Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Έχει ψωνίσει καμία από την εφαρμογή pat pat? 

Εγω σκεφτομουν να παρω αλλα αν δεις στα reviews που βαζουν φωτος πραγματικες.. Δεν ειναι κ τοσο εφαρμοστα τα ρουχαλακια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ποια μαρκα κοιτατε;εγω ψαχνω για pampers premium care νουμερο 1 δεν εχω βρει ομως καμια ουαου προσφορα με τα μεταφορικα βγαινει οσο κ στο σουπερ μαρκετ

Εγώ για babylino κοιτάω Pampers  είχα κοιτάξει και στην πρώτη κόρη και δεν ήταν τόσο αποροφητικες 

Just now, Klegeo είπε:

Εγω σκεφτομουν να παρω αλλα αν δεις στα reviews που βαζουν φωτος πραγματικες.. Δεν ειναι κ τοσο εφαρμοστα τα ρουχαλακια.. 

Ψωνισα εγώ !!!Έκαναν 10 μέρες να έρθουν ! μέσα στον Νοέμβριο...

Γνώμη μου.... τα ρούχα για νεογγενητο που παράγγειλα είναι σίγουρα για τον μήνα....δλδ για μόλις γεννηθεί σε ένα παιδί πχ 3 με 3.5κιλα θα είναι μεγάλα.... Η ποιότητα είναι για εμένα πάρα πολύ καλή για τα χρήματα που έδωσα είχαν βγάλει εκπτωσεις και πήρα 4 σετακια μαζί με τα μεταφορικά 24.90€

2 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Εγώ πήρα babylino με 8 λεπτά ανά πάνα και αν δεν βολέψει θα πάρω pampers. Έκανα και το ντοπλερ και η μικρή είναι Μπρουμητα και με κεφάλι κάτω.. Όλα τέλεια μόνο που για ακόμη μια φορά δεν μας έδειξε το προσωπάκι της... Μας το κρατάει για έκπληξη.. Χάχα 1,600 είναι στις 31 εβδομάδες!! Εσείς κάνατε ντοπλερ; 

Και εγώ babylino  αγόρασα και  Pampers  μωρομαντηλα χωρίς άρωμα... Εγώ αύριο έχω ντοπλερ ανυπομονώ και εγώ πως θα είναι.... μήπως σου είπε πιθανόν πόσο θα γεννηθεί ?? εμένα στην πρώτη μου είχε πει στο περίπου βάση ντοπλερ κι έπεσε μέσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες, σας έρχομαι από την ομάδα μανούλες Φεβρουαρίου με ΠΗΤ 6/2 και είπα να πω ένα γεια, γιατί ποτέ δεν ξέρουμε εάν θα φάμε όλον τον μήνα ή θα γεννήσουμε πιο νωρίς! 
Έτσι απλά λοιπόν, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τον/τους θησαυρούς μας! 

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω κανω αυριο.ειμαι στην 32η εβδ κ θελω να δω κ εγω τι βαρος εχει.πηρε θεση δηλ προς τα κατω;

Ναι ναι κανονικά... Βέβαια μπορεί να αλλάξει και να ξανά αλλάξει.. Αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι στην ιδανική θέση για φυσιολογικό τοκετό... Και μια χαρά σε βάρος όσο πρέπει.. Που ανησυχούσα λόγω διαβήτη κύησης μην έχει μεγαλόσωμια..

Just now, vivi24 είπε:

Εγώ για babylino κοιτάω Pampers  είχα κοιτάξει και στην πρώτη κόρη και δεν ήταν τόσο αποροφητικες 

Ψωνισα εγώ !!!Έκαναν 10 μέρες να έρθουν ! μέσα στον Νοέμβριο...

Γνώμη μου.... τα ρούχα για νεογγενητο που παράγγειλα είναι σίγουρα για τον μήνα....δλδ για μόλις γεννηθεί σε ένα παιδί πχ 3 με 3.5κιλα θα είναι μεγάλα.... Η ποιότητα είναι για εμένα πάρα πολύ καλή για τα χρήματα που έδωσα είχαν βγάλει εκπτωσεις και πήρα 4 σετακια μαζί με τα μεταφορικά 24.90€

Και εγώ babylino  αγόρασα και  Pampers  μωρομαντηλα χωρίς άρωμα... Εγώ αύριο έχω ντοπλερ ανυπομονώ και εγώ πως θα είναι.... μήπως σου είπε πιθανόν πόσο θα γεννηθεί ?? εμένα στην πρώτη μου είχε πει στο περίπου βάση ντοπλερ κι έπεσε μέσα 

Μου είπε ότι με τα δεδομένα που έχει δεν θα βγει 4 κιλά... Γύρω στα 3 το κόβει... Του λέω καλύτερα γτ φυσιολογικά θέλω να γεννήσω πρώτα ο Θεός... Και είναι και το πρώτο... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Ναι ναι κανονικά... Βέβαια μπορεί να αλλάξει και να ξανά αλλάξει.. Αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι στην ιδανική θέση για φυσιολογικό τοκετό... Και μια χαρά σε βάρος όσο πρέπει.. Που ανησυχούσα λόγω διαβήτη κύησης μην έχει μεγαλόσωμια..

Μου είπε ότι με τα δεδομένα που έχει δεν θα βγει 4 κιλά... Γύρω στα 3 το κόβει... Του λέω καλύτερα γτ φυσιολογικά θέλω να γεννήσω πρώτα ο Θεός... Και είναι και το πρώτο... 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Πολυ χαίρομαι που είναι όλα καλά...σε ποια εβδομάδα είσαι;εγώ 33+3 και την Δευτέρα έχω ντομπλερ...πριν 2 εβδομάδες ήταν 1.790 εμένα (περισσότερο από το φυσιολογικό).

Για τον διαβήτη έκανες διατροφή;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, myrina είπε:

Ναι ισχύει αυτό για την αποροφητικοτητα  απλά εμένα τα δικά μου έχουν πολύ ευερεθιστο δερματακι και οι μόνες που δεν τους προκαλούσαν ερεθισμούς ήταν οι babylino, ήταν οι πιο μαλακές!

Εννοείται οπως ολα θέλει δοκιμές, κάθε μωρό είναι διαφορετικό! Κι εμείς όλες τις είχαμε δοκιμάσει! 

εγω νο1 εως 3 χρησιμοποιω Pampers (κυριως γτ εχει δεικτη)... και απο 4 Babylino απο το Lidl που τα εχει ανα 1μιση μηνα προσφορά... και με βολευει... γις μενα καλυτερη αππρροφητικοτητα έχουν  τα Babylino... στα pampers ειχα απωλειες μεγαλώνοντας... 

Υγ: ποια φουσκοκοιλιτσα ρωτησε... Θυμαμαι 10-12 πανες/ημερα γτ κατουρανε λιγο και τα αλλαζεις να ειναι καθαρα... αναλογα το μωρο και την μανα ομως αλλες αλλαζουν και 8... οποτε ισα ισα σου ειναι οι 52 και μετα στελνεις καποιον σουπερ εν αναγκη!! Μην σε παρω στο λαιμο μου για αυτο και ολα τα αλλα θα σε προετοιμασει μια επισκεψη στην παιδιατρο καμια βδομαδα πριν γεννησεις...

εγω θα παρω μπολικα αλλα ελπιζω να μην την πατησω γτ ο πρωτος ειχε θεμα με τα Α...... . κοκκινιζε η πανα οταν την κατουρουσε κ η παιδιατρος σαστισε... χωρις να εχει καποιο θεμα το παιδι και απο τοτε pampers.. 

Και αυτο με την παλστικουρα ισχυει  αλλα τι να κανουμε ειναι οι μονες με δεικτη... με βολευει  πολυ το ρημαδι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Πολυ χαίρομαι που είναι όλα καλά...σε ποια εβδομάδα είσαι;εγώ 33+3 και την Δευτέρα έχω ντομπλερ...πριν 2 εβδομάδες ήταν 1.790 εμένα (περισσότερο από το φυσιολογικό).

Για τον διαβήτη έκανες διατροφή;

31+1 εβδομάδες ήμουν στο ντοπλερ..για τον διαβήτη που το ξέρω από 11 εβδομάδες έκανα διατροφή από τότε και ευτυχως δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε αμνιακό υγρό έχω παραπάνω ούτε μακροσωμια.... Με διατροφή από διαιτολόγο και παρακολούθηση από ενδοκρινολογο το προσέχω από τότε και όλα καλά ευτυχώς!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , KwnKwn10 είπε:

31+1 εβδομάδες ήμουν στο ντοπλερ..για τον διαβήτη που το ξέρω από 11 εβδομάδες έκανα διατροφή από τότε και ευτυχως δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε αμνιακό υγρό έχω παραπάνω ούτε μακροσωμια.... Με διατροφή από διαιτολόγο και παρακολούθηση από ενδοκρινολογο το προσέχω από τότε και όλα καλά ευτυχώς!!! 

Σου έχει πει ο γιατρός δλδ για 31 εβδομάδα πόσο είναι το φυσιολογικό ?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vivi24 είπε:

Σου έχει πει ο γιατρός δλδ για 31 εβδομάδα πόσο είναι το φυσιολογικό ?? 

Μου έβγαλε ότι το μωρό μου είναι 1,600 και ότι συμπίπτει ακριβώς με την εβδομάδα που διανύω.. Τώρα δεν ξέρω αν παίζουν και άλλα ρόλο ή αν είναι σε όλες τα μωράκια αυτό το φυσιολογικό για 31 εβδομάδες.. Η καθεμία είναι ξεχωριστή περίπτωση και ένα παραπάνω τα μωράκια μας... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Πολυ χαίρομαι που είναι όλα καλά...σε ποια εβδομάδα είσαι;εγώ 33+3 και την Δευτέρα έχω ντομπλερ...πριν 2 εβδομάδες ήταν 1.790 εμένα (περισσότερο από το φυσιολογικό).

Για τον διαβήτη έκανες διατροφή;

Εγώ δε νομίζω ότι είναι πολύ στάνταρ πόσα κιλά πρέπει να είναι κάθε βδομάδα. Εμένα τελευταία φορά που είχα πάει 28+4 ήταν 1600. Εντάξει μου είπε ότι είναι μεγάλο μωράκι αλλά δεν είπε ότι είναι κακό.

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εκανα ντοπλερ κ εγω ολα καλα 1.900 σε βαρος αλλα αγχωθηκα γτ δ εχει παρει θεση ακομα ειναι σε ισχιακη θεση κ δ ξερω κοριτσια προβληματιστηκα

@Suzukaki να μην αγχώνεσαι γιατί ακόμα έχεις για να γυρίσει. Εμένα πχ που έχει κεφάλι κάτω μου είπε ότι είναι μεν σε θέση αλλά ακόμα μπορεί να κάνει Τούμπα και να πάει σε ισχυακη. Μην ανησυχείς έχεις χρόνο! Μπουσουλα όσο μπορείς (έτσι λένε) και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εκανα ντοπλερ κ εγω ολα καλα 1.900 σε βαρος αλλα αγχωθηκα γτ δ εχει παρει θεση ακομα ειναι σε ισχιακη θεση κ δ ξερω κοριτσια προβληματιστηκα

Και γω προβληματιζομαι καθως ειναι κ σε μενα με ισχιακη προβολη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...