Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka said:

Αυτο θα είναι το τίμιο και το ηθικό αλλά για να.δούμε...

Ε ναι , εμ δε θα σε αφήσουν να έχεις άλλη επιλογή εμ θα σε υποχρεώσουν να τους χρυσοπληρώσεις ; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εντάξει αν μας αναγκάσουν να πάμε σε δίκλινο και δεν μας δώσουν μικρότερες θα είναι ανεπίτρεπτο. Δηλαδή συγγνώμη θα αναγκαστούμε να πάμε σε δίκλινο και θα πληρώσουμε παραπάνω λεφτά που δεν είναι μικρή η διαφορά; Λογικά η καθε μια μας έχει υπολογίσει το bugdet της για τη γέννα...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εντάξει αν μας αναγκάσουν να πάμε σε δίκλινο και δεν μας δώσουν μικρότερες θα είναι ανεπίτρεπτο. Δηλαδή συγγνώμη θα αναγκαστούμε να πάμε σε δίκλινο και θα πληρώσουμε παραπάνω λεφτά που δεν είναι μικρή η διαφορά; Λογικά η καθε μια μας έχει υπολογίσει το bugdet της για τη γέννα...

Εμεις παντως με τα 1000 ζορια βγαζαμε και το τρικλινο κι αυτο επειδη θα πάρουμε κι αυτα τα 2000 απο το κρατος,αν δε μειωσουν θα στριμωχτουμε πολύ ασχημα..

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμεις παντως με τα 1000 ζορια βγαζαμε και το τρικλινο κι αυτο επειδη θα πάρουμε κι αυτα τα 2000 απο το κρατος,αν δε μειωσουν θα στριμωχτουμε πολύ ασχημα..

Συμφωνώ και εμείς το ίδιο... Ελπίζω να μην ισχύει αυτό το Φεβρουάριο που θα γεννήσουμε. Έχεις ακούσει γενικά τι γίνεται; Δηλαδή έχει βγει καμμία εγκύκλιος;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Συμφωνώ και εμείς το ίδιο... Ελπίζω να μην ισχύει αυτό το Φεβρουάριο που θα γεννήσουμε. Έχεις ακούσει γενικά τι γίνεται; Δηλαδή έχει βγει καμμία εγκύκλιος;

Πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι για το χειρότερο διοτι τα πραγματα θ αγριεψουν πολυ μεσα στο χειμώνα με τον κορονοιο....

  • Μπερδεμένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι για το χειρότερο διοτι τα πραγματα θ αγριεψουν πολυ μεσα στο χειμώνα με τον κορονοιο....

Εγώ δεν το πιστεύω...μέχρι να γεννήσουμε θα έχουν περάσει όλα!!! Όλο το θέμα.ειναι να.μας πείσουν να κάνουμε τα εμβόλια που έχουν ήδη παραγγείλει...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν το πιστεύω...μέχρι να γεννήσουμε θα έχουν περάσει όλα!!! Όλο το θέμα.ειναι να.μας πείσουν να κάνουμε τα εμβόλια που έχουν ήδη παραγγείλει...

Εμβολιο για φετος το χειμωνα δεν προβλεπεται.Απο 2022..

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμβολιο για φετος το χειμωνα δεν προβλεπεται.Απο 2022..

Μ...μην είσαι τόσο σίγουρη...έχει ήδη ξεκινήσει να ξεθωριάζει η όλη υπόθεση κορονοιος...θα δεις που πολύ σύντομα θα τελειώσουν όλα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μ...μην είσαι τόσο σίγουρη...έχει ήδη ξεκινήσει να ξεθωριάζει η όλη υπόθεση κορονοιος...θα δεις που πολύ σύντομα θα τελειώσουν όλα!

Να ξεθωριάζει?Εδω Αθηνα πάμε.για λοκνταουν πάλι!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Να ξεθωριάζει?Εδω Αθηνα πάμε.για λοκνταουν πάλι!

Εδώ στην Κεφαλονιά δεν έχουμε κανένα κρούσμα! Αλλά και στην Αθήνα που είναι η αδελφή μου δεν έχει γνωστούς ή φίλους με τον ιό...αλλά και στο σχολείο που δουλεύει κανένα παιδάκι ή δάσκαλος έχει κάτι...

Δεν πολυακουω τις τηλεοράσεις γιατί θα τρελαθώ τελείως...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Δεν τα διάβασα όλα γιατί είναι πααααρα πολλά!! 

ΓΙΑ το θυροειδη η ενδοκρινολογος μου είπε πως το α τρίμηνο πρεπει να είναι μέχρι 2,5 ενώ β και γ τρίμηνο κάτω από 3. Εμένα ήταν 3,15 οπότε και μου το αύξησε λίγο για να πέσει.. 

Σε ιδιωτικό μαιευτήριο γέννησε πριν 1 μήνα μια φίλη μου και σε βάζουν σε τρίκλινο αλλά 2 άτομα. Οπότε και πληρώνεις τρίκλινο. 

Επίσης είναι απαραίτητο τεστ covid και αν θες συνοδό και αυτός τεστ 

Όσο για τον covid εδώ Αθήνα γίνεται χαμός και πάμε για lock down έτσι 

 

  • Μου αρέσει 1

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Δεν τα διάβασα όλα γιατί είναι πααααρα πολλά!! 

ΓΙΑ το θυροειδη η ενδοκρινολογος μου είπε πως το α τρίμηνο πρεπει να είναι μέχρι 2,5 ενώ β και γ τρίμηνο κάτω από 3. Εμένα ήταν 3,15 οπότε και μου το αύξησε λίγο για να πέσει.. 

Σε ιδιωτικό μαιευτήριο γέννησε πριν 1 μήνα μια φίλη μου και σε βάζουν σε τρίκλινο αλλά 2 άτομα. Οπότε και πληρώνεις τρίκλινο. 

Επίσης είναι απαραίτητο τεστ covid και αν θες συνοδό και αυτός τεστ 

 

Οπως τα γραφεις όλα κοριτσι για θυρεοειδη.Αυτα μου ειπαν κι εμενα.

Αυτο ομως που εγραψα για το τρικλινο στο Ιασω ισχυει από τώρα.Τι θα πληρωνεις δεν ξερω.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Δεν τα διάβασα όλα γιατί είναι πααααρα πολλά!! 

ΓΙΑ το θυροειδη η ενδοκρινολογος μου είπε πως το α τρίμηνο πρεπει να είναι μέχρι 2,5 ενώ β και γ τρίμηνο κάτω από 3. Εμένα ήταν 3,15 οπότε και μου το αύξησε λίγο για να πέσει.. 

Σε ιδιωτικό μαιευτήριο γέννησε πριν 1 μήνα μια φίλη μου και σε βάζουν σε τρίκλινο αλλά 2 άτομα. Οπότε και πληρώνεις τρίκλινο. 

Επίσης είναι απαραίτητο τεστ covid και αν θες συνοδό και αυτός τεστ 

Όσο για τον covid εδώ Αθήνα γίνεται χαμός και πάμε για lock down έτσι 

 

Λες να γίνει???? Δεν ξέρω!!! Μακάρι οχι! Τι να πω...εδώ πραγματικά μετά το καλοκαιρινό κύμα που έφυγαν όλοι οι τουρίστες δεν έχει ακουστεί κανένα άλλο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εδώ στην Κεφαλονιά δεν έχουμε κανένα κρούσμα! Αλλά και στην Αθήνα που είναι η αδελφή μου δεν έχει γνωστούς ή φίλους με τον ιό...αλλά και στο σχολείο που δουλεύει κανένα παιδάκι ή δάσκαλος έχει κάτι...

Δεν πολυακουω τις τηλεοράσεις γιατί θα τρελαθώ τελείως...

100 σχολεια ως τωρα με κρουσματα Πανελλαδικα.Στη γειτονιά μου 2.Η λιστα ανακοινωνεται απο το Υπ.Παιδειας αλλα εγω τα μαθαινω κι απο συναδελφους.

Ουτε εγω βλεπω τηλεοραση καθολου εδω και χρονια.

Και μιας κι απο βδομαδα αρχιζουν οι β επιπεδου μια χρησιμη ενημέρωση απο το eleftheia.gr.


"Σε ποιο στάδιο της κύησης γίνεται το υπερηχογράφημα β – επιπέδου;

Το υπερηχογράφημα β – επιπέδου διενεργείται μεταξύ των 21 και 25 εβδομάδων κύησης. Φαίνεται όμως, πως η βέλτιστη απεικόνιση της ανατομίας του εμβρύου επιτυγχάνεται μεταξύ των 23 και 24 εβδομάδων της κύησης.

Αν το υπερηχογράφημα αυτό γινόταν νωρίτερα από τις 21 εβδομάδες της κύησης, η υπερηχογραφική απεικόνιση των οργάνων δεν θα ήταν η καλύτερη δυνατή. Αντίθετα, αν γινόταν αργότερα από τις 25 εβδομάδες κύησης, η πυκνότητα των οστών του κρανίου θα είχε αυξηθεί τόσο, ώστε θα παρεμποδιζόταν σε σημαντικό βαθμό ο έλεγχος."


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...