Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα όμορφες μανούλες διαβάζω τα νέα σας αλλά με τόσες καουρες δυσπεψίες κι πόνο που έχω ούτε κουράγια να γράψω δεν έχω, ειλικρινά χαίρομαι τις μανούλες που είναι η καλύτερη τους περίοδο η εγκυμοσύνη. Εγώ καμπύλη έκανα όλα καλά το μυστικό για αυτήν την αηδία είναι να το πιεις χωρίς να σταματήσεις όλο με τη μια. 

Εγώ ακόμα ρουχαλάκια δεν θα πλύνω λογικά κατά το Δεκέμβριο θα τα ετοιμάσω. Τα έχουμε όλα από τον πρώτο οπότε μόνο μπιμπερό θα αγοράσω αν δεν καταφέρω πάλι να θηλάσω κι ένα θερμαντηρα είπα αυτή τη φορά γιατί όλα καλά με τον βραστηρα αλλά μέχρι να κρύωσω το νερό το μωρό έκλεγε.οσο για τα εμβόλια κι εμένα η παιδίατρος του μικρού μας είπε για το εμβόλιο του κοκκιτη τέτανου ότι κι εγώ κι ο άντρας μου θα πρέπει να το κάνουμε . Κι φυσικά όλοι οσοι στο περιβάλλον μου κι του μωρού προσεχώς θα πρέπει να κάνουν τις γρίπης,  εγώ πέρυσι το έκανα πρώτη φορά για 2 μέρες ήμουν λίγο αδιάθετη με πονούσαν τα κόκαλα αλλά ήταν επειδή το έκανα πρώτη φορά μου είπε γιατρός μου.

 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλημέρα όμορφες μανούλες διαβάζω τα νέα σας αλλά με τόσες καουρες δυσπεψίες κι πόνο που έχω ούτε κουράγια να γράψω δεν έχω, ειλικρινά χαίρομαι τις μανούλες που είναι η καλύτερη τους περίοδο η εγκυμοσύνη. Εγώ καμπύλη έκανα όλα καλά το μυστικό για αυτήν την αηδία είναι να το πιεις χωρίς να σταματήσεις όλο με τη μια. 

Εγώ ακόμα ρουχαλάκια δεν θα πλύνω λογικά κατά το Δεκέμβριο θα τα ετοιμάσω. Τα έχουμε όλα από τον πρώτο οπότε μόνο μπιμπερό θα αγοράσω αν δεν καταφέρω πάλι να θηλάσω κι ένα θερμαντηρα είπα αυτή τη φορά γιατί όλα καλά με τον βραστηρα αλλά μέχρι να κρύωσω το νερό το μωρό έκλεγε.οσο για τα εμβόλια κι εμένα η παιδίατρος του μικρού μας είπε για το εμβόλιο του κοκκιτη τέτανου ότι κι εγώ κι ο άντρας μου θα πρέπει να το κάνουμε . Κι φυσικά όλοι οσοι στο περιβάλλον μου κι του μωρού προσεχώς θα πρέπει να κάνουν τις γρίπης,  εγώ πέρυσι το έκανα πρώτη φορά για 2 μέρες ήμουν λίγο αδιάθετη με πονούσαν τα κόκαλα αλλά ήταν επειδή το έκανα πρώτη φορά μου είπε γιατρός μου.

 

Αααα θα το κανουμε για να ειμαστε καπως χειροτερα απο οτι ειμαστε;!

Link to comment
Share on other sites

@myrina Κορίτσι μου τι να κάνω.. Κάθε μέρα είναι στάνταρ τα 60 χλμ και από εκεί κ πέρα προστίθενται κ άλλα.. Ειδικά αυτές τις τελευταίες εβδομάδες έχω κάτι σεμινάρια που χρειάζομαι 1,5 ώρα να φτάσω κ άλλη τόση να γυρίσω κ μετά δεν την παλεύω.. Απλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο άνετη στο αυτοκίνητο κ να κάνω υπομονή.. Αλλά καταλαβαίνω ότι όσο περνάει ο καιρός κουράζομαι πολύ πιο εύκολα..

Όσο αφορά ρουχαλάκια κτλ δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμα εκτός από κάτι παρορμητικά φορμακια που θα τα φορέσει πιστεύω μετά τους 3μηνες.. Αλλά είναι 2-3..  Η μητέρα μου ετοιμάζει ένα πακέτο με σεντονακια, κουβερτούλες, φορμακια κτλ τα οποία θα μας στείλει.. Κ εμείς λέμε προς το τέλος του μήνα να ψωνίσουμε καρότσι, ντουλάπα, συρταριερα κτλ.. Αλλά ούτε καν δεν έχουμε προετοιμάσει τίποτα ακόμα.. Κ ενώ εγω είμαι ολίγον αγχωτικη ο άντρας μου είναι το αντίθετο, κ κάθε φορά με παρασύρει κ πιστεύω ότι θα τα κάνουμε όλα τελευταία στιγμή.. 

Επθ για το εμβόλιο, εμένα εδώ μου πρότειναν να κάνω το έμβολιο του κοκκυτη, το όποιο κ έκανα.. Εφόσον το παιδί θα κάνει το πρώτο εμβόλιο 3ων μηνών, να είναι τουλάχιστον καλυμμένο μέχρι τότε..

Ωραια που διαβάζω για μαγαλα μωράκια κ χαρούμενες μανούλες :x

Μήπως βρε κορίτσια να φτιάχναμε ένα πινακάκι με όλες μας να ξέρουμε που βαδίζουμε?? 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Mikri Ollandeza καλή δύναμη για τα χμ στο αμάξι!!! Τουλάχιστον εκεί οι δρόμοι είναι καλά στρωμένοι; γιατί εδώ η λακκούβα όπως ξέρεις πάει σύννεφο κ καλά να είσαι νιώθεις ότι τρανταζονται όλα μέσα στομάχικα, εντερικα κλπ κλπ. Τελικά πήρες τη ζωνη;

Πάντως κορίτσια εγώ με το μαξιλάρι αυτό το το μακρύ που είναι κ θηλασμού που λένε έχω καταβολευτει στον ύπνο, καμία σχέση με πριν.

Κ από εμάς τους επόμενους μήνες θα γίνουν αρκετές αγορές, δεν αγχώνομαι, ειδικά με το ίντερνετ υπάρχει μεγάλη διευκόλυνση. Έχω βρει στο etsy καδρακια ,κάπου αλλού κάτι κάτι ταπετσαρίες,χαμός χαχα

Ναιιιιι να κάνουμε πινακακι. Εννοείς με τις ημερομηνίες τοκετού κ που γεννάμε η κάθε μία; 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ότι όλοι όσοι θα το κάνουν θα έχουν κάποιες παρενέργειες, εμένα έτυχε νομίζω. Η μαμά μου που το έκανε κι αυτή πρώτη φορά πέρυσι πετούσε κι ο άντρας μου το ίδιο.

 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Lottaki Δεν υπάρχει σύγκριση στο οδικό δίκτυο.. Πραγματικά ούτε μία λακούβα!! Ακόμη και όταν περνάς γραμμές τρένου ούτε που το καταλαβαίνεις.. Δεν την πήρα ακόμα την ζώνη, γιατί μίλησα και με τις μαίες και μου είπαν να την φοράω κανονικά κ αν με ενοχλεί κάτω από την κοιλιά τότε να την βάζω από πάνω.. Οπότε αν δω ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα στο μέλλον θα την πάρω! 

Θα ήθελε κάποια να αναλάβει το πινακάκι ή να το κάνω?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πολύ χαίρομαι για την ευκολία του οδοστρώματος. Το γνωρίζω κ απο άλλες ευρωπαϊκές χώρες αλλά ήθελα να μάθω κ για εσένα. 

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα για το πινακακι αν δεν σου είναι κόπος, ίσα ίσα μας διευκολύνεις! :) 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η αλήθεια για το οδικό δίκτυο.. Φαντάσου πηγαίνουμε Γερμανία κ η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή όταν αλλάζουμε χώρα..

Ωραία λοιπόν για το πινακάκι, θα προσπαθήσω να το έχω όσο πιο ενημερωμένο γίνεται.. Απλά τρέχω κ εγώ όλη την ώρα..

Λοιπόν κορίτσια μου.. Κάντε μου μια χάρη και στείλτε μου σε πμ την Πητ σας, το φύλλο και αν θέλετε όνομα κ περιοχή μαιευτηρίου.. Απλά το μύνημα θα με διευκολύνει περισσότερο από το ψάχνω μία μία σελίδα..

Περιμένω!!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Suzukaki              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Αττική ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

 

**Πάμε να γεμίσουμε το πινακάκι μας με αγάπη :wub:

  • Μου αρέσει 7

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια εσεις κανετε ασκησεις για να παρει θεση το μωρο;μπαλα πιλατες εχετε;

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά!λες από τώρα χρειάζεται?εγώ νόμιζα ότι θέση παίρνουν τον τελευταίο μήνα!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά!λες από τώρα χρειάζεται?εγώ νόμιζα ότι θέση παίρνουν τον τελευταίο μήνα!

Κανω σεμιναριο κ τα βλεπω κ στο you tube μας ειπαν κ απο την αρχη να κανεις βοηθαει  ανοιγει την λεκανη κτλ εχω κ στο σπιτι μπαλα κανω αλλα οχι πολυ ωρα βαριεμαι ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε απο το εμβόλιο γριπης! Θα σας πω αύριο αν είχε παρενέργειες,  το κάναμε όλοι οικογενειακώς!

@Mikri Ollandeza αυτό είναι το θεμα, οι λακκούβες!!! Εμενα αυτά με κουράζουν, γενικα στην Ελλάδα αλλα και ειδικά στο Ηράκλειο  οι δρόμοι είναι χάλια..Κανω κι εγώ πολλά χιλιόμετρα τη μέρα, δεν τα έχω μετρήσει καν..

Πέμπτη στο lidl έχει βρεφικα, λέω να πάρω κορμακια! Τα έπαιρνα και για  τα κορίτσια και ητανε αθάνατα! Πολύ καλές ποιότητες ανάλογως!!

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrina πριν δυο εβδομάδες είχε φέρει ξανά και είχα πάρει κάτι σαν παντελονάκια,φορμάκια,καλτσακια και είχα πάρει τα παντελόνια τα είχε ανα δυο βαμβακερά πολυ καλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία που είναι τα ψώνια!!

Εμείς λέμε να πάμε την Παρασκευή για καρότσι κ τα συναφή.. Κ μάλλον θα πάρουμε από Ικέα μία ντουλάπα κ μία συρταριέρα - αλλαξιέρα, για κούνια δεν ξέρω ακόμα, απλά τον πρώτο καιρό θα τον έχω σε λίκνο δίπλα μου, και από εκεί κ πέρα αναλόγως και το πόσο γρήγορα μεγαλώνει, μάλλον θα πάρουμε αυτά τα κρεβατάκια για νεαρά παιδάκια με τα κάγκελα, για να μπορεί να το χρησιμοποιήσει κ αφού μεγαλώσει λίγο.. Αλλά η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει.. Οπότε βλέπουμε.. Αλλά σίγουρα δεν θα πάρουμε ακρβά έπιπλα γιατί σίγουρα θα μετακομήσουμε και δεν θα ήθελα ακριβά έπιπλα να μου χαλάσουν..

Αλλά έχω κ την μαμά μου να του αγοράζει ένα σωρό πραγματάκια κ τρελαίνομαι!!

Του πήρε ένα παπλωματάκι με κάτι πειρατές πολύ όμορφο!!:wub:

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@myrina                  αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Αττική ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

 

 

Σύνολο Μανούλες - 6

Σύνολο Αντράκια - 4

Σύνολο Πριγκίπισσες - 2

 

**Πάμε να γεμίσουμε το πινακάκι μας με αγάπη :wub:

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...