Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα! Εγώ έχω τρελή συχνοουρία, κυρίως το βράδυ! Ξυπνάω 4-5 φορές...επίσης έχω πόνους-τραβήγματα στα μπούτια λες και έχω κάνει ώρες γυμναστική και επίσης ξυπνάω με πόνο στην μέση....αν αρχίσαμε λέω από τώρα καλά πάμε....Εγώ β' επιπέδου έχω 9/10 και αύριο έχω καμπύλη σακχάρου!  @Hope.2019  πρησμένα πέλματα είχα και γω, και μου είπε ο γιατρός να μετριάσω το αλάτι και να πίνω 2 κούπες λουίζα κάθε μέρα....

Καλή επιτυχία.. Κοντά έχουμε β επιπέδου! Αχ εγώ φοβάμαι πολύ την καμπύλη ζαχάρου. Ελπίζω να είναι καλή! ΑΥτό με τα πέλματα δεν ξέρω μόνο χθες το βράδυ το έπαθα. Αλλά ίσως είναι που κάθομαι και 8 ώρες καθιστή στο γραφείο.. Ευτυχώς θα είμαι σπίτι από  Δευτέρα..

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

έτσι ακριβώς..καταλαβαίνουν όμως και βοηθάνε αρκετά:)

@Geo Jo συμπάσχω χαχαχα..να μου πεις εγω και χωρις να ειμαι εγκυος τοσο πηγαινα 

Και γω μια από τα ίδια!!! κ πριν την εγκυμοσύνη ξύπναγα συνέχεια...αχαχαχαχ

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλή επιτυχία.. Κοντά έχουμε β επιπέδου! Αχ εγώ φοβάμαι πολύ την καμπύλη ζαχάρου. Ελπίζω να είναι καλή! ΑΥτό με τα πέλματα δεν ξέρω μόνο χθες το βράδυ το έπαθα. Αλλά ίσως είναι που κάθομαι και 8 ώρες καθιστή στο γραφείο.. Ευτυχώς θα είμαι σπίτι από  Δευτέρα..

Σ'ευχαριστώ! Και γω κάνω δουλειά γραφείου και η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να βγω για περπάτημα..ίσως φταίει κ αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

μου είχε πει να ανεβάσουμε το μαγνήσιο στις 2 φορές την μέρα αλλά για τις συσπάσεις της μήτρας που είχα..δεν το κάναμε ποτέ γιατί μου πέρασαν..εχθές ξέχασα να το αναφέρω, θα δω πως θα πάει και το σκ και θα τον πάρω αν δεν αλλάξει κάτι...και ο γιατρός με μαλώνει αλλά τι να κάνω..προσπαθώ στην δουλεία να μην κουράζομαι τόσο και ευτυχώς και στις 2 δουλειές δείχουν κατανόηση οι συνάδελφοι μου...

Πάλι καλά κορίτσι μου... Με δύο δουλειές και εγκυούλα , ήρωας είσαι! 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κρεμουλα στην κοιλίτσα βάζετε??

Ναι βάζω της frezyderm... Εγω ξεκίνησα και στις θηλές την ανάλογη για προετοιμασία  που λέει στην εγκυμοσύνη πριν το θηλασμό. Πιο πολυ γιατί τσούζουν πάρα πολύ οι θηλές και τις είδα σαν να σκίζονται..

Just now, Geo Jo είπε:

Και γω μια από τα ίδια!!! κ πριν την εγκυμοσύνη ξύπναγα συνέχεια...αχαχαχαχ

Σ'ευχαριστώ! Και γω κάνω δουλειά γραφείου και η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να βγω για περπάτημα..ίσως φταίει κ αυτό!

Σίγουρα και η καθιστική θέση για ώρες δεν κάνει καλό...

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάλι καλά κορίτσι μου... Με δύο δουλειές και εγκυούλα , ήρωας είσαι! 

Ναι βάζω της frezyderm... Εγω ξεκίνησα και στις θηλές την ανάλογη για προετοιμασία  που λέει στην εγκυμοσύνη πριν το θηλασμό. Πιο πολυ γιατί τσούζουν πάρα πολύ οι θηλές και τις είδα σαν να σκίζονται..

Αχ κ εγω το ιδιο στο στηθος,  πονος τσουξιμο, ξυπνάω απο τον πονο..  Κανει δουλειά αυτη η κρεμα; 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κρεμουλα στην κοιλίτσα βάζετε??

Τουτουνακι μου,  εγω συνεχίζω κεραλοιφη με γνησιο ελαιόλαδο και στο στηθος το ίδιο, η αλήθεια ειναι ειχα ξεφλουδισει,  δεν ειχα ποτε ιχνος κοιλιας κ μολις τσιτωσε ξεφλουδισε..  Πάντως διαφορα ειδα ως προς την ενυδατωση,  μετα την β επιπέδου, θα παραγγείλω της mustela, γιατι ειδα ειναι καταλληλη και για τον θηλασμο.  Γενικά θα αποφύγω κρεμες που λενε μετα τον 3ο 4ο μηνα και οχι θηλασμο  γιατι δεν μου γεμιζουν το ματι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εμένα με έβαλε σε τηλεργασία αναγκαστικά επειδή είναι υποχρεωτικό, αλλιώς πολύ που χέστηκε να με έβαζε... 

Όσο αφορά τα κιλά κι εγώ εγχώνομαι γιατί στις 7 Σεπτέμβρη που είχα πάει είχα πάρει ήδη 5. Αλλά από τότε προσέχω και ελπίζω να μην έχω ξεφύγει στο επόμενο ραντεβού! Απλά θέλει μικρά και συχνά γεύματα, Εγώ αποφεύγω τα γλυκά και προσπαθώ να τρώω υγεινά δηλαδή πιο πολύ μαγειρευτά σπίτι, φρούτα, κλπ. 

Αυτό με το πόδι το παθαίνω κι εγώ από το γοφό μέχρι κάτω και κάποιες φορές μουδιάζει.

τα φρουτα και τα λαχανικα τα εχω βαλει και εγω στην διατροφη μου αλλα ειναι καποια βραδια που θελω αλλα πραγματα χαχαχα μακαρονια, πιτογυρα, τετοια πραγματα..αυτα κανανε την ζημια..τωρα θα προσεξω ομως...

 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κρεμουλα στην κοιλίτσα βάζετε??

ολο λεω θα ξεκινησω, ειχα παραγγειλει την προσφορα της φρεζυδερμ που τελικα δεν ειχαν αποθεμα και απο τοτε τσινγκουνευτηκα να δωσω 25 ευρω για την κρεμα χαχαχα και δεν εχω παρει τιποτα ακομα..

 

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάλι καλά κορίτσι μου... Με δύο δουλειές και εγκυούλα , ήρωας είσαι! 

Ναι βάζω της frezyderm... Εγω ξεκίνησα και στις θηλές την ανάλογη για προετοιμασία  που λέει στην εγκυμοσύνη πριν το θηλασμό. Πιο πολυ γιατί τσούζουν πάρα πολύ οι θηλές και τις είδα σαν να σκίζονται..

Σίγουρα και η καθιστική θέση για ώρες δεν κάνει καλό...

οι συνθηκες και οι αναγκες...και να πω οτι βγαζω και λεφτα να πω χαλαλι...τζαμπα κουραση για το τιποτα..δουλευω 12 ωρες καθε μερα και 700ευρω δεν βγαζω...αλλα ας τ αφησουμε αυτα και νευριαζω αδικα παλι χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ κ εγω το ιδιο στο στηθος,  πονος τσουξιμο, ξυπνάω απο τον πονο..  Κανει δουλειά αυτη η κρεμα; 

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Just now, mommytobe είπε:

τα φρουτα και τα λαχανικα τα εχω βαλει και εγω στην διατροφη μου αλλα ειναι καποια βραδια που θελω αλλα πραγματα χαχαχα μακαρονια, πιτογυρα, τετοια πραγματα..αυτα κανανε την ζημια..τωρα θα προσεξω ομως...

 

ολο λεω θα ξεκινησω, ειχα παραγγειλει την προσφορα της φρεζυδερμ που τελικα δεν ειχαν αποθεμα και απο τοτε τσινγκουνευτηκα να δωσω 25 ευρω για την κρεμα χαχαχα και δεν εχω παρει τιποτα ακομα..

 

οι συνθηκες και οι αναγκες...και να πω οτι βγαζω και λεφτα να πω χαλαλι...τζαμπα κουραση για το τιποτα..δουλευω 12 ωρες καθε μερα και 700ευρω δεν βγαζω...αλλα ας τ αφησουμε αυτα και νευριαζω αδικα παλι χαχαχαχα

Κι εγώ τα ίδια με το φαγητό. Θέλω να φάω όλα τα ανθυγειηνά αλλά μετά από το τελευταίο ραντεβού με έχει πιάσει κάτι και όταν το σκεφτώ νοιώθω τύψεις ... Σίγουρα θα φάω και ανθυγειηνά απλά όχι κάθε μέρα... Φοβάμαι πολύ πόσο θα με ζυγίσει σε δύο βδομάδες!Εντάξει αν έχω πάρει πάλι πολλά  ενώ προσέχω τι να πω μετα! Φοβαμαι κι όλας γιατι όλο καθομαι και δεν κινούμαι σχεδόν καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Τωρα μην γελασεις,  εμενα τις προάλλες ο γιατρος μου,  μου ειπε να καθαριζω την περιοχη με κονιακ (γιατι ειναι ηπιο αντισηπτικο,  ενω το οινόπνευμα μπορεί να μ ερεθισει ειπε) και να βαζω λαδακι.. ;) προς το παρον εχω 2 3 μερες βαζω κεραλοιφη κ τουλάχιστον σταματησε το ξεφλουδισμα..  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Κι εγώ τα ίδια με το φαγητό. Θέλω να φάω όλα τα ανθυγειηνά αλλά μετά από το τελευταίο ραντεβού με έχει πιάσει κάτι και όταν το σκεφτώ νοιώθω τύψεις ... Σίγουρα θα φάω και ανθυγυεινά απλά όχι κάθε μέρα... Φοβάμαι πολύ πόσο θα με ζυγίσει σε δύο βδομάδες!Εντάξει αν έχω πάρει πάλι πολλά  ενώ προσέχω τι να πω μετα! Φοβαμαι κι όλας γιατι όλο καθομαι και δεν κινούμαι σχεδόν καθόλου.

μα και εγω τα εβαλα και δεν το καταλαβα..πιστευα οτι ημουν στα 7 με 8 κιλα συν...τελικα ηταν 10..ενταξει δεν πειραζει..δεν ειμαστε και καθε μερα εγκυουλες χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Κι εγώ τα ίδια με το φαγητό. Θέλω να φάω όλα τα ανθυγειηνά αλλά μετά από το τελευταίο ραντεβού με έχει πιάσει κάτι και όταν το σκεφτώ νοιώθω τύψεις ... Σίγουρα θα φάω και ανθυγειηνά απλά όχι κάθε μέρα... Φοβάμαι πολύ πόσο θα με ζυγίσει σε δύο βδομάδες!Εντάξει αν έχω πάρει πάλι πολλά  ενώ προσέχω τι να πω μετα! Φοβαμαι κι όλας γιατι όλο καθομαι και δεν κινούμαι σχεδόν καθόλου.

Αχ αυτα τα ανθυγιεινα.. Ο άνδρας μου ολο τετοια κουβαλαει,  κ παρατηρησα οπότε ετρωγα κανενα χαζο σνακ αφηνα το φρουτακι κ νααααα οι τυψεις.. Οποτε του λεω φαε οτι θες εκτος σπιτιού :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα 17 εβδομάδων,και εμείς πήγαμε στον γιατρό και στις 15/10 θα κάνουμε προ β´επίπεδου και στις 5/11 θα κάνουμε β´επιπέδου  έτσι μας είπε .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Αχ αυτα τα ανθυγιεινα.. Ο άνδρας μου ολο τετοια κουβαλαει,  κ παρατηρησα οπότε ετρωγα κανενα χαζο σνακ αφηνα το φρουτακι κ νααααα οι τυψεις.. Οποτε του λεω φαε οτι θες εκτος σπιτιού :P

Aχ και εμένα με παρασύρει η αλήθεια είναι!

  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Aχ και εμένα με παρασύρει η αλήθεια είναι!

σε εμας το αντιθετο γινεται...εγω τον παρασερνω χαχαχα ομως τωρα του ειπα..καθε φορα που θα σου λεω να παραγγειλουμε η να φαμε τιποτα χαζο θα εισαι καθετος και θα λες οχι....αντε να δουμε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Κι εγώ τα ίδια με το φαγητό. Θέλω να φάω όλα τα ανθυγειηνά αλλά μετά από το τελευταίο ραντεβού με έχει πιάσει κάτι και όταν το σκεφτώ νοιώθω τύψεις ... Σίγουρα θα φάω και ανθυγειηνά απλά όχι κάθε μέρα... Φοβάμαι πολύ πόσο θα με ζυγίσει σε δύο βδομάδες!Εντάξει αν έχω πάρει πάλι πολλά  ενώ προσέχω τι να πω μετα! Φοβαμαι κι όλας γιατι όλο καθομαι και δεν κινούμαι σχεδόν καθόλου.

Καλημέρα και από εμένα σε όλα τα κορίτσια ! 
Και εγώ συμπάσχω , ενώ μέχρι τον 4ο ειχα βάλει 2 κιλά σε ένα μήνα έχω βάλει αλλά 3 σίγουρα ... αλλά έφαγα κιόλας παραπάνω. 
Τωρα τελευταία το στομάχι κάπως χάλασε πάλι και δεν έχω και όρεξη να φάω πολύ και ειδικά βράδυ το έχω σχεδόν κόψει αλλιώς δε θα χωράω από την πόρτα. 
Η κοιλούμπα επεκτείνεται και κρεμουλα καθημερινά (frezyderm) επιβάλλεται. 
Μουδιασματα και πρήξιμο σε χέρια και πόδια έχω κάθε μέρα αλλά την τελευταία εβδομάδα που είμαι τηλεργασια καλύτερα. Και την επόμενη θα είμαι και μετά βλέπουμε ... αυτή η καρέκλα στο γραφείο είναι σκότωμα ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τη βάζω λίγες μέρες! Μαλακώνει και ηρεμεί λίγο ναι αλλά όχι φοβερά πράγματα.. 

Κι εγώ τα ίδια με το φαγητό. Θέλω να φάω όλα τα ανθυγειηνά αλλά μετά από το τελευταίο ραντεβού με έχει πιάσει κάτι και όταν το σκεφτώ νοιώθω τύψεις ... Σίγουρα θα φάω και ανθυγειηνά απλά όχι κάθε μέρα... Φοβάμαι πολύ πόσο θα με ζυγίσει σε δύο βδομάδες!Εντάξει αν έχω πάρει πάλι πολλά  ενώ προσέχω τι να πω μετα! Φοβαμαι κι όλας γιατι όλο καθομαι και δεν κινούμαι σχεδόν καθόλου.

Εμένα Κοριτσια δεν έχει ανοίξει η όρεξη μου. Τρώω όπως έτρωγα και πριν μείνω έγκυος!! Όχι τρέλα πράγματα! Είχα χάσει 6 κιλά και έχω πάρει τα 4. Αλλά ευτυχώς έχω μείνω εκεί για την ώρα!

Κρεμουλα ούτε εγώ έχω ξεκινήσει ακόμα!!

Just now, Vasiliki10 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα 17 εβδομάδων,και εμείς πήγαμε στον γιατρό και στις 15/10 θα κάνουμε προ β´επίπεδου και στις 5/11 θα κάνουμε β´επιπέδου  έτσι μας είπε .

Να Βασιλικουλα μου γιατί θα κάνετε 2?

Just now, mommytobe είπε:

σε εμας το αντιθετο γινεται...εγω τον παρασερνω χαχαχα ομως τωρα του ειπα..καθε φορα που θα σου λεω να παραγγειλουμε η να φαμε τιποτα χαζο θα εισαι καθετος και θα λες οχι....αντε να δουμε χαχαχα

Αχ κορίτσια μου εγώ όχι δεν λέω. Μια φορά τη βδομάδα σίγουρα θα φάμε το βράδυ τα σουβλάκια μας!! Α... Δεν το διαπραγματεύομαι!!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ! Εγώ έχω βάλει 8 κιλά , τα περισσότερα βέβαια μπήκαν στο πρώτο τρίμηνο γτ μπορούσα να φάω μόνο μακαρόνια , πατάτες και ψωμι . Πλέον τα βραδυα δεν τρώω Τπτ γτ πάλι με πιάνουν ξινιλες/καούρες όποτε φαντάζομαι έτσι θα με πάει μέχρι τέλους .

την β επιπέδου εγώ την έχω στις 5/10. Όλες κοντά είμαστε . Από την στιγμή που μπει ο Οκτώβριος κάθε μέρα όλο και κάποια θα έχει .

στην κοιλιά δεν βάζω κάτι .ουτε στην πρώτη έβαζα . 
 

Κοριτσια εμάς εχθές ήρθε το κρεβάτι που παραγγείλαμε για τον γιο μου. Το φτιάξαμε και είναι πολύ ωραίο! Τώρα να δούμε εάν θα κοιμάται και πως ....

τωρα μας μένει να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μικρής (βάψιμο , καινουρια σεντόνια /πάντες , κουρτίνες. Κ.α ) 
 

  • Μου αρέσει 5

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...