Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Να και το αγοράκι, επιτέλους να βάλουμε και κανένα ποσοστό στα αγοράκια! Χαχαχα 

 

Ευχαριστώ.. να βγουν και οι αιματολογικές και εύχομαι να είναι καλές να ηρεμήσω. Δεν πειράζει θα έχουμε πολλές νύφες! Χαχαχαχα

Just now, Nephelie είπε:

Αα τι μονο κοριτσακια παιζουν στη παρεα χαχα!Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα εχω 2 αγορια ..δε ξερω γιατί το πιστευω ,εχω κολλησει..αλλα προτιμω ενα και ενα ! Αλλα γερα να ειναι δε το συζητω!! Απλα ανυπομονω για τη τριτη ελπιζω να φανει γιατι δεν ειναι απολυτο λεει..

Έχω να σου πω κι εγώ ήμουν σίγουρη για αγοράκι. Το ενοιωθα..  είχα δει και όνειρο κάπου στην 8η εβδομάδα! Με το καλό η αυχενική!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

Απο τα λιγα που εχω μελετησει,εγω τα βρισκω μια χαρα !κ αυχενικες και ποσοστα τελεια!!!φανταζομαι θα στο ειπε και ο γιατρος σε σχολιο!!τη τρισωμια 13 δεν «έπιασα»εκει τι παιζει;!και τα γραφει μαζι και τα 2 μωρα αντι ενα ενα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

Κορίτσι μου τέλεια είναι τα ποσοστά σου!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Έφη μου εγώ δεν καταλαβαίνω τα νούμερα, αλλά λογικά όλα καλά ειναι ε?

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ..

Just now, Nephelie είπε:

Απο τα λιγα που εχω μελετησει,εγω τα βρισκω μια χαρα !κ αυχενικες και ποσοστα τελεια!!!φανταζομαι θα στο ειπε και ο γιατρος σε σχολιο!!τη τρισωμια 13 δεν «έπιασα»και τα γραφει μαζι και τα 2 μωρα αντι ενα ενα

Όχι λέει έμβρυο Α τόσο και έμβρυο β τόσο!! Λες να είναι καλά Ε??

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου τέλεια είναι τα ποσοστά σου!

Αλήθεια?? Τρόμαξα λίγο να σου πω την αλήθεια στο ένα σύνδρομο που το μικρό έχει περισσότερες πιθανότητες..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ..

Όχι λέει έμβρυο Α τόσο και έμβρυο β τόσο!! Λες να είναι καλά Ε??

Αλήθεια?? Τρόμαξα λίγο να σου πω την αλήθεια στο ένα σύνδρομο που το μικρό έχει περισσότερες πιθανότητες..

Εγώ ξέρω ότι οτιδήποτε πάνω από 1/300 είναι καλό.. κάτω από 1/300 προτεινουν αμνιοπαρακέντηση.. στα σχόλια τι λέει;

Εγώ σου λέω ηρέμησε είναι καλά τα ποσοστά σου.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

ειναι πολυ καλα ολα τελεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ ξέρω ότι οτιδήποτε πάνω από 1/300 είναι καλό.. κάτω από 1/300 προτεινουν αμνιοπαρακέντηση.. στα σχόλια τι λέει;

Εγώ σου λέω ηρέμησε είναι καλά τα ποσοστά σου.

Τπτ δεν λέει στα σχόλια γαμωτο!!! Ας ηρεμήσω!

Just now, linaa είπε:

ειναι πολυ καλα ολα τελεια!!

Αλήθεια?? Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ..

Όχι λέει έμβρυο Α τόσο και έμβρυο β τόσο!! Λες να είναι καλά Ε??

Αλήθεια?? Τρόμαξα λίγο να σου πω την αλήθεια στο ένα σύνδρομο που το μικρό έχει περισσότερες πιθανότητες..

Ναι οκ το βλεπω απλα στην 18 τα βαζει μαζι μετα.οπως και να εχει πιστευω ειναι σουπερ

και το μικρο που λες ειναι μια χαρα.εχουμε ενα θεμα με τα μικρα τελικα χαχα χωρις να υπαρχει λογος μαλλον.αν μας πουνε ειναι καλά δεν το πιστευουμε χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Τι διαφορα εχουν στις μερες;ουτε που ξερω το ενα ηταν φρεσκο και πηγε βλαστοκυστη στο τσακ ξανα μαζι με ενα 16αρι και το αλλο ηταν 3ης μερας που ξεπαγωσε απο το σαββατο για να μεταφερθει την δευτερα παρεα με τα 2.ακομα και στη φωτο της ετ ειναι τοσο μικρό απο τα αλλα δυο,για αυτο λεω για αυτο..Καλά ειναι δυνατον και αυτος; Τι κανει ρε γαμωτο.Ε βεβαια στεναχωριεσαι.. :-(

Σορυ ήμασταν σε παιδική παράσταση.

ναι δεν ξέρω πως μετριούνται στην περίπτωση σου. Αυτό που θέλω να πω είναι ποσών εβδομάδων σου βγάζει το καθένα. Πχ η μικρή μου ήταν 5 μέρες πίσω κάτι το οποίο είναι σύνηθες φυσικά έτσι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σορυ ήμασταν σε παιδική παράσταση.

ναι δεν ξέρω πως μετριούνται στην περίπτωση σου. Αυτό που θέλω να πω είναι ποσών εβδομάδων σου βγάζει το καθένα. Πχ η μικρή μου ήταν 5 μέρες πίσω κάτι το οποίο είναι σύνηθες φυσικά έτσι;

Καλά κανατε!!Ουτε που ξερω, 2 υπερηχους εχω κανει μονο. ο 1ος ημουν 6+4 κ ο αλλος 8+4 και ειναι οι μοναδικες φορες που δεν ρωτησα τιποτα απολυτως.μου ειπε μονο ειναι πολυ πιο μικρο το ενα,αλλα ολα καλά να μην ανησυχω..αναμενω την τριτη που εχω αυχενικη ..

Link to comment
Share on other sites

H τρισωμια 13 ειναι αυτη που συνδεεται με την ταχυκαρδία.Πόσο είχε το μικρο?180 ε?

Ειναι τσιμπημενοι αλλα ο γιατρος ειναι αυτος που θα σε κατευθυνει.

Θυμαμαι που κουβεντιαζαμε με την  @chris79 για τους παλμους που ανησυχουσε για το μικρο της.

Ισως να ειναι επειδη ειναι στο οριο της μετρησης τα 45 χιλ.

Αληθεια δεν εχει καθολου σχόλια?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Μπραβο για τελειες αυχενικές και υπερήχους σας! αντε να μας συνεχισει ετσι γλυκα και ο Αυγουστος! να ξεαγχωθειτε κιολας! η @Balloo ο αρχηγος μας που χαθηκε;;; σε διακοπες μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

Εφη μου νομίζω τα πρωτα νούμερα ειναι αυτα που ισχύουν με βαση τα στοιχεία μας δλδ ηλικια,  κιλα,  ποτο,  τσιγαρο κλπ,  κ μετα τα 2α αυτα που βγηκαν βαση υπερηχου και αιματος,  τα τελικα δλδ! Εμενα μ φαίνονται πολυ καλα, για τρισωμια 21 έχουμε σχεδον τα ιδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

Το 1 σε 497 αντιστοιχεί στο πρώτο έμβρυο για τρισωμια 21; Και ποσο χρόνων εισαι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...