Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo Jo είπε:

Το γνωριζω αυτο απλα αναρωτιομαστε ποια θα ειναι η κατασταση με το ΙΚΑ τον Δεκεβρη λογω κορονοιου

Οχι επειδη εγραψε η κοπελα του ιδιωτικου.Και για το δημοσιο στο τελος το ιδιο ισχυει.

Δε.χρειαζεται απαραιτητα ΙΚΑ,αρκει και γιατρος συμβεβλημενος με εοπυ.Για να γραψει την αδεια εννοω.

Τωρα φανταζομαι του ιδιωτικου τομεα τα καταθετεις στο ΙΚΑ.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Το bebe stars mom 2σε 1 ειναι το λικνο,  αλλα δεν το εχω δει απο κοντα, μπορεί να ειναι κ μαπα:-P @Mari@nna

Ωραία αν το δεις και βγάλεις άκρη πες μου, γιατί και εγώ εχω έλλειψη χώρου και μας βλέπω να καταλήγουμε στο διπλό εγω με το μωρό και ι σύζυγος στο αλλο δωμάτιο. Επίσης σκέφτομαι ότι πρεπει να είναι κ κάπως γερό για να μπορεί να μεινει και μετα το 6μηνο αν χρειαστεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Ωραία αν το δεις και βγάλεις άκρη πες μου, γιατί και εγώ εχω έλλειψη χώρου και μας βλέπω να καταλήγουμε στο διπλό εγω με το μωρό και ι σύζυγος στο αλλο δωμάτιο. Επίσης σκέφτομαι ότι πρεπει να είναι κ κάπως γερό για να μπορεί να μεινει και μετα το 6μηνο αν χρειαστεί. 

Κι εμεις εχουμε king size κρεβατι και πιανει σχεδον ολο το δωματιο!!Το μωρο δεν παιζει να κοιμηθει στο κρεβατι μας παρ ολα αυτά,ούτε ο άντρας μου αλλού.Ο καθένας στο κρεβάτι του...

Βρηκα λικνα με πλατος 52-54 εκ οποτε ισα ισα!!Διπλα στο κρεβατι,διπλα μου και ολα οπως πρεπει!

 

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Το bebe stars mom 2σε 1 ειναι το λικνο,  αλλα δεν το εχω δει απο κοντα, μπορεί να ειναι κ μαπα:-P @Mari@nna

Ωραία αν το δεις και βγάλεις άκρη πες μου, γιατί και εγώ εχω έλλειψη χώρου και μας βλέπω να καταλήγουμε στο διπλό εγω με το μωρό και ι σύζυγος στο αλλο δωμάτιο. Επίσης σκέφτομαι ότι πρεπει να είναι κ κάπως γερό για να μπορεί να μεινει και μετα το 6μηνο αν χρειαστεί. 

Επίσης μπορεί κάποια του ιδιωτικού να μας περιγράψει λίγο την διαδικασία; καθώς επίσης και τι δικαιούμαστε μετα; τα έχω διαβάσει αλλα θα ήθελα μια άποψη. Μου έχουν πει ότι θα μπορούσαμε να ζητήσουμε απο τον γιατρό να μεταθεσει την ΠΗΤ για να κερδίσουμε λίγο χρόνο μετά τον τοκετό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi said:


Το ανανεώσαμε με όσες μελλοντικές μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

@Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
@Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 

@Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 

@Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 

@chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 

@Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 

@Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 

@Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα

 @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
@mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
@Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
 

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Βάλτε και μένα κορίτσια 

9/2 κοριτσάκι :) Γερμανία 

Link to comment
Share on other sites

Παντως να πω την αλήθεια αυτο που μ καιει πιο πολυ ειναι το αβγουλακι αν ειναι πιστοποιημενο κ να εχει περασει ολα τα crush tests.. Φυσικα να στηριζει το κεφαλακι του κ δεν ξερω τι ειναι καλύτερο με isofix η δεμενο με ζωνη;;  αυτο εχει να κανει κ με το μοντέλο αυτοκινητου..  Αν καποια μαμα εχει δοκιμασει καποιο να μας πει! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Ωραία αν το δεις και βγάλεις άκρη πες μου, γιατί και εγώ εχω έλλειψη χώρου και μας βλέπω να καταλήγουμε στο διπλό εγω με το μωρό και ι σύζυγος στο αλλο δωμάτιο. Επίσης σκέφτομαι ότι πρεπει να είναι κ κάπως γερό για να μπορεί να μεινει και μετα το 6μηνο αν χρειαστεί. 

Επίσης μπορεί κάποια του ιδιωτικού να μας περιγράψει λίγο την διαδικασία; καθώς επίσης και τι δικαιούμαστε μετα; τα έχω διαβάσει αλλα θα ήθελα μια άποψη. Μου έχουν πει ότι θα μπορούσαμε να ζητήσουμε απο τον γιατρό να μεταθεσει την ΠΗΤ για να κερδίσουμε λίγο χρόνο μετά τον τοκετό. 

Εγώ πήρα λίκνο το Bebe star είναι μεγάλο και σχετικά γερό! Το μόνο ελάττωμα είναι το στρώμα, αν και στα περισσότερα που είδα το στρώμα είναι μηδαμινό (ξϋλο, αφρολέξ και καπιτονέ κάλυμμα). Οπότε θα αγοράσω extra στρώμα για λίκνο!  Απλά να το έχετε υπόψη σας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Geo Jo είπε:

Και γω εχω αγχωθει για την αδεια. Τι εννοεις οτι δεν εχει με ραντεβου; εγω τους παιρνω τηλ να ρωτησω και δεν το σηκωνει κανεις!

Καλημέρα! Μπαίνεις στο ΕΦΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΎ. Με τους κωδικούς του taxis κλείνεις ραντεβού στην υπηρεσία του ΙΚΑ που υπάγεται και για το λόγο που θες. Παράδειγμα επιδόμα μητρότητας. Μέχρι πριν μια εβδομάδα έκλεινες ραντεβού για τα πάντα. Όσες όμως περιοχές είναι σε πορτοκαλί ζώνη δεν μπορείς πια ούτε με ραντεβού παράμονο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις όπως άδεια ασθενείας. Άμα πατήσεις ραντεβού δηλαδή λέει ότι δεν μπορείτε να κλείσετε για τη συγκεκριμένη υπηρεσία και καταχώρεις ένα αίτημα εξυπηρέτησης(σου έχει πεδίο να γράψεις) 

Και η πλάκα είναι ότι δεν απαντάνε. 

Τους καλώ και εγώ στο ΙΚΑ της περιοχής μου στο Περιστέρι Αττικής και φυσικά δεν απαντάνε ποτέ.

Αν πάρουμε στο ΕΦΚΑ κατευθείαν μήπως απαντήσουν να μας κατευθύνουν;

7 ώρες πρίν, Joka είπε:

Ολες 2 μηνες πριν απο γιατρο εοπυ παιρνουμε αδεια.

Καλημέρα.. Εμένα ο γιατρός δεν είναι συμβεβλημένος. Πρεπει να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ ; Αλλα πότε; Διάβασα ότι προέχει να πάρω ενα έντυπο από το ΙΚΑ που το συμπληρώνει και υπογράφει ο γιατρός και μετά ο εργοδότης, αλλά πώς θα το παρουμε αν δεν μας απαντάνε και δεν μπορούμε να κάνουμε ραντεβού λόγω πορτοκαλί ζώνης. Τουλάχιστον για Αττική μιλάω. Έχω μπερδευτεί πολύ.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...αφου πιασαμε θεμα ικα να σας κανω και εγω μια ερωτηση μηπως και ξερει καμια? λοιπον, οπως εχω ξανα αναφερει ειμαι αυτοαπασχολουμενη, επειδη τα πραγματα στον κλαδο μου ειναι πολυ δυσκολα σκεφτομαι να κανω διαγραφει και διακοπει του επαγγελματος μου..το θεμα εχει ως εξης..εαν πχ. κανω διαφραγει τελος του μηνα και απο τον αλλον μηνα γραφτω στο ΙΚΑ θα ειμαι αμεσως ασφαλισμενη η πρεπει να μαζεψω πρωτα 50 ενσημα?? γιατι λογω της εγκυμοσυνης δεν θελω να μεινω ουτε μια ωρα ανασφαλιστη...θα ρωτησω βεβαια και τον λογιστη μου να μου πει και αυτος

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημερα κοριτσια...αφου πιασαμε θεμα ικα να σας κανω και εγω μια ερωτηση μηπως και ξερει καμια? λοιπον, οπως εχω ξανα αναφερει ειμαι αυτοαπασχολουμενη, επειδη τα πραγματα στον κλαδο μου ειναι πολυ δυσκολα σκεφτομαι να κανω διαγραφει και διακοπει του επαγγελματος μου..το θεμα εχει ως εξης..εαν πχ. κανω διαφραγει τελος του μηνα και απο τον αλλον μηνα γραφτω στο ΙΚΑ θα ειμαι αμεσως ασφαλισμενη η πρεπει να μαζεψω πρωτα 50 ενσημα?? γιατι λογω της εγκυμοσυνης δεν θελω να μεινω ουτε μια ωρα ανασφαλιστη...θα ρωτησω βεβαια και τον λογιστη μου να μου πει και αυτος

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου.. Αν καλουσες στο ΕΦΚΑ 1555 είναι αν δεν κάνω λάθος.. Αν τους βρεις βέβαια...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου.. Αν καλουσες στο ΕΦΚΑ 1555 είναι αν δεν κάνω λάθος.. Αν τους βρεις βέβαια...

ναιι εχω προσπαθησει αλλα που να τους βρεις..θα ρωτησω τον λογιστη μου και θα κλεισω ραντεβου και για το ικα να ρωτησω εκει...ισως μπορεσω και ασφαλιστω στον συντροφο με το που κανουμε τον γαμο τωρα....αλλο και αυτο, τρεχαματα τωρα και για τον πολιτικο χαχαχα..μια χαρα θα παντρευομασταν τον σεπτεμβρη και ουτε γατα ουτε ζημια...πολλα μετωπα ανοιξα εν μεσω κορονοιου και εγκυμοσυνης αλλα ολα πρεπει να γινουν....

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

ναιι εχω προσπαθησει αλλα που να τους βρεις..θα ρωτησω τον λογιστη μου και θα κλεισω ραντεβου και για το ικα να ρωτησω εκει...ισως μπορεσω και ασφαλιστω στον συντροφο με το που κανουμε τον γαμο τωρα....αλλο και αυτο, τρεχαματα τωρα και για τον πολιτικο χαχαχα..μια χαρα θα παντρευομασταν τον σεπτεμβρη και ουτε γατα ουτε ζημια...πολλα μετωπα ανοιξα εν μεσω κορονοιου και εγκυμοσυνης αλλα ολα πρεπει να γινουν....

Η αλήθεια είναι ότι έχεις παρά πολλά μαζί. Αλλά βάλε τα σε μια σειρά , βήμα - βήμα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Μίλα καλύτερα με το λογιστή σου γιατί ειδικά αυτή την περίοδο δεν βγάζεις εύκολα άκρη με τις υπηρεσίες.  Είναι καλή λύση η ασφάλιση στο σύζυγο μόλις παντρευτείτε πάντως. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...