το που θα βγει στην αγορά..(για το εμβόλιο της γρίπης μιλάω ) για το εμβόλιο του κοκκυτη που λέτε δεν μου έχει αναφέρει κάτι..

κ εμάς οι γονείς μας θα εμβολιαστούν για την γρίπη, τώρα οι υπόλοιποι (θείοι, θείες κτλ) δε ξέρω..πρέπει ο καθένας να καταλαβαίνει κ από μόνος του η αλήθεια ειναι

Καλημέρα κορίτσια και εμένα μου είπε ο άντρας μου και οι γονείς μου για το εμβόλιο της γριπης κ εγώ φυσικά μόλις βγει.δε μου είπε για άλλο

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! Τα πεθερικα μου δεν ειναι προθυμοι να το κανουν το εμβολιο αλλα ετσι κ αλλιως μεχρι να σαραντησει δεν ειχα σκοπο να δεχομαι κοσμο στο σπιτι.. βεβαια δεν γινεται να μην το δουν καθολου το μωρο. Μονο με μασκα και για λιγο. 

Ο αντρας μου ειναι πολυ αντιθετος γενικα με τα εμβολια και προσπαθω να τον πεισω να το κανουμε της γριπης.

Πφφφ δεν ξερω κοριτσια πιστευω οτι τσακωθω με κοσμο γιατι θα παρεξηγουνται που δεν θα επιτρεπω πολλες πολλες επισκεψεις. 

Αλλα τι να κανουμε πρεπει να προστατεψουμε τα μωρακια μας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2020 at 8:51 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες όμορφες!!!! Είμαι μανούλα Νοεμβρίου πρώτα ο Θεός στο 3ο μου παιδάκι! Είμαι παλιό μέλος αλλά δεν είχα μπει μέχρι τώρα γιατί είχα μια παλινδρομη και φοβόμουν ότι πάλι κάτι δεν θα πάει καλά... Τώρα λοιπόν νομίζω ότι είναι λίγες οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά οπότε αν με θέλετε θα τα λέμε μέχρι να ξεμπουκαρουν τα καμάρια μας και μετά! 

Καλωσήρθες έμπειρη μανουλιτσα κ συγκεκριμένα αγορομανουλιτσα!!!να τα χαίρεσαι τα παλικάρια σου και με το καλό να δεχτείς και το τρίτο σου !!!ζηλευω που είσαι αγορομανα !!!

On 21/9/2020 at 10:04 ΜΜ, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@ΦαιηΚατς καλως ηρθες κοπελα μου,ευχομαι να σου πανε ολα καλα που σιγουρα θα πανε...

Επιτελους πηγα για ψωνια κ βρηκα ρουχα...στα h&m... πηρα κολαν,τζιν,φορμες,μπλουζες κ ενα φορεμα για πιο καλο...

Εντωμεταξυ μετα πηγα σουπερ μαρκετ..καθε φορα που παω μετα με ποναει η κοιλια...ενω αλλες φορες μπορει να εχω περπατησει περισσοτερο κ τιποτα...μαλλον δεν αρεσει στον μπεμπη το σουπερ...

Τότε να πηγαίνεις κοπέλα μ μόνο για δικά σου ψώνια κ ν βάζεις άλλον για το μάρκετ !!!χαχαχχαα με γεια τα ρουχαλάκια σου 

On 22/9/2020 at 3:26 ΠΜ, Alexandra P. είπε:

Λοιπόν, το Doppler πήγε καλά . Το ίδιο και το βιοφυσικο προφίλ. Επιβεβαιώσαμε για αλλη μια φορά το μεγάλο μέγεθος του  μπέμπη αλλά είναι δικαιολογημένο απ' τις διαστάσεις μας σαν γονείς. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει πάρει θέση  ακόμη κι ότι ,λογω μεγέθους,  αν γυρίσει έγκαιρα μάλλον θα έχει περιτυλιξη. Θα κανουμε έναν επανέλεγχο σε 1 μήνα για να αποφασισουμε τότε , ανάλογα με τις ενδείξεις, τον τρόπο τοκετού (καισαρική τομή ή φ.τ.) και τον χρόνο.  

Το σημαντικό είναι ότι αναπτύσσεται καλά και είναι δραστήριος ο τυπακος μας! 

Καλά αποτελέσματα και στα υπόλοιπα Doppler που εκκρεμούν!! Καληνύχτα σας!!

@ΦαιηΚατς καλωσηρθες κι εσύ! Κι εγώ αργησα να συμμετάσχω αλλά... Κάλλιο αργά παρά ποτέ! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και μόλις περάσουμε στο επόμενο στάδιο θα μας βοηθάς με την εμπειρία σου.... φιλιά!

Ολα καλα με το ντομπλερ κ το σημαντικό είναι ότι αναπτύσσεται σωστά !αυτο κράτησε κ θα πανε ολα καλα !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε;

Δε προλαβαίνω να μπώ και πολύ γιατί εχω φουλ υποχρεώσεις αυτό τον καιρό.

Έκανα χθες το ντοπλερ στις 29+ 5 λόγω ιστορικού και ήταν όλα μια χαρά .

1505 γρ η μικρή στην 58η θέση!

Μου έφυγε τεράστιο βάρος..έχουμε δρόμο βέβαια αλλά ελπίζω αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά.

Ξεκινάω και εγώ από την άλλη βδομάδα πλυσίματα και συμαζέματα, θα σταματήσω επιτέλους και τη δουλειά!

Θέλω να βγώ και για ψώνια αλλά φοβάμαι λίγο λογω ιού..

Τέλεια νέα !!!ευτυχως ξεαγχωθηκες κ από εδώ κ περα θα αρχίσεις να το απολαμβάνεις κ να πας να κανεις τα ψώνια σου !!!καλες δουλειές !!π

17 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Και τελικά τελειώνοντας από την εφιαλτικη καμπύλη ζαχάρου σ ένα καταμεστο νοσοκομείο 3 ώρες... βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι η μία τιμή τσιμπημενη (στις 2 ώρες 160 με όριο που βρήκα στο ίντερνετ στα 155, ο γιατρός μου είπε μέχρι 140 έπρεπε) και ξεκινάμε ξανά μάνα τις βόλτες στους διαβητολογους! Αφού έκανα στον 5ο-6ο 1500 εξετάσεις και καταλήξαμε τότε οτι έχω υπογλυκαιμιες τώρα έχω ζάχαρο! Τα νεύρα μου!! Και όχι τίποτα άλλο μ έχει φάει η διατροφή... Τι άλλο να κανω δηλαδή?! Επίσης κορίτσια επειδή μετριέμαι γενικά οπως πολλές φορές σας έχω πει δεν έχω ανέβει Ποτέ πάνω από 135 στην μια ώρα και 120 στην δεύτερη ώρα.!Επίσης το ζάχαρο νηστείας μου είναι χαμηλό 68! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στην διαβητολογο. Να μου γράψει διατροφή και να με ενημερώσει αν χρειαστεί στο μέλλον για τις ενέσεις ινσουλίνης! Πως φτασαμε μέχρι εδώ δεν καταλαβαίνω! Έχω εκνευριστεί είναι η αλήθεια! 

Κανε λιγη υπομονη πλησιάζεις στο τελος !!!εσυ κανεις τα παντα για το μωράκι σου !θα κανεις άλλο ένα !!δ νομίζω ν χρειαστείς ινσουλίνη ,,,με διατροφή πιο ισορροπημένη που θα σου δώσει θα το αντιμετωπίσεις !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να κοιμηθηκατε καλα με τη δροσουλα πλεον!! Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!! Απιστευτο μου φαινεται οτι περασε ενας χρονος απο περισυ!! Ποσα εγιναν σε αυτο το χρονο και απο την αλλη σαν να ηταν χτες που σαν σημερα ειχα μονο μια ευχη, να γεμισει η κοιλιτσα μου με ενα μωρακι!!!! Τουρτα δεν θα εχει το μενου γιατι ποιος θα τη φαει ολη, μιας που λογω ιου κοσμο να φερουμε δεν γινεται, αλλα κατι θα σβησουμε! Και δε θα ειναι πιτουρα χιχιχιιχιχι!!

@Marilou77και @Despoina Marτο τεστ για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ απλο, παιρνει δειγμα απο τον κολπο με κατι σαν μπατονετα και πηρε και λιγο δειγμα απο πανω απο τον πωπο. Μαριλου μου αυτο το τεστ ειναι για τη φυσιολογικη γεννα, γιατι αν εχεις στρεπτοκοκκο πρεπει την ωρα του τοκετου απλα να σου δωσουν μαι αντιβιωση για να μην το κολλησει το μωρο καθως περνα απο τον κολπο.Το κανουν ολοι στις μεγαλες βδομαδες συνηθως, εδω στη Γερμανια το κανουν 35 βδομαδα και μετα απ'οτι μου ειπε.

10 hours ago, Argyroula said:

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ δίκιο έχεις... Χαλάρωσα τώρα μου πέρασαν τα νεύρα! Θα ξαναφουντωσω την Πέμπτη πάλι στην διαβητολογο και μετά θα μπω στο πρόγραμμα μου πάλι και όλα καλά. Η γιαγιάκα βγήκε ζωντανή από αυτή την εγχείριση και αυτό είναι το βασικό! Τα υπόλοιπα είναι ένα θέμα. Γενικώς υπάρχει μια αναστάτωση στην οικογένεια όσον αφορά την σποκατασταση της αλλά ελπίζω ότι θα βρεθεί λυση! 

Αργυρουλα μου σιδερενια να ειναι η γιαγιακα σου και ευχομαι να αποκατασταθει και να πανε ολα καλα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Γεια σε όλες σας κοριτσάκια μου τα νέα μου είναι ότι άρχισα πλυσίματα κ σίδερο κ γεμίζω σιγά σιγά τη βαλίτσα σήμερα νομίζω ολοκληρώσαμε κ τις αγορές μας τσάντα καροτσιου ακόμα θέλουμε θα ήθελα και τη γνώμη σας γιατί προτιμώ πλάτης κ δε πήρα της inglesina που είναι το καρότσι μας.Αυριο έχω το ραντεβού μου και περιμένω να δω κιλακια αν κ πλέον δεν ανησυχώ μια χαρά ξέρει τι κάνει ο λεπτουλης μου.Εγω πλάι @Despoina Mar παίρνω κ παραπαιρνω.σε νιώθω.και εγώ 62 ξεκίνησα κ πριν 10 μέρες ήμουν 74 τώρα αύριο θα δείξει αν κ νομίζω κ εγώ σοκ θα πάθω.αποφευγω να ζυγιζομαι σπίτι η αλλού για να έχω ένα μπουσουλα μόνο από της γιατρου τη ζυγαριά.η αλήθεια είναι όλο σκέφτομαι το μετά άντε να ξεκινήσω τη διατροφουλα μου.κ να ξέρω ότι θα κάνω θυσίες αλλά θα βλέπω να μειώνεται τουλάχιστον.Επισης σήμερα που κάναμε κάτι τελευταία ψώνια είδα κ κάτι τζιν κ λέω δε δοκιμάζω? Πω τι το θελα? Αρχικά ταλαιπωρία μεγάλη με τη κοιλιά με τα νούμερα που δεν ήξερα τι νούμερο θέλω κ το ένα ήταν στενό το άλλο σακουλιαζε γενικά αποφάσισα ότι θα φοράω φορέματα για καιρό ακόμα.προτιμω κ μετά να πάρω καλσόν κ να φοράω φορέματα.αφηστε που είδα κ τα μπουτακια τσίμπημενα κ λέω άστο καλυτερααα φορέματα μια χαρά χειμερινά φορέματα θα υπάρχουν χαχα

Εντάξει μας έχουν τρελάνει αλήθεια...έχεις τόσο δίκιο να έχεις νεύρα.Μπορει να ζοριστουμε στην αρχή με τα μωράκια αλλά πιστεύω θα είναι μια καινούρια αρχή με το σώμα μας πάλι να μπορούμε να το διαχειριστούμε αλλιώς.Τωρα έχουμε το φόβο για να είναι καλά το μωράκι μας κ κάνουμε ότι μας λένε.

@Despoina Marσυμπεθερουλες μην αγχώνεστε για τα κιλά ,,θα τα χάσουμε μετά !!!!ας είναι καλα τα μωράκια σας κ με το καλό !!!

15 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι ωραίες δροσερές μέρες κάνει τελευταία... Επιτέλους ξεκουράζομαι σαν άνθρωπος! Εμείς όλη μέρα πιαστήκαμε με δουλειές. Πρέπει να ετοιμάσουμε το μικρό δωμάτιο για τον μικρό και έχει πολύ σαβούρα να φύγει. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως και που να οργανώσω τα βιβλία μου. Βλέπετε έχω άπειρα.. 

Ολοκληρωσα επιτέλους και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου... Έβαλα και μερικά σνακ μέσα. Έβαλα μπισκότα digestive, caprice, μια συσκευασία ρολακια κανέλας του ικεα και δυο σακουλάκια haribo. Όλα τα υγιεινά :razz:. @Υβόννη νομίζω ήδη ευγνωμονώ τη μαία σου.

@Marilou77 αυτή την ενημέρωση έχω κι εγώ για γένεσις. Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και η αλήθεια είναι δεν ελπίζω σε ιδιαίτερες αλλαγές μέχρι τότε. Το καλό είναι ότι τουλάχιστον στον τοκετό μπορούν οι σύζυγοι να είναι μέσα να μη χάσουν τη στιγμή και να έχουμε κι εμείς κάποιον πλάι μας. Το ποσό για μονόκλινο δεν το συζητώ είναι αστρονομικό. Διακοπές να πηγαίναμε σε πολυτελές resort φθηνότερο θα έβγαινε. Βέβαια συζήτησα με το γιατρό μου κι αν όλα είναι καλά θα με κρατήσει μόνο μια βραδιά όποτε τουλάχιστον θα είναι για λίγο.

@Argyroula σημασία έχει ότι ο γιατρός είναι καθυσηχαστικος. Σε αυτό να σταθείς. Το σώμα μας η αλήθεια είναι ότι λειτουργεί με πολύ διαφορετικό τρόπο τώρα..Υπομονή..

@ΦαιηΚατς καλώς μας ήρθες!! Να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και με το καλό και ο τρίτος της παρέας..

Κ εγώ χαιρομαι με τη δροσούλα επιτελους !!!να μην κουράζεσαι πολύ κ καλες ετοιμασίες να έχετε !!!εσυ δίνε διαταγές !!!χαχχαχαχα 

Δυστυχώς κ εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα πάω μόνη μου στο γενεσις!ας πανε ολα καλα κ τι να κάνουμε !!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Κορίτσια εγώ για σούπερ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω τις παραγγελίες on line η και τηλεφωνικά..

ειναι πολυ ευκολο μη το σκεφτεσαι!!! εμεις εδω σπιτι ξεκινησαμε απ την αρχη της πανδημιας να παιρνουμε το σουπερμαρκετ ονλαιν και το εχουμε κρατησει απο τοτε. που κ που πηγαινει ο αντρας μου για να συμπληρωσει κατι μικρο! εγω εχω να μπω σε σουπερμαρκετ απ τον Μαρτιο!

Just now, Υβόννη said:

Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!!

χρονια πολλααααααα!!! οτι επιθυμεις! με το καλο να ερθει το παιδακι σας και να γεμισει το σπιτι σας :D ενα μικρο τουρτακι κεκακι να το σβησετε σιγουρα για το καλο!!! τελευταια γενεθλια χωρις το μωρουλι! :wub:

Just now, Nancy Zaf said:

Πφφφ δεν ξερω κοριτσια πιστευω οτι τσακωθω με κοσμο γιατι θα παρεξηγουνται που δεν θα επιτρεπω πολλες πολλες επισκεψεις

πραγματικα μου φαινεται πολυ μεγαλη υπερβολη να παρεξηγηθει καποιος..... νεογεννητο μωρακι θα εχετε στο σπιτι θα ερχεται ο καθενας σε εποχη πανδημιας να το βλεπει?? εδω εγω εγκυος ειμαι και λεω ξεκαθαρα σε πολυ κοσμο οτι λογω του ιου και του τροπου ζωης τους (ειναι φιλοι που βγαινουν, πανε για ποτο, στη δουλεια τους, στα μεσα μαζικης...) ειναι αδυνατο να τους δω απο κοντα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

@Despoina Marσυμπεθερουλες μην αγχώνεστε για τα κιλά ,,θα τα χάσουμε μετά !!!!ας είναι καλα τα μωράκια σας κ με το καλό !!!

Κ εγώ χαιρομαι με τη δροσούλα επιτελους !!!να μην κουράζεσαι πολύ κ καλες ετοιμασίες να έχετε !!!εσυ δίνε διαταγές !!!χαχχαχαχα 

Δυστυχώς κ εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα πάω μόνη μου στο γενεσις!ας πανε ολα καλα κ τι να κάνουμε !!

Καλά εννοείται... Εγώ βασίλισσα δίνω διαταγές και τρέχουν οι υπόλοιποι.. Χαχαχαχαχαχα. 
Σημασια έχει όλα να πάνε καλά κι ας είναι έτσι τα πράγματα δεν πειράζει. Τουλάχιστον στον τοκετό θα έχουμε τους άντρες μας εκεί. Κάτι είναι κι αυτό.

 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να κοιμηθηκατε καλα με τη δροσουλα πλεον!! Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!! Απιστευτο μου φαινεται οτι περασε ενας χρονος απο περισυ!! Ποσα εγιναν σε αυτο το χρονο και απο την αλλη σαν να ηταν χτες που σαν σημερα ειχα μονο μια ευχη, να γεμισει η κοιλιτσα μου με ενα μωρακι!!!! Τουρτα δεν θα εχει το μενου γιατι ποιος θα τη φαει ολη, μιας που λογω ιου κοσμο να φερουμε δεν γινεται, αλλα κατι θα σβησουμε! Και δε θα ειναι πιτουρα χιχιχιιχιχι!!

@Marilou77και @Despoina Marτο τεστ για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ απλο, παιρνει δειγμα απο τον κολπο με κατι σαν μπατονετα και πηρε και λιγο δειγμα απο πανω απο τον πωπο. Μαριλου μου αυτο το τεστ ειναι για τη φυσιολογικη γεννα, γιατι αν εχεις στρεπτοκοκκο πρεπει την ωρα του τοκετου απλα να σου δωσουν μαι αντιβιωση για να μην το κολλησει το μωρο καθως περνα απο τον κολπο.Το κανουν ολοι στις μεγαλες βδομαδες συνηθως, εδω στη Γερμανια το κανουν 35 βδομαδα και μετα απ'οτι μου ειπε.

Αργυρουλα μου σιδερενια να ειναι η γιαγιακα σου και ευχομαι να αποκατασταθει και να πανε ολα καλα!!!!!!

Ειρηνακι χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα! Να είσαι γερή και χαρούμενη και με το καλό να έρθει και το αγοράκι σας... Ποσά αλλάζουν σε ένα χρόνο! Απίστευτο... Τελευταία γενέθλια χωρίς τον Ραφαηλακο! Να περάσετε όμορφα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου...

@Υβόννη μου χρονια πολλα...οτι επιθυμεις...με το καλο ο μπεμπουλης σου..

Εμενα προς το παρον ο γιατρος δεν μου χει πει για εμβολιο αλλα κ εγω γενικα αντιθετη ειμαι...σκεφτομαι βεβαια κ εγω σαραντα μερες να μην δεχομαι επισκεψεις περα απο γονεις κ αδερφια...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!χρόνια πολλά Ειρηνακι να τα εκατοστήσεις ότι επιθυμεις με το καλό το μωρουλι σας!!!τον Μάρτιο και εγώ κ ο άντρας μου μας έβαλε ο γυναικολόγος να κανουμε το εμβόλιο της γρίπης..τώρα εμένα με έχει βάλει να κάνω κ του κοκκυτη αρχές Οκτωβρίου που θα είμαι στην 35+ εβδομάδα.ακολουθώ οδηγίες τι να κάνω ότι πει ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

@Despoina Marσυμπεθερουλες μην αγχώνεστε για τα κιλά ,,θα τα χάσουμε μετά !!!!ας είναι καλα τα μωράκια σας κ με το καλό !!!

Κ εγώ χαιρομαι με τη δροσούλα επιτελους !!!να μην κουράζεσαι πολύ κ καλες ετοιμασίες να έχετε !!!εσυ δίνε διαταγές !!!χαχχαχαχα 

Δυστυχώς κ εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα πάω μόνη μου στο γενεσις!ας πανε ολα καλα κ τι να κάνουμε !!

Δημητρούλα μου εσύ πως είσαι? 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να κοιμηθηκατε καλα με τη δροσουλα πλεον!! Εγω σημερα εχω τα γενεθλια μου, γινομαι 35!!! Απιστευτο μου φαινεται οτι περασε ενας χρονος απο περισυ!! Ποσα εγιναν σε αυτο το χρονο και απο την αλλη σαν να ηταν χτες που σαν σημερα ειχα μονο μια ευχη, να γεμισει η κοιλιτσα μου με ενα μωρακι!!!! Τουρτα δεν θα εχει το μενου γιατι ποιος θα τη φαει ολη, μιας που λογω ιου κοσμο να φερουμε δεν γινεται, αλλα κατι θα σβησουμε! Και δε θα ειναι πιτουρα χιχιχιιχιχι!!

@Marilou77και @Despoina Marτο τεστ για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ απλο, παιρνει δειγμα απο τον κολπο με κατι σαν μπατονετα και πηρε και λιγο δειγμα απο πανω απο τον πωπο. Μαριλου μου αυτο το τεστ ειναι για τη φυσιολογικη γεννα, γιατι αν εχεις στρεπτοκοκκο πρεπει την ωρα του τοκετου απλα να σου δωσουν μαι αντιβιωση για να μην το κολλησει το μωρο καθως περνα απο τον κολπο.Το κανουν ολοι στις μεγαλες βδομαδες συνηθως, εδω στη Γερμανια το κανουν 35 βδομαδα και μετα απ'οτι μου ειπε.

Αργυρουλα μου σιδερενια να ειναι η γιαγιακα σου και ευχομαι να αποκατασταθει και να πανε ολα καλα!!!!!!

Κοριτσάκι μου χρόνια σου πολλά να είσαι γερή και πάντα να εκπέμπεις αισιοδοξία.Του χρόνου θα έχεις αγκαλίτσα το αγοράκι σουυυ

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 said:

ειναι πολυ ευκολο μη το σκεφτεσαι!!! εμεις εδω σπιτι ξεκινησαμε απ την αρχη της πανδημιας να παιρνουμε το σουπερμαρκετ ονλαιν και το εχουμε κρατησει απο τοτε. που κ που πηγαινει ο αντρας μου για να συμπληρωσει κατι μικρο! εγω εχω να μπω σε σουπερμαρκετ απ τον Μαρτιο!

χρονια πολλααααααα!!! οτι επιθυμεις! με το καλο να ερθει το παιδακι σας και να γεμισει το σπιτι σας :D ενα μικρο τουρτακι κεκακι να το σβησετε σιγουρα για το καλο!!! τελευταια γενεθλια χωρις το μωρουλι! :wub:

πραγματικα μου φαινεται πολυ μεγαλη υπερβολη να παρεξηγηθει καποιος..... νεογεννητο μωρακι θα εχετε στο σπιτι θα ερχεται ο καθενας σε εποχη πανδημιας να το βλεπει?? εδω εγω εγκυος ειμαι και λεω ξεκαθαρα σε πολυ κοσμο οτι λογω του ιου και του τροπου ζωης τους (ειναι φιλοι που βγαινουν, πανε για ποτο, στη δουλεια τους, στα μεσα μαζικης...) ειναι αδυνατο να τους δω απο κοντα...

Δικιο εχεις εξαλλου θα μας πουν και οι παιδιατροι τι πρεπει να κανουμε και τι οχι.. Δυστυχως μερικοι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν και θεωρουν οτι ειμαι υπερβολικη. Αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως και δεν θελω κ ολας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Δημητρούλα μου εσύ πως είσαι? 

Κοριτσάκι μου χρόνια σου πολλά να είσαι γερή και πάντα να εκπέμπεις αισιοδοξία.Του χρόνου θα έχεις αγκαλίτσα το αγοράκι σουυυ

Καλα είμαι !με συσπάσεις μικρές κ αγωγή  αλλα είμαι σπίτι μου !!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...