Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Σ ενα μήνα εγω θα ξαναπαω.Μεχρι τότε θα διακοπαρω!!Καιρος να περάσουμε καλά κι εγώ και το μωράκι μου,γιατι έτσι πάει.

Εμενα μετα τον τελευταιο υπερηχο την 9η βδομαδα μ επιασε ξαφνικα μια ηρεμια,σα να ησυχασα.

Το αγχος βεβαια υπηρχε για την αυχενικη διοτι η αυχενικη κρινει τα πάντα αλλα καμία σχεση με το πως ημουνα στην αρχη.

Κι αν δεν υπηρχε και ο ψυχολογικός πολεμος λόγω ηλικίας πιστεύω θα ημουνα γενικά πάααααρα πολύ ήρεμη.

Οσο μπορούμε κοριτσια πιο ηρεμες για τα μωρά μας.Μου το λεει συνεχεια η γιατρος μου απ την αρχή.

Εντάξει δεν.μπορω να πω...δεν ανησυχώ όπως στην αρχή αλλά νομίζω μέχρι να κάνω την αυχενική μια ανησυχία θα την έχω! 

Ποιος σε έκανε μπουλινκ για την ηλικία σου??

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Μπράβο ! Όλα τέλεια ! 
Εντάξει αν νιώθεις καλύτερα πήγαινε πιο συχνά ... γιατί να αγχώνεσαι ; 
Και εγώ πονάω αρκετά κάποιες μέρες ... τόσο που φοβάμαι ... νομίζω με τα 2 όλα γίνονται πιο γρήγορα. Μεγαλώνει η μήτρα πιο γρήγορα και πονάμε πιο πολύ (δίκη μου θεωρία ..) :) 

Ναι έτσι πρέπει να είναι.. Μεγαλώνει πιο γρήγορα και έτσι Έχουμε περισσότερους πόνους..Ναι νιώθω ασφάλεια να κάνω πιο συχνά υπέρηχο αν και κ γιατρός μου επιμένει πως δεν χρειάζεται!

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μου είπε ο γιατρός οτι δεν χρειάζεται να με δει άλλο πριν την αυχενική και του λεω αποκλείεται...κι έτσι θα ξαναπαω...μπορώ εγώ να περιμένω τρεις βδομάδες;...δεν είμαστε καλά!!!

Εννοείται πως όχι!!! Όλο βρίσκω δικαιολογίες να πηγαίνω χαχαχαχα


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ναι έτσι πρέπει να είναι.. Μεγαλώνει πιο γρήγορα και έτσι Έχουμε περισσότερους πόνους..Ναι νιώθω ασφάλεια να κάνω πιο συχνά υπέρηχο αν και κ γιατρός μου επιμένει πως δεν χρειάζεται!

Εννοείται πως όχι!!! Όλο βρίσκω δικαιολογίες να πηγαίνω χαχαχαχα

Εγώ το καλύτερο μπόρεσα να κάνω είναι να κλείσω ραντεβού για της 10/8 μια βδομάδα πριν αυχενική...εμ, να πάω όσο πιο ήσυχη γίνεται... χαχαχαχχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εντάξει δεν.μπορω να πω...δεν ανησυχώ όπως στην αρχή αλλά νομίζω μέχρι να κάνω την αυχενική μια ανησυχία θα την έχω! 

Ποιος σε έκανε μπουλινκ για την ηλικία σου??

Γενικα,οταν εισαι 42 ετων εγκυος στην Ελλάδα σε αντιμετωπιζουν ως "μεγάλη".Για πολλους ειναι κυηση υψηλου κινδυνου,για τους υπολοιπους "πολυτιμη κύηση".

Μου εδιναν μεχρι και 50% πιθανότητα αποβολης.Καταλαβαινεις πώς νιώθεις?Τεράστιο άγχος.Κατάφερα ομως και το ξεπερασα σιγα σιγα μόνη μου.Με βοηθησε βεβαια και το μωρακι μου που δε με ανησυχησε καθολου.:x

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Γενικα,οταν εισαι 42 ετων εγκυος στην Ελλάδα σε αντιμετωπιζουν ως "μεγάλη".Για πολλους ειναι κυηση υψηλου κινδυνου,για τους υπολοιπους "πολυτιμη κύηση".

Μου εδιναν μεχρι και 50% πιθανότητα αποβολης.Καταλαβαινεις πώς νιώθεις?Τεράστιο άγχος.Κατάφερα ομως και το ξεπερασα σιγα σιγα μόνη μου.Με βοηθησε βεβαια και το μωρακι μου που δε με ανησυχησε καθολου.:x

ε, καλά κι εγώ Που είμαι 35 και πήγα με δανικά ωάρια, πολύτιμη κύηση λέγεται και η δική μου... Να μην ακούς χαζομάρες!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

ε, καλά κι εγώ Που είμαι 35 και πήγα με δανικά ωάρια, πολύτιμη κύηση λέγεται και η δική μου... Να μην ακούς χαζομάρες!!!!

Κι ομως,για τη δικη σου επειδη τα ωαρια ειναι νεας γυναικας δεν ειναι ιδιος ο κινδυνος.

2 φορες με ρωτησε στην αυχενικη αν ειναι δικα μου τα ωαρια!!!!

Και η ηλικια της μαμας στην αυχενικη ειναι σημαντικος δεικτης διαφοροποιησης των πιθανοτητων....

Εγω εξαρχης βεβαια τους έγραφα πατοκορφα οσους ελεγαν αυτα τα χωριατικα αλλα οσο να ναι λιγακι σ επηρεάζουν.....


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι ομως,για τη δικη σου επειδη τα ωαρια ειναι νεας γυναικας δεν ειναι ιδιος ο κινδυνος.

2 φορες με ρωτησε στην αυχενικη αν ειναι δικα μου τα ωαρια!!!!

Και η ηλικια της μαμας στην αυχενικη ειναι σημαντικος δεικτης διαφοροποιησης των πιθανοτητων....

Εγω εξαρχης βεβαια τους έγραφα πατοκορφα οσους ελεγαν αυτα τα χωριατικα αλλα οσο να ναι λιγακι σ επηρεάζουν.....

Μην τα σκέφτεσαι αυτά και σκας!!! Να σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου που σε λίγους μήνες θα είναι στην αγκαλιά σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Πώς το παίρνεις το επίδομα αυτό?

Πραγματικά πολύ ησυχία σήμερα!!! 

Πως και δεν σε ενημέρωσαν στο κέντρο κορίτσι μου;

Εμένα εκέι με ενημέρωσαν και μου έδωσαν τα δικαιολογητικά.

Λοιπόν, καταθέτεις τα εξής δικαιολογητικά. Αποδειξη που πηρες απο το κεντρο που αναγραφει οτι πληρωσες οωληψια και εμβρυομεταφορα πρωτότυπη , μια εκθεση που σου δινουν απο το κεντρο που γραφουν σε ποια σταδια υποβληθηκες(πχ οωληψια και εμβρυομεταφορα) και τις ημερομηνιες που εγιναν φωτοτυπια, αποφαση της επιτροπης που σου εγκρινει τα φαρμακα φωτοτυπια, IBAN που να εισαι κυρια δικαιουχος. Ειναι ενα ποσο περιπου 352 ευρω.

Εμενα μου ειπαν σε 1 - 1μιση μηνα θα μπουν.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πως και δεν σε ενημέρωσαν στο κέντρο κορίτσι μου;

Εμένα εκέι με ενημέρωσαν και μου έδωσαν τα δικαιολογητικά.

Λοιπόν, καταθέτεις τα εξής δικαιολογητικά. Αποδειξη που πηρες απο το κεντρο που αναγραφει οτι πληρωσες οωληψια και εμβρυομεταφορα πρωτότυπη , μια εκθεση που σου δινουν απο το κεντρο που γραφουν σε ποια σταδια υποβληθηκες(πχ οωληψια και εμβρυομεταφορα) και τις ημερομηνιες που εγιναν φωτοτυπια, αποφαση της επιτροπης που σου εγκρινει τα φαρμακα φωτοτυπια, IBAN που να εισαι κυρια δικαιουχος. Ειναι ενα ποσο περιπου 352 ευρω.

Εμενα μου ειπαν σε 1 - 1μιση μηνα θα μπουν.

Απλά να πω ότι αυτό το επίδομα το δικαιούσαι αν πέρασες επιτροπή ΕΟΠΥΥ για τα φάρμακα!

τα δικαιολογητικα τα κατεθεσα στο περιφερειακο κεντρο ΕΟΠΥΥ οπου ανηκω.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι said:

Εγώ το καλύτερο μπόρεσα να κάνω είναι να κλείσω ραντεβού για της 10/8 μια βδομάδα πριν αυχενική...εμ, να πάω όσο πιο ήσυχη γίνεται... χαχαχαχχαχαχαχαχα

Και εγώ ειχα ραντεβού τη Δευτέρα και αυχενική τώρα την Τετάρτη (δηλ 9 μέρες πριν) αλλά καθόλου ήσυχη δε με λες ... Έχω φοβερή αγωνία για την Τετάρτη παρότι τη Δευτέρα ήταν όλα μια χαρά ! Ουφ ... μακαρι μετά την αυχενική να ηρεμήσω λίγο ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Τι κάνετε? Εγώ τελευταία μέρα στην δουλειά!

Αύριο έχω την αυχενική επιτέλους! Όσο για το επίδομα της εξωσωματικής, κατέθεσα τα χαρτιά στις 9/7 αλλά ακόμα να μπει στον λογαριασμό μου!

Εμ το καλοκαίρι όλα κυλούν πιο αργά.. Εγώ τα κατέθεσα μετά την ΕΤ, τέλος Μαϊου και μπήκαν μέσα σε 10 μέρες. Καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μου!! Καλά αποτέλεσμα!!

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Ζεστη αφορητη! Κ εμενα η κοιλιτσα φαίνεται, μιας κ πριν δεν ειχα τίποτα, οποτε οποίος με ξερει μπορεί να καταλαβει,  αλλα ευτυχώς εχω μερικα φαρδια ρουχακια..  Θελω να το κρατησω για μενα κ την οικογένειά μας οσοο μπορω..  Αυριο κ εμεις αυχενικη κ το μυαλο μ ειναι εκει! Εύχομαι μόνο θετικά αποτελέσματα να έχουμε ολες μας κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! :)

Καλή επιτυχίααα!! Καλά αποτελέσματα!!!

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Δύσκολη μέρα εχθές για μένα μιας και πονούσα αρκετά...πήγα για υπέρηχο και ευτυχώς δεν ήταν τίποτα! Τα μωρά μεγάλωσαν τόσο πολυυυυυυ !! Κουνιούνται σαν τρέλα και τα 2 σαν να χορεύουν  σαμπαα!! Μεγάλη δεξιά αριστερά και κούνημα σώμα!! Τα είδαμε και σε 4D και ήταν συγκλονιστικό ... έκαναν μπουνιτσες τα χέρια τους! Το ένα είναι μάλλον αγοράκι γιατί είδε μια κουκίδα ο γιατρός.. Το άλλο εκεί που έχει χωθεί δεν μπορούμε ούτε να το δούμε καλά καλά! Το καλό είναι ότι μεγάλωσε Κ σάκος! Ρε κορίτσια νιώθω πολύ καλύτερα αν κάνω κάθε βδομάδα υπέρηχο...πείτε με υστερική αλλά μόνο έτσι ηρεμώ!!

❤️ Αχ τι τέλεια!! Ανυπομονώ και εγώ για 3d! Ελπίζω να κάνουμε στο επόμενο ραντεβού.

Εμένα κορίτσια η κοιλιά μου κάνει ψιλομπαμ. Αφού αναρωτιέμαι, αν ξεκίνησε από τόσο νωρίς, πόσο θα φτάσει..! Όσοι με ξέρουν μπορούν να το καταλάβουν. Τα μόνα ρούχα που μου κάνουν είναι αυτά που έχουν λάστιχο. Ίσως παίζει ρόλο το ότι δεν είχα καθόλου κοιλιά. 

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πως και δεν σε ενημέρωσαν στο κέντρο κορίτσι μου;

Εμένα εκέι με ενημέρωσαν και μου έδωσαν τα δικαιολογητικά.

Λοιπόν, καταθέτεις τα εξής δικαιολογητικά. Αποδειξη που πηρες απο το κεντρο που αναγραφει οτι πληρωσες οωληψια και εμβρυομεταφορα πρωτότυπη , μια εκθεση που σου δινουν απο το κεντρο που γραφουν σε ποια σταδια υποβληθηκες(πχ οωληψια και εμβρυομεταφορα) και τις ημερομηνιες που εγιναν φωτοτυπια, αποφαση της επιτροπης που σου εγκρινει τα φαρμακα φωτοτυπια, IBAN που να εισαι κυρια δικαιουχος. Ειναι ενα ποσο περιπου 352 ευρω.

Εμενα μου ειπαν σε 1 - 1μιση μηνα θα μπουν.

Ίσως γιατί εγώ έκανα μόνο εμβρυομεταφορα και πήγα με δανικά...

Just now, chris79 είπε:

Και εγώ ειχα ραντεβού τη Δευτέρα και αυχενική τώρα την Τετάρτη (δηλ 9 μέρες πριν) αλλά καθόλου ήσυχη δε με λες ... Έχω φοβερή αγωνία για την Τετάρτη παρότι τη Δευτέρα ήταν όλα μια χαρά ! Ουφ ... μακαρι μετά την αυχενική να ηρεμήσω λίγο ...

Λογικο είναι να ανησυχεις!! Αλλά αφού όλα ήταν καλά στην τελευταία εξέταση, πάρε μια μεγάλη ανάσα και όλα θα είναι τέλεια!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Ίσως γιατί εγώ έκανα μόνο εμβρυομεταφορα και πήγα με δανικά...

Λογικο είναι να ανησυχεις!! Αλλά αφού όλα ήταν καλά στην τελευταία εξέταση, πάρε μια μεγάλη ανάσα και όλα θα είναι τέλεια!!!

Αυτό θα κάνω ... 

Εν τω μεταξύ σας διαβάζω να γράφετε όλες ότι τα μωρά χορεύουν σάμπα και δε σταματάνε και εμένα κάθε φορά είναι τόσο ήσυχα ... κουνιούνται δε λέω αλλά όχι και τόσο ... αχ μακαρι να είναι έτσι ήσυχα και μετά τη γέννα ... χαχαχα :) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ίσως γιατί εγώ έκανα μόνο εμβρυομεταφορα και πήγα με δανικά...

Λογικο είναι να ανησυχεις!! Αλλά αφού όλα ήταν καλά στην τελευταία εξέταση, πάρε μια μεγάλη ανάσα και όλα θα είναι τέλεια!!!

Νομίζω ότι αν κάνεις μόνο εμβρυομεταφορά δικαιούσαι τα μισά, γύρω στα 170€!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...