Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας έχω νέα!!! Ο σημερινός υπέρηχος πήγε τέλεια!!! Είδαμε και ρηνικο οστό και η αυχενική ήταν 1.4 οπότε σε μια βδομάδα στην κανονική αυχενική δεν περιμένουμε καμία έκπληξη!!! Δόξα το Θεό!!!

Σούπερ! Μεγάλη ανακούφιση αυτή. Με το καλό και η αυχενική!

πρίν από 19 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις γύρισα από την Αυχενική!!!

0,14 και 0,15 cm το καθένα! 5,11 εκ το μεγάλο και 4,5 το μικρούλι μου! 181 παλμούς το μικιο 170 το μεγάλο!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές για να μου στείλει την εξέταση ολόκληρη το βράδυ με μέιλ! Μου έδωσε USB  με την Αυχενική και 50 φωτο υπέρηχου! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Ναι μου το είπε και κ ο  γιατρός μου .. ότι στα δίδυμα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...

Καλημέρα!!

Μπράβο κορίτσι! Τώρα πρέπει να σού έφυγε ένα άγχος . Μια χαρά και τα δύο σου μωράκια.

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Εχεις ενδειξεις?Ποσο βγηκε η αυχενικη και τα ποσοστα?

Ας μας πουν κι οι αλλες κοπελες που εκαναν αυχενικες.Το εκαναν?Τους το προτεινε ο γιατρος τους?Η από μόνες τους?

 

Καμία ένδειξη αν και περιμένω την έκθεση του γιατρού και τις αιματολογικές το βράδυ στο μέιλ μου  .. 

Just now, BettySt είπε:

Σούπερ! Μεγάλη ανακούφιση αυτή. Με το καλό και η αυχενική!

Μπράβο κορίτσι! Τώρα πρέπει να σού έφυγε ένα άγχος . Μια χαρά και τα δύο σου μωράκια.

Μου έφυγε 1 άγχος...Έχω τα υπόλοιπα 299 χαχαχαχα !!!! 

  • Χαχα 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καμία ένδειξη αν και περιμένω την έκθεση του γιατρού και τις αιματολογικές το βράδυ στο μέιλ μου  .. 

Μου έφυγε 1 άγχος...Έχω τα υπόλοιπα 299 χαχαχαχα !!!! 

Γιατί έχω την αίσθηση, ότι άλλες 299 έγκυες είμαστε στην ίδια φάση :)

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο, αν ξέρει κάποια να μου πει. Αν η έγκυος είναι ανεργη έχει δικαίωμα σε κάποιο επίδομα  ( πχ από ΟΑΕΔ);

 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καμία ένδειξη αν και περιμένω την έκθεση του γιατρού και τις αιματολογικές το βράδυ στο μέιλ μου  .. 

Μου έφυγε 1 άγχος...Έχω τα υπόλοιπα 299 χαχαχαχα !!!! 

Οι αιματολογικες ναι δε βγαινουν αμεσως αλλα ποσο σου μετρησε την αυχενικη και υπολογισε τα ποσοαστά στην αυχενικη?Αυτα στα δινουν επιτοπου.

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο τουτούνάκι! Τέλεια όλα! Σου έφυγε το άγχος τώρα;;

Κοριτσι που ειμαστε και κοντα ηλικιακα,εσενα σου ειπαν να κανεις νιπτ?

@Katerina 11 εσένα κορίτσι σου μιλησαν για το νιπτ? 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BettySt είπε:

Γιατί έχω την αίσθηση, ότι άλλες 299 έγκυες είμαστε στην ίδια φάση :)

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο, αν ξέρει κάποια να μου πει. Αν η έγκυος είναι ανεργη έχει δικαίωμα σε κάποιο επίδομα  ( πχ από ΟΑΕΔ);

 

Αχ θέλω και εγώ να μου πει κάποια!! Είμαι στην ίδια φάση!

Just now, Joka είπε:

Οι αιματολογικες ναι δε βγαινουν αμεσως αλλα ποσο σου μετρησε την αυχενικη και υπολογισε τα ποσοαστά στην αυχενικη?Αυτα στα δινουν επιτοπου.

Κοριτσι που ειμαστε και κοντα ηλικιακα,εσενα σου ειπαν να κανεις νιπτ?

@Katerina 11 εσένα κορίτσι σου μιλησαν για το νιπτ? 

Από ότι είδα στην οθόνη, η μια Αυχενική ήταν 0,14 cm και η άλλη 0,15 cm ! 

Δεν μου έδωσε ποσοστά τπτ Για τι θέλει να δει και το αίμα..Θα μου τα στείλει όλα το βράδυ στο μέιλ μου. Ποσοστά κλπ 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου! Πως εισαστε; Εγω αρρωστησα...ειμαι μπουκωμενη, βουλωμενα αυτια, πονοκεφαλο και λιγους πονους στο σωμα...φοβηθηκα για κορονοιο αλλα δεν εχω ουτε πυρετο ουτε βηχα. Ετσι την βγαζω με ζεστα και ντεπον...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αχ θέλω και εγώ να μου πει κάποια!! Είμαι στην ίδια φάση!

Από ότι είδα στην οθόνη, η μια Αυχενική ήταν 0,14 cm και η άλλη 0,15 cm ! 

Δεν μου έδωσε ποσοστά τπτ Για τι θέλει να δει και το αίμα..Θα μου τα στείλει όλα το βράδυ στο μέιλ μου. Ποσοστά κλπ 

Κοριτσι μου τα ποσοστα για συνδρομα και της αυχενικης βγαινουν επιτοπου και στα δινουν γραπτως.

Μετα βγαινουν οι αιματολογικές και επαναυπολογιζονται.Ετσι εγινε με ολες τις κοπελες που καναμε.Τα ποσοστα ολες τα πηραμε στην αυχενικη και μετα μας τα ξαναεστειλαν οταν βγηκαν και οι αιματολογικες.

Μηπως κανατε απλο υπερηχο και μετρησε μονο μηκος και παλμους?Ποσων εβδομαδων εισαι σημερα?

Ισως ο γιατρος αυτος να εχει άλλο συστημα,τι να πω.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Geo Joπεραστικά κορίτσι μου!!

Αυτό που παθαίνουμε πλέον όλοι με το πρώτο μπούκωμα το μυαλό μας στο κωρονοιο πάει.. 

@BettySt νομίζω το επίδομα γέννας δικαιούσαι μόνο αλλά καλύτερα να ρωτήσεις γιατί από τότε που γέννησα το γιο μου έχουν περάσει 7 χρόνια. Αλλάζουν συνέχεια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας έχω νέα!!! Ο σημερινός υπέρηχος πήγε τέλεια!!! Είδαμε και ρηνικο οστό και η αυχενική ήταν 1.4 οπότε σε μια βδομάδα στην κανονική αυχενική δεν περιμένουμε καμία έκπληξη!!! Δόξα το Θεό!!!

Α πολυ ωραία.

Δεν το γνωριζα οτι απ τον υπερηχο κρίνεται το αποτέλεσμα της αυχενικης προκαταβολικά.

Εγω αυτο που ηξερα ειναι οτι οι μετρησεις ειναι εγκυρες απο 11ηβδομαδα,4η μερα και απο 45χιλ. του εβρυου και πανω.

Φανταζομαι οτι θα στην κανει κι αλλος γιατρος την αυχενικη με διαφορετικά όργανα μετρησης.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Α πολυ ωραία.

Δεν το γνωριζα οτι απ τον υπερηχο κρίνεται το αποτέλεσμα της αυχενικης προκαταβολικά.

Εγω αυτο που ηξερα ειναι οτι οι μετρησεις ειναι εγκυρες απο 11ηβδομαδα,4η μερα και απο 45χιλ. του εβρυου και πανω.

Φανταζομαι οτι θα στην κανει κι αλλος γιατρος την αυχενικη με διαφορετικά όργανα μετρησης.

ναι μπορείς να δεις επιτόπου αυτο που λεει το Τουτουνι.  αλλη το κανουν αλλιως αλλοι ετσι.  σημασια έχει το αποτέλεσμα να ειναι παντα συπερ ...επειση έχουμε  το ιδιο γιατρό κ τον ιδιο που τιςκανει κε αυχενική ολα βγαινουν μπαμ μπαμ..κ οταν κανει σε μια βδομαδα την κανονική  αυχενική  με ρον γιατρό που συνεργάζεται ο γυκαικολογος μας το επιβαιβεωνει κ αυτος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ναι μπορείς να δεις επιτόπου αυτο που λεει το Τουτουνι.  αλλη το κανουν αλλιως αλλοι ετσι.  σημασια έχει το αποτέλεσμα να ειναι παντα συπερ ...επειση έχουμε  το ιδιο γιατρό κ τον ιδιο που τιςκανει κε αυχενική ολα βγαινουν μπαμ μπαμ..κ οταν κανει σε μια βδομαδα την κανονική  αυχενική  με ρον γιατρό που συνεργάζεται ο γυκαικολογος μας το επιβαιβεωνει κ αυτος

Στην αυχενικη,στο συστημα το λογισμικο που εχουν οι εξειδικευμενοι γιατροι βαζουν μεσα ενα σωρο στατιστικες και παραμετρους,οικογενειακο ιστορικο κλπ κι ετσι βγαινουν τα ποσοστα.

Στον υπερηχο φαινονται μονο το μηκος,η αυχενικη,ισως το ρινικο οστό και οι παλμοί.Αυτα ναι,τα βλεπεις επιτοπου 

Επισης,εμενα η γιατρος της αυχενικης μου ειχε πει οτι ακομα και το αποτελεσμα των αιματολογικων μπορει να ανατρεψει ολα τα μετρησιμα δεδομενα οποτε γι αυτο και περιμενουν ολες τις παραμετρους για να βγει το τελικο αποτελεσμα.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Στην αυχενικη,στο συστημα το λογισμικο που εχουν οι εξειδικευμενοι γιατροι βαζουν μεσα ενα σωρο στατιστικες και παραμετρους,οικογενειακο ιστορικο κλπ κι ετσι βγαινουν τα ποσοστα.

Στον υπερηχο φαινονται μονο το μηκος,η αυχενικη,ισως το ρινικο οστό και οι παλμοί.

Επισης,εμενα η γιατρος της αυχενικης μου ειχε πει οτι ακομα και το αποτελεσμα των αιματολογικων μπορει να ανατρεψει ολα τα μετρησιμα δεδομενα οποτε γι αυτο και περιμενουν ολες τις παραμετρους για να βγει το τελικο αποτελεσμα.

τι να σ πω αγαπη...ακριβως τα ιδια εκανε κ ο ντοκ  μ εμενα πριν παω για αυχενική μια βσομαδα μετα.

προφανώς εχει το μηχάνημα  βαζει κ κτλ α μεσα τι να πω...θυμάμαι κε μενα 1.2 μ με αυχενική μ πε κ τοσο ήταν πραγματι οταν πηγα  μια βδομαδα  μετα..

σςν ξερω βεβαια αν σε μας που μαστε με δανεικα τα έχει ο ντοκ ολο περασμένα ετσι συμφωνω με αυτα...

ολοι πάντως  δουλεύουν αλλιώς αυτο εχω καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι να σ πω αγαπη...ακριβως τα ιδια εκανε κ ο ντοκ  μ εμενα πριν παω για αυχενική μια βσομαδα μετα.

προφανώς εχει το μηχάνημα  βαζει κ κτλ α μεσα τι να πω...θυμάμαι κε μενα 1.2 μ με αυχενική μ πε κ τοσο ήταν πραγματι οταν πηγα  μια βδομαδα  μετα..

σςν ξερω βεβαια αν σε μας που μαστε με δανεικα τα έχει ο ντοκ ολο περασμένα ετσι συμφωνω με αυτα...

ολοι πάντως  δουλεύουν αλλιώς αυτο εχω καταλάβει 

Καταλαβα...ισως να εχουν άλλο συστημα οι δικοι σας γιατροι.

Σημασια εχει οπως ειπες να μας λενε οτι ολα πανε καλα και να μαθαινουμε μονο ευχαριστα νέα!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...