Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα Τουτουνακι μας!!! Πότε προλαβες;;;!!! Φιλακια στα τελεια μωρακια!! Τωρα φανταζομαι μπορεις να χαλαρωσεις λιγακι! ;):x

Να βγουν και οι αιματολογικές το απόγευμα και μετά ναι!!!! Τέλος το άγχος!!!! 

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου! Είδες; Μια χαρά είναι τα μικρούλια σου! Και τώρα next level :P

Ναι!!! Τώρα είμαι στη 13 βδομάδα μου είπε ο γιατρός!!! Σε μια βδομάδα αλλάζω τρίμηνο ( βάση του μεγαλύτερου μωρού!!!)

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα ! 
Ευχομαι να πάει τέλεια η αυριανή εξέταση και κυρίως καλά αποτελέσματα! 

Μπράβο !! 
Καλα ξεκίνησε η εβδομάδα! 
Καλη επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια της εβδομάδας !

Ευχαριστώ και σε σένα και σε ολες τις κοπέλες να έχουμε υγιή μωρά να καταφέρουμε να τα γεννησουμε γερά και δυνατά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες κ μέλλοντες μπαμπάδες (που τυχόν είναι στο γκρουπ). Έψαχνα καιρό την ομάδα του Φεβρουαρίου αλλά σε λάθος ενότητα.. Επιτέλους τωρα έπεσα τυχαία πάνω της!

Διανύω την 16η εβδομάδα (αν τα έχω καταλάβει σωστά) με ΠΗΤ 5/2/2020. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ είμαι 36. Εύχομαι τα καλύτερα για καθεμία ξεχωριστά!!!! :)

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Demi Lou είπε:

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες κ μέλλοντες μπαμπάδες (που τυχόν είναι στο γκρουπ). Έψαχνα καιρό την ομάδα του Φεβρουαρίου αλλά σε λάθος ενότητα.. Επιτέλους τωρα έπεσα τυχαία πάνω της!

Διανύω την 16η εβδομάδα (αν τα έχω καταλάβει σωστά) με ΠΗΤ 5/2/2020. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ είμαι 36. Εύχομαι τα καλύτερα για καθεμία ξεχωριστά!!!! :)

 

Καλως μας βρηκες! Μια ευχάριστη τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχουμε ολες μας!!! :x λογικα καλα τα καταλαβες,  εγω διανυω την 15η και εχω πητ 10/2!

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Καλημερα κοριτσια!Πως ειστε?Εγω ακόμα διακοπές.αλλά.έχω το εξης θέμα.

Απο την αρχη ειχα πονους εσωτερικους σα σουβλιες στον κόλπο οπως και σε διάφορα σημεία της κοιλιας.

Δεν εδινα σημασια,ηξερα οτι ειναι στο προγραμμα.

Αυριο μπαινω στη 15βδομαδα.Εδω και μερικες μερες οι πονοι αυτοι εσωτερικα στον κόλπο κυρίως αριστερά,οπως και χαμηλα στην κοιλιά αριστερά,εχουν δυναμωσει πολυ κι εχουν γινει συνεχείς.Να ειναι απ τον τράχηλο που ήταν στο όριο?Βασικα,νομιζω ολη η λεκανη ποναει οταν καθομαι.

Μηπως επειδη δε σταματαω πουθενά??!!Χαχχαχαχα!Κατα τ αλλα ολα μια χαρα.Μπανια,βολτες,φαγητα,τα πάντα ολα!!!

Τους εχετε εσεις?Εχω 2 βδομαδες που εκανα αυχενικη κι αλλες 2 για τον επομενο υπερηχο..

Μπραβο,συγχαρητηρια!!!!

Κορίτσι μου πως εισαι;; λοιπόν μπορείς να ριξεις λιγο ρυθμούς 2 3 μερουλες και αν ηρεμησεις σημαινει οτι ειναι απο αυτο. Και εγω εχω πονακια αλλα ελαφρια μεχρι στιγμης. Επισης μπορεί να είναι κ συσπασουλες, πολλοι γιατροί ξεκινανε σε αυτες τις εβδομάδες το μαγνησιο για αυτο το λογο! Γιατι λες ηταν οριακος ο τραχηλος σου δεν θυμάμαι τι σ ειχαν βρει στη μετρηση.. Με τον γιατρό σου μιλησες;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλως μας βρηκες! Μια ευχάριστη τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχουμε ολες μας!!! :x λογικα καλα τα καταλαβες,  εγω διανυω την 15η και εχω πητ 10/2!

Κορίτσι μου πως εισαι;; λοιπόν μπορείς να ριξεις λιγο ρυθμούς 2 3 μερουλες και αν ηρεμησεις σημαινει οτι ειναι απο αυτο. Και εγω εχω πονακια αλλα ελαφρια μεχρι στιγμης. Επισης μπορεί να είναι κ συσπασουλες, πολλοι γιατροί ξεκινανε σε αυτες τις εβδομάδες το μαγνησιο για αυτο το λογο! Γιατι λες ηταν οριακος ο τραχηλος σου δεν θυμάμαι τι σ ειχαν βρει στη μετρηση.. Με τον γιατρό σου μιλησες;; 

Γεια σου κοριτσι.

Πολύ πιθανον να ειναι απο συνεχη δραστηριοτητα αυτες οι πολυ δυνατες σουβλιες που νιωθω απο κατω αλλα και σε μεση και γοφους.

Στο εξοχικό το δωμάτιο μου είναι σε όροφο και ανεβαίνω και καμιά 10ρια σκαλιά 3-4 φορές την ημέρα!

Ο τράχηλος στην αυχενικη ηταν 28 με οριο τα 30.

Θα κατσω σημερα ξαπλα να ξεκουραστώ και μια μέρα κι ελπιζω  αύριο να επιστρέψω στις επάλξεις των διακοπών δριμυτερη!!!!!

Just now, Demi Lou είπε:

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες κ μέλλοντες μπαμπάδες (που τυχόν είναι στο γκρουπ). Έψαχνα καιρό την ομάδα του Φεβρουαρίου αλλά σε λάθος ενότητα.. Επιτέλους τωρα έπεσα τυχαία πάνω της!

Διανύω την 16η εβδομάδα (αν τα έχω καταλάβει σωστά) με ΠΗΤ 5/2/2020. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ είμαι 36. Εύχομαι τα καλύτερα για καθεμία ξεχωριστά!!!! :)

 

Καλως μας ηρθες!Εγω αυριο μπαινω στην 15η βδομαδα με ΠΗΤ 9/2/2021.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Γεια σου κοριτσι.

Πολύ πιθανον να ειναι απο συνεχη δραστηριοτητα αυτες οι πολυ δυνατες σουβλιες που νιωθω απο κατω αλλα και σε μεση και γοφους.

Στο εξοχικό το δωμάτιο μου είναι σε όροφο και ανεβαίνω και καμιά 10ρια σκαλιά 3-4 φορές την ημέρα!

Ο τράχηλος στην αυχενικη ηταν 28 με οριο τα 30.

Θα κατσω σημερα ξαπλα να ξεκουραστώ και μια μέρα κι ελπιζω  αύριο να επιστρέψω στις επάλξεις των διακοπών δριμυτερη!!!!!

Καλως μας ηρθες!Εγω αυριο μπαινω στην 15η βδομαδα με ΠΗΤ 9/2/2021.

Το οτι ξεκινησες με οριακο τραχηλο δεν σημαινει απαραίτητα οτι θα σ μειωθει ή θα εχεις θεμα πάντως! Για μενα παρε και ενα τηλεφωνακι τον γιατρό σου μήπως σου προτείνει μαγνησιο, ισως με την δραστηριότητα ειδικα τα σκαλιά να εχεις συσπασουλες, αλλα αυτός θα ξερει καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Τέλεια! Υπέροχα τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Το οτι ξεκινησες με οριακο τραχηλο δεν σημαινει απαραίτητα οτι θα σ μειωθει ή θα εχεις θεμα πάντως! Για μενα παρε και ενα τηλεφωνακι τον γιατρό σου μήπως σου προτείνει μαγνησιο, ισως με την δραστηριότητα ειδικα τα σκαλιά να εχεις συσπασουλες, αλλα αυτός θα ξερει καλύτερα! 

Ναι,το γνωριζω για τον τράχηλο.Σ ευχαριστω κοριτσι μου,οι πονοι που εχω απο κάτω σημερα ειναι σαν δυνατες σουβλιες,σα να με χτυπαει ρευμα αλλα οχι στην κοιλια,μέσα στον κολπο νομιζω.Ειχα τετοιους απ την αρχη αλλα οχι τοσο δυνατους...

Οι συσπασεις ετσι ειναι?Εσυ πως εισαι?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι,το γνωριζω για τον τράχηλο.Σ ευχαριστω κοριτσι μου,οι πονοι που εχω απο κάτω σημερα ειναι σαν δυνατες σουβλιες,σα να με χτυπαει ρευμα αλλα οχι στην κοιλια,μέσα στον κολπο νομιζω.Ειχα τετοιους απ την αρχη αλλα οχι τοσο δυνατους...

Οι συσπασεις ετσι ειναι?Εσυ πως εισαι?

Κ εγω αυτη την απορια εχω με τις συσπασεις! Φίλες μου σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη λενε πετρωνει η κοιλια, φιλη μ στον 4ο μηνα. Ειχε πει ότι ειχε πονους εντονους λόγω συσπασεων, κ απλα εμεινε ξαπλα 4 μερουλες με μαγνησιο.. Θα ρωτησω ομως κ εγω το γιατρο να ξερω! Μήπως ειναι μυϊκοι οι πονοι αυτοι;;;;; :neutral: Εγω προσωπικά νιωθω μια χαρα,  αλλα εφοσον ο γιατρος μεχρι το επόμενο ραντεβού μου εχει απαγορευσει το οτιδήποτε την βγαζω ξαπλα με βιβλια κ σταυρόλεξα.  Ελπίζω σε μια εβδομάδα να μου επιτρεψει αν όχι μετακινήσεις εξω να ξεκινησω καποιες δουλειες στο σπιτι, δεν μπορώ αυτη την αδρανεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Κ εγω αυτη την απορια εχω με τις συσπασεις! Φίλες μου σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη λενε πετρωνει η κοιλια, φιλη μ στον 4ο μηνα. Ειχε πει ότι ειχε πονους εντονους λόγω συσπασεων, κ απλα εμεινε ξαπλα 4 μερουλες με μαγνησιο.. Θα ρωτησω ομως κ εγω το γιατρο να ξερω! Μήπως ειναι μυϊκοι οι πονοι αυτοι;;;;; :neutral: Εγω προσωπικά νιωθω μια χαρα,  αλλα εφοσον ο γιατρος μεχρι το επόμενο ραντεβού μου εχει απαγορευσει το οτιδήποτε την βγαζω ξαπλα με βιβλια κ σταυρόλεξα.  Ελπίζω σε μια εβδομάδα να μου επιτρεψει αν όχι μετακινήσεις εξω να ξεκινησω καποιες δουλειες στο σπιτι, δεν μπορώ αυτη την αδρανεια

Καλησπέρα ! 
Οι συσπάσεις (οι προπαρασκευαστικές δηλ) είναι όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω  και ξεκινάνε λίγο πιο μετά συνήθως. Πετρώνει η κοιλιά. Είναι πολύ χαρακτηριστικό. Οι σουβλιές δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά το να χαλαρώσεις για λίγο κακό δε θα κάνει. Κι εγώ διακοπές είμαι και κάθομαι αρκετές ώρες στην παραλία και βουτάω και απ όλα αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Demi Lou είπε:

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες κ μέλλοντες μπαμπάδες (που τυχόν είναι στο γκρουπ). Έψαχνα καιρό την ομάδα του Φεβρουαρίου αλλά σε λάθος ενότητα.. Επιτέλους τωρα έπεσα τυχαία πάνω της!

Διανύω την 16η εβδομάδα (αν τα έχω καταλάβει σωστά) με ΠΗΤ 5/2/2020. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ είμαι 36. Εύχομαι τα καλύτερα για καθεμία ξεχωριστά!!!! :)

 

Τέλεια η μέρα σου...εννοείς βέβαια 5/02/2021 γιατί 5/02/2020 γεννήθηκε ο μπεμπούλης μου!!! Άντε με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Demi Lou είπε:

Καλησπέρα στις μέλλουσες μαμάδες κ μέλλοντες μπαμπάδες (που τυχόν είναι στο γκρουπ). Έψαχνα καιρό την ομάδα του Φεβρουαρίου αλλά σε λάθος ενότητα.. Επιτέλους τωρα έπεσα τυχαία πάνω της!

Διανύω την 16η εβδομάδα (αν τα έχω καταλάβει σωστά) με ΠΗΤ 5/2/2020. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ είμαι 36. Εύχομαι τα καλύτερα για καθεμία ξεχωριστά!!!! :)

 

Καλώς ήρθες στην πιό καλοσυνάτη, ευδιάθετη και τρελή παρέα! Θα μας γνωρίσεις όλες μην σκας! :P:D

σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Καλημερα κοριτσια!Πως ειστε?Εγω ακόμα διακοπές.αλλά.έχω το εξης θέμα.

Απο την αρχη ειχα πονους εσωτερικους σα σουβλιες στον κόλπο οπως και σε διάφορα σημεία της κοιλιας.

Δεν εδινα σημασια,ηξερα οτι ειναι στο προγραμμα.

Αυριο μπαινω στη 15βδομαδα.Εδω και μερικες μερες οι πονοι αυτοι εσωτερικα στον κόλπο κυρίως αριστερά,οπως και χαμηλα στην κοιλιά αριστερά,εχουν δυναμωσει πολυ κι εχουν γινει συνεχείς.Να ειναι απ τον τράχηλο που ήταν στο όριο?Βασικα,νομιζω ολη η λεκανη ποναει οταν καθομαι.

Μηπως επειδη δε σταματαω πουθενά??!!Χαχχαχαχα!Κατα τ αλλα ολα μια χαρα.Μπανια,βολτες,φαγητα,τα πάντα ολα!!!

Τους εχετε εσεις?Εχω 2 βδομαδες που εκανα αυχενικη κι αλλες 2 για τον επομενο υπερηχο..

Μπραβο,συγχαρητηρια!!!!

Καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου αγαπημένη μου! Και εγώ νιώθω παράξενα τις τελευταίες δύο ημέρες και δεν σου κρύβω ότι ψάχνομαι να δω από που προέρχονται (θέλω να ελπίζω ότι είναι το έντερο γιατί ο πόνος δεν είναι σε ένα σημείο πχ μια πονάω από κάτω, μια χαμηλά δεξιά, μία στην κοιλιά) είναι και το σίδηρο που μας βασανίζει!
Και εγώ επειδή είμαι διακοπές για λίγες ημέρες ψιλολύσαξα στις μετακινήσεις! Ίσως θέλει ξεκούραση 1-2 ΗΜΕΡΕΣ

Θα μιλήσω και εγώ με τον γιατρό μου και θα στείλω! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Οι συσπάσεις (οι προπαρασκευαστικές δηλ) είναι όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω  και ξεκινάνε λίγο πιο μετά συνήθως. Πετρώνει η κοιλιά. Είναι πολύ χαρακτηριστικό. Οι σουβλιές δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά το να χαλαρώσεις για λίγο κακό δε θα κάνει. Κι εγώ διακοπές είμαι και κάθομαι αρκετές ώρες στην παραλία και βουτάω και απ όλα αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς. 

Καλησπερα κοριτσι!!Οχι,δεν ειναι συσπασεις,νομιζω αυτο δεν το εχω νιωσει ποτέ.Ειναι σουβλιες,απο κατω κυριως εσωτερικα τις νιωθω,τις ειχα απ την αρχη συνεχως αλλα σημερα αρκετα δυνατές.

Και ποναω σ ολη τη λεκανη γυρω γυρω,γοφους,μεση λες κι εκανα εντατικη γυμναστικη.

Μάλλον μεγαλώνει η μήτρα και πιέζονται όλα...

Θα κάτσω πάντως ξάπλα σημερα,χαλαρα και θα κανω υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο σε 2 βδομαδες.

Καλη συνεχεια διακοπων,καλες βουτιες,να χαλαρωσεις οσο μπορείς!!

 

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2020 at 5:40 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Αχ υπομονή! Να τρως αργα, να μασας καλά και μετα απο καθε γεύμα να ΜΗΝ πίνεις νερακι αμεσως! γιατι κ εγω εχω θεμα με καουρες και την χωνεψη, γενικα μικρα κ συχνα γευματα,  πιεστηκα να το κανω αλλα η αλήθεια ειναι με βοηθησε αρκετά 

Εμένα μαλλον δεν κανουν καλο παρτυ,  εχω δει οτι εφιάλτη κυκλοφορει :P 

Και εγώ έχω αρκετούς εφιάλτες αλλά ενδιάμεσα παίζουν μπάλα και τα καλά όνειρα χαχαχα

On 16/8/2020 at 5:42 ΜΜ, Renaki80 είπε:

Μήπως έχεις αγχωθεί για την αυχενική και αντιδράει το στομάχι σου; Αύριο η μεγάλη ΜΕΡΑ!!!! Με το καλό και καλά αποτελέσματα!!! 

Μάτια αρμητικά κλειστά (ταινία) :P Αστα σε καταλαβαίνω...

άραγε μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό;; Μα δεν το θέλουμε, στον ύπνο μας πιάνει το άτιμο :lol:

Εγώ το πάω μία θρίλερ, μία περιπέτεια, μία άνω των 18 :P

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Δεν άντεξα και μπήκα σαν κάτι γιαγιάδες! Αλλά ήταν τέλεια! 
 

βρε κορίτσια δεν νιώθω τίποτα και αρχίζω να ανησυχώ! Έτσι πρέπει να είναι; Άραγε τι να κάνει εκεί μέσα;; Αργεί και ο επόμενος ΥΠΕΡΗΧΟΣ! Ουφ θα μας σκάσει!

Υρ μαλλιά χάνεται και εσείς; Έχετε Ξηροδερμία; φαγούρα στην κοιλιά; 
 


 

 

Άσε με γιατί ζω δράμα !!! Έχω διαβάσει ότι στον οργασμό, το σώμα μας παράγει ενδορφινες και κάνει καλό και στο μωρό ειδικά αν είσαι αγχώδης όπως εγώ!!

6 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Τελειιιιαααααααααα!!!

Just now, Joka είπε:

Ναι,το γνωριζω για τον τράχηλο.Σ ευχαριστω κοριτσι μου,οι πονοι που εχω απο κάτω σημερα ειναι σαν δυνατες σουβλιες,σα να με χτυπαει ρευμα αλλα οχι στην κοιλια,μέσα στον κολπο νομιζω.Ειχα τετοιους απ την αρχη αλλα οχι τοσο δυνατους...

Οι συσπασεις ετσι ειναι?Εσυ πως εισαι?

Να το αυτό είχα προχθές και εγώ και είχε τρομάξει

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...