Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Μπορεί να τη βάλω σαν προφίλ τη φώτο ....θα δω αν τα καταφέρω! Χιχι! 

Η κουκουβάγια ειναι κουκλάκι με ήχους κ φωτάκια όπου οι ήχοι είναι λέει πολύ ήρεμοι κ γλυκύτατοι σαν τους ήχους που ακούνε από μέσα από τη μητρα. Μέχρι κ χτύπο καρδιάς έχουν να μιμείται της μαμάς δηλ.που έχει συνηθίσει να ακούει. Οπότε διάβαζα στα σχόλια πόσους γονείς έχει βοηθήσει γιατί κοιμάται πιο ήρεμα το μωρό . Αν το πατήσετε στο google θα σας τη βγάλει.  Βέβαια έχει η εταιρία κ άλλα τέτοια  με άλλο ζωάκι αρκουδάκι, πάντα κλπ 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Μπορεί να τη βάλω σαν προφίλ τη φώτο ....θα δω αν τα καταφέρω! Χιχι! 

Η κουκουβάγια ειναι κουκλάκι με ήχους κ φωτάκια όπου οι ήχοι είναι λέει πολύ ήρεμοι κ γλυκύτατοι σαν τους ήχους που ακούνε από μέσα από τη μητρα. Μέχρι κ χτύπο καρδιάς έχουν να μιμείται της μαμάς δηλ.που έχει συνηθίσει να ακούει. Οπότε διάβαζα στα σχόλια πόσους γονείς έχει βοηθήσει γιατί κοιμάται πιο ήρεμα το μωρό . Αν το πατήσετε στο google θα σας τη βγάλει.  Βέβαια έχει η εταιρία κ άλλα τέτοια  με άλλο ζωάκι αρκουδάκι, πάντα κλπ 

Εμείς στα παιδιά είχαμε πάρει ένα παρόμοιο τέτοιο. Λεγόταν ewan το προβατάκι. Κι ενώ οι δικοί μου αδιαφορούσαν παντελώς το χαρίσαμε σε μια μπεμπουλα μιας φιλικής οικογένειας και μας λένε το μωρό ξετρελαθηκε. Κοιμόταν παντού με αυτό και μόνο με αυτό ηρεμούσε!!!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα κ από εμένα κ καλό σκ σε όλες!!! 

Εγώ δεν πήρα τπτ να σας πω την αλήθεια χθες γιατί γινόταν πανζουλισμος κ χειρότερα πανικός με έπιανε που τους έβλεπα μες τα μαγαζιά.  Έχω πάρει ήδη κάτι φορμακια, μπουρνούζακι,σεντόνια κλπ οπότε δεν είναι ότι δεν έχω κάτι. 

Το περπάτημα κορίτσια βοηθάει πάρα πολυυυυυυ! Εχω κ το σκύλο που με κινητοποιεί να πω την αλήθεια. Με τη μάσκα είναι δυσκολο βέβαια αλλά έχω βρει να φοράω υφασμάτινες μεγάλες οπότε μου μυρίζει το απορρυπαντικό κ ειναι πιο υποφέρτη σε εμένα από τη χειρουργική. Μου μυρίζει η χειρουργική ,έχω κ το στομάχι χαλια οποτε...

Τι ωραία που είδατε τα μωράκια σας κ είναι όλα τόσο καλά!!! :-D

Μου έστειλε η κουμπάρα μου δέμα από Σκωτία που μένει, κάτι παπουτσάκια αγκαλιάς κ έμεινα. Τόσο όμορφα Κ χαριτωμένα. Δεν είχα πάρει ακόμα εγώ ...Μπορω να δείξω τη φώτο κάπως  ; ήθελα να το μοιραστώ χιχι 

Ξέχασα να προσθέσω επίσης ότι θέλω να πάρω την ollie την κουκουβάγια γιατί διαβάζω την αποθεωνουν!!! :shock:

 

 

@Lottaki εγω πήρα το panda το αρκουδάκι..από το oh baby online έχει 3 σχέδια την Κουκουβάγια,το αρκουδάκι και ένα ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Μπορεί να τη βάλω σαν προφίλ τη φώτο ....θα δω αν τα καταφέρω! Χιχι! 

Η κουκουβάγια ειναι κουκλάκι με ήχους κ φωτάκια όπου οι ήχοι είναι λέει πολύ ήρεμοι κ γλυκύτατοι σαν τους ήχους που ακούνε από μέσα από τη μητρα. Μέχρι κ χτύπο καρδιάς έχουν να μιμείται της μαμάς δηλ.που έχει συνηθίσει να ακούει. Οπότε διάβαζα στα σχόλια πόσους γονείς έχει βοηθήσει γιατί κοιμάται πιο ήρεμα το μωρό . Αν το πατήσετε στο google θα σας τη βγάλει.  Βέβαια έχει η εταιρία κ άλλα τέτοια  με άλλο ζωάκι αρκουδάκι, πάντα κλπ 

Απίστευτο! Δεν είχα ιδέα!! Η μεγάλη για να κοιμηθεί ήταν συνέχεια πάνω μου, στη μικρή έβαζα αποροφητηρα!! :lol: Θα το ψάξω να το βρω!!! Ευχαριστούμε!! :x


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας πηγα στον γιατρο 1350 γραμμαρια ειμαστε  επαθα μια κραμπα φρικτη προχθες κ μ εδωσε μαγνησιο οποτε δ το γλιτωσα.κοριτσια να ρωτησουνε τις πιο εμπειρες που εκαναν φυσιολ τοκετο οταν σας κανουν τα ραμματα απο κατω σας κανουν καποια αναισθησια  η το κτλβνς κανονικοτατα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας πηγα στον γιατρο 1350 γραμμαρια ειμαστε  επαθα μια κραμπα φρικτη προχθες κ μ εδωσε μαγνησιο οποτε δ το γλιτωσα.κοριτσια να ρωτησουνε τις πιο εμπειρες που εκαναν φυσιολ τοκετο οταν σας κανουν τα ραμματα απο κατω σας κανουν καποια αναισθησια  η το κτλβνς κανονικοτατα;

@Suzukaki από ότι μου έχουν πει φίλες και γνωστές δεν κάνουν καμία αναισθησία γιατί εκείνη την ώρα από το άνοιγμα της περιοχής και τους πόνους δεν καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Suzukaki από ότι μου έχουν πει φίλες και γνωστές δεν κάνουν καμία αναισθησία γιατί εκείνη την ώρα από το άνοιγμα της περιοχής και τους πόνους δεν καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

Λογικα θα παιζει τον ρολο της και η επισκληριδιος που σε βοηθαει να μην νιωθεις

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dpilo είπε:

@Suzukaki από ότι μου έχουν πει φίλες και γνωστές δεν κάνουν καμία αναισθησία γιατί εκείνη την ώρα από το άνοιγμα της περιοχής και τους πόνους δεν καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

Εγώ που γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο φυσιολογικά δεν είχα επισκληρηδιο, μου έκαναν μια παυσιπονη ενεση τοπικά εκεί στην περιοχή για το κόψιμο/ράψιμο!

  • Ευχαριστώ 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν μια αναισθησία θυμάμαι όταν βγήκε η μικρή νομίζω δεν κράτησε πάρα πάνω από μια ώρα λογικά μέχρι να με ραψουν και να ετοιμάσουν το παιδί να μου το δώσουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

@myrina είστε καλά εκεί στο Ηράκλειο; Κι οποία κοπέλα είναι σε εκείνα τα μέρη...

Ευχαριστώ @Lottaki που με σκέφτηκες!! Έχει έντονα καιρικά φαινόμενα, εμείς συγκεκριμένα είμαστε μακρυα από καταστροφές, αλλά γενικά έχουν γίνει πολλές ζημιές.. Χθες βράδυ απλα είχαμε 2 διακοπες ρεύματος στην περιοχή, και μια κατολίσθηση κάπου κοντά.. Σε άλλες περιοχές έχουν γίνει πλημμύρες όμως..

  • Λυπημένη/-ος 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, dpilo είπε:

@Suzukaki από ότι μου έχουν πει φίλες και γνωστές δεν κάνουν καμία αναισθησία γιατί εκείνη την ώρα από το άνοιγμα της περιοχής και τους πόνους δεν καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

οπως τα λεει η dpilo στο πρωτο μου..

κοιτουσα που με ραβανε και δεν ενοιωθα τπτ... φτ χωρις επισκληριδιο χωρις καμια ειδους αναισθησια...

για να δουμε τωρα πητ 11/1..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

οπως τα λεει η dpilo στο πρωτο μου..

κοιτουσα που με ραβανε και δεν ενοιωθα τπτ... φτ χωρις επισκληριδιο χωρις καμια ειδους αναισθησια...

για να δουμε τωρα πητ 11/1..

Με το καλό κοριτσάκι!!!!! Αν θες πες μου τι φύλο μωράκι έχεις να σε βάλω στο πινακακι μας που είμαστε όλες οι μανουλες του Γενάρη!

Το είδαμε κι εμείς το μικρό μας!!!! 1600 έχει φτάσει το γουρουνάκι! Μου έγραψαν μηνιαίες εξετάσεις αλλά πάλι δεν μου είπαν να κάνω καμπύλη σακχάρου... Αν κ νομίζω κ την άλλη φορά κάπου στις 30 βδομάδες είχα κάνει. Τον ρώτησα και αν θα κάνουμε φυσιολογικό η καίσαρικη και μου είπε ότι προκύψει. Το μωρό ήδη είναι με το κεφάλι προς τα κάτω.αυτα από μένα! 

  • Μου αρέσει 6

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , myrina είπε:

Ευχαριστώ @Lottaki που με σκέφτηκες!! Έχει έντονα καιρικά φαινόμενα, εμείς συγκεκριμένα είμαστε μακρυα από καταστροφές, αλλά γενικά έχουν γίνει πολλές ζημιές.. Χθες βράδυ απλα είχαμε 2 διακοπες ρεύματος στην περιοχή, και μια κατολίσθηση κάπου κοντά.. Σε άλλες περιοχές έχουν γίνει πλημμύρες όμως..

Μα διάβαζα στις ειδήσεις τι γίνεται εκεί και ήθελα να δω πως είστε. Παρακαλώ αλίμονο :)

Σήμερα είχα ραντεβού με μια κοπέλα διακοσμητρια που γνωρίζω κ τελικά επειδή είχα ήδη βρει τι θέλω στα χρώματα, στην ταπετσαρία που λέω να βάλω σε έναν τοίχο, τα καδρακια που έχω αποφασίσει κ κάτι αλλά περί διακόσμησης κ αφού ήδη έχω τα έπιπλα, μου έδωσε απλά 2 συμβουλές Κ μου είπε δε χρειάζεται να προχωρήσουμε σε σχέδιο. Οπότε ξεκινάμε τη διαμόρφωση :grin:. Τώρα τα χρώματα  που είναι κλειστά δε ξέρω πως θα το κάνω αλλά θα σκεφτώ κάτι....χμμμ...Κ δεν εννοώ πλιάτσικο χαχαχα,ακούστηκε κάπως χεχε 8)

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...