Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

 

Εχω σημειωσει 2 σελιδες :-P απλα αυτα βρηκα στην πολη μου,  ήθελα κατι που να εχω δει και απο κοντα κ να το δοκιμάσω στο αυτοκίνητο! Εσυ αν μενεις Αθήνα Θεσσαλονίκη σίγουρα οι επιλογές ειναι περισσότερες,  ο,τι χρειαστείς στείλε μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα Ανι μου!! Εχω κανει μια λιστα με isize αβγα (εχουν περασει δλδ τεστ κ για πλαγιές συγκρουσεις) και ειναι πιστοποιημενα απο ανεξάρτητους φορεις ADAC κλπ.. Εμεις πηραμε αλήθεια το πιο ακριβο, για το μονο λογο ότι ειναι 0-18 και οχι 0-13 (cybex cloud Z isize) οπως τα υπόλοιπα και θα μας βγαλει περισσότερο, στα 250.. Αβγουλακι πιο πανω να σου πω την αλήθεια δεν ειδα..  Εκτος αν θέλεις και τη βαση isofix, οποτε τοτε ξεφευγει.. Εξισου μου αρεσαν το pipa icon isize,  της nuna γυρω στα 185, το privia evo της recaro, στα 180 και το baby safe2 isize της britax - romer στα 220.. Ολα μπορείς να τα χρησιμοποιησεις και με τη ζωνη που ειναι εξισου ασφαλη και έχουν πολυ καλη βαθμολογία! 

Καλημερα! Σου εδωσε κατι για τον τραχηλο;;! Το καλύτερο βέβαια που εχεις να κάνεις ειναι ξεκούραση και ξαπλα.. Αν αισθάνεσαι παντως ανασφάλεια, μπορείς να βαλεις κ λιγο νωρίτερα το ραντεβού..  Δεν υπάρχει λογος να σκας και να εχεις το μυαλο σου συνέχεια εκει

Όχι δεν μου έδωσε κάτι. Γενικά δεν ανησύχησε. Μου είπε είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια αλλά δεν ανησυχούμε. Θα το παρακολουθουμε βέβαια σε κάθε υπέρηχο. Ίσως τώρα αν δούμε κάτι ανησυχητικό να πάμε αναλόγως. Εγώ δεν νοιώθω κάτι παράξενο ας πούμε πόνο , συσπάσεις αλλά δεν ξέρω αν νοιωθεις κάτι κι όλας όταν κονταινει ο τράχηλος.

Πάντως ξεκουράζομαι , μένω σπίτι γιατί κάνω τηλεργασια και έχω βγει λίγες φορές έξω για να δω πράγματα για το μωρό. 

Α ξέχασα από φάρμακα εκτός από σίδηρο ασβέστιο μου δίνει εδώ και μια βδομάδα μαγνήσιο το mag2 κάτι αμπούλες για να μην κάνω συσπάσεις. Του είχα πει ότι έχω κάτι πονακια που σίγουρα ήταν από τις κινήσεις του μωρού αλλά μου το έγραψε να είμαστε σίγουροι και θα το συνεχίσω δεν ξέρω πόσο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εχω σημειωσει 2 σελιδες :-P απλα αυτα βρηκα στην πολη μου,  ήθελα κατι που να εχω δει και απο κοντα κ να το δοκιμάσω στο αυτοκίνητο! Εσυ αν μενεις Αθήνα Θεσσαλονίκη σίγουρα οι επιλογές ειναι περισσότερες,  ο,τι χρειαστείς στείλε μου! 

ναι θα το κοιταξω..αργοτερα βεβαια αλλα μιας που ανοιξατε το θεμα εκανα μια αναζητηση ιντερνετικα.. αυτο το διαστημα κοντευει κ η β επιπεδου και το γενικπ σερβις αυτοκινητου οποτε θα περιμενουμε λιγο..

Just now, Hope.2019 είπε:

Όχι δεν μου έδωσε κάτι. Γενικά δεν ανησύχησε. Μου είπε είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια αλλά δεν ανησυχούμε. Θα το παρακολουθουμε βέβαια σε κάθε υπέρηχο. Ίσως τώρα αν δούμε κάτι ανησυχητικό να πάμε αναλόγως. Εγώ δεν νοιώθω κάτι παράξενο ας πούμε πόνο , συσπάσεις αλλά δεν ξέρω αν νοιωθεις κάτι κι όλας όταν κονταινει ο τράχηλος.

Πάντως ξεκουράζομαι , μένω σπίτι γιατί κάνω τηλεργασια και έχω βγει λίγες φορές έξω για να δω πράγματα για το μωρό. 

Α ξέχασα από φάρμακα εκτός από σίδηρο ασβέστιο μου δίνει εδώ και μια βδομάδα μαγνήσιο το mag2 κάτι αμπούλες για να μην κάνω συσπάσεις. Του είχα πει ότι έχω κάτι πονακια που σίγουρα ήταν από τις κινήσεις του μωρού αλλά μου το έγραψε να είμαστε σίγουροι και θα το συνεχίσω δεν ξέρω πόσο.

η ξεκουραση ειναι το καλυτερο φαρμακο.. αλλα κ αυτα που αου εδωσε ο γιατρος σιγουρα βοηθανε.. και εγω τα παντα ολα παιρνω με τους συνεχομενους πονους και ας μην βγαινω κ απο το σπιτι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Όχι δεν μου έδωσε κάτι. Γενικά δεν ανησύχησε. Μου είπε είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια αλλά δεν ανησυχούμε. Θα το παρακολουθουμε βέβαια σε κάθε υπέρηχο. Ίσως τώρα αν δούμε κάτι ανησυχητικό να πάμε αναλόγως. Εγώ δεν νοιώθω κάτι παράξενο ας πούμε πόνο , συσπάσεις αλλά δεν ξέρω αν νοιωθεις κάτι κι όλας όταν κονταινει ο τράχηλος.

Πάντως ξεκουράζομαι , μένω σπίτι γιατί κάνω τηλεργασια και έχω βγει λίγες φορές έξω για να δω πράγματα για το μωρό. 

Α ξέχασα από φάρμακα εκτός από σίδηρο ασβέστιο μου δίνει εδώ και μια βδομάδα μαγνήσιο το mag2 κάτι αμπούλες για να μην κάνω συσπάσεις. Του είχα πει ότι έχω κάτι πονακια που σίγουρα ήταν από τις κινήσεις του μωρού αλλά μου το έγραψε να είμαστε σίγουροι και θα το συνεχίσω δεν ξέρω πόσο.

Καλα σίγουρα το να ειναι ηρεμη η μητρα απο τις συσπασεις βοηθαει τον τραχηλο..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Από αϋπνίες.πως τα πάτε?? Εγώ εδώ και δύο τρεις μέρες δεν.μπορω να.κιιμηθω ούτε μεσημέρι ούτε βράδυ...

Τουτουνακι αυτο σκεφτομουν μόλις! Το βραδυ με παιρνει 3 4 η ωρα για να ξαπλωσω εχω απίστευτες καουρες, λεω δεν πειράζει τα μεσημέρι λιγο..  Προσπαθώ τοση ώρα το ματι γαριδα! Εδω κ μια εβδομάδα ετσι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τουτουνακι αυτο σκεφτομουν μόλις! Το βραδυ με παιρνει 3 4 η ωρα για να ξαπλωσω εχω απίστευτες καουρες, λεω δεν πειράζει τα μεσημέρι λιγο..  Προσπαθώ τοση ώρα το ματι γαριδα! Εδω κ μια εβδομάδα ετσι

Εγώ εδώ και δύο τρεις μέρες.. μα.λεω κι εγώ τι με έπιασε ξαφνικά.... 

Να επισημάνω και κάτι άλλο που πιθανότατα το έχουμε ξαναπεί! Είναι λογικό που τα τουτουνια μου δεν τα νιώθω κάθε μέρα το ίδιο συχνά?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ εδώ και δύο τρεις μέρες.. μα.λεω κι εγώ τι με έπιασε ξαφνικά.... 

Να επισημάνω και κάτι άλλο που πιθανότατα το έχουμε ξαναπεί! Είναι λογικό που τα τουτουνια μου δεν τα νιώθω κάθε μέρα το ίδιο συχνά?

Εσυ που εισαι κ σε πιο μικρη εβδομάδα ναι! Σημασία εχει να τα καταλαβαινεις,  βέβαια ρωτησε κ τον γιατρό σου,  ενα τηλέφωνο δεν βλάπτει! :wink:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Από αϋπνίες.πως τα πάτε?? Εγώ εδώ και δύο τρεις μέρες δεν.μπορω να.κιιμηθω ούτε μεσημέρι ούτε βράδυ...

 Ναι ναι μια από τα ίδια.. Ενώ θέλω να κοιμηθώ, ξυπνάω 15 φορές μέσα στην νύχτα και το μάτι γαρίδα.. Βέβαια τα τελευταία 2 βραδια μάλλον αναπληρωνω τις τόσες μέρες ύπνου που έχασα, γιατί κρατάει σίγουρα 3 ΝΔ 4 εβδομάδες αυτό το πράγμα, και κοιμάμαι σαν πουλάκι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εσείς πίνετε κάποιο βότανο; Θέλω τώρα που χειμωνιαζει να πίνω κατι αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη

Βότανο εννοείς τσαι κλπ;;  ξερω οτι εχει καφεΐνη να σου πω και το αποφευγω,  τωρα τελευταία για τις καουρες μιση κουπιτσα χαμομηλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 
έχει κάποια κοπέλα αυτή την εβδομάδα Β-επιπέδου ή υπέρηχο; 
Καλή επιτυχία σε ότι και εάν κάνετε! 

Εγώ έχω έρθει για καμπύλη σακχάρου  αφού δηλητηριάστηκα με αυτό που ήπια, σκέφτομαι πως θα περάσουν οι δύο ώρες εδώ.....ας μην πω για την πείνα που έχω πρωί- πρωί :P

 

 

8 ώρες πρίν, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εσείς πίνετε κάποιο βότανο; Θέλω τώρα που χειμωνιαζει να πίνω κατι αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη

Καλημέρα, εγώ πίνω χαμομήλι (δυστυχώς) έχω ακούσει και για το τήλιο αλλά δεν έχω πιεί! Το τσάι έχει καφεΐνη οπότε δεν πίνω. 
Όσο αφορά τον καφέ, πίνω ντεκαφεινέ και όχι κάθε μέρα, το πολύ 1-2 φορές την εβδομάδα. 

11 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Από αϋπνίες.πως τα πάτε?? Εγώ εδώ και δύο τρεις μέρες δεν.μπορω να.κιιμηθω ούτε μεσημέρι ούτε βράδυ...

Καλημέρα τουτουνάκι, εγώ πέφτω πτώμα, στις 10!!! ξυπνάω μόνο 2-3 φορές την νύχτα για τουαλέτα και αυτές τις φορές πάω σχεδόν με κλειστά τα μάτια....Να δω πως θα ξενυχτάω μετά με το μωράκι....(το σκέφτομαι συνέχεια) 

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 
έχει κάποια κοπέλα αυτή την εβδομάδα Β-επιπέδου ή υπέρηχο; 
Καλή επιτυχία σε ότι και εάν κάνετε! 

Εγώ έχω έρθει για καμπύλη σακχάρου  αφού δηλητηριάστηκα με αυτό που ήπια, σκέφτομαι πως θα περάσουν οι δύο ώρες εδώ.....ας μην πω για την πείνα που έχω πρωί- πρωί :P

 

 

Καλημέρα, εγώ πίνω χαμομήλι (δυστυχώς) έχω ακούσει και για το τήλιο αλλά δεν έχω πιεί! Το τσάι έχει καφεΐνη οπότε δεν πίνω. 
Όσο αφορά τον καφέ, πίνω ντεκαφεινέ και όχι κάθε μέρα, το πολύ 1-2 φορές την εβδομάδα. 

Καλημέρα τουτουνάκι, εγώ πέφτω πτώμα, στις 10!!! ξυπνάω μόνο 2-3 φορές την νύχτα για τουαλέτα και αυτές τις φορές πάω σχεδόν με κλειστά τα μάτια....Να δω πως θα ξενυχτάω μετά με το μωράκι....(το σκέφτομαι συνέχεια) 

Καλημέρα κορίτσια... Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου... Χάλια ε αυτό το υγρό? Φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να το πιω χάχα.. Υπομονή θα περάσει το 2ωρακι..

Του Αγίου Δημητρίου σήμερα.. Να μας δώσει δύναμη για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μας.. Όλο και κάποιον έχουμε στην οικογένεια και στο κοντινό περιβάλλον μας οπότε να τους χαιρόμαστε όλους

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες! @Renaki80 ειναι χαλια αυτο το υγρο αλλα ακομα πιο χαλια ειναι να περιμενεις και με αδειο στομαχι.. υπομονη κ μετα φαε ολα τα σφολιατοειδη του πλησιεστερου φούρνου :)

εγω εχω ερθει για ραντεβου κ υπερηχο.. β επιπεδου την επομενη εβδομαδα..

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Να σου πω καλά κάνεις! Από το να αγχώνεσαι και να νοιωθεις ανασφάλεια!  Πότε θα σε δει ξανά ο γιατρός; Με ξεκούραση πιστεύω θα τα πας μια χαρά. Πολύ πιθανό να ανέβει κι όλας!

Καλημέρα!! Έχω γιατρό σήμερα το απόγευμα εννοείται! Δεν θα το άφηνα έτσι... Πάλι καλά να λέμε που έκανα 2η β !

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 
έχει κάποια κοπέλα αυτή την εβδομάδα Β-επιπέδου ή υπέρηχο; 
Καλή επιτυχία σε ότι και εάν κάνετε! 

Εγώ έχω έρθει για καμπύλη σακχάρου  αφού δηλητηριάστηκα με αυτό που ήπια, σκέφτομαι πως θα περάσουν οι δύο ώρες εδώ.....ας μην πω για την πείνα που έχω πρωί- πρωί :P

 

 

Καλημέρα, εγώ πίνω χαμομήλι (δυστυχώς) έχω ακούσει και για το τήλιο αλλά δεν έχω πιεί! Το τσάι έχει καφεΐνη οπότε δεν πίνω. 
Όσο αφορά τον καφέ, πίνω ντεκαφεινέ και όχι κάθε μέρα, το πολύ 1-2 φορές την εβδομάδα. 

Καλημέρα τουτουνάκι, εγώ πέφτω πτώμα, στις 10!!! ξυπνάω μόνο 2-3 φορές την νύχτα για τουαλέτα και αυτές τις φορές πάω σχεδόν με κλειστά τα μάτια....Να δω πως θα ξενυχτάω μετά με το μωράκι....(το σκέφτομαι συνέχεια) 

Καλημέρα!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Δεν θέλω καθόλου να κάνω αυτό το πράγμα πάλι μπλιαχ...άσε που δεν θα αντέξω να κάθομαι εκεί για 2 ώρες... πίνω καφέ κάθε μα κάθε μέρα.. Δεν μπορώ να τον στερηθω αλλά ευτυχώς μου το επιτρέπει ο γιατρός! Εγώ ξυπνάω Όχι για τσισα αλλά για άσχετο λόγο..ξυπνάω ίσα με 4 φορές το βράδυ 

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα σε όλες! @Renaki80 ειναι χαλια αυτο το υγρο αλλα ακομα πιο χαλια ειναι να περιμενεις και με αδειο στομαχι.. υπομονη κ μετα φαε ολα τα σφολιατοειδη του πλησιεστερου φούρνου :)

εγω εχω ερθει για ραντεβου κ υπερηχο.. β επιπεδου την επομενη εβδομαδα..

Καλά αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...