Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@Gogo1994 με το καλό, κορίτσι μου!! Να πανε όλα καλά! Πολύ χαίρομαι που σε "ακούω" ψύχραιμη και ανυπόμονη! 

Θα περιμένουμε τα νέα σου!! (Εγώ ειδικά καίγομαι να μάθω και πώς θα είναι η διαδικασία με την καισαρική! )

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλυτερα ειμαι,πιεση δεν εχω μηπως εφταιγε αυτο.εβαλα μια κομπρεσα στο κεφαλι,ηπια κ ενα χαμομηλι κ απο το μεσημερι εχω ηρεμησει.ακομα δουλευω κ εχω την οθονη 8 ωρες!!αλλα παρασκευη σταματαω επιτελους

Περαστικά σου κοπέλα μου! Άντε να τελειώσεις από τη δουλειά να ηρεμήσεις!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

@Gogo1994 με το καλό, κορίτσι μου!! Να πανε όλα καλά! Πολύ χαίρομαι που σε "ακούω" ψύχραιμη και ανυπόμονη! 

Θα περιμένουμε τα νέα σου!! (Εγώ ειδικά καίγομαι να μάθω και πώς θα είναι η διαδικασία με την καισαρική! )

 

Ευχαριστώ πολύ Αλεξάνδρα μου ....ναι νιώθω προστασία πλέον κ όχι ότι βαδίζω στο άγνωστο με κινδύνους.Εννοειται θα σας τα πω ολα.Μεχρι τώρα στη κλινική κ με τη γιατρό μου έχω ακούσει καλές εμπειρίες ...οπότε αν εμπιστεύεσαι κ εσύ τον δικό σου είναι σημαντικό...Γιατί παίζει ρόλο το ποιος κάνει τη καισαρική

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλημέρα ήδη μανούλες και μέλλουσες μανούλες !!! Βλέπω ευτυχώς καλά νέα με τις εξετάσεις σας!!! @Argyroula φάε κ άλλη μπουγάτσα κορίτσι μου!!! @Gogo1994 άντε με το καλό οι εξετάσεις σου σήμερα να είναι όλα καλά!!! @Evitheodorou περιμένουμε τα νέα σου αύριο από την μικρή!!! @ΕΥΑ! Ακριβώς τους ίδιους ύπνους κάνω... 6 ώρες με διαλλειματα κ φουλ ενέργεια (τι να την κάνω ξάπλα με συσπάσεις )
Οι ήδη μανούλες υπομονή με θηλασμό άυπνια έρχονται και καλύτερες μέρες❤️
Καλους υπερήχους με ωραία αποτελέσματα να έχουμε και να αρχίσουν και τα υπόλοιπα μωράκια να έρχονται σιγά σιγά!!! @Alexandra P. τι ωραίο μάθημα με τη μαία σας!!! @Nina13 με το καλό να πάτε σπίτι σας να δεις και τον γιοκα σου; Θέλω να μου πεις για το ρεα αν ήσουν ευχαριστημένη κ την διαδικασία , είχες κάνει COVID πιο πριν; Έχω ήδη γεννήσει κ τα δυο μου παιδιά εκεί αλλά άκουσα ότι το τελευταίο καιρό δεν έχουν προσωπικό κ επικρατεί ένα μπάχαλο; Ισχύει;

εμεις κορίτσια μου είχαμε γιατρό χθες!!! 35+3 η μικρή έχει μπει χαμηλά στην λεκάνη ... τράχηλος έχει εξαληφθει, η διαστολή συνεχίζει 2 συνεχίζω τοκολυτικα για 10 μέρες ακόμα και μετά τις 9/11 πάμε για γεννα όπως φαίνεται ... είναι λίγο βιαστικουλα η μικρή! Η κύστη στο ματάκι μίκρυνε ελαφρώς αλλά το σπουδαιότερο είναι ότι έπαψε να πιέζει ματάκι και έχει κατέβει προς μαγουλακι και έτσι δεν χρειάζεται να κάνω καισαρικη !!!! Πάμε επιτέλους για φυσιολογικά πάλι μιας και είναι έτοιμη η κυρία! 
Υπομονή σε όλες!!!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!! Δύναμη κορίτσια μου ε;;; Δεν μας πτοεί τίποτα!!!! 

ΣΕ ευχαριστω κορίτσι μου, να σαι καλά και να τα χαίρεσαι όλα τα παιδακια σας και με το καλό το νέο μπεμπακι!!! 

Λοιπόν αυτή τη φορά είμαι σε μονοκλινο δώρο από τον γιατρό μου, και ειλικρινά δεν έχω περασει καλυτερα... Και από θέμα προσωπικου αυτή τη φορά πετανε... Βέβαια είναι και ο όροφος... Ας πουμε στον γιο ήμουν στον πεμπτο όροφο και ήταν απαράδεκτες.. Μα αυτή τη φορά ακουω πολυ καλα σχόλια από όλους τους ορόφους.. Δεν ξέρω για τα τρίκλινα, μα γνώρισα κοπέλα σε δίκλινο και μου είπε ότι περνανε σουπερ... 

Εγώ αυτή τη φορά ειλικρινά δεν έχω κανένα παραπονο!!! 

Κανένα μπάχαλο καλε. Με το που έφθασα στην παραλαβη με υποδέχθηκαν με κόκκινο χαλί... Και όλα κύλησαν ομαλά καθώς κινδυνέψα να γεννήσω στην είσοδο χαχαχ

Όλα φανταστικά αυτή τη φορά... Ο θεος μας βοήθησε

Ευχομαι να χεις κι εσυ μια τέτοια εμπειρία και να πανε ολα καλα!!! 

Τεστ κοβιντ δεν είχα κάνει.. Εκανα εδώ ενώ γεννουσα ταυτόχρονα, μου είχαν βγάλει ακόμα και την μάσκα σκέψου.. Πως να εξωθηση με τη μάσκα??? 

Αυταααα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, magda15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ανυπομονουμε οσες μείναμε;;:-) Εγω η αλήθεια είναι οτι δεν νιωθω ακριβως έτοιμη ακόμα. Θέλω να εξαντληθούν τα περιθώρια, να μπει ο Νοέμβρης σιγα σιγά με το πάσο μας και βλέπουμε:)

Φοβάμαι και την καισαρική που δεν φαίνεται να τη γλιτώνω λόγω ισχιακης προβολής! 

Πως είστε οι ηδη μανουλες; Οοοοοοταν βρείτε χρονο, στείλτε μας νέα, να παίρνουμε κι εμεις μια γεύση! Οι υπόλοιπες, βαστάτε γερά, κοντεύουμε:wink:

Μη φοβάσαι για την καισαρική!και εγώ τα ίδια!ισχιακο το καμάρι μου!

πολλα μωράκια δεν παίρνουν θέση..μη στεναχωριεσαι καθόλου!θα πάμε με καισαρική κ θα είμαστε μια χαραχαρά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Μη φοβάσαι για την καισαρική!και εγώ τα ίδια!ισχιακο το καμάρι μου!

πολλα μωράκια δεν παίρνουν θέση..μη στεναχωριεσαι καθόλου!θα πάμε με καισαρική κ θα είμαστε μια χαραχαρά

Ναι κορίτσια μου είναι πλέον κάτι συνηθισμένο ας το βλέπουμε έτσι

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nina13 να σου ζήσει η γοργόνα σου!!! Άλλος ένας ωραίος τοκετός, μπράβο! Με το καλό σπίτι σας!

@Gogo1994 με το καλό την Πέμπτη να υποδεχτείς τον γιο σας!!!

@Geo81 τι όμορφα νέα είναι αυτά, πολύ χάρηκα!!!

@demifilol να σε χαιρόμαστε! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου με υγεία!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 3

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

@Nina13 να σου ζήσει η γοργόνα σου!!! Άλλος ένας ωραίος τοκετός, μπράβο! Με το καλό σπίτι σας!

@Gogo1994 με το καλό την Πέμπτη να υποδεχτείς τον γιο σας!!!

@Geo81 τι όμορφα νέα είναι αυτά, πολύ χάρηκα!!!

@demifilol να σε χαιρόμαστε! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου με υγεία!!!

Ευχαριστω κορίτσι μου να ΣτΕ καλά με την οικογένεια σας!!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Gogo1994 αντε κοριτσι μου με το καλο να παρεις τον γιο σου αγκαλια, τι συγκίνηση, πιστεύω δεν αγχώνεσαι γιατί τωρα ξερεις οτι την Πέμπτη θα τον συναντήσεις, η αβεβαιότητα ειναι που σε αγχωνει. Εννοείται περιμένουμε νεα σου γιατι κι εμεις με καισαρική θα γεννησουμε. Η σκέψη μας θα ειναι μαζί σου!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Gogo1994 said:

Κορίτσια σας έχω νέα.Ο γιος μου έρχεται τη Πέμπτη με καισαρική για να είμαστε κι οι δυο καλά.Δεν έχω τρομάξει ίσα ίσα ανυπομωνω.Πριν ζούσα με φόβο για το τι θα συμβεί με το ουρικό και εφόσον δεν έχει κατέβει κιολας κ ο τράχηλος κλειστός (κ για να κατέβει θα χρειαζόμασταν μάλλον πολλές μέρες ίσως κ μετά τη Πητ κ δε μπορούμε να το ρισκάρουμε διότι κάνω τα πάντα κ το ουρικό ανεβαίνει κ άλλο το να ανεβάσω πίεση στο φυσιολογικό τοκετό κ το μωρό να λαμβάνει ήδη κάποια τοξικότητα που υπάρχει στον οργανισμό αφού αυτό δείχνει το ουρικό το καλύτερο είναι αυτή η επιλογή.Τα κιλά του τα έχει είναι 3400 όλα τα έχει.θα είμαι κ 39 βδομάδες.Ειμαι αισιόδοξη

Τελεια και τα κιλα και οι εβδομάδες! Ολα θα πάνε καλά!! Περιμένουμε τα νέα σου :)

2 hours ago, Sousamaki said:

Μη φοβάσαι για την καισαρική!και εγώ τα ίδια!ισχιακο το καμάρι μου!

πολλα μωράκια δεν παίρνουν θέση..μη στεναχωριεσαι καθόλου!θα πάμε με καισαρική κ θα είμαστε μια χαραχαρά

Αχ αυτα τα ισχιακά, όρθια περήφανα μωρακια! Με αγχώνει λίγο το χειρουργείο, αλλά ολα μια ιδέα είναι! Σου έχουν δώσει ημερομηνια; 

  • Μου αρέσει 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

τσα καλημέρα 12και 20 γεννήθηκε η ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΑ μου σήμερα 3400 και 51 ποντους..καισαρική έκανα λόγο πίεσης και ματιού για πιθανή αποκολλήση.ο γιατρός μου δεν το διακινδυνευσαι..όλα πήγαν καλά τη θηλασα κιόλας.είναι υπέροχο συναίσθημα κορίτσια απίστευτο!!!σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη όλο αυτό το διάστημα..κ εδώ θα είμαστε κ θα λέμε για τα μωρακια μας έξω απ την κοιλιά μας πια :)σας φιλώ θα στείλω αργότερα.Γωγουλα με το καλό όλα να πάνε καλά κ να κρατήσεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!κ οι υπόλοιπες με το καλό γλυκά μου κορίτσια.

Αντε καθε μερα κ απο ενα μωρο ειμαστε!!!! Να σας ζησει η επαναστατρια σας !!!! Γερη κ καλοτυχη να ειναι!!!!καλη αναρρωση κ σε σενα μανούλα!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

τσα καλημέρα 12και 20 γεννήθηκε η ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΑ μου σήμερα 3400 και 51 ποντους..καισαρική έκανα λόγο πίεσης και ματιού για πιθανή αποκολλήση.ο γιατρός μου δεν το διακινδυνευσαι..όλα πήγαν καλά τη θηλασα κιόλας.είναι υπέροχο συναίσθημα κορίτσια απίστευτο!!!σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη όλο αυτό το διάστημα..κ εδώ θα είμαστε κ θα λέμε για τα μωρακια μας έξω απ την κοιλιά μας πια :)σας φιλώ θα στείλω αργότερα.Γωγουλα με το καλό όλα να πάνε καλά κ να κρατήσεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!κ οι υπόλοιπες με το καλό γλυκά μου κορίτσια.

Ευη Μ να σας ζήσει η επαναστάτρια σας λοιπόν.. Ολα Γ έγιναν Γ καλό.. Περιμένουμε κ από. Εσένα νέα τις επόμενες ημέρες.. Καλη αναρρωση:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

τσα καλημέρα 12και 20 γεννήθηκε η ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΑ μου σήμερα 3400 και 51 ποντους..καισαρική έκανα λόγο πίεσης και ματιού για πιθανή αποκολλήση.ο γιατρός μου δεν το διακινδυνευσαι..όλα πήγαν καλά τη θηλασα κιόλας.είναι υπέροχο συναίσθημα κορίτσια απίστευτο!!!σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη όλο αυτό το διάστημα..κ εδώ θα είμαστε κ θα λέμε για τα μωρακια μας έξω απ την κοιλιά μας πια :)σας φιλώ θα στείλω αργότερα.Γωγουλα με το καλό όλα να πάνε καλά κ να κρατήσεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!κ οι υπόλοιπες με το καλό γλυκά μου κορίτσια.

Ευακι μας!!!!!! Μα τι ομορφη καλημερα ειναι αυτη!!!!! Να την η μανουλα η ομορφη με την κορακλα την υπεροχη!!!!!! Και τι γενεθλια θα ειναι αυτα φοβερα! Παντα σε αργια!!!!!! Κοριτσακι μου να σου ζησει το ανθρωπακι σου! Να ειναι γερη και τυχερη και εσυ αξια μανουλα να την μεγαλωνεις!!!!! Μονο χαμογελα να εχετε!!!! Σιδερενια κια καλη λοχεις τωρα γλυκια μου!!! Με το καλο να πατε σπιτακι σας!!!! Τα καταφερες Ευουλα μου να την παρεις αγκαλιτσα, μετα απο αυτο το ταξιδι τοσους μηνες το ομορφο που ζησαμε παρεα!!!! Καλους θηλασμους και να ρουφηξεις την καθε στιγμη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...