Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά, 

Αρχικά να ευχηθώ να σας ζήσουν σε όσα κορίτσια μας γέννησαν αυτές τις ημέρες και με το καλό και οι υπόλοιπες! Με έναν πόνο!

Τα καταφέραμε κ εμείς την Κυριακή! Το Σάββατο πρωί είχα αρχίσει να βλέπω ροζ στο εσώρουχο συν λίγο βλεννα, δεν πολύ έδωσα σημασία γιατί είχα ακούσει πως δε σημαίνει κάτι,  παρά μόνο αν δεις πολύ αίμα. Πήγα για περπάτημα κ είδα πως μέχρι το απόγευμα αργά συνέχιζε να βγάζει οπότε κ πήρα το γιατρό μου. Μου είπε να πάω στην κλινική να κάνω καρδιοτοκογραφημα κ να με δουν κολπικα.εν τέλει είχα ήδη διαστολή 2. 

Έκανα επι τοπου το μοριακό, ήταν περίπου 10 το βράδυ,  κ μου είπε να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να πάω 6 το πρωί για πρόκληση,  εκτός αν φυσικά στο μεσοδιάστημα προχωρούσε μόνο του..

Πήγα το πρωί, τελικά είχα παραμείνει στο 2, μου έβαλαν το φάρμακο,  σε κάνα 2ωρο πήγαμε στο 4 όπου κ κολλήσαμε λίγο.  Κάναμε επισκληριδιο μπας κ χαλαρώσω κ προχωρήσουμε. Μου ανοιξε κ το σακο η μαία κ φύγαν τα νερά.

Ξαφνικά στην επόμενη κολπική εξέταση είχα φτάσει διαστολή 10 κ παρέμεινα για κάνα 3ωρο γιατί ήταν ψηλά η μπουμπού. Οι μαιες με βοήθησαν πολύ, γυρίζαμε συνέχεια σε πλαινες πόζες,  με τεντωμένο το κάτω πόδι κ διπλωμένο το πάνω, κάναμε πρόβες εξωθησης, κ όταν ήρθε ο γιατρός κ ετοιμάστηκαν όλα, σε 3 εξωθησεις είχα την ζουζούνα αγκαλιά! 

Παλεύουμε με αποκλειστικό θηλασμό, ύπνος μηδέν,  θέλει μόνο αγκαλιά κ το λίκνο κ τη καλαθουνα ούτε να τα δει.. Αν έχετε κάνα κόλπο κορίτσια τα φώτα σας!! 

Φιλιά σε ολες

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσει κοριτσάκι!!!! Οι καλύτερες ευχές να σας συντροφεύουν κ να είστε πάντα καλά κ ευτυχισμένοι!!

Αναμένουμε κ οι υπόλοιπες...

Μικρη Ολλανδέζα, το σύστημα τους είναι απο την αρχή του φυσικού οποτε κ τώρα στο τέλος αναλογα σε καθοδηγούν. Θα έρθει όταν θέλει εκείνος μια χαρα κ φυσικά :wink:.  Σε καταλάβαινω απόλυτα για όλη την προσμονή. Λίγες μείναμε απο τις 20 ,ζωή να έχουμε χιχι:rolleyes:

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Opheliav είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, 

Αρχικά να ευχηθώ να σας ζήσουν σε όσα κορίτσια μας γέννησαν αυτές τις ημέρες και με το καλό και οι υπόλοιπες! Με έναν πόνο!

Τα καταφέραμε κ εμείς την Κυριακή! Το Σάββατο πρωί είχα αρχίσει να βλέπω ροζ στο εσώρουχο συν λίγο βλεννα, δεν πολύ έδωσα σημασία γιατί είχα ακούσει πως δε σημαίνει κάτι,  παρά μόνο αν δεις πολύ αίμα. Πήγα για περπάτημα κ είδα πως μέχρι το απόγευμα αργά συνέχιζε να βγάζει οπότε κ πήρα το γιατρό μου. Μου είπε να πάω στην κλινική να κάνω καρδιοτοκογραφημα κ να με δουν κολπικα.εν τέλει είχα ήδη διαστολή 2. 

Έκανα επι τοπου το μοριακό, ήταν περίπου 10 το βράδυ,  κ μου είπε να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να πάω 6 το πρωί για πρόκληση,  εκτός αν φυσικά στο μεσοδιάστημα προχωρούσε μόνο του..

Πήγα το πρωί, τελικά είχα παραμείνει στο 2, μου έβαλαν το φάρμακο,  σε κάνα 2ωρο πήγαμε στο 4 όπου κ κολλήσαμε λίγο.  Κάναμε επισκληριδιο μπας κ χαλαρώσω κ προχωρήσουμε. Μου ανοιξε κ το σακο η μαία κ φύγαν τα νερά.

Ξαφνικά στην επόμενη κολπική εξέταση είχα φτάσει διαστολή 10 κ παρέμεινα για κάνα 3ωρο γιατί ήταν ψηλά η μπουμπού. Οι μαιες με βοήθησαν πολύ, γυρίζαμε συνέχεια σε πλαινες πόζες,  με τεντωμένο το κάτω πόδι κ διπλωμένο το πάνω, κάναμε πρόβες εξωθησης, κ όταν ήρθε ο γιατρός κ ετοιμάστηκαν όλα, σε 3 εξωθησεις είχα την ζουζούνα αγκαλιά! 

Παλεύουμε με αποκλειστικό θηλασμό, ύπνος μηδέν,  θέλει μόνο αγκαλιά κ το λίκνο κ τη καλαθουνα ούτε να τα δει.. Αν έχετε κάνα κόλπο κορίτσια τα φώτα σας!! 

Φιλιά σε ολες

Να σου ζήσει κοπέλα μου η μπουμπού σας !!Να την καμαρωνετε !!! Κάποιο λουτρινο με νανουρίσματα μήπως βοηθήσει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2021 at 2:00 ΜΜ, Klegeo είπε:

Σευχαριστω!! Εγω τωρα βγαζω κοντα 50ml απο το ενα στηθος.. Το αλλο ειναι λιγο πισω σε ml γιατι ειχα πληγουλα.. Δινω κ ενα συμπληρωμα τη μερα.. Τι να πω.. Καθε ποτε αντλεις? Μετρηθηκαμε το βραδυ και πηραμε 40γρ σε 2 μερες.. Αναθαρρησα λιγο...!

Μπραβο κοριτσι μου... δεν εχω σταθερο ωράριο.. ποτε αντλω ποτε θηλαζω... εχω φτασει τα 70μλ συνολο ανα 3ωρο παραγωγη (αμα αντλησω ανα 6ωρο βγαζω 150συνολικα) αλλα πλεον χορταινει με 90/γευμα που άλλοτε  το γευμα ειναι ανα 2ωρες και αλλοτε ανα 3 αχαχααχ Θεος!!! Δεν υπαρχει... συνεχιζω μεικτο!!! Τον ταιζω οταν πειναει οτι εχω!!

Τιπ: στο θηλαστρο κανω κανα δεκαλεπτο παραπανω και ερχεται τπτ η λιγο για να αδειασει καλα και να παρει μνμ  οτι  χρειαζομαστε παραπανω.. οντως λειτουργει σε μενα απο 20 συνολο/3ωρο εχει αυξηθεί  70συνολικα/3ωρο...

14 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Κορίτσια η @Opheliav  γέννησε ?? είδα στο πινακακι έχει περάσει ΠΗΤ... εμένα ακόμα δεν είναι ο μικρός έτοιμος.... αν και δεν κάθομαι σε μια μεριά και 2η εγκυμοσύνη εμπέδωση δεν έχει γίνει... την άλλη Δευτέρα θα με δει και κολπικα και αν δεν είμαι και πάλι έτοιμη θα κλείσουμε ραντεβού.... λογικά μέχρι την επόμενη Τετάρτη με Πέμπτη θα έχω γέννησει αν δεν αποφασίσει ο γιος μου να βγει νωρίτερα! Εμβόλιο κοκκύτη και ενέσεις κορτιζόνης έκανα.. Το μαγνήσιο το συνεχίζει καμία ??? εμένα μου είπε ότι και μετά τον τοκετό θα το παίρνω ενώ στην μικρή μου το είχε σταματήσει νωρίτερα...

Ομορφη... στο δευτερο και εγω γεννησα χωρις εμπεδωση και ας εκανα οτι μπορεις να φανταστεις.. εμπεδωθηκε την ωρα τ τοκετου... 

Τιπ: κοριτσια περπατουσα ωρες κυριολεκτικα ιδιως την ημερα του τοκετου 5 ωρες... δεν ειδα καμια εξελιξη..  οταν ηρθε μια κυρια και μου ειπε ανεβοκατεβα σκαλακια... το εκανα για μιση ωρα και η διαστολή μου πήγε  6-7.. απλα τελειο... και το μωρο εμπεδωθηκε... προσοχη στα σκαλακια!!! Και οταν τα χρειαστειτε θυμηθειτε τα!!!

5 ώρες πρίν, Opheliav είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, 

Αρχικά να ευχηθώ να σας ζήσουν σε όσα κορίτσια μας γέννησαν αυτές τις ημέρες και με το καλό και οι υπόλοιπες! Με έναν πόνο!

Τα καταφέραμε κ εμείς την Κυριακή! Το Σάββατο πρωί είχα αρχίσει να βλέπω ροζ στο εσώρουχο συν λίγο βλεννα, δεν πολύ έδωσα σημασία γιατί είχα ακούσει πως δε σημαίνει κάτι,  παρά μόνο αν δεις πολύ αίμα. Πήγα για περπάτημα κ είδα πως μέχρι το απόγευμα αργά συνέχιζε να βγάζει οπότε κ πήρα το γιατρό μου. Μου είπε να πάω στην κλινική να κάνω καρδιοτοκογραφημα κ να με δουν κολπικα.εν τέλει είχα ήδη διαστολή 2. 

Έκανα επι τοπου το μοριακό, ήταν περίπου 10 το βράδυ,  κ μου είπε να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να πάω 6 το πρωί για πρόκληση,  εκτός αν φυσικά στο μεσοδιάστημα προχωρούσε μόνο του..

Πήγα το πρωί, τελικά είχα παραμείνει στο 2, μου έβαλαν το φάρμακο,  σε κάνα 2ωρο πήγαμε στο 4 όπου κ κολλήσαμε λίγο.  Κάναμε επισκληριδιο μπας κ χαλαρώσω κ προχωρήσουμε. Μου ανοιξε κ το σακο η μαία κ φύγαν τα νερά.

Ξαφνικά στην επόμενη κολπική εξέταση είχα φτάσει διαστολή 10 κ παρέμεινα για κάνα 3ωρο γιατί ήταν ψηλά η μπουμπού. Οι μαιες με βοήθησαν πολύ, γυρίζαμε συνέχεια σε πλαινες πόζες,  με τεντωμένο το κάτω πόδι κ διπλωμένο το πάνω, κάναμε πρόβες εξωθησης, κ όταν ήρθε ο γιατρός κ ετοιμάστηκαν όλα, σε 3 εξωθησεις είχα την ζουζούνα αγκαλιά! 

Παλεύουμε με αποκλειστικό θηλασμό, ύπνος μηδέν,  θέλει μόνο αγκαλιά κ το λίκνο κ τη καλαθουνα ούτε να τα δει.. Αν έχετε κάνα κόλπο κορίτσια τα φώτα σας!! 

Φιλιά σε ολες

Οταν το εχω αγκαλια  δεν με αποχωρίζεται... οταν μου τον κλεβει ο μπαμπας... μετα κοιμαται του καλου καιρου  στο λικνο... απο.μενα σε καμια των περιπτωσεων δεν συναινει να με αποχωριστει για το λικνο... για φωνα τον πατερα!! ;-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, enjoy είπε:

Μπραβο κοριτσι μου... δεν εχω σταθερο ωράριο.. ποτε αντλω ποτε θηλαζω... εχω φτασει τα 70μλ συνολο ανα 3ωρο παραγωγη (αμα αντλησω ανα 6ωρο βγαζω 150συνολικα) αλλα πλεον χορταινει με 90/γευμα που άλλοτε  το γευμα ειναι ανα 2ωρες και αλλοτε ανα 3 αχαχααχ Θεος!!! Δεν υπαρχει... συνεχιζω μεικτο!!! Τον ταιζω οταν πειναει οτι εχω!!

Τιπ: στο θηλαστρο κανω κανα δεκαλεπτο παραπανω και ερχεται τπτ η λιγο για να αδειασει καλα και να παρει μνμ  οτι  χρειαζομαστε παραπανω.. οντως λειτουργει σε μενα απο 20 συνολο/3ωρο εχει αυξηθεί  70συνολικα/3ωρο...

Ομορφη... στο δευτερο και εγω γεννησα χωρις εμπεδωση και ας εκανα οτι μπορεις να φανταστεις.. εμπεδωθηκε την ωρα τ τοκετου... 

Τιπ: κοριτσια περπατουσα ωρες κυριολεκτικα ιδιως την ημερα του τοκετου 5 ωρες... δεν ειδα καμια εξελιξη..  οταν ηρθε μια κυρια και μου ειπε ανεβοκατεβα σκαλακια... το εκανα για μιση ωρα και η διαστολή μου πήγε  6-7.. απλα τελειο... και το μωρο εμπεδωθηκε... προσοχη στα σκαλακια!!! Και οταν τα χρειαστειτε θυμηθειτε τα!!!

Οταν το εχω αγκαλια  δεν με αποχωρίζεται... οταν μου τον κλεβει ο μπαμπας... μετα κοιμαται του καλου καιρου  στο λικνο... απο.μενα σε καμια των περιπτωσεων δεν συναινει να με αποχωριστει για το λικνο... για φωνα τον πατερα!! ;-)

Ο 2ος τοκετός ήταν πιο γρήγορος από τον πρώτο ??? 

Εσένα τα κιλά του μικρού είχαν απόκλιση από υπέρηχο στο πραγματικό βάρος ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Ο 2ος τοκετός ήταν πιο γρήγορος από τον πρώτο ??? 

Εσένα τα κιλά του μικρού είχαν απόκλιση από υπέρηχο στο πραγματικό βάρος ???

Ειμαι απο τις γκαντεμες που ο δεύτερος ηταν κολαση.. πιο αργος απο τον πρωτο.. ξεκινησαν οι πονοι 12 την νυχτα στον υπνο μου... και γεννησα 3μιση το μεσημερι... ενω στο πρωτο μου ξεκινησαν οι πονοι 8 το πρωι και γεννησα παλι 3μιση το μεσημέρι...

Πραγματικά  αμα δωσει ο θεος να κανω 3ο και ξεκινησουν  οι πονοι θα ανεβωκατεβω μιση ωρα την πολυκατοικια και θα παω με διαστολη 10 στο νοσοκομειο μην σ πω με το μωρο στην αγκαλια... ο δευτερος τοκετός ειχε κολλησει  στην διαστολη 3 και για αυτο αργησε... ειναι η καθε εγκυμοσυνη μοναδικη!!!

Στα κιλα επεσε μεσα 3400 μου το εβγαζε... και βγηκε 3460... αλλα τον πρωτο 3900 μου τον βγαζανε και βγηκε 4200...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Marian91Πρωτον υγεια να εχουνε μην σκας!! Η προσπαθεία μετράει!! 

Εγω ειμαι υπερ το μωρο να ειναι καλα και η μαμα!! Με οτι τους βγει!!

Στο πρωτο μου ακολουθησα πιστα την ειδικο... ολα τελεια παραγωγη  οχι επιθυμητη... ψυχολογια χαλια ηθελα και αποκλειστικο στο πρωτο και το αποτέλεσμά  ηταν αποκλειστικος και ενα παιδι να κλαει μόνιμα και μια μαμα χαλια..

Στο 2ο ειπα θα τρωει  το παιδι οτι εχω... μητρικο η ξενο... και εχοντας στο νου ολα οσα μου εμαθε η ειδικος.. χωρις να μπαινω στην διαδικασια ομως να τρωω και τα χαπακια μαγιας σουπες τσαι και δεν συμμαζευεται... που εκανα στο πρωτο... ερχεται γαλα... του τρελου δλδ!!! Οπότε  χρειαζεται για αρχη μια ειδικος, επειτα προσπαθεια, αλλα τελικα και η ψυχολογια μετραει τωρα που σκοτιστηκα αν θα εχω η οχι ερχεται... 

Μιλαμε εγω κρεας δεν τρωω 2 χρονια τωρα... και απο τοτε που γεννησα δεν μαγειρευω καν... τρωω κυριολεκτικα σοκολάτες  χυμους και νερο ολη την ημερα... ακομα και στο νοσοκομειο... και εχω γαλα... 

Οι σοκολατες με βοηθάνε να.μενω ξυπνια... 

Και ο αντρας μου με βριζει οτι το παιδι ουσιαστικα μεσω του γαλακτος τρωει χυμους και σοκολατες  αχαχχα... ευελπιστω πως οχι... αλλα δεν θα σκασω κιολας εγω με τις σοκολατες ειμαι χαρουμενη με βοηθανε στην ενεργεια γτ αλλιως δεν μπορω να διαχειριστω την ελλειψη υπνου (κοιμαμαι 2 ωρες μεσημερι κ 2 βραδυ)..

Και στο παιδι δινω στηθος η αντλημενο η συμπληρωμα... δεν κοιταω τι θα δωσω σημασια εχει να φαει... και πραγματικά  κλαει ελαχιστα... μονο οταν τον πιανει η κοιλια που τον μπουκωνω με οτι βρω... ακομα δεν θα ξεχασω τα κλαμματα του πρωτου που δεν χορταινε... και πλεον εχουμε μια μαμα χαρούμενη, μεικτο και ενα τρισευτιχισμενο παιδι που κλαει-γκρινιαζει μονο οταν εχει αερια...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Μαρία τι ωραία που τον έχεις δίπλα σου πλέον!!! Να απολαύσετε όμορφες στιγμές πλέον παρεούλα!!! Τι σας έχουν πει; ποτε θα βγειτε;

Ρούλα, καλη δύναμη κοριτσάκι! Να μας στέλνεις! Έχεις παρέα εκεί κάποιον ή λόγω covid δεν αφήνουν ; είσαι σε δωμάτιο με τηλεόραση κλπ να μπορεί να περνά η ωρα;

Καλημερα σήμερα θα βγούμε δν μας ειπαν τν ώρα...Ειμαστε όλοι πολυ καλα,είναι μια σταλιά 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μπραβο κοριτσι μου... δεν εχω σταθερο ωράριο.. ποτε αντλω ποτε θηλαζω... εχω φτασει τα 70μλ συνολο ανα 3ωρο παραγωγη (αμα αντλησω ανα 6ωρο βγαζω 150συνολικα) αλλα πλεον χορταινει με 90/γευμα που άλλοτε  το γευμα ειναι ανα 2ωρες και αλλοτε ανα 3 αχαχααχ Θεος!!! Δεν υπαρχει... συνεχιζω μεικτο!!! Τον ταιζω οταν πειναει οτι εχω!!

Τιπ: στο θηλαστρο κανω κανα δεκαλεπτο παραπανω και ερχεται τπτ η λιγο για να αδειασει καλα και να παρει μνμ  οτι  χρειαζομαστε παραπανω.. οντως λειτουργει σε μενα απο 20 συνολο/3ωρο εχει αυξηθεί  70συνολικα/3ωρο...

Ομορφη... στο δευτερο και εγω γεννησα χωρις εμπεδωση και ας εκανα οτι μπορεις να φανταστεις.. εμπεδωθηκε την ωρα τ τοκετου... 

Τιπ: κοριτσια περπατουσα ωρες κυριολεκτικα ιδιως την ημερα του τοκετου 5 ωρες... δεν ειδα καμια εξελιξη..  οταν ηρθε μια κυρια και μου ειπε ανεβοκατεβα σκαλακια... το εκανα για μιση ωρα και η διαστολή μου πήγε  6-7.. απλα τελειο... και το μωρο εμπεδωθηκε... προσοχη στα σκαλακια!!! Και οταν τα χρειαστειτε θυμηθειτε τα!!!

Οταν το εχω αγκαλια  δεν με αποχωρίζεται... οταν μου τον κλεβει ο μπαμπας... μετα κοιμαται του καλου καιρου  στο λικνο... απο.μενα σε καμια των περιπτωσεων δεν συναινει να με αποχωριστει για το λικνο... για φωνα τον πατερα!! ;-)

Χαχαχαχα ισχύει!!! Ας τολμήσω να πάω να την αφήσω..  ενώ ο μπαμπάς της όταν την παίρνει σε άλλο δωμάτιο για να κοιμηθώ κάμιαώρα δύο,  την καταφέρνει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μπραβο κοριτσι μου... δεν εχω σταθερο ωράριο.. ποτε αντλω ποτε θηλαζω... εχω φτασει τα 70μλ συνολο ανα 3ωρο παραγωγη (αμα αντλησω ανα 6ωρο βγαζω 150συνολικα) αλλα πλεον χορταινει με 90/γευμα που άλλοτε  το γευμα ειναι ανα 2ωρες και αλλοτε ανα 3 αχαχααχ Θεος!!! Δεν υπαρχει... συνεχιζω μεικτο!!! Τον ταιζω οταν πειναει οτι εχω!!

Τιπ: στο θηλαστρο κανω κανα δεκαλεπτο παραπανω και ερχεται τπτ η λιγο για να αδειασει καλα και να παρει μνμ  οτι  χρειαζομαστε παραπανω.. οντως λειτουργει σε μενα απο 20 συνολο/3ωρο εχει αυξηθεί  70συνολικα/3ωρο...

Ομορφη... στο δευτερο και εγω γεννησα χωρις εμπεδωση και ας εκανα οτι μπορεις να φανταστεις.. εμπεδωθηκε την ωρα τ τοκετου... 

Τιπ: κοριτσια περπατουσα ωρες κυριολεκτικα ιδιως την ημερα του τοκετου 5 ωρες... δεν ειδα καμια εξελιξη..  οταν ηρθε μια κυρια και μου ειπε ανεβοκατεβα σκαλακια... το εκανα για μιση ωρα και η διαστολή μου πήγε  6-7.. απλα τελειο... και το μωρο εμπεδωθηκε... προσοχη στα σκαλακια!!! Και οταν τα χρειαστειτε θυμηθειτε τα!!!

Οταν το εχω αγκαλια  δεν με αποχωρίζεται... οταν μου τον κλεβει ο μπαμπας... μετα κοιμαται του καλου καιρου  στο λικνο... απο.μενα σε καμια των περιπτωσεων δεν συναινει να με αποχωριστει για το λικνο... για φωνα τον πατερα!! ;-)

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά.απο μανούλα φεβρουαριομαρτιου.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια βγήκαμε και εμείς από το νοσοκομείο.. Ήταν πολύ δύσκολη η 3 μου καισαρική πονάω αρκετά και περιμένω Να περάσουν οι μέρες να μπορώ να περπατάω άνετα γιατι δεν την παλεύω καθόλου.. Στο νοσοκομείο ήταν τραγικά αλλά ευτυχώς έφυγα από εκεί μέσα.. Η μικρή μου γεννήθηκε μια σταλιτσα όμορφηηηηηη... Είναι πολύ καλή θηλάζουμε αποκλειστικά και το παλεύουμε!!! εύχομαι να τα καταφέρω γιατί έχω και άλλα 2 θηριακια που θέλουν κοίταγμα.. Με το μπαμπά τις τα ίδια με κάνει και εμένα με το που την έδωσα το πρωί λίγο να την κρατήσει  κοιμήθηκε του καλού καιρού... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες γεννήσατε να σας ζήσουν.. Πήγαμε εχθές στον γιατρό και στον καρδιοτακογραφο είχα 2 συσπάσεις με 7 λεπτά απόσταση. Όταν το έδειξα στον γιατρό με έλεγξε κολπικά όπου και μου είπε ότι ο τράχηλος θέλει ακόμα δουλίτσα... Όταν γύρισα σπίτι συνέχισαν οι πόνοι-συσπάσεις για περίπου 4 ώρες και ενδιάμεσα είδα 2 σταγόνες αίμα όταν πήγα τουαλέτα.. Προφανώς λόγω κολπικής εξέτασης... Από εχθές έως σήμερα δν έχω αυτούς τους πόνους πάρα μόνο δυσφορία και που κ που καμιά συσπαση... Περιμένω και βλέπουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια βγήκαμε και εμείς από το νοσοκομείο.. Ήταν πολύ δύσκολη η 3 μου καισαρική πονάω αρκετά και περιμένω Να περάσουν οι μέρες να μπορώ να περπατάω άνετα γιατι δεν την παλεύω καθόλου.. Στο νοσοκομείο ήταν τραγικά αλλά ευτυχώς έφυγα από εκεί μέσα.. Η μικρή μου γεννήθηκε μια σταλιτσα όμορφηηηηηη... Είναι πολύ καλή θηλάζουμε αποκλειστικά και το παλεύουμε!!! εύχομαι να τα καταφέρω γιατί έχω και άλλα 2 θηριακια που θέλουν κοίταγμα.. Με το μπαμπά τις τα ίδια με κάνει και εμένα με το που την έδωσα το πρωί λίγο να την κρατήσει  κοιμήθηκε του καλού καιρού... 

Περαστικά σου! Σε λίγες μέρες πιστεύω θα είσαι περδικι!!!!!!τώρα που πήγατε κ σπιτάκι σας. Γιατί λες τραγικά στο νοσοκομείο? Είχε πολύ κόσμο?

Just now, KwnKwn10 είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε να σας ζήσουν.. Πήγαμε εχθές στον γιατρό και στον καρδιοτακογραφο είχα 2 συσπάσεις με 7 λεπτά απόσταση. Όταν το έδειξα στον γιατρό με έλεγξε κολπικά όπου και μου είπε ότι ο τράχηλος θέλει ακόμα δουλίτσα... Όταν γύρισα σπίτι συνέχισαν οι πόνοι-συσπάσεις για περίπου 4 ώρες και ενδιάμεσα είδα 2 σταγόνες αίμα όταν πήγα τουαλέτα.. Προφανώς λόγω κολπικής εξέτασης... Από εχθές έως σήμερα δν έχω αυτούς τους πόνους πάρα μόνο δυσφορία και που κ που καμιά συσπαση... Περιμένω και βλέπουμε.. 

Τους είπες του γιατρού για το αίμα? Γιατί πολλές φορές έχω ακούσει από φιλες μετά από τραχηλική εξέταση και αιμορραγία να έχουν γεννήσει μετά από μερικές μέρες...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω αυτο θα ρωτουσα τη Δήμητρα ,γιατί λες τραγικα;; με το καλο σπίτι σας ! Να βρειτε τους ρυθμούς σας! Δεν εχω κάνει καισαρικη αλλά απο πολλές φιλες μου, μετα τις πρώτες μέρες είναι καλα. Σου έδωσαν παυσίπονα να παίρνεις;

Kwn, λιγο ακόμα έμεινε....στα ίδια κ γω ειμαι. Πονακια κλπ ναι, καρδιοτοκογραφο έχουμε την Τετάρτη να δούμε κ σε εμάς τι γίνεται. Πάντως είχα πάρει το νοσοκομείο προχθές τηλ κ μου έλεγαν συνεχεια οτι μας περιμένουν χαχαχαχα! Κ εμείς έλεγα περιμένουμε...

Κορίτσια οσες εχετε καιρό να μας μιλήσετε εύχομαι όλα καλά! @dpilo που είμαστε κοντά κ στο ίδιο μαιευτήριο ολα καλα; 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...