Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Ani!! είπε:

ευχαριστω τελικα ολα καλα! η αποκολληση εξαφανιστηκε αλλα συνεχιζω να προσεχω γιατι δεν αισθανομαι καλα για πολλα πολλα.. σε 10 με 15 μερουλες θα κλεισω κ ραντεβου για αυχενική

Εννοείται και συνεχίζουμε να προσεχουμε! Ειδικα με τις ζεστες νομίζω δεν ειναι κ για πολλα πολλα! Με το καλο να κανετε και την αυχενικη σας! 

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε ολες καλα! 

Χθες μπηκα ατην 13 εβδομαδα και παρατηρω οτι οταν παω να καθισω η να σηκωθω, νιωθω ενα μικρο πονακι σαν τραβηγμα. Σας συμβαινει κι εσας η να ανησυχησω; 

Ουου ου εννοείται! Αν και εγω τείνω να πιστέψω ότι ειναι απο το εντερο γιατι τα εχω αριστερά δεξια και εχω κ πιο πανω πονακια που σε καμια περίπτωση δεν είναι η μητρα εκει,  αλλα το εντερο όπως μου ειπε και ο γιατρος μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εννοείται και συνεχίζουμε να προσεχουμε! Ειδικα με τις ζεστες νομίζω δεν ειναι κ για πολλα πολλα! Με το καλο να κανετε και την αυχενικη σας! 

Ουου ου εννοείται! Αν και εγω τείνω να πιστέψω ότι ειναι απο το εντερο γιατι τα εχω αριστερά δεξια και εχω κ πιο πανω πονακια που σε καμια περίπτωση δεν είναι η μητρα εκει,  αλλα το εντερο όπως μου ειπε και ο γιατρος μου

Κι εγω εχω τετοια τραβηγματα απ οταν μπηκα στη 14η,οταν αλλαζω θεση ή μετακινουμαι γενικα.

Προχθες ενιωσα ενα πολυ δυνατο χαμηλα κατω αριστερά,οταν αλλαξα θεση στην καρεκλα και τρομαξα.

Διαβασα ομως οτι ειναι αναμενόμενο και φυσιολογικο για τη φαση αυτη.

Φυσικα,δεν πτοουμαι.Παραλια 3-4 ωρες το πρωι και βολτες το βραδακι.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2020 at 6:08 ΜΜ, Joka είπε:

Οι αιματολογικες ναι δε βγαινουν αμεσως αλλα ποσο σου μετρησε την αυχενικη και υπολογισε τα ποσοαστά στην αυχενικη?Αυτα στα δινουν επιτοπου.

Κοριτσι που ειμαστε και κοντα ηλικιακα,εσενα σου ειπαν να κανεις νιπτ?

@Katerina 11 εσένα κορίτσι σου μιλησαν για το νιπτ? 

Μου είχε μιλήσει ο γιατρός μου πριν κάνω την αυχενική αλλά βγήκε πολύ καλή (1/10000 και τα άλλα δύο 1/20000) οπότε μου είπε δεν χρειάζεται να κάνω κάτι..

@Efinikolaou είμαι κ εγώ 32 και έχουμε πολύ παρόμοια ποσοστά. Το 1/497 είναι πριν γίνει καμία μέτρηση στο έμβρυο και σε σένα (ιστορικό, αίμα, καρδιά κλπ) και το επόμενο είναι το τροποποιημένο και το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει!! Τα αποτελέσματα σου είναι τέλεια! Σας διαβάζω κορίτσια με τις βόλτες σας και σας χαίρομαι! Εγώ κουράζομαι πολύ και μια μέρα που το παρακανα είχα αρκετούς πόνους και την έβγαλα δύο μέρες ξάπλα μέχρι που υποχώρησαν.. Σε μια βδομάδα μπαίνω στον 5ο κ εξακολουθώ να μη μπορώ καθόλου κάποια φαγητά κ μυρωδιές! Έχω χάσει 4 κιλα μέχρι τώρα κ πήρα ξανά 1 οπότε είμαι στο -3 προς το παρόν!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Μου είχε μιλήσει ο γιατρός μου πριν κάνω την αυχενική αλλά βγήκε πολύ καλή (1/10000 και τα άλλα δύο 1/20000) οπότε μου είπε δεν χρειάζεται να κάνω κάτι..

@Efinikolaou είμαι κ εγώ 32 και έχουμε πολύ παρόμοια ποσοστά. Το 1/497 είναι πριν γίνει καμία μέτρηση στο έμβρυο και σε σένα (ιστορικό, αίμα, καρδιά κλπ) και το επόμενο είναι το τροποποιημένο και το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει!! Τα αποτελέσματα σου είναι τέλεια! Σας διαβάζω κορίτσια με τις βόλτες σας και σας χαίρομαι! Εγώ κουράζομαι πολύ και μια μέρα που το παρακανα είχα αρκετούς πόνους και την έβγαλα δύο μέρες ξάπλα μέχρι που υποχώρησαν.. Σε μια βδομάδα μπαίνω στον 5ο κ εξακολουθώ να μη μπορώ καθόλου κάποια φαγητά κ μυρωδιές! Έχω χάσει 4 κιλα μέχρι τώρα κ πήρα ξανά 1 οπότε είμαι στο -3 προς το παρόν!

Τελικα το τροποποιημενο ποσοστο λαμβανουμε υποψιν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι εγω εχω τετοια τραβηγματα απ οταν μπηκα στη 14η,οταν αλλαζω θεση ή μετακινουμαι γενικα.

Προχθες ενιωσα ενα πολυ δυνατο χαμηλα κατω αριστερά,οταν αλλαξα θεση στην καρεκλα και τρομαξα.

Διαβασα ομως οτι ειναι αναμενόμενο και φυσιολογικο για τη φαση αυτη.

Φυσικα,δεν πτοουμαι.Παραλια 3-4 ωρες το πρωι και βολτες το βραδακι.

Μεχρι κ πονακια τερμα χαμηλα κατω κατω ειχα,  αλλα κ εκει φυσιολογικό ειναι ειπε ο γιατρος..  Λιγο η μητρα λιγο το εντερο ή τα όργανα που αρχιζουν να πιεζονται..  Καλα κανεις κ βγαίνεις το 2ο τρίμηνο λενε ειναι το καλύτερο! Εγω λογω περιδεσης ειμαι στην απολυτη ξαπλα κ οταν σηκωθω για ενα γρήγορο μπανακι λαχανιαζω.  Ελπίζω να μπορεσω καποια στιγμη να κυκλοφορησω λιγακι, νιωθω τελειως γιαγιακα :neutral:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Μου είχε μιλήσει ο γιατρός μου πριν κάνω την αυχενική αλλά βγήκε πολύ καλή (1/10000 και τα άλλα δύο 1/20000) οπότε μου είπε δεν χρειάζεται να κάνω κάτι..

@Efinikolaou είμαι κ εγώ 32 και έχουμε πολύ παρόμοια ποσοστά. Το 1/497 είναι πριν γίνει καμία μέτρηση στο έμβρυο και σε σένα (ιστορικό, αίμα, καρδιά κλπ) και το επόμενο είναι το τροποποιημένο και το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει!! Τα αποτελέσματα σου είναι τέλεια! Σας διαβάζω κορίτσια με τις βόλτες σας και σας χαίρομαι! Εγώ κουράζομαι πολύ και μια μέρα που το παρακανα είχα αρκετούς πόνους και την έβγαλα δύο μέρες ξάπλα μέχρι που υποχώρησαν.. Σε μια βδομάδα μπαίνω στον 5ο κ εξακολουθώ να μη μπορώ καθόλου κάποια φαγητά κ μυρωδιές! Έχω χάσει 4 κιλα μέχρι τώρα κ πήρα ξανά 1 οπότε είμαι στο -3 προς το παρόν!

Πολύ χαίρομαι!!!! Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει να πάω ούτε μέχρι το νησί μου επειδή έχω συσπάσεις..μην το συζητάς.  Εγώ πάλι 2 μέρες τρώω τα πάντα..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα!!! Έτσι είναι κ εγώ..αργές κινήσεις!

Λοιπόν κορίτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι δεν θέλω να φάω και τα σχετικά? Σαν κάτι να έγινε τώρα μου έκλεισα την 12η ... Και θέλω να φάω και την γάτα και τον σκύλο μου!!! Πεινάω σαν τρελή!

Ααααα πολύ ωραία!!!! Μπράβο !! Εμένα το αιμάτωμα υπάρχει ακόμα αλλά δεν τροφοδοτείται με αίμα οπότε δεν μας ανησυχεί!

ωραια κ με εσενα! προτιμω την περιπτωση σου απο το να σκεφτομαι τι να φαω κ τι οχι για να αποφυγω την καουρα.. Βεβαια τον σκυλο μ ακομα δεν τον εχω βαλει στο ματι :)

οσο για τα πονακια ναι ειναι φυσιολογικα..κ προσωπικα παρολο που δεν εχω αποκολληση αυτα τα πονακια μια χαρα καλα κρατουν με το που κουραζομαι ή περπαταω ελαχιστα ή κ στο ασχετο καμια φορα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εννοείται και συνεχίζουμε να προσεχουμε! Ειδικα με τις ζεστες νομίζω δεν ειναι κ για πολλα πολλα! Με το καλο να κανετε και την αυχενικη σας! 

Ουου ου εννοείται! Αν και εγω τείνω να πιστέψω ότι ειναι απο το εντερο γιατι τα εχω αριστερά δεξια και εχω κ πιο πανω πονακια που σε καμια περίπτωση δεν είναι η μητρα εκει,  αλλα το εντερο όπως μου ειπε και ο γιατρος μου

σε ευχαριστω ναι εννοειται θα προσεχω αλλωστε το σωμα μου με πονακια κ κοπωση με προειδοποιει να μην ξεφευγω με πολλα πολλα! αυχενικη λοιπον 26 του μηνα εκλεισα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

σε ευχαριστω ναι εννοειται θα προσεχω αλλωστε το σωμα μου με πονακια κ κοπωση με προειδοποιει να μην ξεφευγω με πολλα πολλα! αυχενικη λοιπον 26 του μηνα εκλεισα!

Ωραια! Ολα καλα θα πανε!! Καπου εκει θα εχω κ εγω το επόμενο ραντεβού :wink:

Κορίτσια μου,  εχετε σκεφτει για καμια κρεμα προληπτικα για τις ραγαδες;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Πολύ χαίρομαι!!!! Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει να πάω ούτε μέχρι το νησί μου επειδή έχω συσπάσεις..μην το συζητάς.  Εγώ πάλι 2 μέρες τρώω τα πάντα..

Εμενα με αφησε και νησι κ ολα ο γιατρος μας.αλλα εσυ αλλαξες τωρα..να σου πω μαγνησιο trofocard παιρνεις ε; Πολυ χαρηκα για την αυχενική ,ειδες ; Ολα τελεια! Μπραβο!!

Just now, Paris.33 είπε:

Ωραια! Ολα καλα θα πανε!! Καπου εκει θα εχω κ εγω το επόμενο ραντεβού :wink:

Κορίτσια μου,  εχετε σκεφτει για καμια κρεμα προληπτικα για τις ραγαδες;;; 

Μου δωσανε 2 κρεμες δωρο απο το κεντρο λεγονται stratamark να τη βαζω απο 13η ,14η βδομαδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μεχρι κ πονακια τερμα χαμηλα κατω κατω ειχα,  αλλα κ εκει φυσιολογικό ειναι ειπε ο γιατρος..  Λιγο η μητρα λιγο το εντερο ή τα όργανα που αρχιζουν να πιεζονται..  Καλα κανεις κ βγαίνεις το 2ο τρίμηνο λενε ειναι το καλύτερο! Εγω λογω περιδεσης ειμαι στην απολυτη ξαπλα κ οταν σηκωθω για ενα γρήγορο μπανακι λαχανιαζω.  Ελπίζω να μπορεσω καποια στιγμη να κυκλοφορησω λιγακι, νιωθω τελειως γιαγιακα :neutral:

.Τι να κανεις κοριτσι,θα κανεις υπομονη,αναγκαστικα.

Εμενα απο την 9η βδομαδα σταματησαν και τα λιγα συμπτωματα που ειχα κι αρχισα να παιρνω τους δρομους αλλα κι απο πιο πριν,δεν κλειστηκα στο σπιτι καθολου.

Δεν ειχα αιμα ουτε κανενα αλλο λογο οποτε δεν υπηρχε λογος για απομονωση.Και μπανια εκανα στη θαλασσα απ την αρχή κι ολα κανονικα.

Πονους ειχα σ όλη την κοιλια απ την αρχη αλλα δε δινω σημασια ουτε εχω παρει ποτε τηλεφωνο τη γιατρο μου να την ενοχλήσω,τα θεωρω ολα φυσιολογικα.

Γενικα δε μασαω,θελω να ειμαι ορθια και λειτουργικη.

Έγκυος ειμαι,οχι άρρωστη.

Κι ουτε χαπια ουτε τιποτα,1 φελισιν και τιποτα αλλο.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ωραια! Ολα καλα θα πανε!! Καπου εκει θα εχω κ εγω το επόμενο ραντεβού :wink:

Κορίτσια μου,  εχετε σκεφτει για καμια κρεμα προληπτικα για τις ραγαδες;;; 

Ναι το bio oil χρησιμοποιουσα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχε κ διακριτικο αρωμα..ισως κ να ειναι τυχαιο αλλα δεν εκανα ποτε ραγαδες..

η επομενη εναλλακτικη ειναι το αμυγδαλελαιο που θα χρησιμοποιησω μολις φουσκωνω μιας κ μου εχει μεινει αρκετο οταν το ειχα αγορασει για γενικη χρηση του μωρου πριν 2 χρονια  επισης διακριτικο αρωμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

.Τι να κανεις κοριτσι,θα κανεις υπομονη,αναγκαστικα.

Εμενα απο την 9η βδομαδα σταματησαν και τα λιγα συμπτωματα που ειχα κι αρχισα να παιρνω τους δρομους αλλα κι απο πιο πριν,δεν κλειστηκα στο σπιτι καθολου.

Δεν ειχα αιμα ουτε κανενα αλλο λογο οποτε δεν υπηρχε λογος για απομονωση.Και μπανια εκανα στη θαλασσα κι ολα κανονικα.

Πονους ειχα σ όλη την κοιλια απ την αρχη αλλα δε δινω σημασια ουτε εχω παρει ποτε τηλεφωνο τη γιατρο μου να την ενοχλήσω,τα θεωρω ολα φυσιολογικα.

Γενικα δε μασαω,θελω να ειμαι ορθια και λειτουργικη.

Έγκυος ειμαι,οχι άρρωστη.

Κι ουτε χαπια ουτε τιποτα,1 φελισιν και τιποτα αλλο.

Αμα μπορείς το καλύτερο!! Εγω Πριν φουλ ενεργητικη,  με το γυμναστήριο με το τρέξιμο, μου το ποδήλατο και τωρα που ειμαι ετσι δεν με αναγνωριζω..  Συν οτι λαχανιαζω απίστευτα..  Μεχρι να παρω το οκ απο τον γιατρό να σηκωθω νομίζω θα σερνομαι :huh: αλλα με το πρόβλημα που εχω το ηξερα εξαρχής οτι θα ημουν έτσι οποτε..  Ολα καλα να πανε και δεν σκέφτομαι τίποτα! 

Just now, Ani!! είπε:

Ναι το bio oil χρησιμοποιουσα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχε κ διακριτικο αρωμα..ισως κ να ειναι τυχαιο αλλα δεν εκανα ποτε ραγαδες..

η επομενη εναλλακτικη ειναι το αμυγδαλελαιο που θα χρησιμοποιησω μολις φουσκωνω μιας κ μου εχει μεινει αρκετο οταν το ειχα αγορασει για γενικη χρηση του μωρου πριν 2 χρονια  επισης διακριτικο αρωμα

Κ εμενα ο γιατρος μ ειπε αν ειναι να κανεις θα κανεις.  Το μονο που μ συνεστησε ηταν αμυγδαλελαιο..  Αλλα εννοείται θελω να δω κ αλλες επιλογές 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εμενα με αφησε και νησι κ ολα ο γιατρος μας.αλλα εσυ αλλαξες τωρα..να σου πω μαγνησιο trofocard παιρνεις ε; Πολυ χαρηκα για την αυχενική ,ειδες ; Ολα τελεια! Μπραβο!!

Μου δωσανε 2 κρεμες δωρο απο το κεντρο λεγονται stratamark να τη βαζω απο 13η ,14η βδομαδα 

Χρησιμοποιουσα simulcium. Με 2 μωρά και μια τεράστια κοιλιά τουλάχιστον 15 κιλά και ήμουν άψογη. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Απλά είναι μικρό το σωληνάριο σε σχέση με την τιμή. 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...