Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Paris.33 είπε:

Να μην ρισκάρεις να κανεις το οτιδήποτε οχι για λιγες μερες και για το υπόλοιπο οσο εχεις την δυνατότητα μην σου πω! Μονο τα βασικα για το μωρακι, ηρεμια και ξεκουραση! Σου εδωσε utrogestan γιατι δεν θυμάμαι;; ειχατε κανει κ ενεσεις;; 

Ναι παίρνω τα φανταστικά ναρκωτικά utrogestan, μιλάμε για πολύ μαστούρα και πολύ ύπνο....Επίσης παίρνω για 7 ημέρες αντιβίωση και έκανα 4 ενέσεις Lentogest. 
Ίσως θέλει να με έχει σε καταστολή και ηρεμία....(τους τρελούς έτσι τους έχουν :D

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Ναι παίρνω τα φανταστικά ναρκωτικά utrogestan, μιλάμε για πολύ μαστούρα και πολύ ύπνο....Επίσης παίρνω για 7 ημέρες αντιβίωση και έκανα 4 ενέσεις Lentogest. 
Ίσως θέλει να με έχει σε καταστολή και ηρεμία....(τους τρελούς έτσι τους έχουν :D

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

Στις 30-32 βδομαδες παιρνουμε την αδεια απο το κρατος καταθετοντας αντιγραφο της β επιπεδου που γραφει την ΠΗΤ.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

ναιι εχω προσπαθησει αλλα που να τους βρεις..θα ρωτησω τον λογιστη μου και θα κλεισω ραντεβου και για το ικα να ρωτησω εκει...ισως μπορεσω και ασφαλιστω στον συντροφο με το που κανουμε τον γαμο τωρα....αλλο και αυτο, τρεχαματα τωρα και για τον πολιτικο χαχαχα..μια χαρα θα παντρευομασταν τον σεπτεμβρη και ουτε γατα ουτε ζημια...πολλα μετωπα ανοιξα εν μεσω κορονοιου και εγκυμοσυνης αλλα ολα πρεπει να γινουν....

Πάντως αν δεν έχετε κανονίσει υον πολιτικό μπορείτε να κάνετε και ενα σύμφωνο συμβίωσης. Εμείς έτσι κάναμε, πήγαμε σε ενα συμβολαιογράφο υπογράψαμε την εοομενη μερα το καταθέσαμε στο ληξιαρχείο και τέλος. Ούτε παράβολα, ούτε αναγγελίες γάμου, ουτε μάρτυρες. Στο λέω για να έχεις ενα θέμα λιγότερο στο μυαλό σου. 

Just now, Renaki80 είπε:

Ναι παίρνω τα φανταστικά ναρκωτικά utrogestan, μιλάμε για πολύ μαστούρα και πολύ ύπνο....Επίσης παίρνω για 7 ημέρες αντιβίωση και έκανα 4 ενέσεις Lentogest. 
Ίσως θέλει να με έχει σε καταστολή και ηρεμία....(τους τρελούς έτσι τους έχουν :D

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

Ερώτηση: Πότε θα δηλώσετε (όσες κοπέλες δουλεύουν) την άδεια προ γέννας, τοκετού και λοχείας; Εγώ Μίλησα σήμερα Με το γραφείο προσωπικού της υπηρεσίας μου και μου ζήτησε να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού Που να αναφέρει ποτέ έχω ΠΗΤ. Θα βάλω πριν και το υπόλοιπο της άδειας μου Για να μην την χάσω. Με κάτι Γρήγορους υπολογισμούς που έκανα από 15 Νοέμβρη σταματάω. :cool:

Εγώ επειδή είμαι στον ιδιωτικό θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω ωεττε να πάρω τις μέρες μετά. Δεν ξέρω ακριβώς τα διαδικαστικά αλλά έχω ακούσει που το εχουν κάνει κ άλλες κοπέλες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Πάντως αν δεν έχετε κανονίσει υον πολιτικό μπορείτε να κάνετε και ενα σύμφωνο συμβίωσης. Εμείς έτσι κάναμε, πήγαμε σε ενα συμβολαιογράφο υπογράψαμε την εοομενη μερα το καταθέσαμε στο ληξιαρχείο και τέλος. Ούτε παράβολα, ούτε αναγγελίες γάμου, ουτε μάρτυρες. Στο λέω για να έχεις ενα θέμα λιγότερο στο μυαλό σου. 

Εγώ επειδή είμαι στον ιδιωτικό θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω ωεττε να πάρω τις μέρες μετά. Δεν ξέρω ακριβώς τα διαδικαστικά αλλά έχω ακούσει που το εχουν κάνει κ άλλες κοπέλες. 

Το συμφωνο συμβιωσεις φαίνεται κανονικά στην οικογενειακή κατάσταση? Το είχα σκεφτεί αλλά δεν ξέρω... Έτσι και αλλιώς θα παντρευομασταν τον Σεπτέμβρη με θρησκευτικό γάμο αλλά τον ακυρωσαμε λόγω COVID και θα κάνουμε τώρα μια και καλή γαμοβαφτιση του χρόνου πρώτα ο Θεός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mommytobe είπε:

Το συμφωνο συμβιωσεις φαίνεται κανονικά στην οικογενειακή κατάσταση? Το είχα σκεφτεί αλλά δεν ξέρω... Έτσι και αλλιώς θα παντρευομασταν τον Σεπτέμβρη με θρησκευτικό γάμο αλλά τον ακυρωσαμε λόγω COVID και θα κάνουμε τώρα μια και καλή γαμοβαφτιση του χρόνου πρώτα ο Θεός.. 

Ναι και εμείς το ίδιο πάθαμε! Ναι φυσικά είναι σαν κανονικός γάμος. Πάρε ένα συμβολαιογράφο στην περιοχή σου και πες του να σου στείλει ένα πρότυπο να το δεις να αποφάσισετε μεταξύ κάποια θέματα πχ επώνυμο παιδιών, κληρονομικά κλπ και μετα πηγαίνετε να υπογράψετε. Αρχίζει να ισχύει από την ημερομηνία κατάθεσης στο ληξιαρχείο της μόνιμης κατοικίας (εκεί θα χρειαστείς ΑΜΚΑ, ΑΦΜ κλπ και τις ταυτότητες σας) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Το ανανεώσαμε αλλιώς με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  5. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  6. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  7. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  8. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  9. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  10. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  11.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  12. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  13. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  14. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , μάλλον κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Κορίτσια κι εγω!! 11/2 , αγοράκι Ιασώ!! Πολυ ομορφο το πινακακι που μαζευόμαστε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Ναι και εμείς το ίδιο πάθαμε! Ναι φυσικά είναι σαν κανονικός γάμος. Πάρε ένα συμβολαιογράφο στην περιοχή σου και πες του να σου στείλει ένα πρότυπο να το δεις να αποφάσισετε μεταξύ κάποια θέματα πχ επώνυμο παιδιών, κληρονομικά κλπ και μετα πηγαίνετε να υπογράψετε. Αρχίζει να ισχύει από την ημερομηνία κατάθεσης στο ληξιαρχείο της μόνιμης κατοικίας (εκεί θα χρειαστείς ΑΜΚΑ, ΑΦΜ κλπ και τις ταυτότητες σας) 

Θα το συζητήσω με τον σύντροφο μου αυτό.. Ευχαριστώ πολύ κορίτσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Βγήκα χθες μια βόλτα για να δω για καρότσια... Έχει καμιά γνώμες για bebe stars? Αρχικά είχα δει ένα της lorelli αλλά μετά είδα αυτό και μου άρεσαι πολύ.. Είναι το bebe stars Belize 3 σε 1..οι περισσότερες γινόμαστε και πρώτη φορά μανούλες και δεν ξέρουμε τι και πως χαχαχα.. Ότι ακούμε από φίλους και γνωστούς και ότι διαβάζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα .6/2 η κοράκλα μου στο διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης...

Η μικρή κάθε μέρα κάνει πάρτυ..μα δεν κοιμάται ποτέ;;;τα μεγάλα δε το απολαμβάνουν.ολη την ώρα το χέρι στην κοιλιά κ της μιλάνε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια , Οριστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  16. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  17. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  18. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , μάλλον κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  • Μου αρέσει 6

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Υπάρχει καμμία κοπέλα που να μην έχει μεγάλη κοιλίτσα; Εγώ έχω φουσκώσει , φαίνεται ότι είμαι έγκυος αλλά όχι τόσο όσο να πεις ότι είμαι στον 6ο. Ίσως είναι και ο σωματότυπος μου δεν ξέρω..

 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Υπάρχει καμμία κοπέλα που να μην έχει μεγάλη κοιλίτσα; Εγώ έχω φουσκώσει , φαίνεται ότι είμαι έγκυος αλλά όχι τόσο όσο να πεις ότι είμαι στον 6ο. Ίσως είναι και ο σωματότυπος μου δεν ξέρω..

 

εγω μπαινω στην 20η εβδομαδα και ναι δεν εχω πολυ μεγαλη κοιλια!  αν κ εμεις γκρινιαζουμς νομιζω πως ειναι προς οφελος μας..πουθενα δεν εξυπηρετει η μεγαλη κοιλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εγω μπαινω στην 20η εβδομαδα και ναι δεν εχω πολυ μεγαλη κοιλια!  αν κ εμεις γκρινιαζουμς νομιζω πως ειναι προς οφελος μας..πουθενα δεν εξυπηρετει η μεγαλη κοιλια

Αυτό εννοειται!Γιατί γκρινιαζετε καλέ??!Αν είναι δυνατόν!Εγω πριν λιγες μερες φορεσα τζην εγκυμοσυνης.Ως τοτε τα ρουχα μου.Και ειμαι στην 24η βδομαδα κι εχω παρει 2 κιλα.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αυτό εννοειται!Γιατί γκρινιαζετε καλέ??!Αν είναι δυνατόν!Εγω πριν λιγες μερες φορεσα τζην εγκυμοσυνης.Ως τοτε τα ρουχα μου.Και ειμαι στην 24η βδομαδα κι εχω παρει 2 κιλα.

Συμφωνώ , σίγουρα είναι πολύ πιο βολικά έτσι. Απλά σκέφτομαι κατά πόσο είναι φυσιολογικό! Βέβαια αφού το μωρό μεγαλώνει σωστά υποθέτω δεν έχει σχέση.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...