Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Εκανα ντοπλερ κ εγω ολα καλα 1.900 σε βαρος αλλα αγχωθηκα γτ δ εχει παρει θεση ακομα ειναι σε ισχιακη θεση κ δ ξερω κοριτσια προβληματιστηκα

Σε ποια εβδομάδα είσαι με βάση υπέρηχου?

Και εγώ έκανα ντοπλερ σήμερα 1767γρ. σε κάθετη κεφαλικη θέση...όλα φυσιολογικά...είμαι 30+6...Έκανα και το εμβόλιο της γρίπης  σε 20 μέρες πάλι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi24 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι με βάση υπέρηχου?

Και εγώ έκανα ντοπλερ σήμερα 1767γρ. σε κάθετη κεφαλικη θέση...όλα φυσιολογικά...είμαι 30+6...Έκανα και το εμβόλιο της γρίπης  σε 20 μέρες πάλι 

Κλεινω την 32η μεθαυριο

Just now, dpilo είπε:

@Suzukaki να μην αγχώνεσαι γιατί ακόμα έχεις για να γυρίσει. Εμένα πχ που έχει κεφάλι κάτω μου είπε ότι είναι μεν σε θέση αλλά ακόμα μπορεί να κάνει Τούμπα και να πάει σε ισχυακη. Μην ανησυχείς έχεις χρόνο! Μπουσουλα όσο μπορείς (έτσι λένε) και όλα θα πάνε καλά!!!

Κανω ασκησουλες τετοιες αυτο ειναι το θεμα οχι πολλες αλλα κανω μαλλον θελει πιο πολυ

Just now, Klegeo είπε:

Και γω προβληματιζομαι καθως ειναι κ σε μενα με ισχιακη προβολη.. 

Ποσο εβδ εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κλεινω την 32η μεθαυριο

Κανω ασκησουλες τετοιες αυτο ειναι το θεμα οχι πολλες αλλα κανω μαλλον θελει πιο πολυ

Ποσο εβδ εισαι;

Την Δευτερα κλεινω την 34η.. Και σκεψου ακομα νιωθω τις κλωτσιες στην κυστη μου.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Την Δευτερα κλεινω την 34η.. Και σκεψου ακομα νιωθω τις κλωτσιες στην κυστη μου.. 

 

Κ γω ειδικα σημερα πολυ κλωτσια εκει. εμενα με πιεζει το κεφαλι της κ στο διαφραγμα.τι σ ειπε ο γιατρος σ εσενα;;εμενα ο δικος μου μ ειπε οτι το παιδι κατα την 36η κανει εμπεδωση αυτος εκει σημερα μ ειπε οτι οσο περναει ο καιρος μειωνονται οι πιθανοτητες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κ γω ειδικα σημερα πολυ κλωτσια εκει. εμενα με πιεζει το κεφαλι της κ στο διαφραγμα.τι σ ειπε ο γιατρος σ εσενα;;εμενα ο δικος μου μ ειπε οτι το παιδι κατα την 36η κανει εμπεδωση αυτος εκει σημερα μ ειπε οτι οσο περναει ο καιρος μειωνονται οι πιθανοτητες

Ακριβως το ιδιο.. Το κεφαλακι τ στο διαφραγμα.. Εξου κ  ο πονος π χω στο στο στομαχι κ γυρω.. Δυστυχως κ μενα αυτα μου ειπε.. Οτι οσο περναει ο καιρος.. Δυσκολο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo είπε:

Ακριβως το ιδιο.. Το κεφαλακι τ στο διαφραγμα.. Εξου κ  ο πονος π χω στο στο στομαχι κ γυρω.. Δυστυχως κ μενα αυτα μου ειπε.. Οτι οσο περναει ο καιρος.. Δυσκολο.. 

Πω ρε γμτ μ χαλασε πολυ η ψυχολογια δ θελω να κανω καισαρικη εχω θεμα με το δερμα μ κ δ θελω κ αλλο σημαδι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Πω ρε γμτ μ χαλασε πολυ η ψυχολογια δ θελω να κανω καισαρικη εχω θεμα με το δερμα μ κ δ θελω κ αλλο σημαδι

Ενταξει.. Μπορει κατι να γινει τελευταια στιγμη.. Ποτε δεν ξερεις.. Εχω κ γω ενα σημαδακι στον αφαλο απο την λαπαροσκοπηση αλλα λογω του οτι εειχε πτυχωσεις, νομιζω δεν φαινεται το σημαδι της καισαρικης.. Μην αγχωνεσαι γιαυτο;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Ενταξει.. Μπορει κατι να γινει τελευταια στιγμη.. Ποτε δεν ξερεις.. Εχω κ γω ενα σημαδακι στον αφαλο απο την λαπαροσκοπηση αλλα λογω του οτι εειχε πτυχωσεις, νομιζω δεν φαινεται το σημαδι της καισαρικης.. Μην αγχωνεσαι γιαυτο;-)

Εγω εχω 4 σημαδια απο λαπαροσκοπηση κανει χειλοειδη το δερμα μ κλεινουν οι πληγες προς τα εξω δηλ.ουτε να το σκεφτομαι δ θελω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από εμένα!

Γυρίσαμε κ εμείς από doppler. Όλα πολύ καλά κ το μωρό Κ εγώ. 2 κιλά περίπου η μικρή . Εγώ έχω πάρει 3 κιλα συνολικά οπότε δικαιολογείται αφου αλλά πόσα είναι πλακούντας, υγρά κλπ. Μου είπε να συνεχίσω έτσι, είναι πολύ ευχαριστημένος . Μέτρησε τις αρτηρίες τις δικές μου κ μια παρουσιάζει μια πίεση.  Αλλά στο όριο. Οπότε αφού κάνω τις αντιπηκτικες, αφού δεν παίρνω κιλά,αφού περπατάω κ δεν έχω κανένα πρήξιμο κ η διατροφή μου είναι αυτή δεν τον προβληματίζει κ θα με δει περίπου σε 15 μέρες ξανά.

Ήταν με τον ποπο κάτω η δική μου αλλά δεν τον ανησυχεί καθόλου αυτό Κ να σας πω την αλήθεια ούτε εμένα. Έχουμε πολύ καιρό ακόμα μπροστά μας κ τα λόγια του ήταν κ του γιατρού παρόμοια . Ότι γυρίζει στις επόμενες εβδομάδες... Επίσης ξέρω κοπέλες που γυρισε τέλευταια στιγμή. Επιλέγω να μην είμαι μες το άγχος για αυτό . Ήδη είναι μια αγχωτική περίοδος κ πόσο μάλλον με τις μέρες που ζούμε με τον ιό. Οπότε θετική στάση επιλέγω. 

Κορίτσια πολύ σημαντικό το περπάτημα ! Πολύ περπάτημα!!! Βοηθάει όσο δε μπορείτε να φανταστείτε.

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από εμένα!

Γυρίσαμε κ εμείς από doppler. Όλα πολύ καλά κ το μωρό Κ εγώ. 2 κιλά περίπου η μικρή . Εγώ έχω πάρει 3 κιλα συνολικά οπότε δικαιολογείται αφου αλλά πόσα είναι πλακούντας, υγρά κλπ. Μου είπε να συνεχίσω έτσι, είναι πολύ ευχαριστημένος . Μέτρησε τις αρτηρίες τις δικές μου κ μια παρουσιάζει μια πίεση.  Αλλά στο όριο. Οπότε αφού κάνω τις αντιπηκτικες, αφού δεν παίρνω κιλά,αφού περπατάω κ δεν έχω κανένα πρήξιμο κ η διατροφή μου είναι αυτή δεν τον προβληματίζει κ θα με δει περίπου σε 15 μέρες ξανά.

Ήταν με τον ποπο κάτω η δική μου αλλά δεν τον ανησυχεί καθόλου αυτό Κ να σας πω την αλήθεια ούτε εμένα. Έχουμε πολύ καιρό ακόμα μπροστά μας κ τα λόγια του ήταν κ του γιατρού παρόμοια . Ότι γυρίζει στις επόμενες εβδομάδες... Επίσης ξέρω κοπέλες που γυρισε τέλευταια στιγμή. Επιλέγω να μην είμαι μες το άγχος για αυτό . Ήδη είναι μια αγχωτική περίοδος κ πόσο μάλλον με τις μέρες που ζούμε με τον ιό. Οπότε θετική στάση επιλέγω. 

Κορίτσια πολύ σημαντικό το περπάτημα ! Πολύ περπάτημα!!! Βοηθάει όσο δε μπορείτε να φανταστείτε.

Σε ποια εβδομάδα είσαι ??? το πρώτο σου παιδάκι ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Πω ρε γμτ μ χαλασε πολυ η ψυχολογια δ θελω να κανω καισαρικη εχω θεμα με το δερμα μ κ δ θελω κ αλλο σημαδι

Και εμενα με πιέζει είναι στι διάφραγμα εγω ξερω ότι παω για καισαρική ετσι κ αλλιώς εμενα το μόνο που νοιάζει είναι να ναι γερος και ας έχω και σημαδάκια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Και εμενα με πιέζει είναι στι διάφραγμα εγω ξερω ότι παω για καισαρική ετσι κ αλλιώς εμενα το μόνο που νοιάζει είναι να ναι γερος και ας έχω και σημαδάκια 

Εμενα τα σημαδια μου ειναι σοβαρα κ εχω κ αλλου οποτε λες ποσα να αντεξω πια;εννοειται πως αν δ υπαρχει αλλη λυση πας καισαρικη αλλα αν μπορω να την αποφυγω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα τα σημαδια μου ειναι σοβαρα κ εχω κ αλλου οποτε λες ποσα να αντεξω πια;εννοειται πως αν δ υπαρχει αλλη λυση πας καισαρικη αλλα αν μπορω να την αποφυγω....

 

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα τα σημαδια μου ειναι σοβαρα κ εχω κ αλλου οποτε λες ποσα να αντεξω πια;εννοειται πως αν δ υπαρχει αλλη λυση πας καισαρικη αλλα αν μπορω να την αποφυγω....

Εγω πριν 3 χρόνια εκανα ενα χειρουργείο ρουτίνας ετσι ξεκίνησε σκωληκοειδίτιδα αλλά τελικά βρήκαμε και κάτι αλλο και η τομή από μια μικρή που θα γινόταν έγινε μεγαλύτερη η αληθείς είναι ότι πλέον δεν με νοιάζει καθόλου τώρα όποτε λέω ααα έχω μια θα έχω δυο τώρα θα μου κάνουν παρέα...(ας το πάρω και λίγο στην πλάκα )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki @Klegeo καλημέρα κοριτσια! Πεταγομαι απο την ομαδα Φεβρουαρίου! Επειδή πιθανολογω να γεννησω τελη Ιανουαρίου σας διαβαζω πολλες φορες! Στην 30η εβδομάδα διανυω και εγω και η μικρη δεν λεει να γυρισει κ ειμαι να σκασω..  Εμενα ο γιατρος μου ειπε αρχες 8ου οτι κανει και οτι ειναι θεμα μωρου,  αν θελει θα γυρισει..  Σκέφτηκα ασκησουλες και περπάτημα αλλα καθως ειμαι με περιδεση το φοβαμαι λιγακι..  Εσεις τι ασκησεις κανετε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...