Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Συμφωνώ , σίγουρα είναι πολύ πιο βολικά έτσι. Απλά σκέφτομαι κατά πόσο είναι φυσιολογικό! Βέβαια αφού το μωρό μεγαλώνει σωστά υποθέτω δεν έχει σχέση.

Nαι,δεν εχει σχεση η κοιλιά με το μωρό..

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Βγήκα χθες μια βόλτα για να δω για καρότσια... Έχει καμιά γνώμες για bebe stars? Αρχικά είχα δει ένα της lorelli αλλά μετά είδα αυτό και μου άρεσαι πολύ.. Είναι το bebe stars Belize 3 σε 1..οι περισσότερες γινόμαστε και πρώτη φορά μανούλες και δεν ξέρουμε τι και πως χαχαχα.. Ότι ακούμε από φίλους και γνωστούς και ότι διαβάζουμε..

Καλημερα!! Δεν θα σου προτεινα 3 σε 1, εκτος αν το αβγο το θες μονο για τις πρώτες βόλτες! Τα αβγα που ειναι απο καροτσια 3 σε 1 ως επι το πλείστον δεν είναι εγκεκριμένα για αυτοκίνητο.. Υπάρχει ομαδα στο fb "παιδι και οδικη ασφάλεια" , μπορείς να γίνεις μελος και να δεις ποια καροτσια εχουν περασει τα crush tests και είναι πιστοποιημενα. εγω θα προτιμήσω ενα isize αβγο, δηλαδή να ειναι τεσταρισμενο και για πλαγιες συγκρούσεις! Και επειδή τα καλα αβγα είναι κ πιο ακριβα,  θα προτιμήσω ενα καροτσι απο νεογέννητο και ανεξάρτητο αβγο για το αυτοκίνητο :wink:

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Υπάρχει καμμία κοπέλα που να μην έχει μεγάλη κοιλίτσα; Εγώ έχω φουσκώσει , φαίνεται ότι είμαι έγκυος αλλά όχι τόσο όσο να πεις ότι είμαι στον 6ο. Ίσως είναι και ο σωματότυπος μου δεν ξέρω..

 

Παρούσα!! Ολοι μ λενε αχ τι ωραια;;  στον 4ο;;:roll: ο αδερφός μου δε ισχυρίζεται οτι ειναι μπυροκοιλι χαχαχαχχα και οχι κοιλια εγκυμοσύνης..  Βέβαια τζινακι εγκυμοσύνης φοραω εδω κ 3 εβδομάδες γιατι τα αλλα ηταν ψηλα κ με στενευαν, ωστόσο τα φορεματακια μου τα χειμερινα φθινοπωρινα μου ειναι μια χαρα κ νομιζω ετσι θα την βγαλω κιολας 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα!! Δεν θα σου προτεινα 3 σε 1, εκτος αν το αβγο το θες μονο για τις πρώτες βόλτες! Τα αβγα που ειναι απο καροτσια 3 σε 1 ως επι το πλείστον δεν είναι εγκεκριμένα για αυτοκίνητο.. Υπάρχει ομαδα στο fb "παιδι και οδικη ασφάλεια" , μπορείς να γίνεις μελος και να δεις ποια καροτσια εχουν περασει τα crush tests και είναι πιστοποιημενα. εγω θα προτιμήσω ενα isize αβγο, δηλαδή να ειναι τεσταρισμενο και για πλαγιες συγκρούσεις! Και επειδή τα καλα αβγα είναι κ πιο ακριβα,  θα προτιμήσω ενα καροτσι απο νεογέννητο και ανεξάρτητο αβγο για το αυτοκίνητο :wink:

Παρούσα!! Ολοι μ λενε αχ τι ωραια;;  στον 4ο;;:roll: ο αδερφός μου δε ισχυρίζεται οτι ειναι μπυροκοιλι χαχαχαχχα και οχι κοιλια εγκυμοσύνης..  Βέβαια τζινακι εγκυμοσύνης φοραω εδω κ 3 εβδομάδες γιατι τα αλλα ηταν ψηλα κ με στενευαν, ωστόσο τα φορεματακια μου τα χειμερινα φθινοπωρινα μου ειναι μια χαρα κ νομιζω ετσι θα την βγαλω κιολας 

Άρα δεν είμαι η μοναδική.. χαχαχα Δεν ξέρω βρε παιδί μου τις βλέπω όλες με κοιλιά τούρλα και λέω γιατί εγώ όχι ακόμα; Αλλά αφού πάνε όλα καλά με τα μωρά μας νομίζω δεν πειράζει. Ίσως καλύτερα για να μην δυσκολευτούμε πολύ. Μπορεί να πεταχτεί πιο πολύ και αργότερα βέβαια!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα!! Δεν θα σου προτεινα 3 σε 1, εκτος αν το αβγο το θες μονο για τις πρώτες βόλτες! Τα αβγα που ειναι απο καροτσια 3 σε 1 ως επι το πλείστον δεν είναι εγκεκριμένα για αυτοκίνητο.. Υπάρχει ομαδα στο fb "παιδι και οδικη ασφάλεια" , μπορείς να γίνεις μελος και να δεις ποια καροτσια εχουν περασει τα crush tests και είναι πιστοποιημενα. εγω θα προτιμήσω ενα isize αβγο, δηλαδή να ειναι τεσταρισμενο και για πλαγιες συγκρούσεις! Και επειδή τα καλα αβγα είναι κ πιο ακριβα,  θα προτιμήσω ενα καροτσι απο νεογέννητο και ανεξάρτητο αβγο για το αυτοκίνητο :wink:

Παρούσα!! Ολοι μ λενε αχ τι ωραια;;  στον 4ο;;:roll: ο αδερφός μου δε ισχυρίζεται οτι ειναι μπυροκοιλι χαχαχαχχα και οχι κοιλια εγκυμοσύνης..  Βέβαια τζινακι εγκυμοσύνης φοραω εδω κ 3 εβδομάδες γιατι τα αλλα ηταν ψηλα κ με στενευαν, ωστόσο τα φορεματακια μου τα χειμερινα φθινοπωρινα μου ειναι μια χαρα κ νομιζω ετσι θα την βγαλω κιολας 

Κορίτσια εγώ φοράω τζιν εγκυμοσύνης σχεδόν 2 μήνες.. Αν και εμένα η κοιλιά μου πετάχτηκε τώρα τελευταία τις 2 3 βδομάδες αλλά τα ρούχα μου δεν μου κάνανε.. Πήρα και κάτι φορεματάκι φθινοπορηνα και πιστεύω να βολευτώ με αυτά... 

Ναι μου το είπαν παντού για το αυγό και θα πάρουμε σίγουρα καλύτερο για το αυτοκίνητο αλλά πιστεύω για τις πρώτες βόλτες είναι εντάξει.. 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνετε;;;μια χαρά είστε με μικρεςυ κοιλιες...εμένα είναι απλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ...όλοι Μ περνάνε για ετοιμογεννη...κι όταν λέω ότι είμαι στον 6ο μου λένε...οκ..δίδυμα;;;

Έχω απίστευτη μεγάλη κοιλιά ..λόγω 3ου παιδιού..κ μάλιστα πολύ χαμηλά είναι η κοιλιά μου ...λόγω έλλειψης κοιλιακών κ ξεχιλωματος κοιλιάς από της άλλες δύο εγκυμοσύνες...

Οπότε είστε μια χαρά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pharmacy είπε:

Πλάκα κάνετε;;;μια χαρά είστε με μικρεςυ κοιλιες...εμένα είναι απλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ...όλοι Μ περνάνε για ετοιμογεννη...κι όταν λέω ότι είμαι στον 6ο μου λένε...οκ..δίδυμα;;;

Έχω απίστευτη μεγάλη κοιλιά ..λόγω 3ου παιδιού..κ μάλιστα πολύ χαμηλά είναι η κοιλιά μου ...λόγω έλλειψης κοιλιακών κ ξεχιλωματος κοιλιάς από της άλλες δύο εγκυμοσύνες...

Οπότε είστε μια χαρά...

Καλε με αλλα 2 παιδια πιο πριν λογικο το βρίσκω!! Μην διαβάζεις τι λεμε εμεις:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Paris.33 είπε:

Καλημερα!! Δεν θα σου προτεινα 3 σε 1, εκτος αν το αβγο το θες μονο για τις πρώτες βόλτες! Τα αβγα που ειναι απο καροτσια 3 σε 1 ως επι το πλείστον δεν είναι εγκεκριμένα για αυτοκίνητο.. Υπάρχει ομαδα στο fb "παιδι και οδικη ασφάλεια" , μπορείς να γίνεις μελος και να δεις ποια καροτσια εχουν περασει τα crush tests και είναι πιστοποιημενα. εγω θα προτιμήσω ενα isize αβγο, δηλαδή να ειναι τεσταρισμενο και για πλαγιες συγκρούσεις! Και επειδή τα καλα αβγα είναι κ πιο ακριβα,  θα προτιμήσω ενα καροτσι απο νεογέννητο και ανεξάρτητο αβγο για το αυτοκίνητο :wink:

Παρούσα!! Ολοι μ λενε αχ τι ωραια;;  στον 4ο;;:roll: ο αδερφός μου δε ισχυρίζεται οτι ειναι μπυροκοιλι χαχαχαχχα και οχι κοιλια εγκυμοσύνης..  Βέβαια τζινακι εγκυμοσύνης φοραω εδω κ 3 εβδομάδες γιατι τα αλλα ηταν ψηλα κ με στενευαν, ωστόσο τα φορεματακια μου τα χειμερινα φθινοπωρινα μου ειναι μια χαρα κ νομιζω ετσι θα την βγαλω κιολας 

Θα συμφωνήσω για το αυγό, υπάρχουν καθισματακια 0-36 που έχουν μειωτες για τους πρώτους μήνες. Επίσης προτιμήστε εκείνα που γυρνάνε 360 μοίρες για να τοποθετείται πιο εύκολα το παιδί. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι η επιλογή εχει να κάνει κ με τις ανάγκες εμείς πχ κάνουμε πολλές εκδρομές και ταξίδια με το αμάξι αλλα εοχυν φίλους που δεν βγαίνουν αποντην πόλη επομένως άλλες οι δικές μας ανάγκες αλλες οι δικές τους. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Νομίζω είναι και η @Nephele78 και η @Efinikolaou που είναι με δίδυμα ένα κι ένα αν θυμαμαι καλά ... όποτε έχουμε άλλα 2 αγοράκια ... ας μας το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια! 

Ένα και ένα Ναι!!

Κοριτσάκια έκανα την 2η β επιπέδου χθες .. Ο ένας πλακούντας μου είπε είναι επιχειλιος..έχει τύχει σε καμία  ?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Θα συμφωνήσω για το αυγό, υπάρχουν καθισματακια 0-36 που έχουν μειωτες για τους πρώτους μήνες. Επίσης προτιμήστε εκείνα που γυρνάνε 360 μοίρες για να τοποθετείται πιο εύκολα το παιδί. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι η επιλογή εχει να κάνει κ με τις ανάγκες εμείς πχ κάνουμε πολλές εκδρομές και ταξίδια με το αμάξι αλλα εοχυν φίλους που δεν βγαίνουν αποντην πόλη επομένως άλλες οι δικές μας ανάγκες αλλες οι δικές τους. 

Σκεφτομουνα το πρωρο αβγουλακι 0-13kg να ειναι καλο,  γιατι μετα ανοιξη και ειδικα καλοκαίρι δεν θα μεινουμε λεπτο μεσα! Κ μετα να πηγαινα σε 9-25 ισως..  Τι λες εσυ;;  το μονο αξιόπιστο στο 0-36 είναι το joie every stage, αλλα μ φανηκε μεγαλο για να μπει μωρουλι εκει μεσα και επισης θα αντεξει 6 χρονια σερι;;; σήμερα θα παω να δω απο κοντα γιατι κακα τα ψέματα το αβγουλακι και το λικνο ειναι αυτα που θα χρειαστουν αμεσα, το καροτσακι κ Φεβρουαρίου να το εχω δεν μ πειραζει. Εχεις δει καποιο;; 

Just now, Efinikolaou είπε:

Ένα και ένα Ναι!!

Κοριτσάκια έκανα την 2η β επιπέδου χθες .. Ο ένας πλακούντας μου είπε είναι επιχειλιος..έχει τύχει σε καμία  ?

Δηλαδή ειναι καπως χαμηλα ετσι;;  σε εμένα οχι,  γνωστη μου νομίζω, αλλα με ξαπλα και ποδαρακια πανω ανεβαινει! Τουλάχιστον στη γνωστή μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Σκεφτομουνα το πρωρο αβγουλακι 0-13kg να ειναι καλο,  γιατι μετα ανοιξη και ειδικα καλοκαίρι δεν θα μεινουμε λεπτο μεσα! Κ μετα να πηγαινα σε 9-25 ισως..  Τι λες εσυ;;  το μονο αξιόπιστο στο 0-36 είναι το joie every stage, αλλα μ φανηκε μεγαλο για να μπει μωρουλι εκει μεσα και επισης θα αντεξει 6 χρονια σερι;;; σήμερα θα παω να δω απο κοντα γιατι κακα τα ψέματα το αβγουλακι και το λικνο ειναι αυτα που θα χρειαστουν αμεσα, το καροτσακι κ Φεβρουαρίου να το εχω δεν μ πειραζει. Εχεις δει καποιο;; 

Δηλαδή ειναι καπως χαμηλα ετσι;;  σε εμένα οχι,  γνωστη μου νομίζω, αλλα με ξαπλα και ποδαρακια πανω ανεβαινει! Τουλάχιστον στη γνωστή μου! 

Πολύ ξάπλα??? Είναι λίγο πριν καλύψει τον τράχηλο..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εχω καποιες αποριες για το Ιασώ ,οπου θα γεννήσω με το καλό, για τις τιμές με εοππυ , τα δωμάτια, τι έγγραφα θα χρειαστώ μαζι μου, την διαδικασία για να ειναι ο άντρας μου μαζί, αν επιτρέπεται να ειναι μεσα την ωρα της γεννας και γενικα την κατάσταση με τον κορονοϊο, τι επικρατεί στο μαιευτήριο... εχει ρωτησει καμία απο εσας και ξέρει;; και δεύτερον σκεφτόμουν να τους παρω ενα τηλέφωνο αλλα δε ξερω αν δινουν τετοιες πληροφορίες τηλεφωνικά ή πρέπει να παω απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Πολύ ξάπλα??? Είναι λίγο πριν καλύψει τον τράχηλο..

Α  δεν ξερω ακριβώς..  Ο γιατρός τι σου ειπε;;  ξερω ομως οτι η ξεκούραση και ειδικα με τα ποδαρακια πανω,  εστω κ οταν βλέπεις τηλεόραση το βραδυ, βοηθαει;) σημασία εχει που ειναι καλα τα μωρακια!! 

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εχω καποιες αποριες για το Ιασώ ,οπου θα γεννήσω με το καλό, για τις τιμές με εοππυ , τα δωμάτια, τι έγγραφα θα χρειαστώ μαζι μου, την διαδικασία για να ειναι ο άντρας μου μαζί, αν επιτρέπεται να ειναι μεσα την ωρα της γεννας και γενικα την κατάσταση με τον κορονοϊο, τι επικρατεί στο μαιευτήριο... εχει ρωτησει καμία απο εσας και ξέρει;; και δεύτερον σκεφτόμουν να τους παρω ενα τηλέφωνο αλλα δε ξερω αν δινουν τετοιες πληροφορίες τηλεφωνικά ή πρέπει να παω απο εκει...

Λοιπόν εγω οπως ειχα ξαναπει,  θα παρακολουθήσω κατι διήμερα σεμινάρια στο ιασω για περιποίηση εμβρυου κλπ... Υποθετω και αυτοι θα μας πουνε κατι, αλλα θα ρωτήσω και εγω! Αρχες Νοεμβρίου θα παω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Α  δεν ξερω ακριβώς..  Ο γιατρός τι σου ειπε;;  ξερω ομως οτι η ξεκούραση και ειδικα με τα ποδαρακια πανω,  εστω κ οταν βλέπεις τηλεόραση το βραδυ, βοηθαει;) σημασία εχει που ειναι καλα τα μωρακια!! 

Λοιπόν εγω οπως ειχα ξαναπει,  θα παρακολουθήσω κατι διήμερα σεμινάρια στο ιασω για περιποίηση εμβρυου κλπ... Υποθετω και αυτοι θα μας πουνε κατι, αλλα θα ρωτήσω και εγω! Αρχες Νοεμβρίου θα παω... 

Τα μωράκια ευτυχώς είναι μια χαρά!! Απλά αγχώθηκα λίγο..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τα μωράκια ευτυχώς είναι μια χαρά!! Απλά αγχώθηκα λίγο..

Σίγουρα θελει προσοχή, αλλα ποια εγκυμοσύνη ειδικα πολυδιδυμη δεν θελει έξτρα προσοχή;;! :rolleyes: ολα καλα θα πανε!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...