Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Lottaki είπε:

Κ γω συμπάσχω με ολα!! Σκεφτόμουν κ γω να βάζω καμία πανα αλλά τελικά αλλάζω συχνά εσώρουχα. Δε θέλω να νιώθω οτι σκάω εκεί κατω ,θέλω αέρα, καταλαβαίνετε με ποια έννοια χιχι! Απώλειες απο τσισακια εχω μερικές εβδομάδες τωρα, κ είχα ρωτήσει το γιατρό αν γερναω χαχαχαχαχα!

Ευτυχώς απο θεμα κινησης είμαι καλά. Περπάτησα 2.5 ωρες σήμερα, τη 1.5 συνεχόμενα κ την αλλη το πρωι. Μετα ξεκούραση δε λέω...

Κ εμένα μου είπαν για 1-2 Φεβρουαρίου Κ ήμουν omg! Αφήστε που αλλάζει κ το ζώδιο απο τις 20 πλεον χαχαχαχαχ. Νομιζα οτι θα γεννούσα 10 μέρες πριν την πητ. Κούνια που με κούναγε! Γελάω με τη Ρέιτσελ, νομίζω είχε πει ατάκα οτι άλλες σε διπλανό δωμάτιο θα πήγαιναν τα παιδιά τους πανεπιστήμιο κ αυτη ακόμα να γεννήσει χαχαχαχ

Ρε συ πως αντέχεις περπάτημα τόσες ώρες; χαρά στο κουράγιο σου, μπράβο!!!εγώ πάω σούπερ μάρκετ που είναι και κοντά σχετικά και νομίζω ότι έτρεξα μαραθώνιο.Μουχλα έχω γίνει,ποια εγώ που στη δουλειά 8-10 ώρες ορθοστασία και πάνω κάτω διαδρομές!

Το ζώδιο θέλουμε να αλλάξει,υδροχοοακι θα βγει τρελουτσικο!ζώδιο του αέρα! είναι και η αδερφή μ και ο αδελφός μ!

Τι εννοείς σε τι φάση;αφασία... περιμένουν με αγωνία και λαχτάρα,άσε που νομίζουν ότι θα παίζουν όλη μέρα μαζί, helloοοο τα νεογέννητα κοιμούνται κοντά 16 ώρες τη μέρα.....

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το κρυο αναζωογωνουμαι κ θέλω να πάρω τους δρόμους! Οσο περπατάω τόσο νιώθω καλύτερα! Εκτός αν νιώσω καμία κραμπα ,που κάθομαι στα αυγα μου επειδή πονάω. Επισης μου είχε ο γιατρος οταν την νιώθω υπερκινητική να μην περπατάω πολυ ...οποτε τα προσέχω αυτα .

Μονο στον υπνο ταλαιπωρούμαι με τους γοφους κ επισης δε μπορώ το αμάξι με τόσες λακκούβες εδώ νιώθω ότι θα φύγει το παιδι απο την κοιλιά μου.

Τι να κάνουν κ οι άντρες ....τα έχουν δει σχεδόν όλα! Γιατί όλα θα τα δουν τη μέρα του τοκετού. 

Ρε κοριτσια, δηλ μεθαύριο που θα εχω καρδιοτοκογραφο, να καλλωπιστω παλι χαμηλά δηλ ; ενδέχεται παλι να μου κάνουν αυτό την ωραία εξέταση; :roll:

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Χαχαχαχα! Κ εμένα....

Δεν είναι να μην απαντήσω σε μήνυμα ή οτιδήποτε ,νομίζουν όλοι οτι γενναω χαχα!

Καλά για τη θερμοκρασία σώματος δεν το συζητώ...βγαινω εξω με τον ψοφο κ είμαι με μπλουζάκι κ φανελάκι κ ενα μπουφανακι. Γυρίζω μούσκεμα!!!! 

Ε θέλουμε δε θέλουμε οντως έρχεται η σειρά μας! Νομίζω έχουμε ξεσηκωθεί επειδή οι υπόλοιπες γέννησαν νωρίτερα ή ηταν πιο νωρίς απο εμάς. Επισης έχουμε κουραστεί πλέον κακα τα ψέματα, βάλτε κ την κλείσουρα με καραντίνα κ όλα...ολα μαζί!!

Βρε πεταλουδίτσα, βαζεις κρεμουλα; δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει 

Μπα δεν βάζω κάτι. Μόνο στην κοιλιά καμία φορά κρέμα για ραγιάδες αλλά δεν μου κάνει κάτι.

Just now, vivi24 είπε:

Ούτε καρδιοτοκογραφο??? Κατάλαβα.... Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι υπέρ να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι 41 εβδομάδες αλλά να γνωρίζω πχ τι συμβαίνει... Από κιλά από συσπάσεις κτλπ...Αλλά σίγουρα δεν ειμαι γιατρός αυτοί γνωρίζουν !

Πάλι καλά να λες που δεν τον βιάζει να γίνει πρόκληση..  Εγώ στην λεκάνη πονάω από την 35εβδομάδα.... Εγώ φοβάμαι πως θα σπάσουν τα νερά... λίγα λίγα? όλα μαζί ? Δεν εχω ιδέα 

Ελαφριά ακράτεια έχει καμία ???πχ άμα πιεστεί λίγο η κυστη ??? εγώ μια εβδομάδα τώρα  είμαι με σερβίετα γτ μου πιέζει πολύ την κύστη και σαν να φεύγουν λίγα ουρα

Ακράτεια δεν έχω αλλά υπάρχουν αρκετές φορές που πάω τουαλέτα ανά τέταρτο. Και χωρίς να πίνω και ιδιαίτερα πολύ νερό.

Γενικά το μεγάλο μου ζόρι είναι ο βραδυνος ύπνος. Έχω αϋπνίες,σκάω από τη ζέστη,ξυνομαι,πάω συνέχεια τουαλέτα!!χαχαχαχα ημέρα παραπόνων χαχαχαχαχαχα σε λίγο καιρό θα αναπολούμε τις μέρες που ήμασταν έγκυες!!!!!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Τα έχουμε δώσει όλα ναι ! Χαχαχα! Αυτο με την τουαλέττα το παθαίνω κ γω ...Βεβαια πινω πολυ νερο. Πλέον σηκώνομαι 2 φορές το βράδυ, το πολυ 3. Είχα διαβάσει ενα "κολπο" ,την ώρα που καθόμαστε στη λεκανιτσα ,να κάνουμε μπρος πίσω ώστε να βγαίνουν κ τα υπόλοιπα που είναι να μας σηκώσουν μετα απο λιγο. Για δοκίμασε! 

Αν βάζεις λιγο λαδάκι στην κοιλίτσα; μήπως σε βοηθήσει; Ή aloe vera? Κ το βαλσαμολαδο ειναι καλο, επειδή είχα θεμα με δερματικα ξέρω διαφορα αλλά για το τελευταίο δε ξέρω αν κάνει για εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Χαχαχαχα! Τα έχουμε δώσει όλα ναι ! Χαχαχα! Αυτο με την τουαλέττα το παθαίνω κ γω ...Βεβαια πινω πολυ νερο. Πλέον σηκώνομαι 2 φορές το βράδυ, το πολυ 3. Είχα διαβάσει ενα "κολπο" ,την ώρα που καθόμαστε στη λεκανιτσα ,να κάνουμε μπρος πίσω ώστε να βγαίνουν κ τα υπόλοιπα που είναι να μας σηκώσουν μετα απο λιγο. Για δοκίμασε! 

Αν βάζεις λιγο λαδάκι στην κοιλίτσα; μήπως σε βοηθήσει; Ή aloe vera? Κ το βαλσαμολαδο ειναι καλο, επειδή είχα θεμα με δερματικα ξέρω διαφορα αλλά για το τελευταίο δε ξέρω αν κάνει για εγκυμοσύνη. 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα αμυγδαλελαιο. Το κακό με τα λάδια είναι ότι δεν στεγνώνουν με τίποτα. Αλλά γενικά φαγούρα έχω σε όλο το σώμα :-/ χερια πόδια κοιλιά ωμους πλάτη πατούσες χαχα δεν υπάρχει σωτηρία!!!! Μόνο κρύο ντους ανακουφίζει αλλά εντάξει δεν θέλω να πάθω καμία πνευμονια!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, όσες δεν γεννήσατε ακόμη, υπομονή! Λίγο ακόμη έμεινε και θα έχετε τα ζουζούνια σας στην αγκαλιά και ότι σας απασχολεί τώρα θα τα ξεχάσετε! Έτσι ήμουν κι εγώ πριν γεννήσω, όλα με ενοχλούσαν και με τίποτα δεν βολευόμουν!

Θα σας έλεγα κοιμηθήτε τώρα που μπορείτε, άλλα δεν είναι εύκολο! Και εγώ τον τελευταίο μήνα έλεγα πότε θα γεννήσω για να μπορέσω να ξαπλώσω σαν άνθρωπος!

@butterfly1986 και εγώ είχα φαγούρα, όχι σαν εσένα, και πραγματικά δεν παλευόταν! Ο γιατρός σου σου έκανε εξετάσεις για όλες τις τρανσαμινάνσες ( sgot, sgpt, γ-gt, αλκαλική φωσφατάση και  κυρίως για χολικο οξύ); 

Αλήθεια,  η Ρούλα γέννησε;

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα και εγώ γυναικολόγο και καναμε υπερηχο και με εξέτασε κολπικά. 3100 περιπου το μωράκι και διαστολή 0 απλά ειπε εχω μαλακό τραχηλο. Την Παρασκευή που μας ερχεται θα ξαναπαω και αν δεν εχει αλλαξει τιποτα θα μπουμε με προκληση. Εχω αλλα προβλήματα ομως τωρα που δε με αφηνουν να χαρώ την τελικη πορεία της εγκυμοσυνης μου. Μετα απο χρήση τουαλέτας κοριτσια μου, εβγαλα μια τεραστια αιμορροίδα. Πονοοοοοοοοοοο σκεφτείτε πονουσα τοσο πολύ που ουτε την κολπική εξεταση καταλαβα. Μετα απο λιγες μερες αυτη εσπασε και τρεχει αιμα συνεχεια. Μιλαμε τα εχω δει ολα, τσουξιμο με εχει πεθανει. Σκεφτομαι τι τοκετο θα κανω ετσι....Τριτη θα παω σε εναν ειδικό γιατρό για την περιοχή και ελπίζω να βοηθήσει... υπομονη κορίτσια! Το εχουμε...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Βιβή μου τώρα έχω ραντεβού την ημέρα της πητ μου και βλέπουμε.. Πόσο είσαι εσύ? 

 @Angelvas άστα κορίτσι, κ γω νομίζω ότι θα σκάσω.. Δεν βολευομαι πουθενά.. Κ περπάτημα κάνα μισάωρο το πολύ.. Αλλά από πόνους συσπάσεις κτλ τίποτα.. 

Αντε να δούμε.. 

Επίσης όπου κάθομαι στρωνω κάτι αδιάβροχο για παν ενδεχόμενο... Χαχαχα 

 

Με βάση περιόδου είμαι 38+3 με βάση υπέροχη 39 ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή Φωτεινή μου.. Ειλικρινά δεν υπάρχουν πολλά να σου πούμε.. Απλά σκέψου ότι πλησιάζουμε.. 

Αντε με το καλό Βιβή μου κ όλα τα κορίτσια.. 

Καλά βρε τρελό Lottaki τι περπάτημα κάνεις? Εγώ δεν ξεσηκωνομαι να πάω πουθενά.. Βέβαια πιστεύω ότι παίζει ρόλο που είναι η μαμά εδώ και μας φροντίζει, είχαμε να βρεθούμε κ από το καλοκαίρι.. Διαφορετικά δεν θα είχα επιλογή, θα έπρεπε να τα κάνω όλα εγώ.. Οπότε το απολαμβάνω. . Αρχικά βαριέμαι να ντυθώ με ρούχα εκτός πυτζαμας.. Όλα με ενοχλούν κ με δυσκολεύουν.. Αμήν λέω ποτέ θα έρθει η ευλογημένη ώρα!! 

Ο άντρας μου μια από τα ίδια, βέβαια τώρα που πλησιάζουμε αγχώνεται κ αυτός.. Αφού ξυπνάει μέσα στη νύχτα κ με ρωτάει αν πονάω κ άλλα τέτοια κουλά!! 

Εν τω μεταξύ παρήγγειλα κ κάτι μουσικά αρκουδάκια που μπαίνουν πάνω από την κούνια κ κάτι αλλά που μπαίνουν στα χερούλια του καροτσιου, ένα ριλαξ κ ήρθαν κ είναι όλα τέλεια! Αντε μπεμπούλη βγες κ όλα σε περιμένουν :x

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Περαστικά σου! Σε λίγες μέρες πιστεύω θα είσαι περδικι!!!!!!τώρα που πήγατε κ σπιτάκι σας. Γιατί λες τραγικά στο νοσοκομείο? Είχε πολύ κόσμο?

Τους είπες του γιατρού για το αίμα? Γιατί πολλές φορές έχω ακούσει από φιλες μετά από τραχηλική εξέταση και αιμορραγία να έχουν γεννήσει μετά από μερικές μέρες...

Όχι δεν του είπα γιατί ήταν αργά το βράδυ και το πήρα χαλαρά δλδ ότι φταίει η κολπική εξέταση... Το ξέρω ότι συνήθως γέννας μετά από λίγες μέρες... Και επειδή ο συγκεκριμένος κουραρε πριν 1 χρόνο κ την ξαδέρφη μου... Της είχε κάνει το ίδιο προς το τέλος και μετά από λίγες μέρες γέννησε... Ευελπιστώ!!! Απλά φύγαν τα συχνά ποναλακια που είχα... Αιμα δεν ξαναείδα... Γενικά έχω δυσφορία στην λεκάνη... Και μάλιστα μου είπε τότε ότι είναι καλό που έχω ποναλακια ή δυσφορία γιατί δεν θα είναι έντονοι στο τέλος οι πόνοι.. 

Αχ εμένα να δείτε πόσοι με ρωτάνε αν έχω γεννήσει ακόμα... Χαμός... Καλά για κατουρημα ειδικά το βράδυ που είναι το πιο σπαστικό δεν πάω κάτω από 4 φορές.... Αφού λέω θα γεννήσω και θα κοιμάμαι καλύτερα αχαχχα... Αντε εύχομαι γρήγορα να έρθουν τα μωράκια μας.... Τώρα καταλαβαίνω που άκουγα γυναίκες να λένε αντε να γεννήσω και αντε να γεννήσω.. Χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσι μου μπηκα τυχαια στην ομαδα κ ειδα το ποστ σου.πρωτα απο ολα να σου ευχηθω να σου ζησει το μωρακι σου!

Κατα δευτερον αν θες να θηλασεις αποκλειστικα μην μπεις καθολου στη διαδικασια ξενου ουτε κατα διανοια αν δεν συντρεχει σοβαρος λογος.μπαινουμε καμια φορα απο ανασφαλεια σε αυτο το τρυπακι γτ εχουμε αγνοια.νομιζουμε πως επειδη το μωρο κλαιει συνεχεια οτι πειναει.αστο να σου κατεβασει το γαλα.το στομαχακι του ειναι σαν κουκουτσι κερασιου.3 σταγονες κ χορταινει για 2 ωρες.μετα θελει παλι.καλα κουραγια αν αποφασισεις αποκλειστικο θηλασμο.θελει υπομονη,δυναμη,υποστηριξη απο το περιβαλλον κ ενημερωση....πολλη ενημερωση.ουτε οι παιδιατροι δεν ξερουν καλα καλα.σου βαζω κ ενα λινκ κατατοπιστικο απο εναν εξαιρετο παιδιατρο αν εχεις καποια απορια.

Ευχομαι σε ολες να χαιρεστε τα μωρακια σας κ με το καλο να τα κρατησετε κ οι υπολοιπες.

Σας στελνω δυναμη κ κουραγιο για τις μερες που ερχονται.δυσκολες αλλα σιγουρα μοναδικες

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές!!Δυστυχώς δε μου εμφανίζει το link..

Παλεύω με το θηλασμό, ευτυχώς έχει κατέβει το γάλα κτλ, τρώει συνέχεια η μπουμπού κ ήδη πήρε πίσω και τα γραμμάρια που έχασε στο μαιευτήριο! Από πάνες Επίσης λερωνουμε κ παραπάνω από το μίνιμουμ που λένε.

Το μόνο που με ζοριζει είναι ο ύπνος. Πάλι χθες 1 ώρα κατάφερα μόνο το απόγευμα που είχε κοιμηθεί για κάνα 3 ωρο στο φωλιά. Όλο το βράδυ μόνο αγκαλιά ήθελε. 

Θηλαζα κάνα 45 λεπτό,  κοιμόταν. Την κρατούσα λίγο αγκαλιά ,  με το που πήγαινα να την αφήσω ξυπνούσε κ παραπονιόταν .. ενώ την ημέρα τελείως διαφορετική εικόνα. Θηλάζει κάνα 20 λεπτό κ μετά κοιμάται πιο εύκολα..

Θηλάζει κάποια άλλη αποκλειστικά? 

Κορίτσια που δε γεννησατε ακόμη , ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΊΤΕ όσο μπορείτε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

opheliav γραψε στο google παιδιατρος παπαβεντσης. θα σε βγαλει στο σαιτ του. εκει εχει πολυ υλικο που θα σου λυσει τις αποριες ολες. Υπομονη σε ολες σας και να θυμασαι πως ναι το φυσιολογικο ειναι να θελει το μωρο ολη την ωρα να ειναι διπλα σου και μονο.θα φευγεις ενα δευτερολεπτο απο διπλα του και τσουπ θα κλαιει.δεν κανεις τπτ λαθος. Καλη συνεχεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Κορίτσια, όσες δεν γεννήσατε ακόμη, υπομονή! Λίγο ακόμη έμεινε και θα έχετε τα ζουζούνια σας στην αγκαλιά και ότι σας απασχολεί τώρα θα τα ξεχάσετε! Έτσι ήμουν κι εγώ πριν γεννήσω, όλα με ενοχλούσαν και με τίποτα δεν βολευόμουν!

Θα σας έλεγα κοιμηθήτε τώρα που μπορείτε, άλλα δεν είναι εύκολο! Και εγώ τον τελευταίο μήνα έλεγα πότε θα γεννήσω για να μπορέσω να ξαπλώσω σαν άνθρωπος!

@butterfly1986 και εγώ είχα φαγούρα, όχι σαν εσένα, και πραγματικά δεν παλευόταν! Ο γιατρός σου σου έκανε εξετάσεις για όλες τις τρανσαμινάνσες ( sgot, sgpt, γ-gt, αλκαλική φωσφατάση και  κυρίως για χολικο οξύ); 

Αλήθεια,  η Ρούλα γέννησε;

 

Τις έχω κάνει τις εξετάσεις γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου γέννησα πρόωρα λόγω χολοστασης. Όμως αυτή τη φορά βγήκαν όλα φυσιολογικα. Ο γιατρός λέει μάλλον ψυχοσωματικό είναι η από την αυξημένη ροή αίματος.

2 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα και εγώ γυναικολόγο και καναμε υπερηχο και με εξέτασε κολπικά. 3100 περιπου το μωράκι και διαστολή 0 απλά ειπε εχω μαλακό τραχηλο. Την Παρασκευή που μας ερχεται θα ξαναπαω και αν δεν εχει αλλαξει τιποτα θα μπουμε με προκληση. Εχω αλλα προβλήματα ομως τωρα που δε με αφηνουν να χαρώ την τελικη πορεία της εγκυμοσυνης μου. Μετα απο χρήση τουαλέτας κοριτσια μου, εβγαλα μια τεραστια αιμορροίδα. Πονοοοοοοοοοοο σκεφτείτε πονουσα τοσο πολύ που ουτε την κολπική εξεταση καταλαβα. Μετα απο λιγες μερες αυτη εσπασε και τρεχει αιμα συνεχεια. Μιλαμε τα εχω δει ολα, τσουξιμο με εχει πεθανει. Σκεφτομαι τι τοκετο θα κανω ετσι....Τριτη θα παω σε εναν ειδικό γιατρό για την περιοχή και ελπίζω να βοηθήσει... υπομονη κορίτσια! Το εχουμε...

Υπομονή κοριτσάκι μου. Η παρασκευή είναι πολύ κοντά!!! Άντε βλέπω καινούργια μωράκια κι αυτή τη βδομάδα να έρχονται!!!!

Just now, vivi24 είπε:

Εμείς με την ακράτεια αν τυχόν σπάσουν τα νερά πως θα το καταλάβουμε ξέρει καμία ???

Ο γιατρός μου είπε ότι τα υγρά από το σπάσιμο των νερών συνήθως είναι πιο πολλά. Δηλαδή θα λερώσουν και τα μπούτια σου.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!

Πως είστε απο κουράγια; 

Μικρή Ολλανδέζα, καλά κάνεις κ απολαμβάνεις φροντίδα μαμάς. Εσένα που σου λείπει χρειάζεται να ρουφήξεις κάθε στιγμή μαζι της. Εμένα απλα με έχει πιάσει να μην εχω ησυχία (βέβαια όπως είπα παραπάνω οταν βλέπω τα σκούρα κάθομαι στα αυγα μου). Μήπως να ξεκινήσεις οτι ελεγε η enjoy σκαλάκια κ περπάτημα; να ενεργοποιηθεί το συστημα; στο έχουν προτείνει αυτό οι μαιες; 

Κ γω για τα νερα που λέγατε ξέρω ότι είναι διαφορετικά απο τις άλλες απώλειες...Βεβαια η Μύρινα έτσι δεν το έπαθε...πήγε, την έδιωξαν κ μετα απο κάποιες ώρες γέννησε :o

Φωτεινή περαστικά!!! Συμβαίνει σε πολλά κορίτσια δυστυχώς αυτο λόγω ορμονών. Εχω φιλη που καθολη την διάρκεια ήταν έτσι. Να μας πεις τι σε συμβούλεψε ο γιατρός. 

Οσο για το σύζυγο, ηταν κάποια στιγμή προχθές που μπήκε για μπάνιο κ βγαίνει αρον αρον ,έρχεται με κοιτάει στο σαλόνι (εγω σε στυλ τι έγινε ρε παιδιά; ) μου λέει όλα καλα;;; απαντάω :Ναι γιατι;;; (γαυγιζε ο σκύλος) κ μου συνεχίζει,  ελεγα μήπως έγινε κατι κ με ειδοποιει ο σκύλος να ερθω . Χαχα! Έχουν πάθει κ αυτοί μωρέ !

  • Χαχα 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...