Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katzei1982 said:

Κορίτσι μου ευχαριστούμε πολύ... Εύχομαι μέσα από τις δύο καρδούλες μου που χτυπάνε τωρα να σου πάνε όλα τέλεια... Σύντομα να σε χουμε κοντά μας... 

Ναι ναι ουφφφ έχω φάει τα λυσσακα μου... Αντε 3:30 ωριτσες ακόμα.. 

Χαχαχα πως σε καταλαβαίνω ... κ εγώ τις μετράω ... 55 ακόμη :) :) :) 

Περιμενουμε νέα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Μην ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ καθόλου εγώ έκανα εξετάσεις την εβδομάδα που σερνόμουν και δεν έπινα ούτε νερό και βγήκαν όλες φυσιολογικές. Πράγμα που δεν περίμενα με τίποτα! Θα σου ξανάρθει η ορεξη, βέβαια πολλές φορές κάνω εμετό και έχω αναγοϋλες αλλά τουλάχιστον τώρα τρώω και κάτι!!

Εγώ όλη την 6η εβδομάδα σερνόμουν από εμετούς, αναγοϋλες, υπνηλίες, κομάρες. Τώρα είναι αρκετά καλύτερα! 
 

Ασε που έχω καταντήσει να μυρίζω τις μυρωδιές ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!

Γιατί ρε κορίτσι; Έκανες δουλειές; Σήκωσες βάρη ή απλά έγινε;;

Έκανα ότι έκανα κ πριν χωρίς υπερβολές! Τώρα τι να πω δε ξέρω ελπίζω να ξανακολλησει το σπορι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η επιδερμίδα σας σε τι φάση είναι..? Ενώ δεν έβγαζα ποτέ σπυράκια, ένα στη χάση και στη φέξη πριν από την περίοδο και τώρα έχει γεμίσει όλο το μέτωπό μου μικροσκοπικά σπυράκια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όμως δε φεύγουν με τίποτα τα άτιμα!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια, η επιδερμίδα σας σε τι φάση είναι..? Ενώ δεν έβγαζα ποτέ σπυράκια, ένα στη χάση και στη φέξη πριν από την περίοδο και τώρα έχει γεμίσει όλο το μέτωπό μου μικροσκοπικά σπυράκια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όμως δε φεύγουν με τίποτα τα άτιμα!

Εμένα είναι εντάξει! Δεν έχω βγάλει κάτι... Μήπως ειναι από τη ζέστη?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια, η επιδερμίδα σας σε τι φάση είναι..? Ενώ δεν έβγαζα ποτέ σπυράκια, ένα στη χάση και στη φέξη πριν από την περίοδο και τώρα έχει γεμίσει όλο το μέτωπό μου μικροσκοπικά σπυράκια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όμως δε φεύγουν με τίποτα τα άτιμα!

Μια από τα ίδια συν ξηροδερμια φουλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα είναι εντάξει! Δεν έχω βγάλει κάτι... Μήπως ειναι από τη ζέστη?

Ποτέ δεν έβγαζα από τη ζέστη.. Μου εμφανίστηκαν στην έβδομη εβδομάδα περίπου. Τώρα διάβασα ότι οφείλεται στις ορμόνες.

Just now, Angela. είπε:

Μια από τα ίδια συν ξηροδερμια φουλ

Αναρωτιέμαι αν θα στρώσει στην πορεία, ή αν θα μας πάει έτσι μέχρι το τέλος..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Ποτέ δεν έβγαζα από τη ζέστη.. Μου εμφανίστηκαν στην έβδομη εβδομάδα περίπου. Τώρα διάβασα ότι οφείλεται στις ορμόνες.

Αναρωτιέμαι αν θα στρώσει στην πορεία, ή αν θα μας πάει έτσι μέχρι το τέλος..

Α!! Πολύ πιθανόν!!! Και μια δική μου είχε, αλλά στο στήθος!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Ποτέ δεν έβγαζα από τη ζέστη.. Μου εμφανίστηκαν στην έβδομη εβδομάδα περίπου. Τώρα διάβασα ότι οφείλεται στις ορμόνες.

Αναρωτιέμαι αν θα στρώσει στην πορεία, ή αν θα μας πάει έτσι μέχρι το τέλος..

Μια γνωστή μου με θέμα όμως ακμής όταν έμεινε έγκυος στο 1ο τρίμηνο είχε γίνει χάλια !! Για λύπηση όμως ... μετά το 1ο τρίμηνο όμως έστρωσε κάπως 

Εγω είμαι όπως ήμουν .. δεν έχω κάτι 

Γενικα δεν έβγαζα ποτέ ούτε στην εφηβεία ούτε στην περίοδο. 
Και στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχε αλλάξει κάτι

Γενικα όμως το έχω ξανακούσει να επηρεάζεται το δέρμα από τις ορμόνες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου γλυκο. Ευχαριστώ πολύ πολύ που με σκέφτηκες.. Άσε έχουμε τρελαθεί... Με πήρε ο γιατρός και μου πε να πάω νωρίτερα οπότε θα πάμε στις 16:30..πηρα και μια πάνα μεγάλη για τον άντρα μου καλού κακού δεν ξέρεις τι γίνεται. Χαχαχααχ... είδες μια χαρά θα πάνε όλα αρκεί να μαστε ήρεμες και ψύχραιμες.... Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια έχουμε σήμερα υπέρηχο. Το απογευματάκι ραντεβού να πουμε τα νέα μας... 

Εγώ έχω στις 5μιση... Εχω τόση αγωνία να δω αν όλα πάνε καλά. Πρώτη φορά θα το δω το σποράκι μου. Μακάρι να είναι εκεί και να είναι καλά! 

Χαχα λες να πάρω κι εγώ στον άντρα μου καμμία πάνα? 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια σήμερα!

Just now, @ngelina81 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που έχουν υπέρηχο σήμερα!!!! Εμείς περάσαμε Κυριακή με ροζουλια υγρά που και που, το βράδυ έγινε καφέ και σήμερα το πρωϊ σχετικά σκούρο κόκκινο αλλά με μικρή ροή στην τουαλέτα (συγγνώμη για την περιγραφή) . Ο γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση Lentogest και να κόψω για λίγο salospir και ivor... Αύριο έχουμε υπέρηχο.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά....

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Κι εγώ είχα δύο μέρες καφέ υγρα. μάλιστα μια μέρα ήταν πολύ έντονα. Ο γιατρος μου είπε είναι συνηθισμένο φαινόμενο και είναι και τα φάρμακα. Πιστεύω ίσως φταίνε τα φάρμακα και τώρα θα δεις θα ηρεμήσει το κόκκινο. Ξεκουράσου όσο μπορείς μόνο. Όλα καλά θα πάνε!

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια, η επιδερμίδα σας σε τι φάση είναι..? Ενώ δεν έβγαζα ποτέ σπυράκια, ένα στη χάση και στη φέξη πριν από την περίοδο και τώρα έχει γεμίσει όλο το μέτωπό μου μικροσκοπικά σπυράκια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όμως δε φεύγουν με τίποτα τα άτιμα!

Κορίτσι μου εγώ αυτό το έπαθα στο στέρνο. Μικροσκοπικά σπιθουράκια πολλά. Ούτε είχα βγάλει ποτέ πριν στη ζωή μου. Από τις ορμόνες θα είναι. Αντίθετα στο πρόσωπο έγινα βελούδο ενώ πριν έβγαζα κανένα σπυράκι..

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2020 at 10:28 ΜΜ, Balloo είπε:

@Nini- κι εγώ το σκεφτόμουν προχθές. Σκούπιζα και μπηκε ο καλός μου σπίτι χωρίς να τον καταλάβω. Άσε, μου κοπηκε η ανάσα! Νομίζω ότι τις τελευταίες μέρες τρομάζω πιο εύκολα. Μάλλον είμαι αρκετά αφηρημένη..

Κορίτσια χθες μετά τον υπέρηχο έκλεισα ραντεβού για αυχενική, σε ένα μήνα ακριβώς, στις 27/07.

Με τη δουλειά δεν προλαβαίνω να μπαίνω πολύ κ τα βλέπω μαζεμένα!! Με το καλό η αυχενική σου @Balloo!! Εγώ έχω στις 28/7! Αλλά θα πάω κ για έναν υπέρηχο την Τρίτη!

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια, η επιδερμίδα σας σε τι φάση είναι..? Ενώ δεν έβγαζα ποτέ σπυράκια, ένα στη χάση και στη φέξη πριν από την περίοδο και τώρα έχει γεμίσει όλο το μέτωπό μου μικροσκοπικά σπυράκια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όμως δε φεύγουν με τίποτα τα άτιμα!

Έχω βγάλει κ εγώ μικρά σπυράκια στα μάγουλα κυρίως.. ακμή εγκυμοσύνης! Που ούτε ως έφηβη δεν είχα!! 

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Με τη δουλειά δεν προλαβαίνω να μπαίνω πολύ κ τα βλέπω μαζεμένα!! Με το καλό η αυχενική σου @Balloo!! Εγώ έχω στις 28/7! Αλλά θα πάω κ για έναν υπέρηχο την Τρίτη!

Έχω βγάλει κ εγώ μικρά σπυράκια στα μάγουλα κυρίως.. ακμή εγκυμοσύνης! Που ούτε ως έφηβη δεν είχα!! 

Κατερινάκι μου φαίνεται πακέτο θα πηγαίνουμε! Ίδιες μέρες κύησης με ίδιες πητ και μία ημέρα διαφορά στις αυχενικες! Κι εγώ θα κάνω έναν υπέρηχο στις 13/07. Ο τελευταίος ήταν την Παρασκευή. Σιγά μην άντεχα έναν μήνα..!

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ έχω στις 5μιση... Εχω τόση αγωνία να δω αν όλα πάνε καλά. Πρώτη φορά θα το δω το σποράκι μου. Μακάρι να είναι εκεί και να είναι καλά! 

Χαχα λες να πάρω κι εγώ στον άντρα μου καμμία πάνα? 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια σήμερα!

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Κι εγώ είχα δύο μέρες καφέ υγρα. μάλιστα μια μέρα ήταν πολύ έντονα. Ο γιατρος μου είπε είναι συνηθισμένο φαινόμενο και είναι και τα φάρμακα. Πιστεύω ίσως φταίνε τα φάρμακα και τώρα θα δεις θα ηρεμήσει το κόκκινο. Ξεκουράσου όσο μπορείς μόνο. Όλα καλά θα πάνε!

Κορίτσι μου εγώ αυτό το έπαθα στο στέρνο. Μικροσκοπικά σπιθουράκια πολλά. Ούτε είχα βγάλει ποτέ πριν στη ζωή μου. Από τις ορμόνες θα είναι. Αντίθετα στο πρόσωπο έγινα βελούδο ενώ πριν έβγαζα κανένα σπυράκι..

Ελπίζω να στρώσει λιγάκι η κατάσταση το δεύτερο τρίμηνο!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ραντεβού για τον 2ο υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αλλά τίποτα... πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά σε μια εβδομάδα. Αύριο μπαίνω στην 7η, είναι φυσιολογικό; Δεν τον είδα τον γιατρό ούτε προβληματισμένο αλλά ούτε και καθησυχαστικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό είδα το ψυχούλακι μου μεγαλώνει!!!! Είμαι στην 8η εβδομάδα και μετά από αιματολογικες βγήκε ότι εγώ υψηλά ποσοστά για θρομβωση αύριο έχω ραντεβού με ειδικό να δούμε αν χρειαστεί να κάνω αντιπυκτικες.. Ξέρει καμία σας έχει εμπειρία με αυτές.. Το ότι είμαι ήδη στην 8η και δεν έχω κάνει αγωγή είναξ κακό?? Με έχει φάει η αγωνία η γιατρός μου είπε όλα καλά απλά πρέπει να το δούμε άμεσα αν θα κάνεις η όχι αγωγή οπότε το άγχος βάρεσε ταβάνι! 

Για να σου πει ο γιατρος σου ότι όλα καλά αυτός ξέρει! Απλά καλύτερα που θα πας στο ειδικό γιατι θα σου πει ακριβώς αν χρειζεσαι αντιπυκτικες ή οχι !!! Και εγω πήγα αιματολόγο και μου έκανε αυτές τις εξετάσεις !!! Μην σε αγχώνει τίποτα !!! 
 

Εισαι από εξωσωματική ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini- said:

Για να σου πει ο γιατρος σου ότι όλα καλά αυτός ξέρει! Απλά καλύτερα που θα πας στο ειδικό γιατι θα σου πει ακριβώς αν χρειζεσαι αντιπυκτικες ή οχι !!! Και εγω πήγα αιματολόγο και μου έκανε αυτές τις εξετάσεις !!! Μην σε αγχώνει τίποτα !!! 
 

Εισαι από εξωσωματική ; 

Όχι φυσιολογικά αλλά είχα μια παλινδρομη περσυ.. Και. Φαντάσου εγώ επεμενα για τις εξετάσεις αυτές η γιατρός μου είπε μετά από 3 αποβολές αλλά δεν είχα διάθεση ούτε έχω να ξανααποβαλω γιαυτό αγχώθηκα ότι ίσως είναι αργά! 

Just now, FlowerMom said:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ραντεβού για τον 2ο υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αλλά τίποτα... πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά σε μια εβδομάδα. Αύριο μπαίνω στην 7η, είναι φυσιολογικό; Δεν τον είδα τον γιατρό ούτε προβληματισμένο αλλά ούτε και καθησυχαστικό. 

Εγώ άκουσα καρδιά στισ 6 βδομάδες και 6 μέρες αλλά πριν κάνω υπέρηχο μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα ακούσουμε γιατί ίσως είναι νωρισ.. Ίσως είναι πιο μικρουλη το έμβρυακι.. Συνήθως γιαυτό βάζουν τον 1ο υπέρηχο στην 8η εβδομάδα όπου εκεί ναι πρέπει να ακουστεί η καρδιά.. Οπότε μην αγχώνεσαι σε μια βδομάδα που θα είσαι τέλος έβδομης θα ακουστεί :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...