Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou είπε:

Ρε κορίτσια ακόμη έχω πόνους... Και σήμερα έχω και εσωτερικά του κόλπου σαν τσιμπηματα απότομα... λέτε να φταίει αυτό που παθαίνω στον ύπνο μου που σας είχα πει ? Τις ονειρώξεις.. το έπαθα 4 φορές από χθες και δεν μπορώ να το ελέγξω ..λέτε να έχει γίνει κανένα κακο?

Και μένα με πειράζει ο σίδηρος..Έχω αλλάξει 2 μέχρι στιγμής. Τρώω φρούτα πολλά και χόρτα οπότε δεν έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα..

Κ εγω εχω τέτοια πονακια ειναι φυσιολογικα νομίζω! Απο τη στιγμή που ειναι πονακια σαν τσιμπηματα ειναι ακακα υποθέτω! 

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου & καλη Παναγια γι αυριο με υγεια & με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη για ολες μας!!! Μου αλλαξε τον σιδηρο ο γιατρος γιατι με πονουσε το στομαχι & ενω με το προηγουμενο σκευασμα δεν ειχα δυσκοιλιοτητα, με το τωρινο εχω μεγαλο θεμα...πως την αντιμετωπιζετε εσεις;

Το ιδιο παίρναμε πριν κ εγω το σταματησα για αυτο το λογο μιας κ με την περιδεση πρέπει να είμαι και....χαλαρή.  Κ ελεγα με τις αμπουλες μήπως ήταν καλύτερα, αλλα εσυ λες χειρότερα:-| παντως προσπαθώ να τρωω αρκετά φρουτακια κ αποξηραμενα συκα,  με το ζορι βέβαια ααααα και άφθονο νερο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω εχω τέτοια πονακια ειναι φυσιολογικα νομίζω! Απο τη στιγμή που ειναι πονακια σαν τσιμπηματα ειναι ακακα υποθέτω! 

Το ιδιο παίρναμε πριν κ εγω το σταματησα για αυτο το λογο μιας κ με την περιδεση πρέπει να είμαι και....χαλαρή.  Κ ελεγα με τις αμπουλες μήπως ήταν καλύτερα, αλλα εσυ λες χειρότερα:-| παντως προσπαθώ να τρωω αρκετά φρουτακια κ αποξηραμενα συκα,  με το ζορι βέβαια ααααα και άφθονο νερο! 

Αστα να πανε...μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα...ο πονος στο στομαχι κ η ανακατωμαρα απ τα χαπια σιδηρου δεν παλευοταν...σκεφτομουν να τα ξαναρχισω αλλα δεν θα το ρισκαρω. Θα προσπαθησω με φυσικους τροπους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Αστα να πανε...μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα...ο πονος στο στομαχι κ η ανακατωμαρα απ τα χαπια σιδηρου δεν παλευοταν...σκεφτομουν να τα ξαναρχισω αλλα δεν θα το ρισκαρω. Θα προσπαθησω με φυσικους τροπους.

Εγω σιδηρο ευτυχως δεν πηρα καθολου.

Εγω στιγμα,γι αυτό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Εύχομαι όλες μας του χρόνου τέτοια εποχή να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια! Το στομάχι μου δεν μπορεί να χορέψει σχεδόν τίποτα...χθες που ήρθαμε στην Αθήνα για την αυχενική έκανα 4 εμετούς... έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα?? Τι να κάνω με το στομάχι μου??? Ο γιατρός λέει υπομονή...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2020 at 12:56 ΠΜ, Geo Jo είπε:

Κ γω τρωω φρουτα...σημερα ειναι η 2η μερα χωρις να παω τουαλετα...οσο για τις ενοχλησεις στον κολπο που λες και εμενα με πιανουν ξαφνικα τσιμπηματα αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια. Για επαφες δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο. Θα ειμαι 13 εβδομαδων την Δευτερα

Οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ και στον ύπνο μου γίνεται χαμός! Μην σας τύχει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Καταρχάς χρόνια πολλά σε όλες! Του χρόνου πρώτα ο Θεός να είμαστε με τα παιδάκια μας!!! 

@Τουτουνι μου και εγώ παρόλο που μπήκα πια 2ο τρίμηνο ακόμα το στομάχι με ενοχλεί. Όχι όπως πριν αλλά νομίζω πια ότι το έχω συνηθίσει. Ότι και να φάω και να πιω μετά έχω αναγούλα - καουρα! Υπομονή λοιπόν..

Κοριτσια περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να νιώσω το μωράκι μου!! 

  • Μου αρέσει 4

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Καταρχάς χρόνια πολλά σε όλες! Του χρόνου πρώτα ο Θεός να είμαστε με τα παιδάκια μας!!! 

@Τουτουνι μου και εγώ παρόλο που μπήκα πια 2ο τρίμηνο ακόμα το στομάχι με ενοχλεί. Όχι όπως πριν αλλά νομίζω πια ότι το έχω συνηθίσει. Ότι και να φάω και να πιω μετά έχω αναγούλα - καουρα! Υπομονή λοιπόν..

Κοριτσια περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να νιώσω το μωράκι μου!! 

Κοριτσι μου με το καλό το μωράκι σου!!! Έχουμε καιρό ακόμα δηλαδή...εγώ έχω ακόμα γύρω στις δύο βδομάδες για να αλλάξω τρίμηνο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Εύχομαι όλες μας του χρόνου τέτοια εποχή να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια! Το στομάχι μου δεν μπορεί να χορέψει σχεδόν τίποτα...χθες που ήρθαμε στην Αθήνα για την αυχενική έκανα 4 εμετούς... έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα?? Τι να κάνω με το στομάχι μου??? Ο γιατρός λέει υπομονή...

Αχ υπομονή! Να τρως αργα, να μασας καλά και μετα απο καθε γεύμα να ΜΗΝ πίνεις νερακι αμεσως! γιατι κ εγω εχω θεμα με καουρες και την χωνεψη, γενικα μικρα κ συχνα γευματα,  πιεστηκα να το κανω αλλα η αλήθεια ειναι με βοηθησε αρκετά 

Just now, Efinikolaou είπε:

Οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ και στον ύπνο μου γίνεται χαμός! Μην σας τύχει!

Εμένα μαλλον δεν κανουν καλο παρτυ,  εχω δει οτι εφιάλτη κυκλοφορει :P 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσι μου με το καλό το μωράκι σου!!! Έχουμε καιρό ακόμα δηλαδή...εγώ έχω ακόμα γύρω στις δύο βδομάδες για να αλλάξω τρίμηνο...

Μήπως έχεις αγχωθεί για την αυχενική και αντιδράει το στομάχι σου; Αύριο η μεγάλη ΜΕΡΑ!!!! Με το καλό και καλά αποτελέσματα!!! 

Just now, Efinikolaou είπε:

Οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ και στον ύπνο μου γίνεται χαμός! Μην σας τύχει!

Μάτια αρμητικά κλειστά (ταινία) :P Αστα σε καταλαβαίνω...

άραγε μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό;; Μα δεν το θέλουμε, στον ύπνο μας πιάνει το άτιμο :lol:

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ υπομονή! Να τρως αργα, να μασας καλά και μετα απο καθε γεύμα να ΜΗΝ πίνεις νερακι αμεσως! γιατι κ εγω εχω θεμα με καουρες και την χωνεψη, γενικα μικρα κ συχνα γευματα,  πιεστηκα να το κανω αλλα η αλήθεια ειναι με βοηθησε αρκετά 

Εμένα μαλλον δεν κανουν καλο παρτυ,  εχω δει οτι εφιάλτη κυκλοφορει :P 

Εγώ το πάω μία θρίλερ, μία περιπέτεια, μία άνω των 18 :P

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Δεν άντεξα και μπήκα σαν κάτι γιαγιάδες! Αλλά ήταν τέλεια! 
 

βρε κορίτσια δεν νιώθω τίποτα και αρχίζω να ανησυχώ! Έτσι πρέπει να είναι; Άραγε τι να κάνει εκεί μέσα;; Αργεί και ο επόμενος ΥΠΕΡΗΧΟΣ! Ουφ θα μας σκάσει!

Υρ μαλλιά χάνεται και εσείς; Έχετε Ξηροδερμία; φαγούρα στην κοιλιά; 
 


 

 

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μήπως έχεις αγχωθεί για την αυχενική και αντιδράει το στομάχι σου; Αύριο η μεγάλη ΜΕΡΑ!!!! Με το καλό και καλά αποτελέσματα!!! 

Μάτια αρμητικά κλειστά (ταινία) :P Αστα σε καταλαβαίνω...

άραγε μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό;; Μα δεν το θέλουμε, στον ύπνο μας πιάνει το άτιμο :lol:

Εγώ το πάω μία θρίλερ, μία περιπέτεια, μία άνω των 18 :P

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Δεν άντεξα και μπήκα σαν κάτι γιαγιάδες! Αλλά ήταν τέλεια! 
 

βρε κορίτσια δεν νιώθω τίποτα και αρχίζω να ανησυχώ! Έτσι πρέπει να είναι; Άραγε τι να κάνει εκεί μέσα;; Αργεί και ο επόμενος ΥΠΕΡΗΧΟΣ! Ουφ θα μας σκάσει!

Υρ μαλλιά χάνεται και εσείς; Έχετε Ξηροδερμία; φαγούρα στην κοιλιά; 
 


 

 

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα Ρενακι μου!! Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό!! Απ' την αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα με το στομάχι και τη χονεψη!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Εύχομαι όλες μας του χρόνου τέτοια εποχή να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια! Το στομάχι μου δεν μπορεί να χορέψει σχεδόν τίποτα...χθες που ήρθαμε στην Αθήνα για την αυχενική έκανα 4 εμετούς... έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα?? Τι να κάνω με το στομάχι μου??? Ο γιατρός λέει υπομονή...

Δοκίμασε ανθρακούχο νερό και τσίχλες...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μήπως έχεις αγχωθεί για την αυχενική και αντιδράει το στομάχι σου; Αύριο η μεγάλη ΜΕΡΑ!!!! Με το καλό και καλά αποτελέσματα!!! 

Μάτια αρμητικά κλειστά (ταινία) :P Αστα σε καταλαβαίνω...

άραγε μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό;; Μα δεν το θέλουμε, στον ύπνο μας πιάνει το άτιμο :lol:

Εγώ το πάω μία θρίλερ, μία περιπέτεια, μία άνω των 18 :P

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Δεν άντεξα και μπήκα σαν κάτι γιαγιάδες! Αλλά ήταν τέλεια! 
 

βρε κορίτσια δεν νιώθω τίποτα και αρχίζω να ανησυχώ! Έτσι πρέπει να είναι; Άραγε τι να κάνει εκεί μέσα;; Αργεί και ο επόμενος ΥΠΕΡΗΧΟΣ! Ουφ θα μας σκάσει!

Υρ μαλλιά χάνεται και εσείς; Έχετε Ξηροδερμία; φαγούρα στην κοιλιά; 
 


 

 

Νομιζω ειναι νωρις για να νιωσουμε κάτι ακομη,  μετα τη 17η κ αν ειναι κ πρώτη εγκυμοσύνη καντες 20 τις εβδομάδες:razz: εγω εχω ξηροδερμια σε πρόσωπο και κοιλια για αυτο ξεκινησα σχετικη ερευνα για κρεμουλες γιατι εχω κ φαγουρα κ νιωθω να μ τραβαει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα Ρενακι μου!! Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό!! Απ' την αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα με το στομάχι και τη χονεψη!

Τότε λίγο φαγητό, ελαφρύ και εάν θες πιες κανένα Perrie ή ανθρακούχο νερο, εμένα με βοήθαγε πολύ! Βέβαια εγώ μέχρι την 12η εβδομάδα είχα χάσει 2 κιλά από τους εμετούς και την αφαγία. ΠΙΣΤΕΨΕ με θα περάσει και δεν θα σου φτάνει ούτε ΟΛΟ το ψυγείο :P:D

 

 

 

περιμένουμε νέα σου για αύριο! Φιλιά τουτουνάκι

Just now, Paris.33 είπε:

Νομιζω ειναι νωρις για να νιωσουμε κάτι ακομη,  μετα τη 17η κ αν ειναι κ πρώτη εγκυμοσύνη καντες 20 τις εβδομάδες:razz: εγω εχω ξηροδερμια σε πρόσωπο και κοιλια για αυτο ξεκινησα σχετικη ερευνα για κρεμουλες γιατι εχω κ φαγουρα κ νιωθω να μ τραβαει

Αστα τρελή φαγούρα, έβαλα χαμόμήλι ΤΙΠΟΤΑ,  βρήκα σχετική λίγη ηρεμία με το παιδικό ταλκ και την κρέμα ΝΙΒΕΑ την κλασική στο μεταλλικό, αλλά Τελείως να σταματήσει δεν έχει υπάρξει μέρα! 
Τελικά εσύ σε ποια κρεμούλα καταστάλαξες; 

υπομονή προς το παρόν και λογικά όταν το νιώσουμε θα ηρεμήσουμε λιγάκι! 
 

βρε κορίτσι άλλη ερώτηση στην αποκόλληση έχει πάντα αιματάκι ή μπορεί να πάθεις και να μην καταλάβεις τϊποτα? 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και Χρονια πολλα! 

Εμενα σαν να αρχιζουν να περνανε οι ενοχλησεις στο στομαχι :)

μπανια δεν κανω κ εχω τοση λαχταρα να κολυμπησω στη δροσερη θαλασσα! 

εμενα η επιδερμιδα μου εχει γινει πολυ λαμπερη . ενω πριν εβαζα οπωσδηποτε κρεμα πρισωπου , τωρα δεν εχω καθολου ξηροδερμια.

αφηστε που αλλες μερες νιωθω φουσκωμενη την κοιλια κ νιωθω εγκυμονουσα, αλλες δεν πεταει τιποτα!!! Τι να πω...

το χειροτερο, την πεμπτη ξεκιναω εργασια κ δεν θελω καθολου :( μιας κ καθομαι απο 6/7... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δοκίμασε ανθρακούχο νερό και τσίχλες...

Καλή ιδεα, θα το δοκιμάσω...

Just now, Renaki80 είπε:

Τότε λίγο φαγητό, ελαφρύ και εάν θες πιες κανένα Perrie ή ανθρακούχο νερο, εμένα με βοήθαγε πολύ! Βέβαια εγώ μέχρι την 12η εβδομάδα είχα χάσει 2 κιλά από τους εμετούς και την αφαγία. ΠΙΣΤΕΨΕ με θα περάσει και δεν θα σου φτάνει ούτε ΟΛΟ το ψυγείο :P:D

 

 

 

περιμένουμε νέα σου για αύριο! Φιλιά τουτουνάκι

Αστα τρελή φαγούρα, έβαλα χαμόμήλι ΤΙΠΟΤΑ,  βρήκα σχετική λίγη ηρεμία με το παιδικό ταλκ και την κρέμα ΝΙΒΕΑ την κλασική στο μεταλλικό, αλλά Τελείως να σταματήσει δεν έχει υπάρξει μέρα! 
Τελικά εσύ σε ποια κρεμούλα καταστάλαξες; 

υπομονή προς το παρόν και λογικά όταν το νιώσουμε θα ηρεμήσουμε λιγάκι! 
 

βρε κορίτσι άλλη ερώτηση στην αποκόλληση έχει πάντα αιματάκι ή μπορεί να πάθεις και να μην καταλάβεις τϊποτα? 

Εγώ μέχρι τώρα έχω χάσει 6 κιλά...ελπίζω να περάσει σύντομα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...