Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

100 σχολεια ως τωρα με κρουσματα Πανελλαδικα.Στη γειτονιά μου 2.Η λιστα ανακοινωνεται απο το Υπ.Παιδειας αλλα εγω τα μαθαινω κι απο συναδελφους.

Ουτε εγω βλεπω τηλεοραση καθολου εδω και χρονια.

Και μιας κι απο βδομαδα αρχιζουν οι β επιπεδου μια χρησιμη ενημέρωση απο το eleftheia.gr.


"Σε ποιο στάδιο της κύησης γίνεται το υπερηχογράφημα β – επιπέδου;

Το υπερηχογράφημα β – επιπέδου διενεργείται μεταξύ των 21 και 25 εβδομάδων κύησης. Φαίνεται όμως, πως η βέλτιστη απεικόνιση της ανατομίας του εμβρύου επιτυγχάνεται μεταξύ των 23 και 24 εβδομάδων της κύησης.

Αν το υπερηχογράφημα αυτό γινόταν νωρίτερα από τις 21 εβδομάδες της κύησης, η υπερηχογραφική απεικόνιση των οργάνων δεν θα ήταν η καλύτερη δυνατή. Αντίθετα, αν γινόταν αργότερα από τις 25 εβδομάδες κύησης, η πυκνότητα των οστών του κρανίου θα είχε αυξηθεί τόσο, ώστε θα παρεμποδιζόταν σε σημαντικό βαθμό ο έλεγχος."

Αρχικά βλέπω τώρα τον πρωθυπουργό και δεν θα κλείσουν μαζικά όλα...μόνο για μάσκα και αποστάσεις.ασφαλειας είπε! Εκεί δηλαδή έδωσε έμφαση! 

Όσο για τη β επιπέδου τελικά θα την κάνουμε 21 βδομαδα! Εγώ. Εμπιστεύομαι απόλυτα το γιατρό μου και αφού μου λέει ότι στην 21 θα φανούν όλα όπως πρέπει δεν έχω κανένα λόγο να τον αμφισβητησω...φτάσαμε ως εδώ και δεν νομίζω για μια δύο βδομάδες μπρος η πίσω να ρισκαρε την έκβαση της εγκυμοσύνης μου!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Αρχικά βλέπω τώρα τον πρωθυπουργό και δεν θα κλείσουν μαζικά όλα...μόνο για μάσκα και αποστάσεις.ασφαλειας είπε! Εκεί δηλαδή έδωσε έμφαση! 

Όσο για τη β επιπέδου τελικά θα την κάνουμε 21 βδομαδα! Εγώ. Εμπιστεύομαι απόλυτα το γιατρό μου και αφού μου λέει ότι στην 21 θα φανούν όλα όπως πρέπει δεν έχω κανένα λόγο να τον αμφισβητησω...φτάσαμε ως εδώ και δεν νομίζω για μια δύο βδομάδες μπρος η πίσω να ρισκαρε την έκβαση της εγκυμοσύνης μου!!!!

Nαι,αρκεστηκε σε προειδοποιηση.Τελευταια απ ότι καταλαβα.

Το ποτε κάνεις τη β επιπεδου δε νομιζω οτι κρινει την εκβαση της εγκυμοσυνης.

Αυτο το κρινουν τα αποτελεσματα της.Ειναι ομως οπως γραφει και το αρθρο πιο αξιοπιστη οταν γινεται μεσα σ ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

Το θεμα εμπιστοσυνης στο γιατρό ειναι καθαρα προσωπικό και σιγουρα πρεπει να κερδιζεται.Εγω προσωπικά τους τσεκαρω συνεχως με αποτελεσμα τη δικη μου να την εμπιστευομαι μετα απο 20 χρονια με κλειστα μάτια διοτι καθε φορά ειναι αψογη σε όλα όσα μου λέει.Οπως ειχα γραψει,μου ειχε δωσει περιθωριο 10 μόνο ημερων αναμεσα στην 22-23 βδομαδα.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Nαι,αρκεστηκε σε προειδοποιηση.Τελευταια απ ότι καταλαβα.

Το ποτε κάνεις τη β επιπεδου δε νομιζω οτι κρινει την εκβαση της εγκυμοσυνης.

Αυτο το κρινουν τα αποτελεσματα της.Ειναι ομως οπως γραφει και το αρθρο πιο αξιοπιστη οταν γινεται μεσα σ ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

Το θεμα εμπιστοσυνης στο γιατρό ειναι καθαρα προσωπικό και σιγουρα πρεπει να κερδιζεται.Εγω προσωπικά τους τσεκαρω συνεχως με αποτελεσμα τη δικη μου να την εμπιστευομαι μετα απο 20 χρονια με κλειστα μάτια διοτι καθε φορά ειναι αψογη σε όλα όσα μου λέει.Οπως ειχα γραψει,μου ειχε δωσει περιθωριο 10 μόνο ημερων αναμεσα στην 22-23 βδομαδα.

 

Εγώ νομίζω ότι είμαστε εντάξει!! Είναι και δύο θα είναι αρκετά εμφανει τα πάντα!! 

 

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη μας... Τι μωρό μου μεγάλωσε τόσο πολύ:x φτάσαμε τα 278γρ.. Όλα τέλεια μόνο το θέμα με τον χαμηλό πλακούντα παραμένει.. Ανέβηκε ελάχιστα από την προηγούμενη φορά αλλά είπε θα το δούμε στην συνεχια και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Δεν χόρταινα να τον βλέπω τον μικρό μ πραγματικά.. Τώρα 16/10 ξανα στην Β επιπέδου.. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη μας... Τι μωρό μου μεγάλωσε τόσο πολύ:x φτάσαμε τα 278γρ.. Όλα τέλεια μόνο το θέμα με τον χαμηλό πλακούντα παραμένει.. Ανέβηκε ελάχιστα από την προηγούμενη φορά αλλά είπε θα το δούμε στην συνεχια και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Δεν χόρταινα να τον βλέπω τον μικρό μ πραγματικά.. Τώρα 16/10 ξανα στην Β επιπέδου.. 

Μπραβο κοριτσι.απλα θα τον τσεκαρετε συχνα.μην σε ανησυχει...μαζι παμε κ γω τοτε εχω..19/10 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mommytobe said:

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη μας... Τι μωρό μου μεγάλωσε τόσο πολύ:x φτάσαμε τα 278γρ.. Όλα τέλεια μόνο το θέμα με τον χαμηλό πλακούντα παραμένει.. Ανέβηκε ελάχιστα από την προηγούμενη φορά αλλά είπε θα το δούμε στην συνεχια και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Δεν χόρταινα να τον βλέπω τον μικρό μ πραγματικά.. Τώρα 16/10 ξανα στην Β επιπέδου.. 

Τέλεια ! Μπράβο ! 
Και εγώ 17/10 την έχω .. σε ακολουθώ κατά πόδας ;) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Μπραβο κοριτσι.απλα θα τον τσεκαρετε συχνα.μην σε ανησυχει...μαζι παμε κ γω τοτε εχω..19/10 

Ναι μου είπε τώρα να δούμε πως θα είναι και στην Β επιπέδου και βλέπουμε.. Αν κ είπε ότι από τις 100 γυναίκες όταν τους λένε στην αυχενική ότι έχουν χαμηλό πλακούντα αυτό παραμένει στις ούτε 10 έτσι ενώ στις υπόλοιπες ανεβαίνει στην πορεία.. Δεν με αγχώνει καθόλου μπορώ να πω.. Τέλειααα λίγη υπομονή θα κάνουμε ακόμα και ούτε που θα καταλάβουμε ποτέ θα έρθει η μέρα της εξέτασης:)

 

Just now, chris79 είπε:

Τέλεια ! Μπράβο ! 
Και εγώ 17/10 την έχω .. σε ακολουθώ κατά πόδας ;) 

Χαχαχα πραγματικά όμως..πλησιάζει η μεγάλη μέρα σιγά σιγά :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

@mommytobe  μπράβο κορίτσι μου,  όλα καλά είναι.  Μην ανησυχείς για τον πλακούντα, θα ανέβει 

@Nephelie και εγώ 19/10 έχω την Β επιπέδου!!! 

Τελικά είμαστε πολλές εκείνες τις μέρες.. Θα κάνουν τα άλλα κορίτσια την αρχή και θα ακολουθήσουμε τσούρμο από πίσω χαχαχα

Δεν ανησυχώ καθόλου.. Ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μου και όλα θα είναι καλά:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

@mommytobe  μπράβο κορίτσι μου,  όλα καλά είναι.  Μην ανησυχείς για τον πλακούντα, θα ανέβει 

@Nephelie και εγώ 19/10 έχω την Β επιπέδου!!! 

Τελειαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη μας... Τι μωρό μου μεγάλωσε τόσο πολύ:x φτάσαμε τα 278γρ.. Όλα τέλεια μόνο το θέμα με τον χαμηλό πλακούντα παραμένει.. Ανέβηκε ελάχιστα από την προηγούμενη φορά αλλά είπε θα το δούμε στην συνεχια και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Δεν χόρταινα να τον βλέπω τον μικρό μ πραγματικά.. Τώρα 16/10 ξανα στην Β επιπέδου.. 

Μπράβο βρε κοπελιά! Όλα καλά θα πάνε !

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο βρε κοπελιά! Όλα καλά θα πάνε !

Πραγματικά αυτή η εγκυμοσύνη από την αρχή μου προκάλεσε πολύ άγχος και φόβο γιατί ακριβώς πριν είχα περάσει μια βιοχημικη.. Και είμαι τόσο ευγνώμων και τόσο χαρούμενη που όλα κυλάνε τόσο ομαλά.. Βέβαια αυτό με έχει βοηθήσει και να το πάρω χαλαρά και να το απολαύσω όσο πιο πολύ μπορώ.. Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να έχουμε όλες τελειομηνες εγκυμοσύνες χωρίς επιπλοκές και να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας υγιέστατα τον Φεβρουάριο :x μακάρι να μπορέσει να το ζήσει κάθε γυναίκα αυτό.. Σορρυ κορίτσια αλλά έπρεπε να το πω χάχα δεν ξέρω τι με έπιασε βραδιάτικα. Οι ορμόνες φταίνε χαχαχα 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου... Εγώ επιτέλους από Δευτέρα μπαίνω σε τηλεργασία, μου το ανακοίνωσαν σήμερα... Μέχρι νεωτέρας μου είπανε.

Χθες το βραδυ ειχαν πριστεί πολύ τα πέλματα στο σημείο των αστραγάλων. Ήμουν και δουλειά κάθε μέρα βέβαια. Αλλά σήμερα είμαι καλά.

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Τι κάνουν τα μωράκια σας???

Καλημέρα Τουτουνάκι... Εγώ τις τελευταίες μέρες βλέπω διαφορά στην κοιλιά μου, έχει φουσκώσει απότομα χαχα. Ανυπομονω για την Β επιπέδου στις 8/10

Εσύ πως τα πας;

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...