Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sani είπε:

Ο εμβρυολογος δεν μου ειπε οτι το νιπτ συνυπολογιζει και τα ποσοστα της αυχενικης τωρα τι να πω δεν το εχω ακουσει αυτο ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι αξιοπιστο καινα ελπιζουμε να ειναι λαθος

Καλημέρα 1/625 και ειμαι 42

Ήταν όντως καλο το ποσοστό σου, σου ευχομαι ολόψυχα το νιπτ να ανίχνευσε κατι που δεν υφίσταται.

 Να κανεις τα βήματα που πρεπει κι ολα να πανε καλα!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας έχω νέα!!! Ο σημερινός υπέρηχος πήγε τέλεια!!! Είδαμε και ρηνικο οστό και η αυχενική ήταν 1.4 οπότε σε μια βδομάδα στην κανονική αυχενική δεν περιμένουμε καμία έκπληξη!!! Δόξα το Θεό!!!

Ολα τελεια θα ειναι!! Να ηρεμησετε κ να πατε χαλαροι στην εξεταση να την ευχαριστηθειτε! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Οχι το νιπτ,τα αποτελεσματα του νιπτ συνυπολογιζονται με της αυχενικης.Ολες οι εξετασεις μαζι δηλαδη.Τι να σου πω,μηπως να περιμενες και τη β επιπεδου οπου εκει θα φανει αν υπαρχει κατι.Εγω να σου πω μαλλον ετσι θα εκανα.

Αλλιως βρε κοριτσι σε ολες τις ανω των 35 θα μας λεγανε να κανουμε νιπτ ανεξαρτητως αυχενικης.

Θα ρωτήσω τον εμβρυολογο για αυτό προσπαθουμε με τον άντρα μου να έχουμε θετική σκέψη σήμερα είχαμε προγραμματίσει να βαψουμε το παιδικο δωμάτιο και ήδη ο καλός μου ξεκίνησε το βάψιμο πραγματικά δεν θελω να σας μαυριζω και εσας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani said:

Ο εμβρυολογος δεν μου ειπε οτι το νιπτ συνυπολογιζει και τα ποσοστα της αυχενικης τωρα τι να πω δεν το εχω ακουσει αυτο ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι αξιοπιστο καινα ελπιζουμε να ειναι λαθος

Καλημέρα 1/625 και ειμαι 42

Κορίτσι μου καλημέρα ! 
Αν μιλάμε για μόνη κυηση το νιπτ έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία (εμένα έτσι μου έχουν πει 2 γιατροί που είδα). Στη θέση σου θα έκανα την αμνιο για να ησυχάσω. Δε θέλω να σε τρομάξω απλά νομίζω πρέπει να το δεις. Γι αυτό δεν την έκανες άλλωστε ; 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Εχουμε δωσει τοσα λεφτα,δε θα κανουμε το πιο σημαντικο;αυτο το νιπτ (prenatal safe karyo) παει Ιταλια(αποτελεσμα σε 7-10 μερες)θα μου παρουν αιμα απο το κεντρο και το στελνουν,κοστιζει 900€ γιατί ειναι το φουλ πακετο.για τα 3 μονο συνδρομα κανει 450-500€υπαρχουν διαφορετικες εταιριες οπως πχ το harmony που το στελνουν Αμερικη με 500 ευρω και αποτελεσμα σε 15 μερες,αλλα νομιζω δεν εχει καρυοτυπο εμβρυων

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Just now, Sani είπε:

Μου μίλησε ο γενετιστης μου ειπε 9/10 το ποσοστό και οτι πρέπει να κάνω αμνιο έκλεισα στις 22/08 ελπίζω να είναι καλά το μωρό μου μόνο την προσευχη μου κάνω πως θα περάσουν οι μέρες? Ψάχνω να βρω κάποια περίπτωση σαν την δική μου μήπως το νιπτ βγάζει ψευδως θετικό δεν εχω βρει κάτι

Σου εύχομαι τα καλύτερα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou said:

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Εφη μου καλημέρα ! 
Επειδη αυτές τις μέρες τρέχω κι εγώ στους γιατρούς.. εμένα μου είπαν ότι το νιπτ έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία στις μόνες κυήσεις και μεγάλη (90%) στις διπλές κυήσεις. Παρόλα αυτά να προσθέσω ότι και αυτό ποσοστά και πιθανότητες δίνει και όχι διάγνωση 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις γύρισα από την Αυχενική!!!

0,14 και 0,15 cm το καθένα! 5,11 εκ το μεγάλο και 4,5 το μικρούλι μου! 181 παλμούς το μικιο 170 το μεγάλο!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές για να μου στείλει την εξέταση ολόκληρη το βράδυ με μέιλ! Μου έδωσε USB  με την Αυχενική και 50 φωτο υπέρηχου! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Just now, chris79 είπε:

Εφη μου καλημέρα ! 
Επειδη αυτές τις μέρες τρέχω κι εγώ στους γιατρούς.. εμένα μου είπαν ότι το νιπτ έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία στις μόνες κυήσεις και μεγάλη (90%) στις διπλές κυήσεις. Παρόλα αυτά να προσθέσω ότι και αυτό ποσοστά και πιθανότητες δίνει και όχι διάγνωση 

Ναι μου το είπε και κ ο  γιατρός μου .. ότι στα δίδυμα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...

Καλημέρα!!

  • Μου αρέσει 3

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις γύρισα από την Αυχενική!!!

0,14 και 0,15 cm το καθένα! 5,11 εκ το μεγάλο και 4,5 το μικρούλι μου! 181 παλμούς το μικιο 170 το μεγάλο!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές για να μου στείλει την εξέταση ολόκληρη το βράδυ με μέιλ! Μου έδωσε USB  με την Αυχενική και 50 φωτο υπέρηχου! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Ναι μου το είπε και κ ο  γιατρός μου .. ότι στα δίδυμα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...

Καλημέρα!!

Καλημέρα, μπράβο κοπέλα μου!!! Τώρα θα ησυχάσεις κι εσύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα ! 
Αν μιλάμε για μόνη κυηση το νιπτ έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία (εμένα έτσι μου έχουν πει 2 γιατροί που είδα). Στη θέση σου θα έκανα την αμνιο για να ησυχάσω. Δε θέλω να σε τρομάξω απλά νομίζω πρέπει να το δεις. Γι αυτό δεν την έκανες άλλωστε ; 

Έκλεισα ραντεβού θα την κάνω την αμνιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απ.οτι εχω διαβασει υπαρχει περιπτωση και η β επιπέδου να φανερώσει down χωρις καμία ενδειξη πιο πριν.

Πάντως,επιμενω οτι το πιθανοτερο ειναι η αμνιοπαρακεντηση να μη δειξει κάτι κακό αλλιως οι γιατροι θα το συστηναν σε όλες.

Just now, chris79 είπε:

Εφη μου καλημέρα ! 
Επειδη αυτές τις μέρες τρέχω κι εγώ στους γιατρούς.. εμένα μου είπαν ότι το νιπτ έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία στις μόνες κυήσεις και μεγάλη (90%) στις διπλές κυήσεις. Παρόλα αυτά να προσθέσω ότι και αυτό ποσοστά και πιθανότητες δίνει και όχι διάγνωση 

Αρα δεν εχει 100% αξιοπιστια!!!Μάλιστα,εχει λιγοτερο της αυχενικης η οποια εχει 95%. Τι να πω,λαχειο ειναι κι αυτο...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani said:

Έκλεισα ραντεβού θα την κάνω την αμνιο

Κι εγώ έχω ραντεβού στις 5/9

Εμενα πάντως το ποσοστό ήταν 1:13 όποτε δεν ειχα άλλη επιλογή.. μακαρι να πάνε καλά τα πράγματα και για τις 2 μας 

Just now, Joka said:

Απ.οτι εχω διαβασει υπαρχει περιπτωση και η β επιπέδου να φανερώσει down χωρις καμία ενδειξη πιο πριν.

Πάντως,επιμενω οτι το πιθανοτερο ειναι η αμνιοπαρακεντηση να μη δειξει κάτι κακό αλλιως οι γιατροι θα το συστηναν σε όλες.

Αρα δεν εχει 100% αξιοπιστια!!!Μάλιστα,εχει λιγοτερο της αυχενικης η οποια εχει 95%. Τι να πω,λαχειο ειναι κι αυτο...

Υποτίθεται στις μόνες κυήσεις έχει 99% και στις διπλές 90 αλλά και πάλι είναι πιθανότητα ... και όχι διάγνωση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κι εγώ έχω ραντεβού στις 5/9

Εμενα πάντως το ποσοστό ήταν 1:13 όποτε δεν ειχα άλλη επιλογή.. μακαρι να πάνε καλά τα πράγματα και για τις 2 μας 

Υποτίθεται στις μόνες κυήσεις έχει 99% και στις διπλές 90 αλλά και πάλι είναι πιθανότητα ... και όχι διάγνωση 

Κοριτσια να δειτε που ολα θα πανε καλα και για τις 2.

Πολυ προβληματίστηκα ομως και θα το συζητησω εκτενως με τη γιατρο μου.Αν και δε νομιζω οτι θα μεινουμε ησυχες 100% για ολα...Λαχειο κι αυτο...οπως εγραψα...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κοριτσια να δειτε που ολα θα πανε καλα και για τις 2.

Πολυ προβληματίστηκα ομως και θα το συζητησω εκτενως με τη γιατρο μου.Αν και δε νομιζω οτι θα μεινουμε ησυχες 100% για ολα...Λαχειο κι αυτο...οπως εγραψα...

Η αμνιο παρέχει διάγνωση 100%

Μετα ανησυχείς για ότι μπορεί να συμβεί στην εγκυμοσύνη αλλά ξέρεις ότι πχ το έμβρυο είναι καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...