Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 5/11/2020 at 1:28 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν χτες μήπως πρέπει να ξεκινήσουμε διαδικασίες για την άδεια γιατί τώρα γίνονται όλα πιο αργά. Πχ ΙΚΑ πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να πας τα χαρτιά.. αν και δεν θυμάμαι καθόλου τα δικαιολογητικά.μονο αυτό ότι ο γιατρός σου δίνει ένα χαρτί με την Πητ. Εμένα νομίζω μου βγαίνει να σταματήσω κάπου 5-8 Δεκεμβρίου. Οπότε σκέφτομαι βαλίτσα μαιευτηρίου και πλύσιμο ρούχων για μωρό και όλα αυτά να τα κάνω μετά.

@butterfly1986Έχεις δώσει ΠΗΤ στη δουλειά; Εγώ δεν τους έχω πει ακόμα.. μου βγαίνει 27 - 29 Νοέμβρη περίπου. Θα πάρω τηλ τη Δευτέρα τη γιατρό να μου στείλει το χαρτί...

4 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Στο στάδιο που είμαστε πόσα γραμμάρια παίρνουν την εβδομάδα ή την μέρα ξέρετε ?

@vivi24Περίπου 400-500 τη βδομάδα από όσα έχω διαβάσει!

 

Επίσης να ρωτήσω από εσώρουχα τι σκέφτεστε να πάρετε; Έχω δει ότι υπάρχουν ειδικά για τη λοχεία μιας χρήσης.... Άλλες πάλι φοράνε πάνες ακράτειας γιατί έχουν πολύ αίμα.. έχω μπερδευτεί λίγο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dpilo είπε:

@butterfly1986Έχεις δώσει ΠΗΤ στη δουλειά; Εγώ δεν τους έχω πει ακόμα.. μου βγαίνει 27 - 29 Νοέμβρη περίπου. Θα πάρω τηλ τη Δευτέρα τη γιατρό να μου στείλει το χαρτί...

@vivi24Περίπου 400-500 τη βδομάδα από όσα έχω διαβάσει!

 

Επίσης να ρωτήσω από εσώρουχα τι σκέφτεστε να πάρετε; Έχω δει ότι υπάρχουν ειδικά για τη λοχεία μιας χρήσης.... Άλλες πάλι φοράνε πάνες ακράτειας γιατί έχουν πολύ αίμα.. έχω μπερδευτεί λίγο!!

Όχι δεν έχω δώσει . Σήμερα είπα απλά στην προϊσταμένη μου ότι είναι να φύγω σε κάνα μήνα. Σκέφτομαι όταν πάω γιατρό από βδομάδα να του ζητήσω το χαρτί.

Πολλά δεν είναι καλέ 500 γρ ανά βδομάδα??εμένα τελευταία φορά που είχα πάει είχε πάρει 400 γρ σε δύο βδομάδες.

Εγώ στην πρώτη γέννα είχα χρησιμοποιήσει ένα πράγμα σαν δίχτυ που σου βάζουν στο νοσοκομειο τις πρώτες μέρες. Τις τελευταίες μέρες έβαλα κανονικά μου εσώρουχα απλά λίγο μεγάλα. Μιας χρήσης που είχα πάρει δοκίμασα και δεν με είχαν βολεψει καθόλου.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, myrina είπε:

Μαρία Καλημέρα! Εξαρτάται που θα γεννήσεις,  πχ εγώ γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο, θα χρειαστώ τα πάντα! Αν γεννας σε ιδιωτική κλινική τώρα αυτούς να σου πουν, συνήθως έχουν λίστα να σου δώσουν.

@myrina Καλησπέρα και εγω σε δημόσιο θα γεννήσω!

 

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!Πηγα στο γιατρό φτάσαμε το 1,200 και είναι όλα καλα!!Ειναι ψηλός γιατί τς εβδομάδες!!Τελος του μήνα έχουμε το Doopler..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα και εγώ στο νοσοκομείο,με είδε η μαία, έκανα το εμβόλιο για τον κοκκύτη και έναν υπέρηχο. Η μπέμπα είναι 1.321 γραμμάρια και αρχίζει να παίρνει θέση σιγά σιγά! Μου έκαναν και ελέγχο Doppler, όλα φυσιολογικά έδειξε! 

Και εγώ σκέφτομαι να πάρω τα εσώρουχα μιας χρήσης για το νοσοκομείο, αλλά αφού η @butterfly1986 είπε ότι δεν την βολεψαν, θα έχω και κανονικά μαζί μου με σερβιέτες λοχείας! 

Να έχουμε ένα όμορφο σαββατοκύριακο!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Όχι δεν έχω δώσει . Σήμερα είπα απλά στην προϊσταμένη μου ότι είναι να φύγω σε κάνα μήνα. Σκέφτομαι όταν πάω γιατρό από βδομάδα να του ζητήσω το χαρτί.

Πολλά δεν είναι καλέ 500 γρ ανά βδομάδα??εμένα τελευταία φορά που είχα πάει είχε πάρει 400 γρ σε δύο βδομάδες.

Εγώ στην πρώτη γέννα είχα χρησιμοποιήσει ένα πράγμα σαν δίχτυ που σου βάζουν στο νοσοκομειο τις πρώτες μέρες. Τις τελευταίες μέρες έβαλα κανονικά μου εσώρουχα απλά λίγο μεγάλα. Μιας χρήσης που είχα πάρει δοκίμασα και δεν με είχαν βολεψει καθόλου.

@butterfly1986κι εγώ είχα πάρει 700 σε 23 μέρες... Απλά αυτό έχω διαβάσει ότι 400-500 τη βδομάδα είμαστε οκ... Τώρα τι να πω κι εγώ δεν έχω ιδέα.. απλά σίγουρα μου είπε η γιατρός πως ο 8ος είναι ο μήνας που αυξάνει και το μωρό το βάρος του και το αμνιακό υγρό αυξάνεται πολύ! 

Νομίζω πως το ιδανικό είναι η καθεμία να μιλήσει με το γιατρό της γιατί άλλος οργανισμός ο καθένας...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό lockdown! :-P Ψωνισατε τίποτα πριν κλείσουν όλα? Εμένα με έπιασε χτες ένας πανικός ότι θα είναι όλα κλειστά για πόσο καιρό και ότι όταν ανοίξουν θα έχω βαρύνει πια για πολλές βόλτες οπότε πετάχτηκα και πήρα κάποια πράγματα που ήθελα να πάρω προς τα Χριστούγεννα!!!!! Πήρα στα δίδυμα χριστουγεννιάτικα βιβλία και αυτοκόλλητα,κάτι παιχνίδια ,κάτι πυτζαμακια κι ένα μπουρνουζακι για το μπεμπουλη!!!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.εμενα μου ειπε η μαια στο.σεμιναριο γτ εχω μικρη κοιλιτσα κ μπαινω στον 8 οτι απο 32 εως 36η εβδ παιρνεις πολυ στην κοιλια.εγω πηρα ενα φορεμα φουτερ απο τα h&m  γτ λεω κατσε να το εχω να κινουμαι εχουν αρχισει φορμες κτλ να με σφιγγουν κ εχω κ αλλο ενα παντελονι εγκυμοσυνης οποτε ενταξει ειμαι προς το παρον αλλωστε δ θα παμε κ πουθενα αλλα εστω για τα ψωνια κτλ  να μαι ανετη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!

Πώς είστε; φουσκωνετε;Έβαλα χθες στοίχημα με τον άντρα μου ότι θα έχει πάει 1 κιλό η μπέμπα του πολύ 1,200 και τελικά είναι 1.300gr το χρυσό μου!!!Όλα καλά πάνε δωξα τω Θεο ,doppler μου έκλεισε 4/12.Απο κιλά κορίτσια 13,5 έχω πάρει και η μέση με πονάει αφόρητα,αγγίζει κάποια νεύρα στη σπονδυλική στήλη και κουτσαινομαι ώρες ώρες και σκέφτομαι ότι έχω άλλους 2 μήνες!ήθελε περπάτημα αλλά δυστυχώς με το λοκνταουν τη πατησα:-? φοβάμαι να κάνω κ πολλές μετακινήσεις.Ρωτησα αν γίνεται να πάρω μυοχαλαρωτικό αλλά μου είπε ΟΧΙ ο γιατρός κλαψ.:cry: Υπομονή τι να γίνει.Εντωμεταξυ άρχισα να πλένω φορμακια καλτσακια σαλιαρες και πάνες αγκαλιας να τα έχω έτοιμα στη συρταριερα της να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα και εγώ στο νοσοκομείο,με είδε η μαία, έκανα το εμβόλιο για τον κοκκύτη και έναν υπέρηχο. Η μπέμπα είναι 1.321 γραμμάρια και αρχίζει να παίρνει θέση σιγά σιγά! Μου έκαναν και ελέγχο Doppler, όλα φυσιολογικά έδειξε! 

Και εγώ σκέφτομαι να πάρω τα εσώρουχα μιας χρήσης για το νοσοκομείο, αλλά αφού η @butterfly1986 είπε ότι δεν την βολεψαν, θα έχω και κανονικά μαζί μου με σερβιέτες λοχείας! 

Να έχουμε ένα όμορφο σαββατοκύριακο!!!

@Bellitsa! δεν έχω γνώμη πάνω στο θέμα αλλά η κουμπαρα μου που γέννησε πριν 10 ημέρες πήρε τα Τεννα τα εσώρουχα και μου ειπε τελεια!Σκεφτομαι και εγω να τα πάρω τα βρήκα -50% στο γαλαξία 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό lockdown! :-P Ψωνισατε τίποτα πριν κλείσουν όλα? Εμένα με έπιασε χτες ένας πανικός ότι θα είναι όλα κλειστά για πόσο καιρό και ότι όταν ανοίξουν θα έχω βαρύνει πια για πολλές βόλτες οπότε πετάχτηκα και πήρα κάποια πράγματα που ήθελα να πάρω προς τα Χριστούγεννα!!!!! Πήρα στα δίδυμα χριστουγεννιάτικα βιβλία και αυτοκόλλητα,κάτι παιχνίδια ,κάτι πυτζαμακια κι ένα μπουρνουζακι για το μπεμπουλη!!!

@butterfly1986 και εμενα εχτές με έπιασε  και πήγα και ψώνισα κουβέρτες πετσέτες μπουρνούζακι και 2 μπιζαμες  για εμενα 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Πολλά δεν είναι καλέ 500 γρ ανά βδομάδα??εμένα τελευταία φορά που είχα πάει είχε πάρει 400 γρ σε δύο βδομάδες.

Μιας χρήσης που είχα πάρει δοκίμασα και δεν με είχαν βολεψει καθόλου.

Μήπως εννοεί για εμας και όχι για το μωρό? Για το μωρό Ναι είναι πολλά, αν σκεφτείς ότι έχουμε ακόμα 10 βδομάδες, αν εβαζε με τέτοιους ρυθμούς θα πρπεει να φτάσει 6-7 κιλα..

Just now, Maria mariaa είπε:

@Bellitsa! δεν έχω γνώμη πάνω στο θέμα αλλά η κουμπαρα μου που γέννησε πριν 10 ημέρες πήρε τα Τεννα τα εσώρουχα και μου ειπε τελεια!Σκεφτομαι και εγω να τα πάρω τα βρήκα -50% στο γαλαξία 

 

Κι εγώ δεν βολεύτηκα με τα εσώρουχα μιας ΧΡήΣΗΣ στην πρώτη γεννα, και στην δεύτερη πήρα κι εγώ τα ΤΕΝΑ βρακάκια! Και τώρα τα έχω πάρει ηδη καποια στιγμή που τα βρήκα 50% στον ΑΒ.

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό lockdown! :-P Ψωνισατε τίποτα πριν κλείσουν όλα? Εμένα με έπιασε χτες ένας πανικός ότι θα είναι όλα κλειστά για πόσο καιρό και ότι όταν ανοίξουν θα έχω βαρύνει πια για πολλές βόλτες οπότε πετάχτηκα και πήρα κάποια πράγματα που ήθελα να πάρω προς τα Χριστούγεννα!!!!! Πήρα στα δίδυμα χριστουγεννιάτικα βιβλία και αυτοκόλλητα,κάτι παιχνίδια ,κάτι πυτζαμακια κι ένα μπουρνουζακι για το μπεμπουλη!!!

Άσε κι εμένα με έπιασε και κατέβηκα, για σουτιέν θηλασμού, γιατί λέω πως θα πετύχω το νούμερο online. Αν και ειχα σκοπό να περιμένω να μπω στο μηνα να δω που θα φτάσει το βυζι, παλι καλα που πήγα! Από C έφτασε F το cup, έπαθα πλάκα!! Αρχικά το C της ζήτησα, και έφερνε και έφερνε μέχρι να το πετύχουμε! Μπιτζαμες επισης αγόρασα να εχω της προκοπής, τελευταία φορά είχα αγοράσει πριν 7 χρόνια στην προηγούμενη γεννα και είναι αρκετά φθαρμένες. Πήρα κι ένα νυχτικακι για παν ενδεχόμενο. Επίσης κι εγώ τα δώρα των κοριτσιών για τα Χριστούγεννα, μιας και δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα ανοίξουν τα μαγαζιά νωρίτερα  :-(

πρίν από 1 λεπτό , Angelvas είπε:

Απο κιλά κορίτσια 13,5 έχω πάρει και η μέση με πονάει αφόρητα,αγγίζει κάποια νεύρα στη σπονδυλική στήλη και κουτσαινομαι ώρες ώρες και σκέφτομαι ότι έχω άλλους 2 μήνες!ήθελε περπάτημα αλλά δυστυχώς με το λοκνταουν τη πατησα:-? φοβάμαι να κάνω κ πολλές μετακινήσεις.Ρωτησα αν γίνεται να πάρω μυοχαλαρωτικό αλλά μου είπε ΟΧΙ ο γιατρός κλαψ.:cry: Υπομονή τι να γίνει.Εντωμεταξυ άρχισα να πλένω φορμακια καλτσακια σαλιαρες και πάνες αγκαλιας να τα έχω έτοιμα στη συρταριερα της να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Υπομονή κορίτσι, κι όσο μπορεις να ξεκουραζεσαι! Κι εγώ θα ήθελα να περπατάω αλλα δυσκολεύομαι στο περπάτημα με τη μασκα.. Κουράγιο, ξεκούραση όσο μπορείς! Και ήρεμα με τα πλυσιματα, έχουμε καιρό, μην πλακωθεις να τα κάνεις όλα μαζεμένα και έχεις αλλα μετά! Στην ανάγκη ζητά και βοήθεια από κάπου! 

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα κ από εμένα κ καλό σκ σε όλες!!! 

Εγώ δεν πήρα τπτ να σας πω την αλήθεια χθες γιατί γινόταν πανζουλισμος κ χειρότερα πανικός με έπιανε που τους έβλεπα μες τα μαγαζιά.  Έχω πάρει ήδη κάτι φορμακια, μπουρνούζακι,σεντόνια κλπ οπότε δεν είναι ότι δεν έχω κάτι. 

Το περπάτημα κορίτσια βοηθάει πάρα πολυυυυυυ! Εχω κ το σκύλο που με κινητοποιεί να πω την αλήθεια. Με τη μάσκα είναι δυσκολο βέβαια αλλά έχω βρει να φοράω υφασμάτινες μεγάλες οπότε μου μυρίζει το απορρυπαντικό κ ειναι πιο υποφέρτη σε εμένα από τη χειρουργική. Μου μυρίζει η χειρουργική ,έχω κ το στομάχι χαλια οποτε...

Τι ωραία που είδατε τα μωράκια σας κ είναι όλα τόσο καλά!!! :-D

Μου έστειλε η κουμπάρα μου δέμα από Σκωτία που μένει, κάτι παπουτσάκια αγκαλιάς κ έμεινα. Τόσο όμορφα Κ χαριτωμένα. Δεν είχα πάρει ακόμα εγώ ...Μπορω να δείξω τη φώτο κάπως  ; ήθελα να το μοιραστώ χιχι 

Ξέχασα να προσθέσω επίσης ότι θέλω να πάρω την ollie την κουκουβάγια γιατί διαβάζω την αποθεωνουν!!! :shock:

 

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό lockdown! :-P Ψωνισατε τίποτα πριν κλείσουν όλα? Εμένα με έπιασε χτες ένας πανικός ότι θα είναι όλα κλειστά για πόσο καιρό και ότι όταν ανοίξουν θα έχω βαρύνει πια για πολλές βόλτες οπότε πετάχτηκα και πήρα κάποια πράγματα που ήθελα να πάρω προς τα Χριστούγεννα!!!!! Πήρα στα δίδυμα χριστουγεννιάτικα βιβλία και αυτοκόλλητα,κάτι παιχνίδια ,κάτι πυτζαμακια κι ένα μπουρνουζακι για το μπεμπουλη!!!

Να πω την αλήθεια κάτι ζιπουνακια ψώνισα... Πυτζάμες έχω βρει ονλαιν να αγοράσω οπότε θα τα κάνω όλα μέσα στην καραντίνα ηλεκτρονικά....

Με το σουτιέν έχω τρομερό θέμα.. δεν μπορώ να καταλάβω να έχει μεγαλώσει και φοβάμαι πως αν ψωνίσω από τώρα στην ύστατη αυτή ώρα ίσως να μην έχω το σωστό νούμερο... Αν φυσικά βρω νούμερο και καλούπι για μένα...

Just now, myrina είπε:

Μήπως εννοεί για εμας και όχι για το μωρό? Για το μωρό Ναι είναι πολλά, αν σκεφτείς ότι έχουμε ακόμα 10 βδομάδες, αν εβαζε με τέτοιους ρυθμούς θα πρπεει να φτάσει 6-7 κιλα..

Κι εγώ δεν βολεύτηκα με τα εσώρουχα μιας ΧΡήΣΗΣ στην πρώτη γεννα, και στην δεύτερη πήρα κι εγώ τα ΤΕΝΑ βρακάκια! Και τώρα τα έχω πάρει ηδη καποια στιγμή που τα βρήκα 50% στον ΑΒ.

Άσε κι εμένα με έπιασε και κατέβηκα, για σουτιέν θηλασμού, γιατί λέω πως θα πετύχω το νούμερο online. Αν και ειχα σκοπό να περιμένω να μπω στο μηνα να δω που θα φτάσει το βυζι, παλι καλα που πήγα! Από C έφτασε F το cup, έπαθα πλάκα!! Αρχικά το C της ζήτησα, και έφερνε και έφερνε μέχρι να το πετύχουμε! Μπιτζαμες επισης αγόρασα να εχω της προκοπής, τελευταία φορά είχα αγοράσει πριν 7 χρόνια στην προηγούμενη γεννα και είναι αρκετά φθαρμένες. Πήρα κι ένα νυχτικακι για παν ενδεχόμενο. Επίσης κι εγώ τα δώρα των κοριτσιών για τα Χριστούγεννα, μιας και δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα ανοίξουν τα μαγαζιά νωρίτερα  :-(

Υπομονή κορίτσι, κι όσο μπορεις να ξεκουραζεσαι! Κι εγώ θα ήθελα να περπατάω αλλα δυσκολεύομαι στο περπάτημα με τη μασκα.. Κουράγιο, ξεκούραση όσο μπορείς! Και ήρεμα με τα πλυσιματα, έχουμε καιρό, μην πλακωθεις να τα κάνεις όλα μαζεμένα και έχεις αλλα μετά! Στην ανάγκη ζητά και βοήθεια από κάπου! 

@myrina καλέ ναι εννοείται για εμάς και όχι για το μωρό... Χαχαχα! Νόμιζα ότι το ερώτημα αφορούσε το πόσα κιλά πρέπει να πάρουμε τώρα το Τελ τρίμηνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelvas είπε:

Καλημέρα μανουλες!

Πώς είστε; φουσκωνετε;Έβαλα χθες στοίχημα με τον άντρα μου ότι θα έχει πάει 1 κιλό η μπέμπα του πολύ 1,200 και τελικά είναι 1.300gr το χρυσό μου!!!Όλα καλά πάνε δωξα τω Θεο ,doppler μου έκλεισε 4/12.Απο κιλά κορίτσια 13,5 έχω πάρει και η μέση με πονάει αφόρητα,αγγίζει κάποια νεύρα στη σπονδυλική στήλη και κουτσαινομαι ώρες ώρες και σκέφτομαι ότι έχω άλλους 2 μήνες!ήθελε περπάτημα αλλά δυστυχώς με το λοκνταουν τη πατησα:-? φοβάμαι να κάνω κ πολλές μετακινήσεις.Ρωτησα αν γίνεται να πάρω μυοχαλαρωτικό αλλά μου είπε ΟΧΙ ο γιατρός κλαψ.:cry: Υπομονή τι να γίνει.Εντωμεταξυ άρχισα να πλένω φορμακια καλτσακια σαλιαρες και πάνες αγκαλιας να τα έχω έτοιμα στη συρταριερα της να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Να πας να κανεις φυσικοθεραπεια οτι επιτρεπεται αλλα κ ενα μασαζ που θα σ κανουν θα σε βοηθησει.επισης θα σε βοηθαγαν πολυ ασκησεις με μπαλα πιλατες....εγω κοριτσια ιδια μου φαινομαι με πριν ελαχιστες διαφορες κ ο αντρας μ χθες μ ελεγε " ακομα βαστας καλα"!ασε που απο θεμα κοιλιας οποιος ακουει 7ο μενει με το στομα ανοιχτο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μου μυρίζει η χειρουργική ,έχω κ το στομάχι χαλια οποτε...

...Μπορω να δείξω τη φώτο κάπως  ; ήθελα να το μοιραστώ χιχι 

Ξέχασα να προσθέσω επίσης ότι θέλω να πάρω την ollie την κουκουβάγια γιατί διαβάζω την αποθεωνουν!!! :shock:

Κι εμένα μου βρωμάει η χειρουργική, αλλά όλες με δυσκολεύουν στην αναπνοή, και με το περπάτημα συν τη μάσκα λαχανιαζω πολύ..

Δεν ξέρω πώς μπορείς να βάλεις φωτο εδώ.. Θα ήταν ωραία κάποια στιγμή να φτιάξουμε ένα γκρουπ (πριβέ) στο fb, εκεί θα μπορούμε να μοιραζόμαστε περισσότερα πράγματα. Εδώ και λινκ που έχω προσπαθήσει να βάλω κάποιες φορές δεν το δημοσιεύει το ποστ..

Δεν έχω ξανακούσει για την κουκουβάγια!! Περί τίνος πρόκειται??

Just now, dpilo είπε:

Με το σουτιέν έχω τρομερό θέμα.. δεν μπορώ να καταλάβω να έχει μεγαλώσει και φοβάμαι πως αν ψωνίσω από τώρα στην ύστατη αυτή ώρα ίσως να μην έχω το σωστό νούμερο... Αν φυσικά βρω νούμερο και καλούπι για μένα...

Ούτε εγώ είχα καταλάβει πόσο μεγάλωσε το στηθος!! Έπαθα πλάκα!! Κι εγώ έλεγα να περιμένω μέχρι κοντα στο τέλος, γιατί μπορεί να μεγαλώσει κι άλλο, αλλά έτσι κι αλλιώς το F είναι το μεγαλύτερο οποτε δεν θα είχα και άλλες επιλογές :-p

 

Just now, Suzukaki είπε:

εγω κοριτσια ιδια μου φαινομαι με πριν ελαχιστες διαφορες κ ο αντρας μ χθες μ ελεγε " ακομα βαστας καλα"!ασε που απο θεμα κοιλιας οποιος ακουει 7ο μενει με το στομα ανοιχτο....

Εμένα να δεις που όλοι μου λένε ότι αδυνατησα!! Είμαι 1μιση κιλό κάτω από το αρχικό μου βάρος!! Σήμερα ζυγηστικα το πρωί και έχασα ακόμη μισό κιλό!! Αλλα συγκεκριμένα σημεία του σώματος (Όπως η κοιλια και το στήθος) μεγαλώνουν έτσι κι αλλιώς λόγω της εγκυμοσύνης, άσχετα αν από αλλα σημεία χάνω!! 


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...