Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου... Εγώ επιτέλους από Δευτέρα μπαίνω σε τηλεργασία, μου το ανακοίνωσαν σήμερα... Μέχρι νεωτέρας μου είπανε.

Χθες το βραδυ ειχαν πριστεί πολύ τα πέλματα στο σημείο των αστραγάλων. Ήμουν και δουλειά κάθε μέρα βέβαια. Αλλά σήμερα είμαι καλά.

Καλημέρα Τουτουνάκι... Εγώ τις τελευταίες μέρες βλέπω διαφορά στην κοιλιά μου, έχει φουσκώσει απότομα χαχα. Ανυπομονω για την Β επιπέδου στις 8/10

Εσύ πως τα πας;

Καλά είμαι κι εγώ!!!! Χθες είχα τραβηγματακια χαμηλά, σήμερα ξύπνησα άλλος άνθρωπος!!!! Εμείς β επιπέδου έχουμε στις 12/10 λίγο μετά από σας!!!! Κι εγώ ανυπομονώ!!  Όσο για την κοιλίτσα μια έτσι μια αλλιώς. Όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν ότι έχει μεγαλώσει, οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουν και πολλά!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Τι κάνουν τα μωράκια σας???

καλημέραα σε όλες..εγώ είμαι στην δουλεία και περιμένω να σχολάσω από την μια δουλειά, να ξεκουραστώ λίγο και να παω στην επόμενη...ο μπέμπης ξύπνησε από νωρίς σήμερα και κάνει τούμπες..

 

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου... Εγώ επιτέλους από Δευτέρα μπαίνω σε τηλεργασία, μου το ανακοίνωσαν σήμερα... Μέχρι νεωτέρας μου είπανε.

Χθες το βραδυ ειχαν πριστεί πολύ τα πέλματα στο σημείο των αστραγάλων. Ήμουν και δουλειά κάθε μέρα βέβαια. Αλλά σήμερα είμαι καλά.

Καλημέρα Τουτουνάκι... Εγώ τις τελευταίες μέρες βλέπω διαφορά στην κοιλιά μου, έχει φουσκώσει απότομα χαχα. Ανυπομονω για την Β επιπέδου στις 8/10

Εσύ πως τα πας;

αααχ και εγώ θέλω να δουλεύω από το σπίτι..θα το συζητήσω με το αφεντικό μου, έστω στην πρωινή μου εργασία που είναι εφικτό να το κάνω 2 3 φορές την βδομάδα..

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλά είμαι κι εγώ!!!! Χθες είχα τραβηγματακια χαμηλά, σήμερα ξύπνησα άλλος άνθρωπος!!!! Εμείς β επιπέδου έχουμε στις 12/10 λίγο μετά από σας!!!! Κι εγώ ανυπομονώ!!  Όσο για την κοιλίτσα μια έτσι μια αλλιώς. Όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν ότι έχει μεγαλώσει, οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουν και πολλά!!!

εγω κορίτσια έχω βάλει 10 κιλά.σοκαρίστικα όταν το είδα χθες και αποφάσισα να προσέξω λίγο παραπάνω από εδώ και πέρα..

κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο..έχει 3 μέρες ξυπνάω στον ύπνο μου γιατί παθαίνω κάτι σαν κράμπα στον γοφό και με τραβάει μέχρι και στο πόδι..σας έχει τύχει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Εγώ έχω τρελή συχνοουρία, κυρίως το βράδυ! Ξυπνάω 4-5 φορές...επίσης έχω πόνους-τραβήγματα στα μπούτια λες και έχω κάνει ώρες γυμναστική και επίσης ξυπνάω με πόνο στην μέση....αν αρχίσαμε λέω από τώρα καλά πάμε....Εγώ β' επιπέδου έχω 9/10 και αύριο έχω καμπύλη σακχάρου!  @Hope.2019  πρησμένα πέλματα είχα και γω, και μου είπε ο γιατρός να μετριάσω το αλάτι και να πίνω 2 κούπες λουίζα κάθε μέρα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημέραα σε όλες..εγώ είμαι στην δουλεία και περιμένω να σχολάσω από την μια δουλειά, να ξεκουραστώ λίγο και να παω στην επόμενη...ο μπέμπης ξύπνησε από νωρίς σήμερα και κάνει τούμπες..

 

αααχ και εγώ θέλω να δουλεύω από το σπίτι..θα το συζητήσω με το αφεντικό μου, έστω στην πρωινή μου εργασία που είναι εφικτό να το κάνω 2 3 φορές την βδομάδα..

εγω κορίτσια έχω βάλει 10 κιλά.σοκαρίστικα όταν το είδα χθες και αποφάσισα να προσέξω λίγο παραπάνω από εδώ και πέρα..

κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο..έχει 3 μέρες ξυπνάω στον ύπνο μου γιατί παθαίνω κάτι σαν κράμπα στον γοφό και με τραβάει μέχρι και στο πόδι..σας έχει τύχει καθόλου?

Καρδούλα μου!!! Κάνει τούμπες το.μωρακι σου!!!! 

Να μην κουράζεσαι πολύ με τις δουλειές, χαλαρά!! 

Κράμπες δεν έχω αλλά έχω διαβάσει ότι είναι απολυτα φυσιολογικό και θέλει μαγνήσιο! Εγώ παίρνω ήδη ένα πρωί ένα βράδυ! Μην ανησυχείς αλλά να το αναφέρεις στο γιατρό σου!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα! Εγώ έχω τρελή συχνοουρία, κυρίως το βράδυ! Ξυπνάω 4-5 φορές...επίσης έχω πόνους-τραβήγματα στα μπούτια λες και έχω κάνει ώρες γυμναστική και επίσης ξυπνάω με πόνο στην μέση....αν αρχίσαμε λέω από τώρα καλά πάμε....Εγώ β' επιπέδου έχω 9/10 και αύριο έχω καμπύλη σακχάρου!  @Hope.2019  πρησμένα πέλματα είχα και γω, και μου είπε ο γιατρός να μετριάσω το αλάτι και να πίνω 2 κούπες λουίζα κάθε μέρα....

να μας πεις την δικιά σου εμπειρία από την καμπύλη ζαχάρου..έχω ακούσει τα χειρότερα, έχω ακούσει όμως και έεγκυούλες που είπαν ότι ήταν μια χαρά...εμείς θα κάνουμε αρχές νοέμβρη..τώρα ειπε αρχές του μήνα της γενικές που κάνω πάντα και την επόμενη φορά την καμπύλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα! Εγώ έχω τρελή συχνοουρία, κυρίως το βράδυ! Ξυπνάω 4-5 φορές...επίσης έχω πόνους-τραβήγματα στα μπούτια λες και έχω κάνει ώρες γυμναστική και επίσης ξυπνάω με πόνο στην μέση....αν αρχίσαμε λέω από τώρα καλά πάμε....Εγώ β' επιπέδου έχω 9/10 και αύριο έχω καμπύλη σακχάρου!  @Hope.2019  πρησμένα πέλματα είχα και γω, και μου είπε ο γιατρός να μετριάσω το αλάτι και να πίνω 2 κούπες λουίζα κάθε μέρα....

Καλέ τόσες πολλές φορές??? Εγώ το πολύ να σηκωθώ μια!! Όλες κοντά κοντά είμαστε στη β επιπέδου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καρδούλα μου!!! Κάνει τούμπες το.μωρακι σου!!!! 

Να μην κουράζεσαι πολύ με τις δουλειές, χαλαρά!! 

Κράμπες δεν έχω αλλά έχω διαβάσει ότι είναι απολυτα φυσιολογικό και θέλει μαγνήσιο! Εγώ παίρνω ήδη ένα πρωί ένα βράδυ! Μην ανησυχείς αλλά να το αναφέρεις στο γιατρό σου!!!

μου είχε πει να ανεβάσουμε το μαγνήσιο στις 2 φορές την μέρα αλλά για τις συσπάσεις της μήτρας που είχα..δεν το κάναμε ποτέ γιατί μου πέρασαν..εχθές ξέχασα να το αναφέρω, θα δω πως θα πάει και το σκ και θα τον πάρω αν δεν αλλάξει κάτι...και ο γιατρός με μαλώνει αλλά τι να κάνω..προσπαθώ στην δουλεία να μην κουράζομαι τόσο και ευτυχώς και στις 2 δουλειές δείχουν κατανόηση οι συνάδελφοι μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα χειρότερα γιατί?? Λόγω του υγρού που πίνεις? Δεν είναι και τόσο απαίσιο, αν κρίνω από τα λεγόμενα της αδερφής μου και μιας φίλης...

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλέ τόσες πολλές φορές??? Εγώ το πολύ να σηκωθώ μια!! Όλες κοντά κοντά είμαστε στη β επιπέδου!!!

χαχαχχαχα τόσεςςςςςςς ναι.......άστα να πάνε!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

μου είχε πει να ανεβάσουμε το μαγνήσιο στις 2 φορές την μέρα αλλά για τις συσπάσεις της μήτρας που είχα..δεν το κάναμε ποτέ γιατί μου πέρασαν..εχθές ξέχασα να το αναφέρω, θα δω πως θα πάει και το σκ και θα τον πάρω αν δεν αλλάξει κάτι...και ο γιατρός με μαλώνει αλλά τι να κάνω..προσπαθώ στην δουλεία να μην κουράζομαι τόσο και ευτυχώς και στις 2 δουλειές δείχουν κατανόηση οι συνάδελφοι μου...

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου!!! Όσο μπορείς να μην κουράζεσαι, κι ας κάνει κανένας άλλος συνάδελφος σου λίγο παραπάνω δουλειά, δεν θα πάθει τίποτα! Έτσι κι αλλιώς για λίγο θα είναι!!!! 

Just now, Geo Jo είπε:

Τα χειρότερα γιατί?? Λόγω του υγρού που πίνεις? Δεν είναι και τόσο απαίσιο, αν κρίνω από τα λεγόμενα της αδερφής μου και μιας φίλης...

χαχαχχαχα τόσεςςςςςςς ναι.......άστα να πάνε!

Εγώ κορίτσια που έχω πιει αυτό το κίτρινο υγρό δεν είναι και πολύ χάλια!!! Αυτό που δεν μπορώ εγώ είναι να περιμένω μια ώρα μέχρι να κάνω ξανά την εξέταση!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα!  7/10 η β επιπέδου να δω ποια είναι πιο πριν!! Κραμπες δεν εχω,  εχω ομως απίστευτο πονο στη μεση σε καθε βημα, νιωθω σαν να μου φεύγει ενα κοκαλακι,  πιστεύω είναι απο την ακινησια και που σταματησα γυμναστήριο..  Οσο για τα κιλα (ειμαι 2 πανω) , ο γιατρος μου,  τις προάλλες μου ειπε να εστιασω στην ποιότητα και οχι την ποσότητα, η εγκυος τρωει για 1 ποιοτικά, αλλα επιλεκτικά στην ποιότητα για 2.. Κ λεω να ξεφορτωθω τα περιττά απο το σπιτι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου!!! Όσο μπορείς να μην κουράζεσαι, κι ας κάνει κανένας άλλος συνάδελφος σου λίγο παραπάνω δουλειά, δεν θα πάθει τίποτα! Έτσι κι αλλιώς για λίγο θα είναι!!!! 

έτσι ακριβώς..καταλαβαίνουν όμως και βοηθάνε αρκετά:)

@Geo Jo συμπάσχω χαχαχα..να μου πεις εγω και χωρις να ειμαι εγκυος τοσο πηγαινα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημέραα σε όλες..εγώ είμαι στην δουλεία και περιμένω να σχολάσω από την μια δουλειά, να ξεκουραστώ λίγο και να παω στην επόμενη...ο μπέμπης ξύπνησε από νωρίς σήμερα και κάνει τούμπες..

 

αααχ και εγώ θέλω να δουλεύω από το σπίτι..θα το συζητήσω με το αφεντικό μου, έστω στην πρωινή μου εργασία που είναι εφικτό να το κάνω 2 3 φορές την βδομάδα..

εγω κορίτσια έχω βάλει 10 κιλά.σοκαρίστικα όταν το είδα χθες και αποφάσισα να προσέξω λίγο παραπάνω από εδώ και πέρα..

κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο..έχει 3 μέρες ξυπνάω στον ύπνο μου γιατί παθαίνω κάτι σαν κράμπα στον γοφό και με τραβάει μέχρι και στο πόδι..σας έχει τύχει καθόλου?

Εμένα με έβαλε σε τηλεργασία αναγκαστικά επειδή είναι υποχρεωτικό, αλλιώς πολύ που χέστηκε να με έβαζε... 

Όσο αφορά τα κιλά κι εγώ εγχώνομαι γιατί στις 7 Σεπτέμβρη που είχα πάει είχα πάρει ήδη 5. Αλλά από τότε προσέχω και ελπίζω να μην έχω ξεφύγει στο επόμενο ραντεβού! Απλά θέλει μικρά και συχνά γεύματα, Εγώ αποφεύγω τα γλυκά και προσπαθώ να τρώω υγεινά δηλαδή πιο πολύ μαγειρευτά σπίτι, φρούτα, κλπ. 

Αυτό με το πόδι το παθαίνω κι εγώ από το γοφό μέχρι κάτω και κάποιες φορές μουδιάζει.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου!!! Όσο μπορείς να μην κουράζεσαι, κι ας κάνει κανένας άλλος συνάδελφος σου λίγο παραπάνω δουλειά, δεν θα πάθει τίποτα! Έτσι κι αλλιώς για λίγο θα είναι!!!! 

Εγώ κορίτσια που έχω πιει αυτό το κίτρινο υγρό δεν είναι και πολύ χάλια!!! Αυτό που δεν μπορώ εγώ είναι να περιμένω μια ώρα μέχρι να κάνω ξανά την εξέταση!!!

Εγώ θα περιμένω 2 ώρες μέχρι να μου ξαναπάρουν αίμα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλά είμαι κι εγώ!!!! Χθες είχα τραβηγματακια χαμηλά, σήμερα ξύπνησα άλλος άνθρωπος!!!! Εμείς β επιπέδου έχουμε στις 12/10 λίγο μετά από σας!!!! Κι εγώ ανυπομονώ!!  Όσο για την κοιλίτσα μια έτσι μια αλλιώς. Όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν ότι έχει μεγαλώσει, οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουν και πολλά!!!

Εμένα η κοιλιά το πρωί ειναι πιο νορμάλ αλλά το βράδυ φουσκώνει πολύ... Χαχα Λογικό όσοι σε γνωρίζουν να την παρατηρούν. Σε λίγες βδομάδες θα φαίνεται πολυ, θα δεις!

  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εμένα η κοιλιά το πρωί ειναι πιο νορμάλ αλλά το βράδυ φουσκώνει πολύ... Χαχα Λογικό όσοι σε γνωρίζουν να την παρατηρούν. Σε λίγες βδομάδες θα φαίνεται πολυ, θα δεις!

Κρεμουλα στην κοιλίτσα βάζετε??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...