Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Ζω ένα δράμα. Τρέχω σε γιατρούς συνέχεια να δούμε τι στο καλό είναι αυτό με την ταχυκαρδία. Άλλαξα γιατρό διότι αυτός που είχα με τάραξε πάρα πολύ λέγοντας μου ότι πρέπει να τα περιμένω όλα και ότι είναι να γίνει, να γίνει τώρα που είναι μικρό. Με αγχωσε πάρα πολύ. Ο θυρεοειδής μου γύρισε σε υπερθυρεοειδισμο και είναι πολύ επικίνδυνο για τα μωράκια μου. Προσπαθούσα να βρω Ενδοκρινολογο καλό μέχρι χθες και τελικά βρήκα. Μου έκοψε το χάπι για λίγο και σε μια βδομάδα εξετάσεις πάλι...

Τα μωρά έχουν διαφορά και το μικρό δεν μεγαλώνει όπως θα θέλαμε..βέβαια από την αρχή είχαν διαφορά ακόμα και σαν κύτταρα..

Δεν ξέρω αλλά εύχομαι να μου πάνε όλα καλά. Την Τρίτη έχω Αυχενική αν είναι μετρήσιμο και το μικρό μωρό..

Εφη μου κι εμένα το ένα είναι μικρότερο από το άλλο ... την προηγούμενη εβδομάδα στην αυχενική είχαν διαφορά 0,6 εκατοστά αλλά δε μου είπε κανείς ότι είναι πρόβλημα αυτό. Είναι τόσο πιο μικρό το ένα ; Για την ταχυκαρδία τι σου λένε ; 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Ζω ένα δράμα. Τρέχω σε γιατρούς συνέχεια να δούμε τι στο καλό είναι αυτό με την ταχυκαρδία. Άλλαξα γιατρό διότι αυτός που είχα με τάραξε πάρα πολύ λέγοντας μου ότι πρέπει να τα περιμένω όλα και ότι είναι να γίνει, να γίνει τώρα που είναι μικρό. Με αγχωσε πάρα πολύ. Ο θυρεοειδής μου γύρισε σε υπερθυρεοειδισμο και είναι πολύ επικίνδυνο για τα μωράκια μου. Προσπαθούσα να βρω Ενδοκρινολογο καλό μέχρι χθες και τελικά βρήκα. Μου έκοψε το χάπι για λίγο και σε μια βδομάδα εξετάσεις πάλι...

Τα μωρά έχουν διαφορά και το μικρό δεν μεγαλώνει όπως θα θέλαμε..βέβαια από την αρχή είχαν διαφορά ακόμα και σαν κύτταρα..

Δεν ξέρω αλλά εύχομαι να μου πάνε όλα καλά. Την Τρίτη έχω Αυχενική αν είναι μετρήσιμο και το μικρό μωρό..

Τι εγινε βρε κοριτσι ; Εχεις ταχυκαρδιες εσυ ή τα μωρα; Και μενα το ενα μωρό ειναι πολυ πιο μικρο!!& εγω εχω tsh 0,3 παντα ειχα 1,5 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια εχει καμια τσουξιμο στο στηθος;;;;  την προηγούμενη φορα δεν ειχα, αλλα τωρα με ενοχλει αφανταστα, σε σημειο να ξυπνάω! 

εγω εχω ναι σαν πονο και τσιμπηματα μπορω να πω..επισης δεν ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειδικα απο τοσο νωρις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εγω εχω ναι σαν πονο και τσιμπηματα μπορω να πω..επισης δεν ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειδικα απο τοσο νωρις

Ναι κ τσιμπηματα..  :mellow: καπου ειχα διαβασει για κρεμουλες,  θα ρωτησω τον γιατρό μου σχετικα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Ζω ένα δράμα. Τρέχω σε γιατρούς συνέχεια να δούμε τι στο καλό είναι αυτό με την ταχυκαρδία. Άλλαξα γιατρό διότι αυτός που είχα με τάραξε πάρα πολύ λέγοντας μου ότι πρέπει να τα περιμένω όλα και ότι είναι να γίνει, να γίνει τώρα που είναι μικρό. Με αγχωσε πάρα πολύ. Ο θυρεοειδής μου γύρισε σε υπερθυρεοειδισμο και είναι πολύ επικίνδυνο για τα μωράκια μου. Προσπαθούσα να βρω Ενδοκρινολογο καλό μέχρι χθες και τελικά βρήκα. Μου έκοψε το χάπι για λίγο και σε μια βδομάδα εξετάσεις πάλι...

Τα μωρά έχουν διαφορά και το μικρό δεν μεγαλώνει όπως θα θέλαμε..βέβαια από την αρχή είχαν διαφορά ακόμα και σαν κύτταρα..

Δεν ξέρω αλλά εύχομαι να μου πάνε όλα καλά. Την Τρίτη έχω Αυχενική αν είναι μετρήσιμο και το μικρό μωρό..

Αχ κορίτσι μου, τι είναι αυτά τώρα??? Πολύ καλά έκανες και άλλαξες γιατρό!!! Ο καινούριος τι σου είπε??? Δεν είμαι νωρίς την Τρίτη για αυχενική???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε κοριτσι που εισαι;;  ο καινούργιος γιατρος τι σ ειπε για την ταχυκαρδια;;  τόσο πάνω απο το οριο ειναι;  να εχεις πίστη στο μωρακι σου! 

Άσε με γιατί δεν περνάω καλά... πονάω κιόλας από χθες και έχω τρομάξει.  Ο καινούργιος με ηρέμησε και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί αλλά ότι είναι θα το δούμε Στην Αυχενική...

Μου ανέφερε και μια εξέταση nipt

Just now, chris79 είπε:

Εφη μου κι εμένα το ένα είναι μικρότερο από το άλλο ... την προηγούμενη εβδομάδα στην αυχενική είχαν διαφορά 0,6 εκατοστά αλλά δε μου είπε κανείς ότι είναι πρόβλημα αυτό. Είναι τόσο πιο μικρό το ένα ; Για την ταχυκαρδία τι σου λένε ; 
 

Το μικρό ήταν 36 χιλ και το μεγάλο 42.. έχουν αρκετή διαφορά.. 4 μέρες σίγουρα.. Η ταχυκαρδία μπορεί να οφείλεται γενικά σε πολλά..σύνδρομα η και τυχαίο... την Τρίτη θα πάω στον Παφιλη για την Αυχενική και αν δεν είναι μετρήσιμο το μικρό θα μετρήσουμε μόνο το μεγάλο και 17 του μήνα έκλεισα να πάω στον μαλιγιαννη..διπλη Αυχενική δλδ 

Just now, Nephelie είπε:

Τι εγινε βρε κοριτσι ; Εχεις ταχυκαρδιες εσυ ή τα μωρα; Και μενα το ενα μωρό ειναι πολυ πιο μικρο!!& εγω εχω tsh 0,3 παντα ειχα 1,5 

Εσύ έχει υπερθυρεοειδισμο παροδικό της εγκυμοσύνης..εμένα και τα αντισώματα βγήκαν θετικά! Έχω 0,03 αστοοοοο! Έχω και εγώ και τα μωρά..

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ κορίτσι μου, τι είναι αυτά τώρα??? Πολύ καλά έκανες και άλλαξες γιατρό!!! Ο καινούριος τι σου είπε??? Δεν είμαι νωρίς την Τρίτη για αυχενική???

Είναι νωρίς για το μικρό σίγουρα αλλά ο άνθρωπος που θα πάω είναι άψογος και αυτός και κ υπέρηχος του και θα δούμε πολλά... θα ξανά πάω στον μαλιγιαννη στις 17 του μήνα και για το άλλο 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@Efinikolaou σορυ εκανα λαθος τωρα το κοιταξα 0.11920 εχω , και οι τιμες αναφορας  ειναι απο 0,350 εως 4,940.και το δικο μου το ενα ειναι πολυ μικρο σου ξαναλεω για να μη τρελαινεσαι δε παιζει τοσο ρολο,! μου το ειπε ο γιατρος κ ηταν σιγουρος!!!! και εγω αυχενική αναμενω ειμαι 10 +4 & εγω θα κανω νιπτ στανταρ και το μεγαλο κιολας πακετο λογω ηλικιας, και ας βγει οκ ή ακομα κ τελεια η αυχενικη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Άσε με γιατί δεν περνάω καλά... πονάω κιόλας από χθες και έχω τρομάξει.  Ο καινούργιος με ηρέμησε και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί αλλά ότι είναι θα το δούμε Στην Αυχενική...

Μου ανέφερε και μια εξέταση nipt

Το μικρό ήταν 36 χιλ και το μεγάλο 42.. έχουν αρκετή διαφορά.. 4 μέρες σίγουρα.. Η ταχυκαρδία μπορεί να οφείλεται γενικά σε πολλά..σύνδρομα η και τυχαίο... την Τρίτη θα πάω στον Παφιλη για την Αυχενική και αν δεν είναι μετρήσιμο το μικρό θα μετρήσουμε μόνο το μεγάλο και 17 του μήνα έκλεισα να πάω στον μαλιγιαννη..διπλη Αυχενική δλδ 

Εσύ έχει υπερθυρεοειδισμο παροδικό της εγκυμοσύνης..εμένα και τα αντισώματα βγήκαν θετικά! Έχω 0,03 αστοοοοο! Έχω και εγώ και τα μωρά..

Είναι νωρίς για το μικρό σίγουρα αλλά ο άνθρωπος που θα πάω είναι άψογος και αυτός και κ υπέρηχος του και θα δούμε πολλά... θα ξανά πάω στον μαλιγιαννη στις 17 του μήνα και για το άλλο 

Μα κορίτσι μου αυτή είναι η διαφορά που έχουν και τα δικά μου. Και όχι τώρα , εδώ και εβδομάδες το ένα είναι μισό εκατοστό μικρότερο αλλά και πάλι δε μου είπαν ότι αυτό είναι πρόβλημα ή ότι δεν αναπτύσσεται. Είναι πίσω από το φυσιολογικό για την εβδομάδα που είσαι ; 
Ελπιζω να πάνε όλα καλά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Άσε με γιατί δεν περνάω καλά... πονάω κιόλας από χθες και έχω τρομάξει.  Ο καινούργιος με ηρέμησε και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί αλλά ότι είναι θα το δούμε Στην Αυχενική...

Μου ανέφερε και μια εξέταση nipt

Το μικρό ήταν 36 χιλ και το μεγάλο 42.. έχουν αρκετή διαφορά.. 4 μέρες σίγουρα.. Η ταχυκαρδία μπορεί να οφείλεται γενικά σε πολλά..σύνδρομα η και τυχαίο... την Τρίτη θα πάω στον Παφιλη για την Αυχενική και αν δεν είναι μετρήσιμο το μικρό θα μετρήσουμε μόνο το μεγάλο και 17 του μήνα έκλεισα να πάω στον μαλιγιαννη..διπλη Αυχενική δλδ 

Εσύ έχει υπερθυρεοειδισμο παροδικό της εγκυμοσύνης..εμένα και τα αντισώματα βγήκαν θετικά! Έχω 0,03 αστοοοοο! Έχω και εγώ και τα μωρά..

Είναι νωρίς για το μικρό σίγουρα αλλά ο άνθρωπος που θα πάω είναι άψογος και αυτός και κ υπέρηχος του και θα δούμε πολλά... θα ξανά πάω στον μαλιγιαννη στις 17 του μήνα και για το άλλο 

Ναι η εξέταση nipt ειναι αν δεν κανω λαθος μια μη παρεμβατικη μεθοδο,  βέβαια αργουνε λιγακι τα αποτελέσματα αλλα ειναι αρκετα αξιοπιστη κ γίνεται μεσω αιματος,  αν δεν κανω λαθος ξαναλεω. Να κανεις αυτο που σε ηρεμει! Πάντως εχω ξανακούσει για διδυμακια με διαφορά στην ανάπτυξη, κ εξάλλου καθε εμβρυακι ειναι διαφορετικό.. Ποσο να συμβαδισουν;;  σου στέλνω ολη τη θετικη μου ενέργεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ναι η εξέταση nipt ειναι αν δεν κανω λαθος μια μη παρεμβατικη μεθοδο,  βέβαια αργουνε λιγακι τα αποτελέσματα αλλα ειναι αρκετα αξιοπιστη κ γίνεται μεσω αιματος,  αν δεν κανω λαθος ξαναλεω. Να κανεις αυτο που σε ηρεμει! Πάντως εχω ξανακούσει για διδυμακια με διαφορά στην ανάπτυξη, κ εξάλλου καθε εμβρυακι ειναι διαφορετικό.. Ποσο να συμβαδισουν;;  σου στέλνω ολη τη θετικη μου ενέργεια! 

Ειναι με απλο αιμα εχει διαφορες εταιριες στελνετε το δειγμα ιταλια ή αμερικη κ με μεθοδο αλληλουχισης νεας γενιας πολυ αξιοπιστη(εχει ευαισθησια 99%)βρισκονται τα παντα οποτε ετσι γλυτωνεις ακομα και αμνιο..Δηλαδη το αποτελεσμα(σε 10 μερες το πολυ)θα ειναι η θετικο ή αρνητικό κ θα λεει πχ δεν βρεθηκανε χρωμοσωμικες προσθηκες ή ελλειψεις  στο εμβρυο αλλα τσεκαρει και κατι σαν καρυοτυπος εμβρυων.PrenatalSafe® Karyo plus λεγεται αυτο που σκεφτομαι να κανω(νιπτ)εχει τη δυνατοτητα μεχρι και 9 συνδρομα αλλα και καρυοτυπο κ σου λεει και το φυλο αν θες τσεκαρε. @Efinikolaou 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

καλημερα κοριτσια! καλη εβδομαδα σε ολες! ποιες περιμενουμε για υπερηχο ή αυχενική αυτες τις μερες;;;; εγω  εχω υπερηχο την Πεμπτη να δουμεως πηγε κ η αποκολληση..

Με το καλο κοριτσι μου! Εγω αναμενω να μ δει ο γιατρος να δουμε πως ειναι η περίδεση,  να ξαναδούμε και το μωρακι και εχω φοβερό αγχος ομολογω!! Ασε δε που μ φαίνεται σαν να μικρυνε η κοιλια μου,  μα ειναι δυνατον :ph34r: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εύχομαι όλα καλά! 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο και αυχενική @Sofi8 @Efinikolaou @Hope 2019 είναι η εβδομάδα σας! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 

Περιμένουμε νέα σας! 

Just now, Ani!! είπε:

καλημερα κοριτσια! καλη εβδομαδα σε ολες! ποιες περιμενουμε για υπερηχο ή αυχενική αυτες τις μερες;;;; εγω  εχω υπερηχο την Πεμπτη να δουμεως πηγε κ η αποκολληση..

Καλημέρα, υπομονή λίγο ακόμα! Όλα καλά θα είναι θα δεις! Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου! Εγω αναμενω να μ δει ο γιατρος να δουμε πως ειναι η περίδεση,  να ξαναδούμε και το μωρακι και εχω φοβερό αγχος ομολογω!! Ασε δε που μ φαίνεται σαν να μικρυνε η κοιλια μου,  μα ειναι δυνατον :ph34r: 

ολα καλα να πανε ευχομαι! μπορει να σου εφυγε το πρηξιμο κ εγω αλλιως ειμαι το πρωι κ αλλιως το βραδυ! ποσων εβδομαδων εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ολα καλα να πανε ευχομαι! μπορει να σου εφυγε το πρηξιμο κ εγω αλλιως ειμαι το πρωι κ αλλιως το βραδυ! ποσων εβδομαδων εισαι τωρα;

14η! Λογικα απο την απόλυτη ξαπλα, λογω περιδεσης, υπέθεσα θα ειχα μεγαλύτερο πρηξιμο,  οχι να μ μειωθει:razz: κ αλήθεια ανυπομονώ να παω γιατρο να δω τι γίνεται εκεί μεσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...