Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

Ο γιατρός ξέρει! Μην ανησυχείς,αύριο κιόλας, αν τελικά χρειαστεί, θα ξεκινήσεις τη θεραπεία σου κι όλα θα κυλήσουν τέλεια! Να σε ρωτήσω, τι εξέταση εκανες για την θρομβοφιλια, το πακέτο ή την απλή..? 

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ραντεβού για τον 2ο υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αλλά τίποτα... πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά σε μια εβδομάδα. Αύριο μπαίνω στην 7η, είναι φυσιολογικό; Δεν τον είδα τον γιατρό ούτε προβληματισμένο αλλά ούτε και καθησυχαστικό. 

Κοριτσάκι μου μάλλον η εμφύτευση έγινε λιγάκι αργότερα, δυο-τρεις μέρες, αυτό είναι όλο! Εσύ δεν είσαι από εξωσωματική για να γνωρίζεις την ακριβή ημερομηνία σύλληψης. Επίσης παίζει ρόλο και το μηχάνημα. Μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη πως όλα ειναι μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Νινι2019 είπε:

Όχι φυσιολογικά αλλά είχα μια παλινδρομη περσυ.. Και. Φαντάσου εγώ επεμενα για τις εξετάσεις αυτές η γιατρός μου είπε μετά από 3 αποβολές αλλά δεν είχα διάθεση ούτε έχω να ξανααποβαλω γιαυτό αγχώθηκα ότι ίσως είναι αργά! 

Εγώ άκουσα καρδιά στισ 6 βδομάδες και 6 μέρες αλλά πριν κάνω υπέρηχο μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα ακούσουμε γιατί ίσως είναι νωρισ.. Ίσως είναι πιο μικρουλη το έμβρυακι.. Συνήθως γιαυτό βάζουν τον 1ο υπέρηχο στην 8η εβδομάδα όπου εκεί ναι πρέπει να ακουστεί η καρδιά.. Οπότε μην αγχώνεσαι σε μια βδομάδα που θα είσαι τέλος έβδομης θα ακουστεί :)

Ευτυχώς που επέμενες για αυτές τις εξετάσεις γιατι ίσως να ήταν και αυτή η αιτία! 
Μην αγχώνεσαι δεν είναι καθόλου αργά και θα σου τα εξήγηση και η αιματολόγος !!! 
Αν χρειαστείς αντιπηκτικές δεν είναι κάτι είναι μια ενεσουλα στην κοιλιά !!! 
Θα πας αυριο ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini- said:

Ευτυχώς που επέμενες για αυτές τις εξετάσεις γιατι ίσως να ήταν και αυτή η αιτία! 
Μην αγχώνεσαι δεν είναι καθόλου αργά και θα σου τα εξήγηση και η αιματολόγος !!! 
Αν χρειαστείς αντιπηκτικές δεν είναι κάτι είναι μια ενεσουλα στην κοιλιά !!! 
Θα πας αυριο ; 

Ναι αύριο το πρωί θα πάω!! Και όσο με τρομάζουν οι ενέσεις τόσο θα τις βαράω κάθε μέρα χαχαχα...  Ναι ήθελα σήμερα κιόλας αλλά δεν είχαν κενό.. Οπότε αύριο!! Οι ενέσεις αυτές ουσιαστικά είναι προληπτικές σωστά? για να μη γίνει πήξη του αίματος κτλ.. Άρα αφου σήμερα ήταν όλα οκ είναι εντάξει να ξεκινήσω από αύριο .. Πάγωσα ρε συ όταν μου το είπε. Και τα αποτελέσματα τα είχα μια βδομάδα αλλά το ραντεβού σήμερα οπότε.... :/

 

Just now, Balloo said:

Ο γιατρός ξέρει! Μην ανησυχείς,αύριο κιόλας, αν τελικά χρειαστεί, θα ξεκινήσεις τη θεραπεία σου κι όλα θα κυλήσουν τέλεια! Να σε ρωτήσω, τι εξέταση εκανες για την θρομβοφιλια, το πακέτο ή την απλή..? 

Κοριτσάκι μου μάλλον η εμφύτευση έγινε λιγάκι αργότερα, δυο-τρεις μέρες, αυτό είναι όλο! Εσύ δεν είσαι από εξωσωματική για να γνωρίζεις την ακριβή ημερομηνία σύλληψης. Επίσης παίζει ρόλο και το μηχάνημα. Μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη πως όλα ειναι μια χαρά!

Έκανα τη εξεταση που έχει τους τρεισ βασικούς τύπους Faktor V leiden, Faktor II και κάτι άλλα νομίζω είναι η απλη.. Το Faktor V leiden πχ σε μένα είναι ετεροζυγωτο και γιαυτό θα πάω αύριο στον αιματολογο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

Να μην ανησυχείς καθόλου!!! Αφού το μωράκι μεγαλώνει και η καρδούλα είναι μια χαρά όλα καλά!!   Το πολύ πολύ να κάνεις καμιά ενεσουλα δεν είναι τίποτα εγώ κάνω προληπτικά!

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ραντεβού για τον 2ο υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αλλά τίποτα... πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά σε μια εβδομάδα. Αύριο μπαίνω στην 7η, είναι φυσιολογικό; Δεν τον είδα τον γιατρό ούτε προβληματισμένο αλλά ούτε και καθησυχαστικό. 

Εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς κι εμένα ο γιατρός μου 7+1 με έβαλε για να ακούσουμε καρδούλες! Ίσως είναι νωρίς ακόμα!!! Αλλά για να μην αγχώνεσαι μπορείς να πας την Παρασκευή που θα έχει δείξει σίγουρα!!!

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Ναι αύριο το πρωί θα πάω!! Και όσο με τρομάζουν οι ενέσεις τόσο θα τις βαράω κάθε μέρα χαχαχα...  Ναι ήθελα σήμερα κιόλας αλλά δεν είχαν κενό.. Οπότε αύριο!! Οι ενέσεις αυτές ουσιαστικά είναι προληπτικές σωστά? για να μη γίνει πήξη του αίματος κτλ.. Άρα αφου σήμερα ήταν όλα οκ είναι εντάξει να ξεκινήσω από αύριο .. Πάγωσα ρε συ όταν μου το είπε. Και τα αποτελέσματα τα είχα μια βδομάδα αλλά το ραντεβού σήμερα οπότε.... :/

 

Έκανα τη εξεταση που έχει τους τρεισ βασικούς τύπους Faktor V leiden, Faktor II και κάτι άλλα νομίζω είναι η απλη.. Το Faktor V leiden πχ σε μένα είναι ετεροζυγωτο και γιαυτό θα πάω αύριο στον αιματολογο...

Θα συνηθίσεις τις ενέσεις, εγω που ειμαι πολύ φοβητσιάρα τις κανω και μόνη μου μερικές φορές χαχα !! 
Ναι είναι για την πήξη του αίματος αν εχεις θρομβοφιλια! 
Μην σε αγχώνει καθόλου το έμαθες νωρίς !! 
Περιμενουμε νέα σου αυριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nini- said:

Θα συνηθίσεις τις ενέσεις, εγω που ειμαι πολύ φοβητσιάρα τις κανω και μόνη μου μερικές φορές χαχα !! 
Ναι είναι για την πήξη του αίματος αν εχεις θρομβοφιλια! 
Μην σε αγχώνει καθόλου το έμαθες νωρίς !! 
Περιμενουμε νέα σου αυριο 

Μου έγραψε και ειδικές κάλτσες θα σκάσω το καλοκαίρι.. 

Ναι ναι αύριο θα σας ενημερώσω μόλις μου πουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Μου έγραψε και ειδικές κάλτσες θα σκάσω το καλοκαίρι.. 

Ναι ναι αύριο θα σας ενημερώσω μόλις μου πουν! 

Αλήθεια ;; Και ποτε να τις φοράς όταν κοιμάσαι σου ειπε ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Να μην ανησυχείς καθόλου!!! Αφού το μωράκι μεγαλώνει και η καρδούλα είναι μια χαρά όλα καλά!!   Το πολύ πολύ να κάνεις καμιά ενεσουλα δεν είναι τίποτα εγώ κάνω προληπτικά!

Εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς κι εμένα ο γιατρός μου 7+1 με έβαλε για να ακούσουμε καρδούλες! Ίσως είναι νωρίς ακόμα!!! Αλλά για να μην αγχώνεσαι μπορείς να πας την Παρασκευή που θα έχει δείξει σίγουρα!!!

 

Α προληπτικά χωρίς να έχεις ή έχεις και εσύ πιθανότητες εκδήλωσης? Ας κάνω ότι είναι και πρέπει και το μωράκι μου μην πάθει τπτ!!! Αυτό με νοιάζει μόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Α προληπτικά χωρίς να έχεις ή έχεις και εσύ πιθανότητες εκδήλωσης? Ας κάνω ότι είναι και πρέπει και το μωράκι μου μην πάθει τπτ!!! Αυτό με νοιάζει μόνο!!

Εγώ είχα κάνει όλο το πακέτο και δεν είχα θρομβοφιλια αλλά κάνω προληπτικά και θα κάνω σε όλο το πρώτο τριμηνο, πρώτα ο Θεός!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

Εγώ κάνω αντιπηκτικές από την πρώτη στιγμή να ξέρεις πονάνε λίγο αλλά τώρα μετά από 27 ενέσεις την βρήκα την άκρη θέλει 30 μοίρες γωνία!!!

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα σήμερα γιατί είχα πολύ τρέξιμο και τώρα διάβασα τα νέα σας. Εύχομαι καλούς υπερήχους σε όσες είναι για σήμερα! Περιμένουμε νέα! 
 

 

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα σήμερα γιατί είχα πολύ τρέξιμο και τώρα διάβασα τα νέα σας. Εύχομαι καλούς υπερήχους σε όσες είναι για σήμερα! Περιμένουμε νέα! 
 

 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αχχχχχ κορίτσια μου.... Όλα τέλεια. Το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά ακούσαμε και καρδουλα και τα κάναμε πάνω μας.... Το πιο όμορφο συναίσθημα Παναγία μου... Σε δύο βδομάδες πάλι υπέρηχο και κλείσαμε για αυχενική(πιστευω να το γράφω σωστά γιατι από την ταραχή μου ούτε θυμάμαι πια εξέταση μου πε χαχχα) για 1/8.... ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 8

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom said:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ραντεβού για τον 2ο υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αλλά τίποτα... πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά σε μια εβδομάδα. Αύριο μπαίνω στην 7η, είναι φυσιολογικό; Δεν τον είδα τον γιατρό ούτε προβληματισμένο αλλά ούτε και καθησυχαστικό. 

Ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμη ... κάνε λίγο ακόμη υπομονή. 
Δε μεγάλωσε το εμβρυακι ; 
Αν δεν ήταν προβληματισμένος ο γιατρός  όλα καλά ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου αχχχχχ κορίτσια μου.... Όλα τέλεια. Το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά ακούσαμε και καρδουλα και τα κάναμε πάνω μας.... Το πιο όμορφο συναίσθημα Παναγία μου... Σε δύο βδομάδες πάλι υπέρηχο και κλείσαμε για αυχενική(πιστευω να το γράφω σωστά γιατι από την ταραχή μου ούτε θυμάμαι πια εξέταση μου πε χαχχα) για 1/8.... ❤️❤️❤️

Αχ κορίτσι μου συγχαρητήρια τι ωραίος ήχος πρέπει να είναι αυτός!!! Χιλια μπράβο!!!! Άντε με το καλό και η αυχενική!!! Πόσο είσαι τώρα και ακούσατε καρδούλα?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 said:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

Έκανα αντιπηκτικές σε όλη την πρώτη μου εγκυμοσύνη και για άλλες 30 μέρες μετά τον τοκετό ... τώρα που κάνω και prolutex κάνω 2 την ημέρα.

Συνηθειο είναι και γρήγορα θα του πάρεις τον αέρα. Είναι το λιγότερο ... μην σε απασχολεί καν ! 
Το μωράκι να είναι καλά και αυτό είναι μερικά δευτερόλεπτα υπόθεση κάθε μέρα !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...