Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Lottaki είπε:

Τι ωραία!!!!!! Να σου ζήσει Φωτεινή μου! Να είναι γερή παντα κ ευτυχισμένη με περίσσεια τύχη κ αγαπη γύρω της. Ολα τα καλα για όλους σας! 

Πολυ χάρηκα που σου ήρθε έτσι φυσικά, είχες ταλαιπωρηθεί κ με το αλλο θεμα προχθές που μας έλεγες .  Ολα πήγαν καλά έτσι πως μας τα περιγράφεις! Μπράβο!!

Κορίτσια που περιγράφετε τα μετα του τοκετού, Πωπωπω!!!! Τι τραβάτε ;;; ουφ! Φρικαρω οχι για να σας κάνω να νιώσετε άσχημα που τα λετε, ισα ισα μ αρέσει που το μοιράζεστε γιατι συμβαινουν κ αυτα κ χρειαζεται να τα λεμε .Αλλα τι ταλαιπωρία ρε παιδάκια! Καλο κουράγιο κ εύχομαι καλή ανάρρωση στο τρίγωνο των Βερμούδων. 

Λίγες μείναμε κοριτσιααααααααααααααα! Άντε κ στα δικα μας ελευθερες χαχαχαχα! Τι να πω πια. 

Είχα ταλαιπωρηθεί ναι και ακόμα ταλαιπωρούμαι. Στο χειρουργείο μου εκανε αφαίρεση της αιμορροίδας και πονάω ακομα περισσότερο κορίτσια. Αντι να πονάω απ τον τοκετό, πονάω πίσω. Θα κανω υπομονή τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ εγώ!!! Μία μπεμπουλίτσα 2800γρ. Με φυσιολογικό τοκετό! Το μεσημεράκι όπως ήμουν ξαπλωμένη και σηκωθηκα... νιωθω στη σερβιέτα πολύ υγρασία! Πήγα τουαλέτα και βλεπω τη σερβιέτα γεματη βλέννη και υγρό. Παιρνω γιατρό μου λεει κανεις ντουσάκι και φευγεις για μαιευτήριο. Όση ωρα εκανα ντουσάκι έτρεχαν τα σπασμένα νερά. Εφτασα στο μαιευτηριο και κοριτσια τα νερά έτρεχαν ασταμάτητα μεχρι το απογευμα... η συνεχεια πονάκια ψιλό ταλαιπωρία και 10 παρα το βραδυ τσουπ η μπεμπούλα στην αγκαλιά μου. Τώρα την εχω και θηλάζει και είναι πολύ ήσυχη...Σε όσα κοριτσια μενουν, υπομονή σε λιγες μερες θα κρατάτε τα μπεμπάκια σας αγκαλιά... σας φιλώ γλυκά προς το παρόν!

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!!!!να είναι πάντα καλότυχη κ γερή!!!!!! :-)

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ εγώ!!! Μία μπεμπουλίτσα 2800γρ. Με φυσιολογικό τοκετό! Το μεσημεράκι όπως ήμουν ξαπλωμένη και σηκωθηκα... νιωθω στη σερβιέτα πολύ υγρασία! Πήγα τουαλέτα και βλεπω τη σερβιέτα γεματη βλέννη και υγρό. Παιρνω γιατρό μου λεει κανεις ντουσάκι και φευγεις για μαιευτήριο. Όση ωρα εκανα ντουσάκι έτρεχαν τα σπασμένα νερά. Εφτασα στο μαιευτηριο και κοριτσια τα νερά έτρεχαν ασταμάτητα μεχρι το απογευμα... η συνεχεια πονάκια ψιλό ταλαιπωρία και 10 παρα το βραδυ τσουπ η μπεμπούλα στην αγκαλιά μου. Τώρα την εχω και θηλάζει και είναι πολύ ήσυχη...Σε όσα κοριτσια μενουν, υπομονή σε λιγες μερες θα κρατάτε τα μπεμπάκια σας αγκαλιά... σας φιλώ γλυκά προς το παρόν!

Να σου ζήσει!!!! Όλα να είναι τέλεια από εδώ και πέρα και να χαρείτε το μωράκι σας ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ , Αττική ♡ γεννήθηκε 20/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡ γεννήθηκε 21/1!!!!!!!!!!!!

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ εγώ!!! Μία μπεμπουλίτσα 2800γρ. Με φυσιολογικό τοκετό! Το μεσημεράκι όπως ήμουν ξαπλωμένη και σηκωθηκα... νιωθω στη σερβιέτα πολύ υγρασία! Πήγα τουαλέτα και βλεπω τη σερβιέτα γεματη βλέννη και υγρό. Παιρνω γιατρό μου λεει κανεις ντουσάκι και φευγεις για μαιευτήριο. Όση ωρα εκανα ντουσάκι έτρεχαν τα σπασμένα νερά. Εφτασα στο μαιευτηριο και κοριτσια τα νερά έτρεχαν ασταμάτητα μεχρι το απογευμα... η συνεχεια πονάκια ψιλό ταλαιπωρία και 10 παρα το βραδυ τσουπ η μπεμπούλα στην αγκαλιά μου. Τώρα την εχω και θηλάζει και είναι πολύ ήσυχη...Σε όσα κοριτσια μενουν, υπομονή σε λιγες μερες θα κρατάτε τα μπεμπάκια σας αγκαλιά... σας φιλώ γλυκά προς το παρόν!

Να σου ζήσει  κάθε  καλό εύχομαι  !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

 

Κορίτσια που περιγράφετε τα μετα του τοκετού, Πωπωπω!!!! Τι τραβάτε ;;; ουφ! Φρικαρω οχι για να σας κάνω να νιώσετε άσχημα που τα λετε, ισα ισα μ αρέσει που το μοιράζεστε γιατι συμβαινουν κ αυτα κ χρειαζεται να τα λεμε .Αλλα τι ταλαιπωρία ρε παιδάκια! Καλο κουράγιο κ εύχομαι καλή ανάρρωση στο τρίγωνο των Βερμούδων. 

Λίγες μείναμε κοριτσιααααααααααααααα! Άντε κ στα δικα μας ελευθερες χαχαχαχα! Τι να πω πια. 

Χαχαχαχα κλαίω μετο τρίγωνο των Βερμούδων!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! 

Μύρινα εύχομαι απο δω κ περα να πανε ολα καλά κ να μην έχετε τέτοιες μικροανωμαλιες. Σας έχουν δώσει κ d βιταμίνη; θα βρείτε τους ρυθμούς σας αν δεν έχετε τα πηγαινε ελα. Επίσης τα είχα πάρει τόσο με τον κόσμο που λες! Αν είναι δυνατόν!!!!!! Εδω έχουμε τη μεγαλύτερη πανδημία των 100 τελευταίων χρόνων κ παει κόσμος τοσος, σε μωράκι κιόλας;;; φούντωσα!!! Ωωωω! Κατ αλλά χάρηκα που είχες πολυ καλη εμπειρία με το γιατρό κ τα άλλα που ανέφερες. 

Δε θυμάμαι ποια...Η Δημητρούλα;;; είπε ότι στο νοσοκομείο τραγικα;;; κάτι παρόμοιο με τη Μύρινα εννοούσες @Dhmh4  ??

Τέλος....έχουν ξεκινήσει κ γεννητούρια τα κοριτσια του Φεβρουάριου είδα. Κ εμείς τραγουδαμε "κι όμως είμαι ακόμα εδώ..." Χαχαχα :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! 

Μύρινα εύχομαι απο δω κ περα να πανε ολα καλά κ να μην έχετε τέτοιες μικροανωμαλιες. Σας έχουν δώσει κ d βιταμίνη; θα βρείτε τους ρυθμούς σας αν δεν έχετε τα πηγαινε ελα. Επίσης τα είχα πάρει τόσο με τον κόσμο που λες! Αν είναι δυνατόν!!!!!! Εδω έχουμε τη μεγαλύτερη πανδημία των 100 τελευταίων χρόνων κ παει κόσμος τοσος, σε μωράκι κιόλας;;; φούντωσα!!! Ωωωω! Κατ αλλά χάρηκα που είχες πολυ καλη εμπειρία με το γιατρό κ τα άλλα που ανέφερες. 

Δε θυμάμαι ποια...Η Δημητρούλα;;; είπε ότι στο νοσοκομείο τραγικα;;; κάτι παρόμοιο με τη Μύρινα εννοούσες @Dhmh4  ??

Τέλος....έχουν ξεκινήσει κ γεννητούρια τα κοριτσια του Φεβρουάριου είδα. Κ εμείς τραγουδαμε "κι όμως είμαι ακόμα εδώ..." Χαχαχα :P

Θα ερθει κοριτσι μου, θα ερθει!!!!απο εκει που δεν το περιμένεις...ετσι ελεγα κ εγώ οτι είναι τεμπελίτσα η μικρη μου, αλλα ηρθε ξαφνικα! Δε θα πας προγραμματισμένα ετσι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Υπεροχα νεα!! Αυτο εχει σημασια που παιρνετε βαρος!!

Για το αλλο ζητημα, δινω ξενο και αντλώ και η παραγωγη μου αυξανεται σιγα σιγα με τις μερες... δεν ξερω που να το αποδωσω αλλα ενημερωτικα  για οσες με παρακολουθειτε εχω φτασει στα 100μλ/3ωρο ουτε καν το πιστευω γτ λενε με αντλησεις η με συμπληρωμα μειωνεται κανονικα η παραγωγη η μενει στασιμη...

Εχω φτασει πλεον να θηλαζω μια φορα την μερα... δλδ επρεπε βαση πιθανοτητων να μειωθει η παραγωγη η να μεινει στασιμη... και ομως αυξανεται... ακομα ο χοντρουλης μου δεν αρκειται βεβαια.. και δεν τον πιανει το μητρικο πειναει ανα 2ωρο και ανα 1ωρα ποτε ποτε... αλλα εγω συνεχιζω εκει οσο παει... Αμα συνεχιζει να αυξανεται δεν με χαλαει αμα ερχεται καλως να ερθει... αμα θελει να με χαιρετησει στην ευχη στο καλο...

Οποτε μην στεναχωριεσαι που δινεις ξενο... προσπαθησε οτι καλυτερο μπορεις και δεν ξερεις τι μπορει να γινει... σου εύχομαι απο καρδιας οτι καλυτερο... για την ψυχουλα σου και το ψυχακι σου!!!

Υγ: χρησιμοποιώ χειροκινητο θηλαστρο jumbo... με βολευει καλυτερα!!! Στο πρωτο ειχα νοσοκομειακο... μετα ηλεκτρικο του εμποριου και μετα χειροκινητο τζαμπο.. με το χειροκινητο βγαζω πιο πολλα ml απο τα ηλεκτρικά..  που οφειλεται αυτο??? Δεν ξερω με το.χειροκινητο βγαζω διπλάσιες  ποσοτητες!! Ισως επειδη κανει πιο σκληρα τραβηγματα! Τα ηλεκτρικα ηταν χαδι ατο στηθος μου... οποτε και στο δευτερο χρησιμοποιω το ιδιο...

Οποτε βλεπεις δεν εχω τον καλυτερο εξοπλισμο, δινω και ξενο και ολα καλα... δεν ξερω τι γινεται... σιγουρα παντως οπως εχω ξαναπει μαλλον χρειζετα ειδικο, προσπάθεια-χρονο απεριόριστο, και καλη ψυχολογια για να υπαρχει παραγωγη...

Παω για ταισμα φιλια ομορφιες μεγαλες και μικρες!!

100ml ανα τριωρο.. Ποση ωρα αντλεις για τα 100ml? 

Εμενα σημερα κατι περιεργο.. Θηλαζει μιση ωρα κ κοιμαται κανα διωρο τριωρο.. Αυτο σημαινει οτι χορταινει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Fotini82 είπε:

Θα ερθει κοριτσι μου, θα ερθει!!!!απο εκει που δεν το περιμένεις...ετσι ελεγα κ εγώ οτι είναι τεμπελίτσα η μικρη μου, αλλα ηρθε ξαφνικα! Δε θα πας προγραμματισμένα ετσι;

Ναι δεν παω προγραμματισμένα κ περιμένω....προχθές που με εξέτασαν είδαν ότι ο τράχηλος είναι μαλακός μεν αλλά κλειστος ακόμα. Δευτέρα ξαναπάω κ εχω αποφασίσει όπως μου είπε κ εκείνος να μην προχωρήσόυμε πολλές μέρες μετα την πήτ. Να του πω να παω Πέμπτη Παρασκευή, κουράστηκά πλέον πολυ.... 

Εχω κ το βασανο να ξεκινήσει να κάνει τεστ ο συζυγος...Αλλιώς θα κάνει ενα τεστ 1 μέρα πριν μπούμε .

Είχες κάποιες ενοχλήσεις ή κατευθείαν νερα;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Klegeo είπε:

100ml ανα τριωρο.. Ποση ωρα αντλεις για τα 100ml? 

Εμενα σημερα κατι περιεργο.. Θηλαζει μιση ωρα κ κοιμαται κανα διωρο τριωρο.. Αυτο σημαινει οτι χορταινει? 

Ιδεα δεν εχω.... ο παιδιατρος θα σ πει ρωτησε τον μην ντρεπεσαι... Μαλλον χορταινει...  δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα... απλα δεν θελω να σ δωσω λαθος πληροφορια (ο πρωτος μου με αποκλειστικο  επεφτε σε ληθαργο οποτε δεν ξερω να τα ξεχωριζω)...

100ml --) 10λεπτα το ενα στηθος... 10 το αλλο... αλλα δεν ειναι λιπαρο... τον κραταει καπου 1μιση ωρα και κλαιει.... και ξαναχλαπακωνει 60ξενο σαν να μην υπάρχει  αυριο και δεν βγαζει γουλιά  ουτε εμετο.... τα βγαζει απο την αλλη οδο... ολη μερα κακα μπόλικα!!! Εκει που τρωει το δικο μου συνηθως αδειαζει εντερο παντα.... 7πανες κακα τουλαχιστον...

Αμα τον βαλω στηθος χωρις αντληση καθεται 4ωρο στο χαλαρο με αδειάζει και αμα τον σηκωσω κλαιει...

Αμα του δωσω ξενο μονο... τρωει 90 και τον κραταει 2ωρο και κλαιει....

Πρεπει να του φτιαξω  προγραμμα αλλα ακομα κανω πειράματα... 

Σημερα τον ειδε γιατρος σπιτι και μου ειπε θα δινεις οτι εχεις οσο πειναει... 700γρ σε 10 μερες πηρε!! Του ειπα για διαιτα και με στραβοκοιταξε:shock: 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Είχα ταλαιπωρηθεί ναι και ακόμα ταλαιπωρούμαι. Στο χειρουργείο μου εκανε αφαίρεση της αιμορροίδας και πονάω ακομα περισσότερο κορίτσια. Αντι να πονάω απ τον τοκετό, πονάω πίσω. Θα κανω υπομονή τι να κανω...

Να σου ζήσει Φωτεινουλα!!!!να είναι γερό καλότυχο και σύντομα να σου περάσουν όσα σε ταλαιπωρουν και να χαρείς το μπεμπονι σου!!:x

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω,σήμερα πήγα να με δει ο γιατρός και έκανα αυτήν την ωραιότατη κολπική εξέταση και από το πόνο που ένιωσα μόνο κλωτσιά δεν έφαγε ο γιατρός!!κάλε σα βιασμός ήταν!!!:sad:από εκείνη τη στιγμή πονάω στη κοιλιά και η κοιλιά πετρώνει όχι συνέχεια και επίσης σκουπιστηκα και είδα καφέ πριν λίγο αλλά εικάζω ότι είναι απ' τη χερουκλα που έβαλε ο ντοκ.Λετε τελικά να προκαλουν κατά κάποιο τρόπο τοκετό οι γιατρουληδες και δε παίρνουμε χαμπαρι?? εντωμεταξυ έχω διαστολή 2 αλλά η μπέμπα δε έχει εμπεδωθεί και είναι λίγο ψηλά. Μεθαύριο κλείνω 40w.Λετε να έχω ευχαριστα να σας πω μέχρι τότε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουδι τα ιδια ακριβώς!!! 

Η μικρή ψηλα ακόμα, τράχηλος σε αρχικό στάδιο επισης! Οσο για τα καφέ κλπ είναι απο την εξέταση Κ η κοιλιά επισης . Σε καταλάβαινω απόλυτα! Ωραιότατη εξέταση!!! Αν πονάς παρε κάτι τυπου buscopan,depon,spasmoapotel αν το εχεις συζητήσει .

Εχω διαβάσει οτι κάνουν κάτι αλλο για να επισπεύσουν την κατάσταση οχι αυτην την εξέταση που μας έκαναν. Τώρα σε εσένα μακάρι να λειτουργήσει σαν αφύπνιση .

Εγω σήμερα νιώθω τόση πίεση στα πλευρά  που ένιωθα δυσφορία. Πήρα γιατρό το απόγευμα κ με ρωτούσε αν νιώθω πονο σε όργανο τύπου συκώτι κλπ του εξήγησα ότι δεν είναι όργανο αλλά σαν να τραβιέται η κοιλιά κ να με πιέζει κ αλλο. Μου είπε πολυ νορμαλ γιατί οντως μεγαλώνει κ αλλο η κοιλιά κ με πιέζει. Να νιώθω όπως ένιωθα  τη μικρή, να περπαταω οσο δεν παει ...κ παυσίπονο. Δεύτερα θα με ξαναδεί κ θα τα ξαναπουμε

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Κοριτσουδι τα ιδια ακριβώς!!! 

Η μικρή ψηλα ακόμα, τράχηλος σε αρχικό στάδιο επισης! Οσο για τα καφέ κλπ είναι απο την εξέταση Κ η κοιλιά επισης . Σε καταλάβαινω απόλυτα! Ωραιότατη εξέταση!!! Αν πονάς παρε κάτι τυπου buscopan,depon,spasmoapotel αν το εχεις συζητήσει .

Εχω διαβάσει οτι κάνουν κάτι αλλο για να επισπεύσουν την κατάσταση οχι αυτην την εξέταση που μας έκαναν. Τώρα σε εσένα μακάρι να λειτουργήσει σαν αφύπνιση .

Εγω σήμερα νιώθω τόση πίεση στα πλευρά  που ένιωθα δυσφορία. Πήρα γιατρό το απόγευμα κ με ρωτούσε αν νιώθω πονο σε όργανο τύπου συκώτι κλπ του εξήγησα ότι δεν είναι όργανο αλλά σαν να τραβιέται η κοιλιά κ να με πιέζει κ αλλο. Μου είπε πολυ νορμαλ γιατί οντως μεγαλώνει κ αλλο η κοιλιά κ με πιέζει. Να νιώθω όπως ένιωθα  τη μικρή, να περπαταω οσο δεν παει ...κ παυσίπονο. Δεύτερα θα με ξαναδεί κ θα τα ξαναπουμε

Χαχα όλα νορμαλ είναι αν σκεφτείς ότι μέσα στη κοιλιά κάνουν τραμπολίνο πως να μη νιώθουμε παντού πόνους;Εμένα επιμένουν μέχρι και σήμερα τα καφέ..ναναι προεόρτια θα δείξει..εγώ έφτιαξα καλού κακού και τη δική μ βαλίτσα με όσα έλειπαν για παν ενδεχόμενο.Πηρες παλι τηλ το γιατρό εσύ;ακόμα πονάς στα πλευρά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 Να σας ζήσει!! Πάντα καλότυχο!!

Κορίτσια εγώ έχω αρχίσει κ αγχώνομαι, έχω περάσει την πητ μου και δεν νιώθω κάτι διαφορετικό.. Ανεβοκατεβαινω σκάλες, τρώω αναναδες κάνω ότι μπορώ κ περνάει από το χέρι μου.. Αφού νιώθω τόσο ταλαιπωρία που λέω δεν υπάρχει αυτό.. Έχω ραντεβού την Δευτέρα αν δεν έχει γίνει κάτι το Σκ (πραγματικά εύχομαι κ ελπίζω να γίνει κάτι) κ μου είπαν ότι αν δεν έχει έρθει μέχρι κ την 41 εβδομάδα πάω νοσοκομείο για καρδιοτοκογραφο κ μετά μάλλον θα πάμε για πρόκληση.. Αλλά έχω στο μυαλό μου ότι θα πάμε για πρόκληση θα φάω όλους τους πόνους κ στην τελική θα γεννήσω με κτ.. Δεν ξέρω χθες με έπιασαν κ τα κλάματα ότι εγώ κάνω κάτι λάθος κ δεν βοηθάω το παιδάκι μου.. Αχχ δεν ξέρω πολλές ορμόνες.. 

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...