Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εύχομαι όλα καλά! 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο και αυχενική @Sofi8 @Efinikolaou @Hope 2019 είναι η εβδομάδα σας! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 

Περιμένουμε νέα σας! 

Καλημέρα, υπομονή λίγο ακόμα! Όλα καλά θα είναι θα δεις! Φιλιά

Καλημερα κοριτσια! Στις 5 εχω την Αυχενικη. Καλα κοιμηθηκα γιατι σκεφτιμαι οτι με το αγχος δεν θα καταφερω κατι οποτε ειμαι ηρεμη ακομα. Οταν φτασω εκει ισως με πιασει λιγη ανησυχια. 

Θα σας γραψω το απογευμα λοιπον. 

Καλη μερα σε ολες με ξεκουραση, θετικη σκεψη, χαλαρωτικη μουσικη και καλο φαγακι!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

14η! Λογικα απο την απόλυτη ξαπλα, λογω περιδεσης, υπέθεσα θα ειχα μεγαλύτερο πρηξιμο,  οχι να μ μειωθει:razz: κ αλήθεια ανυπομονώ να παω γιατρο να δω τι γίνεται εκεί μεσα! 

α τελεια! μην σε ανησυχει θα φουσκωσεις αποτομα και θα λες μα τι εγινε;;;; ναι σε καταλαβαινω και εγω πολυ! αντε καλα μας αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Στις 5 εχω την Αυχενικη. Καλα κοιμηθηκα γιατι σκεφτιμαι οτι με το αγχος δεν θα καταφερω κατι οποτε ειμαι ηρεμη ακομα. Οταν φτασω εκει ισως με πιασει λιγη ανησυχια. 

Θα σας γραψω το απογευμα λοιπον. 

Καλη μερα σε ολες με ξεκουραση, θετικη σκεψη, χαλαρωτικη μουσικη και καλο φαγακι!!!

Καλα αποτελέσματα να εχεις!! Ολα καλα θα σου πάνε! Να δειτε το μπεμπακι σας γερο και δυνατο! Αναμενουμε τα νεα σου! 

Just now, Ani!! είπε:

α τελεια! μην σε ανησυχει θα φουσκωσεις αποτομα και θα λες μα τι εγινε;;;; ναι σε καταλαβαινω και εγω πολυ! αντε καλα μας αποτελεσματα!

Να σου πω δεν καιγομαι να φουσκωσω,  γιατι θελω να το κρατησω μυστικο οοοοσο πιο πολυ με παιρνει! Είμαστε νεοπαντρεμενοι και εχω βαρεθει να μ κοιτανε στην κοιλια και να με ρωτανε αν έχουμε κνν ευχαριστο.. Και αν δεν θελαμε;  και αν δεν μπορουσαμε; με την περιέργεια να μεινουν ολοι:P

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλα αποτελέσματα να εχεις!! Ολα καλα θα σου πάνε! Να δειτε το μπεμπακι σας γερο και δυνατο! Αναμενουμε τα νεα σου! 

Να σου πω δεν καιγομαι να φουσκωσω,  γιατι θελω να το κρατησω μυστικο οοοοσο πιο πολυ με παιρνει! Είμαστε νεοπαντρεμενοι και εχω βαρεθει να μ κοιτανε στην κοιλια και να με ρωτανε αν έχουμε κνν ευχαριστο.. Και αν δεν θελαμε;  και αν δεν μπορουσαμε; με την περιέργεια να μεινουν ολοι:P

μια απο τα ιδια στο φουσκωμα..εξαλου δεν εξυπηρετει σε τιποτα..να βγαλουμε και το καλοκαιρι με τα ιδια μας ρουχα προ εγκυμοσυνης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Καλή Επιτυχία σε όσες έχουν υπέρηχο και αυχενική αυτή την εβδομάδα!! 

Αντε να μαζευτούμε σιγά σιγά και πλέον να φτιάξουμε λίστα με πητ!! 

Εγώ όταν γυρίσω από εβδομάδα θα μιλήσω με το γιατρό μου να με δει! Δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα από τις 7/8 που έκανα την αυχενική! Άσε που θέλω να τη δει και ο άντρας μου! Δυστυχώς στην αυχενική ήμουν μόνη μου λόγω δουλειάς! 

  • Μου αρέσει 2

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ioanna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Καλή Επιτυχία σε όσες έχουν υπέρηχο και αυχενική αυτή την εβδομάδα!! 

Αντε να μαζευτούμε σιγά σιγά και πλέον να φτιάξουμε λίστα με πητ!! 

Εγώ όταν γυρίσω από εβδομάδα θα μιλήσω με το γιατρό μου να με δει! Δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα από τις 7/8 που έκανα την αυχενική! Άσε που θέλω να τη δει και ο άντρας μου! Δυστυχώς στην αυχενική ήμουν μόνη μου λόγω δουλειάς! 

ευχαριστούμε!! αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα κλεισε εννοειται

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

@Efinikolaou σορυ εκανα λαθος τωρα το κοιταξα 0.11920 εχω , και οι τιμες αναφορας  ειναι απο 0,350 εως 4,940.και το δικο μου το ενα ειναι πολυ μικρο σου ξαναλεω για να μη τρελαινεσαι δε παιζει τοσο ρολο,! μου το ειπε ο γιατρος κ ηταν σιγουρος!!!! και εγω αυχενική αναμενω ειμαι 10 +4 & εγω θα κανω νιπτ στανταρ και το μεγαλο κιολας πακετο λογω ηλικιας, και ας βγει οκ ή ακομα κ τελεια η αυχενικη!

Σκέφτομαι πολυ και εγώ το νιπτ να σου πω την αλήθεια...πόσο έχει το φουλ πακέτο?

13 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Μα κορίτσι μου αυτή είναι η διαφορά που έχουν και τα δικά μου. Και όχι τώρα , εδώ και εβδομάδες το ένα είναι μισό εκατοστό μικρότερο αλλά και πάλι δε μου είπαν ότι αυτό είναι πρόβλημα ή ότι δεν αναπτύσσεται. Είναι πίσω από το φυσιολογικό για την εβδομάδα που είσαι ; 
Ελπιζω να πάνε όλα καλά ! 

Το εύχομαι να είναι φυσιολογικό γιατί ο προηγούμενος γιατρός μου με φρικαρε...

12 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ναι η εξέταση nipt ειναι αν δεν κανω λαθος μια μη παρεμβατικη μεθοδο,  βέβαια αργουνε λιγακι τα αποτελέσματα αλλα ειναι αρκετα αξιοπιστη κ γίνεται μεσω αιματος,  αν δεν κανω λαθος ξαναλεω. Να κανεις αυτο που σε ηρεμει! Πάντως εχω ξανακούσει για διδυμακια με διαφορά στην ανάπτυξη, κ εξάλλου καθε εμβρυακι ειναι διαφορετικό.. Ποσο να συμβαδισουν;;  σου στέλνω ολη τη θετικη μου ενέργεια! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Είναι αίματος Ναι και στελνεται νομίζω κάπου Αμερική  ..Δεν είμαι σίγουρη..

3 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Ειναι με απλο αιμα εχει διαφορες εταιριες στελνετε το δειγμα ιταλια ή αμερικη κ με μεθοδο αλληλουχισης νεας γενιας πολυ αξιοπιστη(εχει ευαισθησια 99%)βρισκονται τα παντα οποτε ετσι γλυτωνεις ακομα και αμνιο..Δηλαδη το αποτελεσμα(σε 10 μερες το πολυ)θα ειναι η θετικο ή αρνητικό κ θα λεει πχ δεν βρεθηκανε χρωμοσωμικες προσθηκες ή ελλειψεις  στο εμβρυο αλλα τσεκαρει και κατι σαν καρυοτυπος εμβρυων.PrenatalSafe® Karyo plus λεγεται αυτο που σκεφτομαι να κανω(νιπτ)εχει τη δυνατοτητα μεχρι και 9 συνδρομα αλλα και καρυοτυπο κ σου λεει και το φυλο αν θες τσεκαρε. @Efinikolaou 

Εμείς στέλνουμε το δείγμα????

1 hour ago, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα; Εύχομαι όλα καλά! 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο και αυχενική @Sofi8 @Efinikolaou @Hope 2019 είναι η εβδομάδα σας! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 

Περιμένουμε νέα σας! 

Καλημέρα, υπομονή λίγο ακόμα! Όλα καλά θα είναι θα δεις! Φιλιά

Ευχαριστούμε πολύ!

 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Σκέφτομαι πολυ και εγώ το νιπτ να σου πω την αλήθεια...πόσο έχει το φουλ πακέτο?

Το εύχομαι να είναι φυσιολογικό γιατί ο προηγούμενος γιατρός μου με φρικαρε...

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Είναι αίματος Ναι και στελνεται νομίζω κάπου Αμερική  ..Δεν είμαι σίγουρη..

Εμείς στέλνουμε το δείγμα????

Ευχαριστούμε πολύ!

 

Εχουμε δωσει τοσα λεφτα,δε θα κανουμε το πιο σημαντικο;αυτο το νιπτ (prenatal safe karyo) παει Ιταλια(αποτελεσμα σε 7-10 μερες)θα μου παρουν αιμα απο το κεντρο και το στελνουν,κοστιζει 900€ γιατί ειναι το φουλ πακετο.για τα 3 μονο συνδρομα κανει 450-500€υπαρχουν διαφορετικες εταιριες οπως πχ το harmony που το στελνουν Αμερικη με 500 ευρω και αποτελεσμα σε 15 μερες,αλλα νομιζω δεν εχει καρυοτυπο εμβρυων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nephelie είπε:

Εχουμε δωσει τοσα λεφτα,δε θα κανουμε το πιο σημαντικο;αυτο το νιπτ (prenatal safe karyo) παει Ιταλια(αποτελεσμα σε 7-10 μερες)θα μου παρουν αιμα απο το κεντρο και το στελνουν,κοστιζει 900€ γιατί ειναι το φουλ πακετο.για τα 3 μονο συνδρομα κανει 450-500€υπαρχουν διαφορετικες εταιριες οπως πχ το harmony που το στελνουν Αμερικη με 500 ευρω και αποτελεσμα σε 15 μερες,αλλα νομιζω δεν εχει καρυοτυπο εμβρυων

Καλησπερα κοριτσια! 

@Nephelie εχεις κάνει αυχενικη; Αυτό στο genes genom lab; Σε ποια εβδομάδα θα το κάνεις το νίπτ;  σκέφτομαι μηπως το κάνω και εγω αυτό μετά. Πρώτα βέβαια θα δούμε τι θα  δειξει η αυχενικη και μετά  δεν ξέρω αν χρειαστεί αμνιοπαρακέντηση ή κάνω μη επεμβατικό το νιπτ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Τι έγιναν τα κορίτσια μας σήμερα; δεν έχουμε νέα σας και ανησυχούμε:unsure:

Κοριτσια γυρισαμε. Ολα καλα μας ειπε ο γιατρος! Αυχενικη διαφανεια 2,2 

Παλμοι 163 και μηκος 71mm 

Αυριο περιμενω τις απαντησεις απο το αιμα. Ελπιζω να ειναι καλες! 

Ωραια εμπειρια ειναι ! Ειδαμε κ ποδαρακια, χερακια, το κρανιο, ολα τα μετρησε :)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κοριτσια γυρισαμε. Ολα καλα μας ειπε ο γιατρος! Αυχενικη διαφανεια 2,2 

Παλμοι 163 και μηκος 71mm 

Αυριο περιμενω τις απαντησεις απο το αιμα. Ελπιζω να ειναι καλες! 

Ωραια εμπειρια ειναι ! Ειδαμε κ ποδαρακια, χερακια, το κρανιο, ολα τα μετρησε :)

Οοοο ψηλο μπεμπακι!! Με το καλο! Ολα καλα θα ειναι, ο υπερηχος ειναι ο πιο σημαντικός μην αγχώνεσαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κοριτσια γυρισαμε. Ολα καλα μας ειπε ο γιατρος! Αυχενικη διαφανεια 2,2 

Παλμοι 163 και μηκος 71mm 

Αυριο περιμενω τις απαντησεις απο το αιμα. Ελπιζω να ειναι καλες! 

Ωραια εμπειρια ειναι ! Ειδαμε κ ποδαρακια, χερακια, το κρανιο, ολα τα μετρησε :)

Μπραβοοοο :-) τελειααα

Just now, bcd18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

@Nephelie εχεις κάνει αυχενικη; Αυτό στο genes genom lab; Σε ποια εβδομάδα θα το κάνεις το νίπτ;  σκέφτομαι μηπως το κάνω και εγω αυτό μετά. Πρώτα βέβαια θα δούμε τι θα  δειξει η αυχενικη και μετά  δεν ξέρω αν χρειαστεί αμνιοπαρακέντηση ή κάνω μη επεμβατικό το νιπτ 

Οχι ακομα ,εχω την άλλη βδομαδα(11+6) και την πιο μετά χαχα τρελή ε; Ειναι πλεον γνωστο μαλλον οτι δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατρο, και εχω κλεισει να κανω 2 αυχενικες.(πρωτη 11+6 & δευτερη 12+4)αλλά οτι και να δειξουν οι αυχενικες και ολα τελεια να ειναι το νιπτ θα το κανω οπως &να εχει και ολο το πακετο διοτι ειμαι 42 & με 2 μωρα,δε ρισκαρω εδω που εφτασα...αν ειναι αρνητικό δεν κανεις παρακεντηση και τιποτα αλλο εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι ΟΚ στο 99%.ναι αυτο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Μπραβοοοο :-) τελειααα

Οχι ακομα ,εχω την άλλη βδομαδα(11+6) και την πιο μετά χαχα τρελή ε; Ειναι πλεον γνωστο μαλλον οτι δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατρο, και εχω κλεισει να κανω 2 αυχενικες.(πρωτη 11+6 & δευτερη 12+4)αλλά οτι και να δειξουν οι αυχενικες και ολα τελεια να ειναι το νιπτ θα το κανω οπως &να εχει και ολο το πακετο διοτι ειμαι 42 & με 2 μωρα,δε ρισκαρω εδω που εφτασα...αν ειναι αρνητικό δεν κανεις παρακεντηση και τιποτα αλλο εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι ΟΚ στο 99%.ναι αυτο!!

Και εγω είχα σκεφτεί να παω σε δυο για αυχενικη! Δεν εισαι η μόνη! Τελικά θα παω  σε έναν την επόμενη εβδομάδα. Είμαστε συνομιληκες και εγω σκέφτομαι ότι και καλη να είναι η αυχενικη, κάτι πρέπει να κάνω. Τροφοβλαστη και αμνιοπαρακέντηση έχουν κίνδυνο αποβολής 0,5- 1%, ενώ νιπτ είναι μια απλή αιμοληψία. Νιπτ σκέφτομαι και εγω για ολο το πακέτο, αν και πολλα τα 900. Αν ομως νιπτ δειξει κάτι, σημαίνει κάνουμε αμνιοπαρακέντηση; 
ευχομαι όλες κοριτσια να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Και εγω είχα σκεφτεί να παω σε δυο για αυχενικη! Δεν εισαι η μόνη! Τελικά θα παω  σε έναν την επόμενη εβδομάδα. Είμαστε συνομιληκες και εγω σκέφτομαι ότι και καλη να είναι η αυχενικη, κάτι πρέπει να κάνω. Τροφοβλαστη και αμνιοπαρακέντηση έχουν κίνδυνο αποβολής 0,5- 1%, ενώ νιπτ είναι μια απλή αιμοληψία. Νιπτ σκέφτομαι και εγω για ολο το πακέτο, αν και πολλα τα 900. Αν ομως νιπτ δειξει κάτι, σημαίνει κάνουμε αμνιοπαρακέντηση; 
ευχομαι όλες κοριτσια να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!!!

Καλά κανεις μωρε δε βλεπεις τι γινεται με ολους τους γιατρους;Και οκ ανθρωποι ειναι,μπορει καποιος να μη δει κατι βρε παιδι μου,τι να πω και εγώ,δεν ξερω κ πως γινεται..τουλαχιστον να το δει ο αλλος..αν το νιπτ δε βγει καλο σημαινει προβλημα και σιγουρα παρεμβαση,αν ομως ειναι αρνητικο μενεις ησυχη.αντε παρεά παμε!Να μας πΑνε ολα καλά κ σε ολες !Τριτη θα ενημερωσω.. :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...