Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια έχετε αρχίσει να πλένετε μωρουδιακα η να ετοιμάζετε βαλίτσα μαιευτηρίου και τέτοια??εγώ λέω να τα ξεκινήσω σε 2 βδομάδες που θα βγω σε άδεια και θα είμαι ήδη 33 βδομάδες και μετά σκέφτομαι μήπως το καθυστερω πολύ.....στα δίδυμα λόγω φόβου πρόωρης γέννας τα είχα όλα έτοιμα από τις 28-29 βδομάδες...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια έχετε αρχίσει να πλένετε μωρουδιακα η να ετοιμάζετε βαλίτσα μαιευτηρίου και τέτοια??εγώ λέω να τα ξεκινήσω σε 2 βδομάδες που θα βγω σε άδεια και θα είμαι ήδη 33 βδομάδες και μετά σκέφτομαι μήπως το καθυστερω πολύ.....στα δίδυμα λόγω φόβου πρόωρης γέννας τα είχα όλα έτοιμα από τις 28-29 βδομάδες...

@butterfly1986 Μωρουδιακα έχω πλύνει... Βαλίτσα σιγά σιγά ετοιμάζω.. ειμαι στη φάση που ψωνίζω τα πράγματα. Σήμερα έκλεισα 32 βδομάδες, μπήκα 33η. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια έχετε αρχίσει να πλένετε μωρουδιακα η να ετοιμάζετε βαλίτσα μαιευτηρίου και τέτοια??εγώ λέω να τα ξεκινήσω σε 2 βδομάδες που θα βγω σε άδεια και θα είμαι ήδη 33 βδομάδες και μετά σκέφτομαι μήπως το καθυστερω πολύ.....στα δίδυμα λόγω φόβου πρόωρης γέννας τα είχα όλα έτοιμα από τις 28-29 βδομάδες...

και εγω περιμενω κατι παραγγελιες μεσα στην εβδομαδα και το σκ που μας ερχεται λεω να τα ετοιμασω!! θα ειμαι 34και5... δεν εχω πλυνει ακομα αλλα εχω ξεχωρίσει  ποια ειναι τα βρεφικα!!και εγω το σκεφτομαι μην γινει τπτ ξαφνικα!! αλλα ειχα αλλες υποχρεωσεις και το αμελησα!! δεν δινω αλλη παραταση γτ νομιζω το ξεφτιλησα!!! ουσιαστικά  στον 9 θα τα εχω ετοιμα στον 1ο τα ειχα στον 7ο και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια έχετε αρχίσει να πλένετε μωρουδιακα η να ετοιμάζετε βαλίτσα μαιευτηρίου και τέτοια??εγώ λέω να τα ξεκινήσω σε 2 βδομάδες που θα βγω σε άδεια και θα είμαι ήδη 33 βδομάδες και μετά σκέφτομαι μήπως το καθυστερω πολύ.....στα δίδυμα λόγω φόβου πρόωρης γέννας τα είχα όλα έτοιμα από τις 28-29 βδομάδες...

Σημερα ετοιμασαμε βαλιτσες:razz:.. Τη δικια μου κ του μωρου:x 

Ποσο γρηγορα περασε ο καιρος!  Απο κει π μουν 13η εβδομαδα με το φοβο να ειναι αρρωστο το εμβρυακι,  φτανουμε στο θαυμα!! Τελικα του πηρα κ μια φορμα εξοδου η οποια εχει καθυστερησει 1 εβδομαδα να ερθει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω αγχώθηκα τώρα!βλέπω όλες σχεδόν τα έχετε έτοιμα τα μωρουδιακα. Εγώ ακόμη δεν έχω ασχοληθεί να τα ξεχωρίσω καν. Τα έχω απλά όλα φυλαγμένα σε μια αποθήκη από τα δίδυμα. Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν χτυπά ξύλο γεννήσω νωρίτερα τα μωρά μέχρι να πάνε 36 βδομάδες δεν βγαίνουν από το μαιευτήριο και αυτό είναι σχεδόν την πρωτοχρονιά οπότε έχω καιρό. Από την άλλη αν τύχει και γεννήσω πρόωρα αυτό που θα χρειαστώ άμεσα είναι η προσωπική μου βαλίτσα. Οπότε εγώ σκέφτομαι πρώτα να φτιάξω τη βαλίτσα μου και να φροντίσω τα μωρουδιακα να τα έχω έτοιμα το αργότερο μέχρι τα Χριστούγεννα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλενω κ σιδερωνω τα μωρουδιακα ολα 3 μερες τωρα δ εδω τελιωσει ακομα αλλα σχεδον τελιωσα.βαλιτσα οχι ακομα νωρις μ φαινεται.εντωμεταξυ δ εχω παρει εσωρουχα απο κατω ρε γμτ μου κανουν  αυτα που ειχα ως τωρα  αλλα ειναι και κλειστα ολα ειχε παρει καμια αυτα τα μιας χρησης ειδικα για μαιευτηριο που λεει και να την βολεψαν; .ρε κοριτσια στα ιδιωτικα πρεπει να παρουμε κ πετσετες δικες μας;;θα εχουν εκει λογικα ε;πιτζαμες εντωνεταξυ πηρα μονο ενα ζευγαρι δ ειχα προλαβει για δευτερο πιστευω θα προλαβω.εμενα με αγχωνουν κ τα χαρτια που θελουν απο το μαιευτηριο ληξιαρχικες γαμου κτλ δ εχω παει ακομα κεπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω πλενω κ σιδερωνω τα μωρουδιακα ολα 3 μερες τωρα δ εδω τελιωσει ακομα αλλα σχεδον τελιωσα.βαλιτσα οχι ακομα νωρις μ φαινεται.εντωμεταξυ δ εχω παρει εσωρουχα απο κατω ρε γμτ μου κανουν  αυτα που ειχα ως τωρα  αλλα ειναι και κλειστα ολα.ρε κοριτσια στα ιδιωτικα πρεπει να παρουμε κ πετσετες δικες μας;;θα εχουν εκει λογικα ε;πιτζαμες εντωνεταξυ πηρα μονο ενα ζευγαρι δ ειχα προλαβει για δευτερο πιστευω θα προλαβω.εμενα με αγχωνουν κ τα χαρτια που θελουν απο το μαιευτηριο ληξιαρχικες γαμου κτλ δ εχω παει ακομα κεπ

suzukaki και εγω θελω να ψαχτω για τα χαρτια καποια στιγμη... μηπως και απο το gov γινεται.. απο εκει βγαζω συνεχεια εξουσιοδοτησεις και πιστοποιητικα οικογενειακής  καταστασης πολυ βολικό και αμεσο... 

υγ: butterfly το е-farmakeio ofarmakopoios mou exei ολη την λιστα τ μωρου.. τα βρεφικα εν αναγκη σιδερωσε μονο τα του νοσοκομειου.. και για την δικη σου εν ανάγκη  βολεψου με αυτα που ηδη εχεις και μην σκας.. εγω θελω νυχτικες αλλα δεν μπαινω καν στην διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πυτζάμες δεν έχω πάρει για το μαιευτήριο. Πήρα φανελάκια θηλασμού και θα πάρω και παντελόνια από tezeni που με βολεύουν και είναι φαρδιά. Και ρόμπα θα αγοράσω ξεχωριστή μια Φλις. Μου έχουν πει ότι κάνει και τρελή ζεστή εκεί. 

Επίσης σκεφτόμουν να πάρω και πάνες ακράτειας για τις πρώτες μέρες γιατί έχω ακούσει ότι βολεύουν για τα λόχεια.. έχετε να μου προτείνετε κάποια ? 

 

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω πλενω κ σιδερωνω τα μωρουδιακα ολα 3 μερες τωρα δ εδω τελιωσει ακομα αλλα σχεδον τελιωσα.βαλιτσα οχι ακομα νωρις μ φαινεται.εντωμεταξυ δ εχω παρει εσωρουχα απο κατω ρε γμτ μου κανουν  αυτα που ειχα ως τωρα  αλλα ειναι και κλειστα ολα ειχε παρει καμια αυτα τα μιας χρησης ειδικα για μαιευτηριο που λεει και να την βολεψαν; .ρε κοριτσια στα ιδιωτικα πρεπει να παρουμε κ πετσετες δικες μας;;θα εχουν εκει λογικα ε;πιτζαμες εντωνεταξυ πηρα μονο ενα ζευγαρι δ ειχα προλαβει για δευτερο πιστευω θα προλαβω.εμενα με αγχωνουν κ τα χαρτια που θελουν απο το μαιευτηριο ληξιαρχικες γαμου κτλ δ εχω παει ακομα κεπ

@Suzukaki όχι στα ιδιωτικά δεν χρειάζεται να πάρεις πετσέτες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Περναει ο καιρός και η λαχτάρα μου είναι τρομερή...Έχω πλύνει όλα τα ρουχα του μωρου!!Βαλιτσα δεν ετοίμασα ακόμη αλλά λέω μήπως ανοίξουν τα μαγαζιά και πάρω πιζαμες και φανέλακια...βέβαια πήρα από τα H&M παντόφλες,2 φαρδιά παντελόνια τύπου φόρμες έχω μια ρόμπα.Εχω πάρει τεννα τύπου εσώρουχα...Και λέω κατά τα 20 Δεκεμβρίου να φτιάξω και το δωμάτιο επειδή φοβάμαι για προωρο τοκετό....Εμενα μου ειπε ο γιατρός μου όταν γεννηθεί το μωρό το δηλώνουμε στο νοσοκομείο στο Έλενα,έχει ΚΕΠ στην αυλή .Επίσης μου έδωσε ένα χαρτι για το τι χαρτιά θα χρειαστούμε για το επίδομα γεννάς οποία θέλει να μου πει να σας στείλω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω πλενω κ σιδερωνω τα μωρουδιακα ολα 3 μερες τωρα δ εδω τελιωσει ακομα αλλα σχεδον τελιωσα.βαλιτσα οχι ακομα νωρις μ φαινεται.εντωμεταξυ δ εχω παρει εσωρουχα απο κατω ρε γμτ μου κανουν  αυτα που ειχα ως τωρα  αλλα ειναι και κλειστα ολα ειχε παρει καμια αυτα τα μιας χρησης ειδικα για μαιευτηριο που λεει και να την βολεψαν; .ρε κοριτσια στα ιδιωτικα πρεπει να παρουμε κ πετσετες δικες μας;;θα εχουν εκει λογικα ε;πιτζαμες εντωνεταξυ πηρα μονο ενα ζευγαρι δ ειχα προλαβει για δευτερο πιστευω θα προλαβω.εμενα με αγχωνουν κ τα χαρτια που θελουν απο το μαιευτηριο ληξιαρχικες γαμου κτλ δ εχω παει ακομα κεπ

Καλημερα! Το Ιασω εχει τμημα για ληξιαρχειο.. Ειχα παρει τηλ μου ειπανε οτι θουν ληξιαρχικη πραξη γαμου την οποια την κατεβασα ηλεκτρονικα με κωδικους taxis απο το gov. Gr, ταυτοτητες να εχουμε εγω κ ο αντρας μου και φωτοτυπιες αυτων,  και εξουσιοδοτηση απο μενα  αν παραστει μονο ο αντρας μου σε περιπτωση π εγω θηλαζω η δεν μπορω εκεινη την στιγμη. Επειτα προωθουνται ολα για τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης τ παιδιου και το ΑΜΚΑ του. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές για θηλασμό... Θα κοιτάξω αν γίνονται μαθήματα ονλινε ή κάτι τέτοιο... Είχα γραφτεί σε κάτι σεμινάρια του νοσοκομείου αλλά δεν με πήραν ακόμα και δν ξέρω λόγω της κατάστασης πως θα γίνουν και αν θα γίνουν... 

Εμένα οι βαλίτσες είναι μισοφτιαγμενες... Περιμένω τα πράγματα που παρειγγειλα για να τις συμπληρώσω... Μόνο νυχτικια δεν έχω πάρει γιατί πραγματικά δεν μ αρέσει καμία και την θεωρώ άχρηστη αφού πέρα από τ νοσοκομείο δεν θα την ξαναβάλω σίγουρα αλλά θα πάρω όταν ανοίξουν τ μαγαζιά μάλλον... Προς τ παρόν έχω μια εφεδρική και βλέπουμε... 

Βρακια μιας χρήσης έχω προμηθευτεί δεν ξέρω όμως αν βολεύουν... 

Εχθές τ βράδυ αισθανόμουν στην κοιλιά μ επί 1 ώρα ρυθμικά κουνηματακια μικρά... Νμζω ότι είχε λοξιγκα η μικρή.... Ήταν ωραία αίσθηση αν και δεν με άφησε να κοιμηθώ... Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Εγώ πυτζάμες δεν έχω πάρει για το μαιευτήριο. Πήρα φανελάκια θηλασμού και θα πάρω και παντελόνια από tezeni που με βολεύουν και είναι φαρδιά. Και ρόμπα θα αγοράσω ξεχωριστή μια Φλις. Μου έχουν πει ότι κάνει και τρελή ζεστή εκεί. 

Επίσης σκεφτόμουν να πάρω και πάνες ακράτειας για τις πρώτες μέρες γιατί έχω ακούσει ότι βολεύουν για τα λόχεια.. έχετε να μου προτείνετε κάποια ? 

 

@Suzukaki όχι στα ιδιωτικά δεν χρειάζεται να πάρεις πετσέτες. 

φανελακια θηλασμου?? αχα ενδιαφερον δεν τα ηξερα!! 

και εγω τενα πηρα σερβιετες λοχειας... οτι ειχε προσφορά το σουπερ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές για θηλασμό... Θα κοιτάξω αν γίνονται μαθήματα ονλινε ή κάτι τέτοιο... Είχα γραφτεί σε κάτι σεμινάρια του νοσοκομείου αλλά δεν με πήραν ακόμα και δν ξέρω λόγω της κατάστασης πως θα γίνουν και αν θα γίνουν... 

Εμένα οι βαλίτσες είναι μισοφτιαγμενες... Περιμένω τα πράγματα που παρειγγειλα για να τις συμπληρώσω... Μόνο νυχτικια δεν έχω πάρει γιατί πραγματικά δεν μ αρέσει καμία και την θεωρώ άχρηστη αφού πέρα από τ νοσοκομείο δεν θα την ξαναβάλω σίγουρα αλλά θα πάρω όταν ανοίξουν τ μαγαζιά μάλλον... Προς τ παρόν έχω μια εφεδρική και βλέπουμε... 

Βρακια μιας χρήσης έχω προμηθευτεί δεν ξέρω όμως αν βολεύουν... 

Εχθές τ βράδυ αισθανόμουν στην κοιλιά μ επί 1 ώρα ρυθμικά κουνηματακια μικρά... Νμζω ότι είχε λοξιγκα η μικρή.... Ήταν ωραία αίσθηση αν και δεν με άφησε να κοιμηθώ... Χαχαχ

Δευτερη μερα π δεν κοιμαμαι  καθολου απο τις κλωτσιες στην κυστη μου και τα στριφογυρισματα του μικρου.. :huh:

Κ να πεις οτι εχα φαει γλυκο.. Τιποτα δεν ειχα φαει! 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έχετε συζητήσει με το γιατρό σας πόσο θα κοστίσει η γέννα?? ( Για ιδιωτικό νοσοκομείο)!

Καλημερα κ σε σενα! Το Ιασω εχει τιμοκαταλογο στο site αν θυμαμαι καλα.. Αλλα μας ειπε κ ο γιατρος..εκτος απο αυτο ειναι κ η αμοιβη γιατρου ξεχωριστα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...