Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Πριν μείνω έγκυος είχα κάνει εξετάσεις και ήταν 1,94 οπότε δεν έπαιρνα χάπι!! Βασικά δεν έχω πάρει ποτέ γιατί ήταν πάντα χαμηλή. 

Τώρα μίλησα με την ενδοκρινολογο και μου είπε να ξεκινήσω τ4 των 50

Υπάρχει καμία που παίρνει? Και πόσο ήταν η tsh? 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ioanna27 είπε:

Πριν μείνω έγκυος είχα κάνει εξετάσεις και ήταν 1,94 οπότε δεν έπαιρνα χάπι!! Βασικά δεν έχω πάρει ποτέ γιατί ήταν πάντα χαμηλή. 

Τώρα μίλησα με την ενδοκρινολογο και μου είπε να ξεκινήσω τ4 των 50

Υπάρχει καμία που παίρνει? Και πόσο ήταν η tsh? 

Εγω επαιρνα απο πριν.Τη μετρησα τώρα 2 φορες και ηταν κοντα στο 1 οποτε δεν αλλαξα τη δοση.Τωρα θα την ξαναμετρησω.Θελει ελεγχο 1 φορά το μήνα διοτι ανεβαινει στην εγκυμοσυνη.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 said:

Ρε κορίτσια λέτε το 3 που έχω να έχει βλάψει το μωρό? Διαβάζω τόσα μέσα και έχω φρικάρει!! 

Είναι πολύ λίγο αυξημένη η τιμή ... και θα διορθωθεί με το φάρμακο 

Η δόση που σου έδωσε είναι πολύ χαμηλή. Δεν έχεις κάποιο μεγάλο πρόβλημα νομίζω. 

Νομιζω δε χρειάζεται να ανησυχείς. Αυτό πρέπει να ανέβηκε πρόσφατα αφού είχες καλές τιμές πριν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι.κανετε??? 

Εμένα τελικά οι εμετοί καλά κρατούν ακόμα! Μια φορά τη μέρα τουλάχιστον! 

Καλησπερα Τουτουνι! 

Εγω δεν ειχα καθολου εμετους και φανταζομαι ποσο χαλια νιωθεις... 

Εγω μονο καψιμο στο στομαψλχι νιωθω, καουρες και βαρεμαρα να κανω δουλειες στο σπιτι. Απο καναπε κρεβατι και αντιστροφα! 

Ελπιζω απο την επομενη εβδομαδα να ερθουμε λιγο στα ισα μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλησπερα Τουτουνι! 

Εγω δεν ειχα καθολου εμετους και φανταζομαι ποσο χαλια νιωθεις... 

Εγω μονο καψιμο στο στομαψλχι νιωθω, καουρες και βαρεμαρα να κανω δουλειες στο σπιτι. Απο καναπε κρεβατι και αντιστροφα! 

Ελπιζω απο την επομενη εβδομαδα να ερθουμε λιγο στα ισα μας

Εγώ δεν έχω καθόλου καουρες, δεν ξέρω καν πως είναι! Σιγά σιγά θα περάσουν όλα όμως!!! 

Πόσο είσαι τώρα? Εγώ αύριο γίνομαι ακριβώς 11w

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι.κανετε??? 

Εμένα τελικά οι εμετοί καλά κρατούν ακόμα! Μια φορά τη μέρα τουλάχιστον! 

κ εγω καουρες μονιμες τουτουνακι εχω κ ειμαι 9 εβδομαδων...βεβαια ειμαι λιγο καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες... ο,τι χειροτερο οι εμετοι....επισης εχω καθημερινα λιγουρες γοα διαφορα ακυρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Τη Δευτερα! Αχ, αντε να δουμε...

Α!!!! Τόσο κοντά!!!! Υπέροχα!!!! Θα περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου!!!! Πρωί έχετε ραντεβού???

Just now, Ani!! είπε:

κ εγω καουρες μονιμες τουτουνακι εχω κ ειμαι 9 εβδομαδων...βεβαια ειμαι λιγο καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες... ο,τι χειροτερο οι εμετοι....επισης εχω καθημερινα λιγουρες γοα διαφορα ακυρα!

Υπέροχα!!! Ότι έχει κανείς καλό είναι!!! Να σας πω, εγώ όταν δεν έχω ανησυχώ τι συμβαίνει!!! Χαχαχαχχαχαχαχχα


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Α!!!! Τόσο κοντά!!!! Υπέροχα!!!! Θα περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου!!!! Πρωί έχετε ραντεβού???

Υπέροχα!!! Ότι έχει κανείς καλό είναι!!! Να σας πω, εγώ όταν δεν έχω ανησυχώ τι συμβαίνει!!! Χαχαχαχχαχαχαχχα

Οχι εχουμε το απογευμα στις 5. Ανυπομονω να δω τι κανει. Εχω να κανω υπερηχο απο τις 13/7 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ποπό χαρά στο κουράγιο σου!!! Εγώ θα είχα σκάσει!!!

Τι να κανω η καημενη. Ο γιατρος μου πε "μην ερχεσαι συνεχεια. Τωρα θα ρθεις σε ενα μηνα" :p

Η αληθεια ειναι πως δεν ειχα παλι αιμα και μου φυγε λιγο το αγχος αλλα και παλι... Δε φουσκωνει κ η κοιλια κ λεω τι γινεται εκει μεσα; Υπαρχει κανεις; Μπορει κ να φουσκωνει αλλα δεν το καταλαβαινω :p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...