Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Τότε λίγο φαγητό, ελαφρύ και εάν θες πιες κανένα Perrie ή ανθρακούχο νερο, εμένα με βοήθαγε πολύ! Βέβαια εγώ μέχρι την 12η εβδομάδα είχα χάσει 2 κιλά από τους εμετούς και την αφαγία. ΠΙΣΤΕΨΕ με θα περάσει και δεν θα σου φτάνει ούτε ΟΛΟ το ψυγείο :P:D

 

 

 

περιμένουμε νέα σου για αύριο! Φιλιά τουτουνάκι

Αστα τρελή φαγούρα, έβαλα χαμόμήλι ΤΙΠΟΤΑ,  βρήκα σχετική λίγη ηρεμία με το παιδικό ταλκ και την κρέμα ΝΙΒΕΑ την κλασική στο μεταλλικό, αλλά Τελείως να σταματήσει δεν έχει υπάρξει μέρα! 
Τελικά εσύ σε ποια κρεμούλα καταστάλαξες; 

υπομονή προς το παρόν και λογικά όταν το νιώσουμε θα ηρεμήσουμε λιγάκι! 
 

βρε κορίτσι άλλη ερώτηση στην αποκόλληση έχει πάντα αιματάκι ή μπορεί να πάθεις και να μην καταλάβεις τϊποτα? 

Απορία βρε κορίτσια: όταν με το καλό περνάνε οι αναγουλες πως γίνεται αυτό από την μία στιγμή στην άλλη;η σταδιακά; Γιατί από την μία θέλω να της ξεφορτωθώ πάραυτα από την άλλη θα με πιάσει ανασφάλεια ότι κάτι έπαθε το έμβρυο. Αύριο μπαίνω στην 12η εβδομαδα. Είμαι πολύ συναισθηματική και γκρινιάρα. Με το παραμικρό με πιάνουν τα ζουμια. Μόλις διαβάσω η δω κάτι ελάχιστα συγκινητικό κλαίω. Προχθες επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τις αναγουλες με έπιασε το παράπονο κ έκλαιγα σαν μωρό παιδί. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Τότε λίγο φαγητό, ελαφρύ και εάν θες πιες κανένα Perrie ή ανθρακούχο νερο, εμένα με βοήθαγε πολύ! Βέβαια εγώ μέχρι την 12η εβδομάδα είχα χάσει 2 κιλά από τους εμετούς και την αφαγία. ΠΙΣΤΕΨΕ με θα περάσει και δεν θα σου φτάνει ούτε ΟΛΟ το ψυγείο :P:D

 

 

 

περιμένουμε νέα σου για αύριο! Φιλιά τουτουνάκι

Αστα τρελή φαγούρα, έβαλα χαμόμήλι ΤΙΠΟΤΑ,  βρήκα σχετική λίγη ηρεμία με το παιδικό ταλκ και την κρέμα ΝΙΒΕΑ την κλασική στο μεταλλικό, αλλά Τελείως να σταματήσει δεν έχει υπάρξει μέρα! 
Τελικά εσύ σε ποια κρεμούλα καταστάλαξες; 

υπομονή προς το παρόν και λογικά όταν το νιώσουμε θα ηρεμήσουμε λιγάκι! 
 

βρε κορίτσι άλλη ερώτηση στην αποκόλληση έχει πάντα αιματάκι ή μπορεί να πάθεις και να μην καταλάβεις τϊποτα? 

Δεν κατασταλαξα! Προς το παρον κεραλοιφη με ελαιόλαδο και ελαφρυ αρωμα βανιλια,  μυριζω λιγακι σαν κεικ αλλα μ αρεσει;)

Σε ο,τι αφορά την αποκολληση δεν ειναι απαραίτητο να δεις αιματακι.  Πχ τωρα ειχα μια ελαφρια κ μακρια λιγακι απο το σακο, την ειδε ο γιατρος στον υπερηχο κ μ ειπε οτι θα εχω καποιες ακαθαρσιες τις επόμενες μερες οπως κ εγινε.  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ηταν επικίνδυνη και πιο εντονη ειχα αιμα συχνα πυκνα κ εκανα κ ενεσεις..  Βέβαια το αιματακι μπορεί να ειναι κ απο καποιο αγγειο που σπαει! Και επίσης αλλο αποκολληση σακου και αλλου αποκολληση πλακουντα!!!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Απορία βρε κορίτσια: όταν με το καλό περνάνε οι αναγουλες πως γίνεται αυτό από την μία στιγμή στην άλλη;η σταδιακά; Γιατί από την μία θέλω να της ξεφορτωθώ πάραυτα από την άλλη θα με πιάσει ανασφάλεια ότι κάτι έπαθε το έμβρυο. Αύριο μπαίνω στην 12η εβδομαδα. Είμαι πολύ συναισθηματική και γκρινιάρα. Με το παραμικρό με πιάνουν τα ζουμια. Μόλις διαβάσω η δω κάτι ελάχιστα συγκινητικό κλαίω. Προχθες επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τις αναγουλες με έπιασε το παράπονο κ έκλαιγα σαν μωρό παιδί. 

Η συγκίνηση είναι λόγω των ορμονικών αλλαγών. Κρατάνε και μήνες μετά τον τοκετό. Οι αναγουλες μια ωραία πρωία θα σηκωθείς και θα είσαι όπως πριν. Τέλειο!!!! 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Απορία βρε κορίτσια: όταν με το καλό περνάνε οι αναγουλες πως γίνεται αυτό από την μία στιγμή στην άλλη;η σταδιακά; Γιατί από την μία θέλω να της ξεφορτωθώ πάραυτα από την άλλη θα με πιάσει ανασφάλεια ότι κάτι έπαθε το έμβρυο. Αύριο μπαίνω στην 12η εβδομαδα. Είμαι πολύ συναισθηματική και γκρινιάρα. Με το παραμικρό με πιάνουν τα ζουμια. Μόλις διαβάσω η δω κάτι ελάχιστα συγκινητικό κλαίω. Προχθες επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τις αναγουλες με έπιασε το παράπονο κ έκλαιγα σαν μωρό παιδί. 

Καλησπερα κοριτσι μου! Εγω αυριο θα ειμαι 14 εβδομαδων. Την 9η εβδομαδα ξυπνησα ενα πρωι και αναγουλες-καουρες ειχαν εξαφανιστει! Ετρωγα κανονικα και εδω και 4-5 μερες μου ξαναρχισαν οι καουρες και λιγο το στομαχι. Τιποτα δεν ειναι απολυτο και η καθε κοπελα ειναι διαφορετικη. Παιρνω simeco για τις καουρες και πινω και λιγες γουλιτσες κοκα κολα, αφου εχω ρωτησει τον γιατρο. Σε πληροφορω οτι εχω δει διαφορα και ας ξερω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! @toutouni σήμερα είναι η μέρα σου! Σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια! Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! 
 

@Mighty & @Ladybag20 είναι και η δική σας εβδομάδα! Καλή επιτυχία κορίτσια μου! Την δική σας θετική ενέργεια θα την στείλω τις ανάλογες μέρες σας :D

Περιμένουμε από όλες σας, νέα! 
 

Για υπέρηχο είναι καμία κοπέλα σήμερα; 

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! @toutouni σήμερα είναι η μέρα σου! Σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια! Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! 
 

@Mighty & @Ladybag20 είναι και η δική σας εβδομάδα! Καλή επιτυχία κορίτσια μου! Την δική σας θετική ενέργεια θα την στείλω τις ανάλογες μέρες σας :D

Περιμένουμε από όλες σας, νέα! 
 

Για υπέρηχο είναι καμία κοπέλα σήμερα; 

Ευχαριστώ Ρενακι μου τη χρειάζομαι όλη τη θετική σας ενέργεια!!!  


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Καλημέρα Τουτουνακι μας!!! Πότε προλαβες;;;!!! Φιλακια στα τελεια μωρακια!! Τωρα φανταζομαι μπορεις να χαλαρωσεις λιγακι! ;):x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2020 at 1:18 PM, Sani said:

Και εγω ελπίζω να είναι ψευδώς θετικό θα κάνω αμνιο στις 18/08

Κορίτσι μου καλημέρα ! 
Ευχομαι να πάει τέλεια η αυριανή εξέταση και κυρίως καλά αποτελέσματα! 

Just now, Τουτουνι said:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Μπράβο !! 
Καλα ξεκίνησε η εβδομάδα! 
Καλη επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια της εβδομάδας !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Μπράβο κοπέλα μου! Είδες; Μια χαρά είναι τα μικρούλια σου! Και τώρα next level :P


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Πως ειστε?Εγω ακόμα διακοπές.αλλά.έχω το εξης θέμα.

Απο την αρχη ειχα πονους εσωτερικους σα σουβλιες στον κόλπο οπως και σε διάφορα σημεία της κοιλιας.

Δεν εδινα σημασια,ηξερα οτι ειναι στο προγραμμα.

Αυριο μπαινω στη 15βδομαδα.Εδω και μερικες μερες οι πονοι αυτοι εσωτερικα στον κόλπο κυρίως αριστερά,οπως και χαμηλα στην κοιλιά αριστερά,εχουν δυναμωσει πολυ κι εχουν γινει συνεχείς.Να ειναι απ τον τράχηλο που ήταν στο όριο?Βασικα,νομιζω ολη η λεκανη ποναει οταν καθομαι.

Μηπως επειδη δε σταματαω πουθενά??!!Χαχχαχαχα!Κατα τ αλλα ολα μια χαρα.Μπανια,βολτες,φαγητα,τα πάντα ολα!!!

Τους εχετε εσεις?Εχω 2 βδομαδες που εκανα αυχενικη κι αλλες 2 για τον επομενο υπερηχο..

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, αυτό ηταν! Όλα είμαι τέλεια!!!! Τα πιο ωραία μωρά που είδαν σήμερα είναι τα δικα μου μου είπαν!!!!

Μπραβο,συγχαρητηρια!!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...