Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Εγώ πάντως σήμερα που έκανα αίτηση στο εφκα για το επίδομα κυοφορίας  μου είχε κι επιλογή που έλεγε αν θέλω να κλείσω ραντεβού και μάλιστα διάλεξα κανονικά μέρα και ώρα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ πάντως σήμερα που έκανα αίτηση στο εφκα για το επίδομα κυοφορίας  μου είχε κι επιλογή που έλεγε αν θέλω να κλείσω ραντεβού και μάλιστα διάλεξα κανονικά μέρα και ώρα.

Καλησπερα! Αιτηση για την κατηγορια "επιδομα μητροτητας" ? Κ σου εβγαζε ραντεβου να διαλεξεις ωρα και μερα? Περιεργο..:roll:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

εγω είμαι 32η εβδομάδα και παρακολουθούμε τον τράχηλο μου γιατί έχει μικρύνει αρκετά,από 38 έχει πάρει 24 χιλιοστά και φοβόμαστε μήπως μικρύνει κ άλλο.

Ελπιζω να πάνε όλα καλά ναι να μην γεννήσω πριν τις 37 εβδομάδες αν κι το βλέπω δύσκολο γιατί θα είμαι με καισαρική.

Dobler θα κάνω σε 1 εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

εγω είμαι 32η εβδομάδα και παρακολουθούμε τον τράχηλο μου γιατί έχει μικρύνει αρκετά,από 38 έχει πάρει 24 χιλιοστά και φοβόμαστε μήπως μικρύνει κ άλλο.

Ελπιζω να πάνε όλα καλά ναι να μην γεννήσω πριν τις 37 εβδομάδες αν κι το βλέπω δύσκολο γιατί θα είμαι με καισαρική.

Dobler θα κάνω σε 1 εβδομάδα!

38 ηταν στη β επιπεδου? Μην αγχωνεσαι.. Εχω ακουσει ξαπλα και ξεκουραση θελει.. Εγω ειχα παραχειλιο πλακουντα με κινδυνο αιμορραγίας και ημουν καναπε κρεβατι μονο.. Εφτιαχνα κανενα φαγητο αλλα μεχρι εκει.. Αυτη τη στιγμη ειναι οπισθιος ανω με πλεον 5 εκ απο τον τραχηλο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλησπερα! Αιτηση για την κατηγορια "επιδομα μητροτητας" ? Κ σου εβγαζε ραντεβου να διαλεξεις ωρα και μερα? Περιεργο..:roll:

 

Ναι δεν ξέρω αν άλλαξε κατι. Θα ορκιζομουν κι εγώ  ότι πριν από μία βδομάδα που είχα μπει στην πλατφόρμα να δω τι και πως δεν έβγαζε επιλογή για να διαλέξεις μέρα και ώρα. Τσεκαρες μόνο αν θες ραντεβού η όχι.

Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

εγω είμαι 32η εβδομάδα και παρακολουθούμε τον τράχηλο μου γιατί έχει μικρύνει αρκετά,από 38 έχει πάρει 24 χιλιοστά και φοβόμαστε μήπως μικρύνει κ άλλο.

Ελπιζω να πάνε όλα καλά ναι να μην γεννήσω πριν τις 37 εβδομάδες αν κι το βλέπω δύσκολο γιατί θα είμαι με καισαρική.

Dobler θα κάνω σε 1 εβδομάδα!

Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε και να μείνει το μωράκι στην κοιλίτσα σου για όσο περισσότερο γίνεται.

Εσάς σας μετράνε κάθε φορά τον τράχηλο?? Εμένα μόνο στην β επιπέδου μου τον είχαν μετρήσει 33 χιλιοστά νομίζω κι από τότε τίποτα :-/


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Ναι δεν ξέρω αν άλλαξε κατι. Θα ορκιζομουν κι εγώ  ότι πριν από μία βδομάδα που είχα μπει στην πλατφόρμα να δω τι και πως δεν έβγαζε επιλογή για να διαλέξεις μέρα και ώρα. Τσεκαρες μόνο αν θες ραντεβού η όχι.

Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε και να μείνει το μωράκι στην κοιλίτσα σου για όσο περισσότερο γίνεται.

Εσάς σας μετράνε κάθε φορά τον τράχηλο?? Εμένα μόνο στην β επιπέδου μου τον είχαν μετρήσει 33 χιλιοστά νομίζω κι από τότε τίποτα :-/

Εχεις δικιο!  Βαλανε κ ραντεβου στην κατηγορια "επιδομα μητροτητας"! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Ναι δεν ξέρω αν άλλαξε κατι. Θα ορκιζομουν κι εγώ  ότι πριν από μία βδομάδα που είχα μπει στην πλατφόρμα να δω τι και πως δεν έβγαζε επιλογή για να διαλέξεις μέρα και ώρα. Τσεκαρες μόνο αν θες ραντεβού η όχι.

Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε και να μείνει το μωράκι στην κοιλίτσα σου για όσο περισσότερο γίνεται.

Εσάς σας μετράνε κάθε φορά τον τράχηλο?? Εμένα μόνο στην β επιπέδου μου τον είχαν μετρήσει 33 χιλιοστά νομίζω κι από τότε τίποτα :-/

Και εμενα μονο β υπερυχο και ντοπλερ μου το μετρησαν!!! 32 εκατοστα και στα δυο...  ο εμβρυολογος.. 

η γυαναικολογος δεν με πειραζει λεει ακομα απο κατω...

υγ: και εγω ειχα χαμηλα τον πλακουντα 1.3 αποσταση απο τραχηλο στον β υπερυχο.. και στο ντοπλερ πηγε 3.5 εκατοστα αποσταση...

θελει να ειναι πανω απο 2.5 με καθε επιφυλαξη... για φτ.. εφοσον και ολα τα υπολοιπα ειναι οκ...

για τραχηλο δεν ξερω καθολου τι παιζει...

καλημερααααααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Και εμενα μονο β υπερυχο και ντοπλερ μου το μετρησαν!!! 32 εκατοστα και στα δυο...  ο εμβρυολογος.. 

η γυαναικολογος δεν με πειραζει λεει ακομα απο κατω...

υγ: και εγω ειχα χαμηλα τον πλακουντα 1.3 αποσταση απο τραχηλο στον β υπερυχο.. και στο ντοπλερ πηγε 3.5 εκατοστα αποσταση...

θελει να ειναι πανω απο 2.5 με καθε επιφυλαξη... για φτ.. εφοσον και ολα τα υπολοιπα ειναι οκ...

για τραχηλο δεν ξερω καθολου τι παιζει...

καλημερααααααα

Καλημερα! Κ μενα ο τραχηλος σταθερος στα 33 εκ. Γνωριζω ομως οτι προς το τελος μικραινει καθως το μωρο γυριζει και πιεζει.. Εμενα ακομα εχει τα ποδαρακια κατω.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εμένα μου μετράει τον τράχηλο κάθε φορά απλά δεν το είχα καταλάβει. Έτυχε την προηγούμενη φορά απλά πάνω στον έλεγχο να μου πει ότι είναι μια χαρά ο τράχηλος! 

Επίσης έκλεισα ραντεβού στο ΕΦΚΑ την Τρίτη για να μου πουν χαρτιά κλπ αν και τα ξέρω αλλά μήπως χρειαστεί να μου δώσουν τίποτα! Θα σας ενημερώσω ο,τι προκύψει!

Επίσης η γιατρός μου που μίλησα τηλ μου είπε ότι είναι μεν συμβεβλημένη αλλά επειδή θέλουν β επιπέδου συνήθως και έχει περάσει καιρός που την έχω κάνει θα είναι λίγο πιο σύνθετο. Δεν ξέρω τι εννοεί. Θα μου πει Δευτέρα στο ραντεβού! Και δεν μπορώ καθόλου τη γραφειοκρατία!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!Εγω πηγα εχτές στο γιατρό μου μας είδε φτάσαμε και εμείς τα 1,400 γραμμάρια μας ειπε ότι μας βλέπει για γεννα από 5 - 10  Ιανουαρίου είναι βιαστικός ο μικρούλης είχα θέματα με τς συσπάσεις εκτός απροόπτου θα κάνουμε τς 2 ενέσεις για τν πνεύμονα στς 32 εβδομάδες και άλλες 2 ενέσεις στς 34 εβδομάδες.Doopler έχω 30 Νοεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , dpilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εμένα μου μετράει τον τράχηλο κάθε φορά απλά δεν το είχα καταλάβει. Έτυχε την προηγούμενη φορά απλά πάνω στον έλεγχο να μου πει ότι είναι μια χαρά ο τράχηλος! 

Επίσης έκλεισα ραντεβού στο ΕΦΚΑ την Τρίτη για να μου πουν χαρτιά κλπ αν και τα ξέρω αλλά μήπως χρειαστεί να μου δώσουν τίποτα! Θα σας ενημερώσω ο,τι προκύψει!

Επίσης η γιατρός μου που μίλησα τηλ μου είπε ότι είναι μεν συμβεβλημένη αλλά επειδή θέλουν β επιπέδου συνήθως και έχει περάσει καιρός που την έχω κάνει θα είναι λίγο πιο σύνθετο. Δεν ξέρω τι εννοεί. Θα μου πει Δευτέρα στο ραντεβού! Και δεν μπορώ καθόλου τη γραφειοκρατία!! Χαχαχα

Αχ ναι να μας πεις και τη Δευτέρα και την τρίτη ότι μαθεις! Κι εμένα ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ αλλά δεν μου είπε κάτι για β επιπέδου. Απλά μου έδωσε ένα χαρτί που λέει ποτέ έχω ΠΗΤ....Νόμιζα ότι αυτό είναι αρκετό.

Just now, Maria mariaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Εγω πηγα εχτές στο γιατρό μου μας είδε φτάσαμε και εμείς τα 1,400 γραμμάρια μας ειπε ότι μας βλέπει για γεννα από 5 - 10  Ιανουαρίου είναι βιαστικός ο μικρούλης είχα θέματα με τς συσπάσεις εκτός απροόπτου θα κάνουμε τς 2 ενέσεις για τν πνεύμονα στς 32 εβδομάδες και άλλες 2 ενέσεις στς 34 εβδομάδες.Doopler έχω 30 Νοεμβρίου 

5-10 Γενάρη δεν θα είσαι ήδη στον ένατο; Πώς και θα κάνεις τις ενέσεις? Εννοώ νόμιζα τις κάνουν μόνο όσες γεννούν πολύ πρόωρα στον 7-8 μήνα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 ναι θα έχω μπει στν μπει στν μήνα ,έχω ΠΗΤ 18 αλλά θα το πάρουμε πιο νωρίς.Οι ένεσεις μου ειπε ότι πρέπει αν γίνουν 30-32 και 32-34 εβδομάδες εμενα αποφάσισε στς 32 εβδομάδες ακριβώς η πρώτη δόση και στς 34 εβδομάδες η δεύτερη δόση μου ειπε εάν γεννηθεί πριν τς 37 εβδομάδες δεν θεωρείτε τελειωμένη εγκυμοσύνη και για αυτο θα τς κάνουμε 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

38 ηταν στη β επιπεδου? Μην αγχωνεσαι.. Εχω ακουσει ξαπλα και ξεκουραση θελει.. Εγω ειχα παραχειλιο πλακουντα με κινδυνο αιμορραγίας και ημουν καναπε κρεβατι μονο.. Εφτιαχνα κανενα φαγητο αλλα μεχρι εκει.. Αυτη τη στιγμη ειναι οπισθιος ανω με πλεον 5 εκ απο τον τραχηλο. 

Μακάρι να μην έχω θέμα...έκανα και τις ένεσης κορτιζόνης πάντως και μου είπε ότι μπορεί να μου το πάρει και στις 36 εβδομάδες αλλά μακάρι μα μπορέσω να πάρω και άλλες μέρες από τον μήνα.Εσενα ποσο είναι;

Just now, Maria mariaa είπε:

@butterfly1986 ναι θα έχω μπει στν μπει στν μήνα ,έχω ΠΗΤ 18 αλλά θα το πάρουμε πιο νωρίς.Οι ένεσεις μου ειπε ότι πρέπει αν γίνουν 30-32 και 32-34 εβδομάδες εμενα αποφάσισε στς 32 εβδομάδες ακριβώς η πρώτη δόση και στς 34 εβδομάδες η δεύτερη δόση μου ειπε εάν γεννηθεί πριν τς 37 εβδομάδες δεν θεωρείτε τελειωμένη εγκυμοσύνη και για αυτο θα τς κάνουμε 

Καλησπέρα κορίτσι μου,τις έκανα κι εγώ...αλλά με 24 ώρες διαφοράς γιατί κ εγώ φοβάμαι ότι θα γεννήσω προς τις 37 λόγω κοντου τραχηλου

22 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Ναι δεν ξέρω αν άλλαξε κατι. Θα ορκιζομουν κι εγώ  ότι πριν από μία βδομάδα που είχα μπει στην πλατφόρμα να δω τι και πως δεν έβγαζε επιλογή για να διαλέξεις μέρα και ώρα. Τσεκαρες μόνο αν θες ραντεβού η όχι.

Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε και να μείνει το μωράκι στην κοιλίτσα σου για όσο περισσότερο γίνεται.

Εσάς σας μετράνε κάθε φορά τον τράχηλο?? Εμένα μόνο στην β επιπέδου μου τον είχαν μετρήσει 33 χιλιοστά νομίζω κι από τότε τίποτα :-/

Κ εμένα στην β επιπέδου και μετά στην 29η εβδομάδα μάλλον κάτι είδε γι αυτό.

Τωρα με έχει υπό παρακολούθηση,τον μετράμε κάθε 2 εβδομάδες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Maria mariaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Εγω πηγα εχτές στο γιατρό μου μας είδε φτάσαμε και εμείς τα 1,400 γραμμάρια μας ειπε ότι μας βλέπει για γεννα από 5 - 10  Ιανουαρίου είναι βιαστικός ο μικρούλης είχα θέματα με τς συσπάσεις εκτός απροόπτου θα κάνουμε τς 2 ενέσεις για τν πνεύμονα στς 32 εβδομάδες και άλλες 2 ενέσεις στς 34 εβδομάδες.Doopler έχω 30 Νοεμβρίου 

@Maria mariaaΔλδ πας για πρόωρο αν κατάλαβα καλά ? Γιατί αν είσαι τώρα 1400 τότε θα είσαι αρχές ένατου πριν την 37η βδομάδα. Σωστά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Μακάρι να μην έχω θέμα...έκανα και τις ένεσης κορτιζόνης πάντως και μου είπε ότι μπορεί να μου το πάρει και στις 36 εβδομάδες αλλά μακάρι μα μπορέσω να πάρω και άλλες μέρες από τον μήνα.Εσενα ποσο είναι;

Καλησπέρα κορίτσι μου,τις έκανα κι εγώ...αλλά με 24 ώρες διαφοράς γιατί κ εγώ φοβάμαι ότι θα γεννήσω προς τις 37 λόγω κοντου τραχηλου

Κ εμένα στην β επιπέδου και μετά στην 29η εβδομάδα μάλλον κάτι είδε γι αυτό.

Τωρα με έχει υπό παρακολούθηση,τον μετράμε κάθε 2 εβδομάδες 

Εμενα 33 ηταν  ο τραχηλος και ειναι ακομη τωρα στις 32 εβδομαδες.. Αλλα αυτα ολα απο τον υπερηχο στο doppler.. Με τον υπερηχο απο κατω π φαινεται πιο καλα συνηθως ειναι πιο μεγαλη η αποσταση.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...