Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Εγκυουλες τι κάνετε;

Να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα κιλά σας;επειδή είμαστε όλες πάνω κάτω στον ίδιο μήνα πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα;εγώ 11 συνολικά και ψιλοαγχωθηκα.Δε μου έχει γίνει νύξη από το γιατρό μου βέβαια και ξεφεύγω κάποιες μέρες διατροφικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα, με το καλό όλες μας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ!  Περιμένω το μωρό μου αρχές Γενάρη και νομίζω χάθηκα λίγο με το τι χρειάζεται στο μαιευτήριο ( στη βαλίτσα) . Θα γεννήσω στο Ιασώ, αν κάποια μπορεί να με κατατοπίσει θα το εκτιμούσα! Έχω μπερδευτεί με εσώρουχα λοχείας, προστατευτικά θηλών και ολα αυτά!

 

Just now, Angelvas είπε:

Εγκυουλες τι κάνετε;

Να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα κιλά σας;επειδή είμαστε όλες πάνω κάτω στον ίδιο μήνα πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα;εγώ 11 συνολικά και ψιλοαγχωθηκα.Δε μου έχει γίνει νύξη από το γιατρό μου βέβαια και ξεφεύγω κάποιες μέρες διατροφικά.

Angelvas καλησπέρα! Κοίτα εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 61 κιλά περίπου. Το πρώτο τρίμηνο όμως είχα συνέχεια ναυτίες και κάποιους εμετούς κι έτσι έχασα κιλά. Σε κάποια φάση είχα φτάσει τα 57 το οποίο φυσικά δεν ήταν καλό αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Μόλις έκλεισα το τρίμηνο άρχισα να τρώω κανονικά αλλά έπαιρνα αργά το βάρος. Τώρα που είμαι στον 6ο έχω πατήσει τα 64. Αν υπάρχει θέμα σίγουρα θα στο πει ο γιατρός σου, αν αγχώνεσαι μπορείς πάντα να τον ρωτήσεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AggelikiP* είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, με το καλό όλες μας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ!  Περιμένω το μωρό μου αρχές Γενάρη και νομίζω χάθηκα λίγο με το τι χρειάζεται στο μαιευτήριο ( στη βαλίτσα) . Θα γεννήσω στο Ιασώ, αν κάποια μπορεί να με κατατοπίσει θα το εκτιμούσα! Έχω μπερδευτεί με εσώρουχα λοχείας, προστατευτικά θηλών και ολα αυτά!

 

Angelvas καλησπέρα! Κοίτα εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 61 κιλά περίπου. Το πρώτο τρίμηνο όμως είχα συνέχεια ναυτίες και κάποιους εμετούς κι έτσι έχασα κιλά. Σε κάποια φάση είχα φτάσει τα 57 το οποίο φυσικά δεν ήταν καλό αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Μόλις έκλεισα το τρίμηνο άρχισα να τρώω κανονικά αλλά έπαιρνα αργά το βάρος. Τώρα που είμαι στον 6ο έχω πατήσει τα 64. Αν υπάρχει θέμα σίγουρα θα στο πει ο γιατρός σου, αν αγχώνεσαι μπορείς πάντα να τον ρωτήσεις!

Εγω ξεκινησα 60 κ τωρα που κλεινω τον 6 σε λιγο πηγα 68 κοριτσια κ εχω φρικαρει γτ μεχρι τον 4 δ ειχα παρει τπτ κ ολα τα εχω παρει σε 2 μηνες πολυ αποτομα.μ ειχε λει εως 14 επειδη ειμαι αδυνατη αλλιως μαξιμουμ 11 με 12 .εμενα ειναι αυστηρος με τα κιλα θα με κραξει μεθαυριο πιστευω.αλλα πειναω ξαφνικα πολυ απο εκει που δ ειχα ορεξη καθολου ξαφνικα θελω συνεχεια κατι να μασουλαω

@AggelikiP* καλως ηρθες.καταρχας μπες you tube εχει απειρα βιντεο που λενε ακριβως τι να εχουμε θα σου πει κ ο γιατρος αλλα ειναι νωρις βρε.κατα τον νοεμβρη θα αγχωθουμε ολες μαζι χαχχαχαα.ξερω τα βασικα μωρε 2 3 νυχτικες εσωρουχα μια ρομπα παντοφλες .επιθεματα στηθους τα ρουχα του μωρου .2 3 σουτιεν σαμπουαν αφρολουτρο οδοντοκρεμες .κρεμα για τις θηλες  δ ξερω αν ξεχναω κατι ααα και σερβιετες αν κ σε κλινικες σου δινουν αλλα παρε να εχεις κ δικες σου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Εγκυουλες τι κάνετε;

Να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τα κιλά σας;επειδή είμαστε όλες πάνω κάτω στον ίδιο μήνα πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα;εγώ 11 συνολικά και ψιλοαγχωθηκα.Δε μου έχει γίνει νύξη από το γιατρό μου βέβαια και ξεφεύγω κάποιες μέρες διατροφικά.

Καλησπέρα @Angelvas εγω μέχρι και την προηγούμενη Πέμπτη που πήγα έχω πάρει 4 κιλά..Όμως προσέχω αρκετά και δεν μπορώ να φάω καθόλου κρέας..εγω ξεκίνησα στα 73 κιλά 

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω ξεκινησα 60 κ τωρα που κλεινω τον 6 σε λιγο πηγα 68 κοριτσια κ εχω φρικαρει γτ μεχρι τον 4 δ ειχα παρει τπτ κ ολα τα εχω παρει σε 2 μηνες πολυ αποτομα.μ ειχε λει εως 14 επειδη ειμαι αδυνατη αλλιως μαξιμουμ 11 με 12 .εμενα ειναι αυστηρος με τα κιλα θα με κραξει μεθαυριο πιστευω.αλλα πειναω ξαφνικα πολυ απο εκει που δ ειχα ορεξη καθολου ξαφνικα θελω συνεχεια κατι να μασουλαω

@AggelikiP* καλως ηρθες.καταρχας μπες you tube εχει απειρα βιντεο που λενε ακριβως τι να εχουμε θα σου πει κ ο γιατρος αλλα ειναι νωρις βρε.κατα τον νοεμβρη θα αγχωθουμε ολες μαζι χαχχαχαα.ξερω τα βασικα μωρε 2 3 νυχτικες εσωρουχα μια ρομπα παντοφλες .επιθεματα στηθους τα ρουχα του μωρου .2 3 σουτιεν σαμπουαν αφρολουτρο οδοντοκρεμες .κρεμα για τις θηλες  δ ξερω αν ξεχναω κατι ααα και σερβιετες αν κ σε κλινικες σου δινουν αλλα παρε να εχεις κ δικες σου

Τν Νοεμβρίο σίγουρα θα εχουμε άγχος και θα θέλαμε θελουμε το ένα θελουμε το αλλο..Εγω πάλι έχω αγχος γιατί συνεχίζουν οι συσπάσεις μου, την Πέμπτη έχω ραντεβού για την Β επιπέδου και να δούμε και τν τράχηλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Χθες πολύ χάλια από στομάχι και δεν μπήκα καθόλου...είχα απογοητευθεί ήθελα να είμαι στο μπάνιο να κάνω εμετό όλη την ώρα. Πφφφφφ

Όσο για το θέμα κιλών. Ένα αχ μπορώ να πω! Χαχαχα. Προσωπικά πάντα πάλευα με δίαιτες κλπ βεβαια μετα απο εξετασεις,ειχε βρεθεί οτι ειχα αντισταση στην ινσουλίνη που ειναι κυριος λογος που αποθήκευε ο Οργανισμός λιπος αρα κιλά. Καταφέρα να χάσω πολλά κιλά πριν την εγκυμοσύνη κ να τα διατηρήσω . Στην καραντίνα δε, πάλι έχασα γιατί το είχα βάλει σκοπό να συνεχίσω. Προφανώς βοήθησε κ αυτό με την σύλληψη. Οπότε επειδή ο γιατρός μου ξέρει χρόνια το πρώτο που μου είπε είναι όταν πήγα 6 εβδομάδων "γεννάμε σε αυτά τα κιλά! " (Γιατί δεν είμαι αδύνατη κ ούτε Κ μικρούλα). Είναι το μοναδικό πράγμα που μου υπενθυμίζει όλη την ώρα.

Οπότε σήμερα 6 μηνών κ εγώ μαζί σας, είμαι ακριβώς όπως ξεκίνησα! 83 κιλά ξεκίνησα κ έχω καταφέρει να είμαι τόσα. Ζυγιζομαι κάθε 3 μέρες να ξέρω τι γίνεται. Κάνω πρόγραμμα για να μη ξεφύγω κ Βέβαια έχει συντελέσει το χάλια στομάχι σε όλα αυτό Επίσης. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Το παιδί παίρνει το βάρος που χρειάζεται χωρίς να έχει σχέση με εμένα... 

 

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Χθες πολύ χάλια από στομάχι και δεν μπήκα καθόλου...είχα απογοητευθεί ήθελα να είμαι στο μπάνιο να κάνω εμετό όλη την ώρα. Πφφφφφ

Όσο για το θέμα κιλών. Ένα αχ μπορώ να πω! Χαχαχα. Προσωπικά πάντα πάλευα με δίαιτες κλπ βεβαια μετα απο εξετασεις,ειχε βρεθεί οτι ειχα αντισταση στην ινσουλίνη που ειναι κυριος λογος που αποθήκευε ο Οργανισμός λιπος αρα κιλά. Καταφέρα να χάσω πολλά κιλά πριν την εγκυμοσύνη κ να τα διατηρήσω . Στην καραντίνα δε, πάλι έχασα γιατί το είχα βάλει σκοπό να συνεχίσω. Προφανώς βοήθησε κ αυτό με την σύλληψη. Οπότε επειδή ο γιατρός μου ξέρει χρόνια το πρώτο που μου είπε είναι όταν πήγα 6 εβδομάδων "γεννάμε σε αυτά τα κιλά! " (Γιατί δεν είμαι αδύνατη κ ούτε Κ μικρούλα). Είναι το μοναδικό πράγμα που μου υπενθυμίζει όλη την ώρα.

Οπότε σήμερα 6 μηνών κ εγώ μαζί σας, είμαι ακριβώς όπως ξεκίνησα! 83 κιλά ξεκίνησα κ έχω καταφέρει να είμαι τόσα. Ζυγιζομαι κάθε 3 μέρες να ξέρω τι γίνεται. Κάνω πρόγραμμα για να μη ξεφύγω κ Βέβαια έχει συντελέσει το χάλια στομάχι σε όλα αυτό Επίσης. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Το παιδί παίρνει το βάρος που χρειάζεται χωρίς να έχει σχέση με εμένα... 

 

 

Για το στομαχι σου δινει τπτ ο γιατρος να πινεις;;σου ειπε οτι οι εμετοι θα φευγουν κ θα ξαναερχονται;;;δ ξερεις ποσο σε νιωθω δ κανω εμετο αλλα με ποναει πολυυ συχνα κ χθες τα ιδια κ εγω πολυ χαλια ηρεμησα κ μ περασε βεβαια μετα αλλα με ενοχλουσε για πολυ ωρα

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει τπτ να μου δώσει κ αφού πέρασα τους 4 μήνες τους πρώτους νιώθω ότι μπορώ να αντέξω τώρα. Κ γω πολλές φορές δεν κάνω μου ανεβαίνει, κατεβαίνει,με πιάνει μετά λιποθυμίακ ξανά μανά....το ξέρω ότι με νιώθετε! Προσπαθώ να μην το βάζω κάτω. Αλλά κάποιες φορές με επηρεάζει ομολογω. Χθες είχα Κ τα ορμονικα ψυχολογικά κ όλα μου φαινόταν βουνό....έβγαλα το σκύλο βόλτα ομως Κ ηρέμησα χαχαχαχα! Είπα αν κάνω έξω εμετό οκ εκανα...Έτσι κ αλλιώς πάω από δρομάκια που δεν έχουν κόσμο καθόλου 

  • Λυπημένη/-ος 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Δε θέλει τπτ να μου δώσει κ αφού πέρασα τους 4 μήνες τους πρώτους νιώθω ότι μπορώ να αντέξω τώρα. Κ γω πολλές φορές δεν κάνω μου ανεβαίνει, κατεβαίνει,με πιάνει μετά λιποθυμίακ ξανά μανά....το ξέρω ότι με νιώθετε! Προσπαθώ να μην το βάζω κάτω. Αλλά κάποιες φορές με επηρεάζει ομολογω. Χθες είχα Κ τα ορμονικα ψυχολογικά κ όλα μου φαινόταν βουνό....έβγαλα το σκύλο βόλτα ομως Κ ηρέμησα χαχαχαχα! Είπα αν κάνω έξω εμετό οκ εκανα...Έτσι κ αλλιώς πάω από δρομάκια που δεν έχουν κόσμο καθόλου 

Να πηγαινεια στον κοσμο εννοω οχι απομερα γτ εισαι εγκυος αν παθεις κατι εξω να μπορει να σε δει καποιος να σε βοηθησει.εμενα μακαρι να ηταν απλος εμετος να πω θα κανω κ οκ θα συνεχισω εμενα με επιανε ταυτοχρονα διαρροια και κρυος ιδρωτας τυπου λιποθυμια

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον άντρα μου μαζί όταν πάω απομερα,δεν πάω μόνη μου οπότε μην ανησυχείς ....Όταν είμαι μόνη περνάω τριγύρω από το σπίτι που έχει κόσμο. Κ πλέον δεν είναι τόσο έντονα οπότε ξέρω ότι δε θα λιποθύμησω. Χθες το ξαναεζησα...Όσο για τις κ τις διαρροιες το είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης ,για αυτό κ καθυστέρησα να κάνω τεστ γιατί νόμιζα ότι ήταν γαστρεντερίτιδα χαχαχαχαα


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Έχω τον άντρα μου μαζί όταν πάω απομερα,δεν πάω μόνη μου οπότε μην ανησυχείς ....Όταν είμαι μόνη περνάω τριγύρω από το σπίτι που έχει κόσμο. Κ πλέον δεν είναι τόσο έντονα οπότε ξέρω ότι δε θα λιποθύμησω. Χθες το ξαναεζησα...Όσο για τις κ τις διαρροιες το είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης ,για αυτό κ καθυστέρησα να κάνω τεστ γιατί νόμιζα ότι ήταν γαστρεντερίτιδα χαχαχαχαα

Ποσες φορες ειπα την φραση παιδι εχω η γαστρεντεριτιδα;!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Χθες πολύ χάλια από στομάχι και δεν μπήκα καθόλου...είχα απογοητευθεί ήθελα να είμαι στο μπάνιο να κάνω εμετό όλη την ώρα. Πφφφφφ

Όσο για το θέμα κιλών. Ένα αχ μπορώ να πω! Χαχαχα. Προσωπικά πάντα πάλευα με δίαιτες κλπ βεβαια μετα απο εξετασεις,ειχε βρεθεί οτι ειχα αντισταση στην ινσουλίνη που ειναι κυριος λογος που αποθήκευε ο Οργανισμός λιπος αρα κιλά. Καταφέρα να χάσω πολλά κιλά πριν την εγκυμοσύνη κ να τα διατηρήσω . Στην καραντίνα δε, πάλι έχασα γιατί το είχα βάλει σκοπό να συνεχίσω. Προφανώς βοήθησε κ αυτό με την σύλληψη. Οπότε επειδή ο γιατρός μου ξέρει χρόνια το πρώτο που μου είπε είναι όταν πήγα 6 εβδομάδων "γεννάμε σε αυτά τα κιλά! " (Γιατί δεν είμαι αδύνατη κ ούτε Κ μικρούλα). Είναι το μοναδικό πράγμα που μου υπενθυμίζει όλη την ώρα.

Οπότε σήμερα 6 μηνών κ εγώ μαζί σας, είμαι ακριβώς όπως ξεκίνησα! 83 κιλά ξεκίνησα κ έχω καταφέρει να είμαι τόσα. Ζυγιζομαι κάθε 3 μέρες να ξέρω τι γίνεται. Κάνω πρόγραμμα για να μη ξεφύγω κ Βέβαια έχει συντελέσει το χάλια στομάχι σε όλα αυτό Επίσης. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Το παιδί παίρνει το βάρος που χρειάζεται χωρίς να έχει σχέση με εμένα... 

 

 

Καλησπέρα εύχομαι να μας πάνε όλα καλα και τα  μωράκια και όλα τα αλλά έρχονται δεύτερα και τα κιλα θα τα χάσουμε και τα μωράκια μας θα ειναι μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!!

Εγώ προσωπικά αποφεύγω να ζυγίζομαι στο σπίτι για ευνόητους λόγους :P

Αλλά όταν πηγαίνω στις μαίες με ζυγίζουν και μου παίρνουν την πίεση κάθε φορά, αλλά τις ώρες που πηγαίνω και με γεμάτο στομάχι είμαι κ χωρίς να πάω τουαλέτα και με τα ρούχα κ παπούτσια μου! Οπότε την τελευταία φορά η ζυγαριά τους έλεγε 8 plus αλλά είμαι σίγουρα 2 με 3 πιο κάτω οπότε πιστεύω ότι έχω πάρει 5 με 6 σύνολο, βέβαια δεν προσέχω, λιγουρεύομαι χαζομάρες κ τέτοια.. Θα δείξει όταν έρθει η ώρα να γεννήσω.. θα το καταλάβω αν δω κανέναν γερανό να έρχεται προς το μέρος μου :D

Προς το παρόν δεν έχω αλλάξει γκαρνταρόμπα.. Ακόμα κ τα τζιν μου φοράω βέβαια με μία πατ'εντα στο κούμπωμα αλλά κατά τα άλλα μπαίνουν κανονικά όπως κ πριν..

  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Mikri OllandezaΚαλώς την!!! Χαχαχααχ με γερανο;;; οχι δα....σου κάνουν ακόμα τα τζιν βρε θηρίο!! Μπράβο, τη ξέρω την πατέντα που λες αλλά νιώθω ότι πιέζομαι πολύ οπότε δεν... Εγώ ήδη κοιτάω νυχτικες γιατί αυτά που έχω νιώθω ότι με πιέζουν στον ύπνο. 

Κορίτσια να ρωτήσω; παίρνετε ασβέστιο συμπλήρωμα;

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Από ταχυκαρδίες συμπάσχει καμία ?? εγώ κάθε βράδυ όταν ξαπλώνω με πιάνουν... Έχω ακούσει  ότι είναι συχνό στην εγκυμοσύνη αλλά γίνεται κουραστικό !

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έχει ανοίξει υπερβολικά η όρεξη τον τελευταίο καιρό!!!θέλω συνεχώς να τρώω και μετά με πιάνει δύσπνοια και δεν μπορώ να αναπνεύσω.απο κιλά ξεκίνησα 58 στο πρώτο τρίμηνο πήγα 55 λόγω ναυτίας και τώρα είμαι κοντά 60.

Εγώ δεν θέλω να με ακουμπά τίποτα στην κοιλιά.ολη μέρα είμαι με φουστάνια μόνο.να δω τι θα βάζω το χειμωνα.

Ασβέστιο δεν παίρνω.μου είπε μετά τη γέννα.πρoς το παρόν σίδηρο,filicin και salospir.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...