Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

να μας πεις την δικιά σου εμπειρία από την καμπύλη ζαχάρου..έχω ακούσει τα χειρότερα, έχω ακούσει όμως και έεγκυούλες που είπαν ότι ήταν μια χαρά...εμείς θα κάνουμε αρχές νοέμβρη..τώρα ειπε αρχές του μήνα της γενικές που κάνω πάντα και την επόμενη φορά την καμπύλη

Εχω κανει καμπύλη.Πριν την εγκυμοσυνη.Τίποτα δεν είναι,απλά εχει την αναμονή.Στη βιοιατρικη τουλάχιστον που την εκανα ουτε αηδιασα ουτε τιποτα.

Ουτε ξυπναω εγω τη νυχτα για τουαλέτα ουτε εχω αντιληφθει κινησεις μωρου.Και διανυω την 20η βδομαδα.:roll:

Ουτε κιλά έχω παρει,ουτε ιδιαίτερη κοιλιά έχω και γενικα αν δεν εβλεπα μωρο στον υπερηχο ακομα.δε θα το πιστευα!!Χαχαχααα!

Εγω σε αδεια,ο αντρας μου τηλεργασια και γυρνάμε πλέον από καφε σε καφέ....:cool:

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

σε εμας το αντιθετο γινεται...εγω τον παρασερνω χαχαχα ομως τωρα του ειπα..καθε φορα που θα σου λεω να παραγγειλουμε η να φαμε τιποτα χαζο θα εισαι καθετος και θα λες οχι....αντε να δουμε χαχαχα

Xαχα σε εμένα αυτό δεν θα πιάσει με τίποτα.. Είμαστε ίδιοι παιδί μου στο φαί, κοιλιόδουλοι χαχα! Αλλά η αλήθεια είναι περιορίσαμε το delivery 1 φορά τη βδομάδα το πολύ ή αν λιγουρετώ κάτι το φτιάχνω σπίτι...

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εχω κανει καμπύλη.Πριν την εγκυμοσυνη.Τίποτα δεν είναι,απλά εχει την αναμονή.Στη βιοιατρικη τουλάχιστον που την εκανα ουτε αηδιασα ουτε τιποτα.

Ουτε ξυπναω εγω τη νυχτα για τουαλέτα ουτε εχω αντιληφθει κινησεις μωρου.Και διανυω την 20η βδομαδα.:roll:

και γω στην βιοιατρικη θα την κανω αύριο....πάντως αν κ θα είμαι ακριβώς 20 εβδομαδων την Δευτέρα, δεν έχω νιώσει τίποτα από το μικρό μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

και γω στην βιοιατρικη θα την κανω αύριο....πάντως αν κ θα είμαι ακριβώς 20 εβδομαδων την Δευτέρα, δεν έχω νιώσει τίποτα από το μικρό μου

Αχ ευτυχώς!Κι έλεγα είμαι η μόνη.Δε νομιζω οτι θα σε ζορισει σε κατι η καμπυλη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες ! Εγώ έχω βάλει 8 κιλά , τα περισσότερα βέβαια μπήκαν στο πρώτο τρίμηνο γτ μπορούσα να φάω μόνο μακαρόνια , πατάτες και ψωμι . Πλέον τα βραδυα δεν τρώω Τπτ γτ πάλι με πιάνουν ξινιλες/καούρες όποτε φαντάζομαι έτσι θα με πάει μέχρι τέλους .

την β επιπέδου εγώ την έχω στις 5/10. Όλες κοντά είμαστε . Από την στιγμή που μπει ο Οκτώβριος κάθε μέρα όλο και κάποια θα έχει .

στην κοιλιά δεν βάζω κάτι .ουτε στην πρώτη έβαζα . 
 

Κοριτσια εμάς εχθές ήρθε το κρεβάτι που παραγγείλαμε για τον γιο μου. Το φτιάξαμε και είναι πολύ ωραίο! Τώρα να δούμε εάν θα κοιμάται και πως ....

τωρα μας μένει να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μικρής (βάψιμο , καινουρια σεντόνια /πάντες , κουρτίνες. Κ.α ) 
 

Αχ τι ωραίες διαδικασίες είναι αυτές!!!!! Με το καλό!!!! 

Just now, Geo Jo είπε:

Εγώ την Δευτέρα θα είμαι 20 εβδομάδων...προς το παρόν έχω πάρει 4,5 κιλά αλλά και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος με έκραξαν πολύ!!!!!

Άντε καλέ, τι υπερβολές είναι αυτές!!! Μια χαρά είναι τα 4.5 κιλά!!! 

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Xαχα σε εμένα αυτό δεν θα πιάσει με τίποτα.. Είμαστε ίδιοι παιδί μου στο φαί, κοιλιόδουλοι χαχα! Αλλά η αλήθεια είναι περιορίσαμε το delivery 1 φορά τη βδομάδα το πολύ ή αν λιγουρετώ κάτι το φτιάχνω σπίτι...

και εγώ κάτι τέτοιο προβλέπω...καμία σωτηρία χαχαα..θα πει μια φορα όχι, θα επιμείνω και στο επόμενο λεπτό θα τρώμε ότι να ναι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα:razz:Ήθελα να σας ρωτήσω που θα κάνετε τη Β επιπεδου; Εγώ σκέφτομαι τον κύριο Παφιλη. Έχω άκουσει πολύ καλές κριτικές. Η Β επιπεδου είναι μια πολύ σημαντική εξέταση και θέλω να διαλέξω το καλύτερο. Τώρα είμαι 17+4 θα προλάβω ραντεβού για 22-23εβδ;Λογικά παίρνω τηλ από μόνη μου και κλείνω ραντεβού. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mommytobe είπε:

καλημέραα σε όλες..εγώ είμαι στην δουλεία και περιμένω να σχολάσω από την μια δουλειά, να ξεκουραστώ λίγο και να παω στην επόμενη...ο μπέμπης ξύπνησε από νωρίς σήμερα και κάνει τούμπες..

 

αααχ και εγώ θέλω να δουλεύω από το σπίτι..θα το συζητήσω με το αφεντικό μου, έστω στην πρωινή μου εργασία που είναι εφικτό να το κάνω 2 3 φορές την βδομάδα..

εγω κορίτσια έχω βάλει 10 κιλά.σοκαρίστικα όταν το είδα χθες και αποφάσισα να προσέξω λίγο παραπάνω από εδώ και πέρα..

κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο..έχει 3 μέρες ξυπνάω στον ύπνο μου γιατί παθαίνω κάτι σαν κράμπα στον γοφό και με τραβάει μέχρι και στο πόδι..σας έχει τύχει καθόλου?

προαπαθησε να προσεξεις λιγο το επομενο διαστημα αν μπορεσεις.. οι κραμπες ειναι φυσιολογικες ισως σου συμβαινουν ολο και πιο συχνα οσο προχωραει η εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια εχετε βγαλει καθολου ελιες;;  εγω απο την αρχη κατω απο το στηθος και μου ειπε ο γιατρος πιθανόν να βγαλω και στο λαιμο:neutral:

οι ελιτσες στο σωμα μου, ειδικα στο στηθος στερνο κτλ ειναι τοσες πολλες και αυξανονται τοσο συχνα που εχω χασει το μετρημα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

οι ελιτσες στο σωμα μου, ειδικα στο στηθος στερνο κτλ ειναι τοσες πολλες και αυξανονται τοσο συχνα που εχω χασει το μετρημα

Κατάλαβα..  Κ εγω εχω αρκετές αλλα αυτη τη φορα ηταν στη σειρα κ ειχα κ φαγουρα..  Βέβαια εχουν μειωθεί καπως τα συμπτώματα αυτα,  ελπίζω να μην βγαλω αλλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Εμείς β επιπέδου 12/10 και θα είμαι 21+6..ευτυχώς και εγώ τις περισσότερες μέρες δουλεύω τηλεργασια. 

Ελιές δεν έχω παρατηρήσει αλλά σπυριά στη πλάτη. Συμβαίνει σε καμία?? 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2020 at 9:35 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια.μαλλον ξεκινάω εγώ τον κύκλο της β επιπέδου...καλή μου επιτυχία λοιπόν..θέλω την θετική σας σκέψη .. Δευτέρα 16:30 το μεσημέρι πάμε ν δούμε την μπουμπουκα μας..ελπίζω όλα ν πάνε καλά..

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...