Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

36 minutes ago, pharmacy said:

Πλάκα κάνετε;;;μια χαρά είστε με μικρεςυ κοιλιες...εμένα είναι απλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ...όλοι Μ περνάνε για ετοιμογεννη...κι όταν λέω ότι είμαι στον 6ο μου λένε...οκ..δίδυμα;;;

Έχω απίστευτη μεγάλη κοιλιά ..λόγω 3ου παιδιού..κ μάλιστα πολύ χαμηλά είναι η κοιλιά μου ...λόγω έλλειψης κοιλιακών κ ξεχιλωματος κοιλιάς από της άλλες δύο εγκυμοσύνες...

Οπότε είστε μια χαρά...

Έλα θα σου κάνω παρέα εγώ με την τεράστια κοιλιά ... και εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη και δίδυμα όποτε είναι πολύ μεγάλη πια !! :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Σκεφτομουνα το πρωρο αβγουλακι 0-13kg να ειναι καλο,  γιατι μετα ανοιξη και ειδικα καλοκαίρι δεν θα μεινουμε λεπτο μεσα! Κ μετα να πηγαινα σε 9-25 ισως..  Τι λες εσυ;;  το μονο αξιόπιστο στο 0-36 είναι το joie every stage, αλλα μ φανηκε μεγαλο για να μπει μωρουλι εκει μεσα και επισης θα αντεξει 6 χρονια σερι;;; σήμερα θα παω να δω απο κοντα γιατι κακα τα ψέματα το αβγουλακι και το λικνο ειναι αυτα που θα χρειαστουν αμεσα, το καροτσακι κ Φεβρουαρίου να το εχω δεν μ πειραζει. Εχεις δει καποιο;; 

Δηλαδή ειναι καπως χαμηλα ετσι;;  σε εμένα οχι,  γνωστη μου νομίζω, αλλα με ξαπλα και ποδαρακια πανω ανεβαινει! Τουλάχιστον στη γνωστή μου! 

εχω ακουσεκ πως ειναο οντως τα καλυτερα, παρολα αυτα λενε πως εχει να κανει και με τον τυπο του αυτοκινητου σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Ένα και ένα Ναι!!

Κοριτσάκια έκανα την 2η β επιπέδου χθες .. Ο ένας πλακούντας μου είπε είναι επιχειλιος..έχει τύχει σε καμία  ?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν λίγο χαμηλά (όχι επιχείλιος όμως) αλλά ανέβηκε μετά ... συνήθως έτσι γίνεται. Τι σου ειπαν ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Εγώ τελικά αγόρι. Οχι κορίτσι. 

Καλέ.τόσο καιρό δεν το βλεπανε??!!Κι εμας μεχρι τη β επιπέδου ετσι μας ειχαν...

Just now, chris79 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν λίγο χαμηλά (όχι επιχείλιος όμως) αλλά ανέβηκε μετά ... συνήθως έτσι γίνεται. Τι σου ειπαν ; 

Εμενα απο χαμηλος στην Αυχενική,ψηλός στη β επιπέδου.

Επιχειλιος ειναι άλλο νομιζω...

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Καλέ.τόσο καιρό δεν το βλεπανε??!!Κι εμας μεχρι τη β επιπέδου ετσι μας ειχαν...

Εμενα απο χαμηλος στην Αυχενική,ψηλός στη β επιπέδου.

Επιχειλιος ειναι άλλο νομιζω...

 

Ναι το ξέρω. Το επιχειλιος είναι πιο κάτω από το χαμηλός. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το επιχειλιος αλλάζει .. αν μπορεί δηλ και αυτό να ανεβεί με τον καιρό .. γι αυτό ρώτησα την κοπέλα τι της είπαν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εχω καποιες αποριες για το Ιασώ ,οπου θα γεννήσω με το καλό, για τις τιμές με εοππυ , τα δωμάτια, τι έγγραφα θα χρειαστώ μαζι μου, την διαδικασία για να ειναι ο άντρας μου μαζί, αν επιτρέπεται να ειναι μεσα την ωρα της γεννας και γενικα την κατάσταση με τον κορονοϊο, τι επικρατεί στο μαιευτήριο... εχει ρωτησει καμία απο εσας και ξέρει;; και δεύτερον σκεφτόμουν να τους παρω ενα τηλέφωνο αλλα δε ξερω αν δινουν τετοιες πληροφορίες τηλεφωνικά ή πρέπει να παω απο εκει...

Υπαρχει τιμοκαταλογος για τιμες αλλα δεν ξερω τι παιζει τελικα με.τα τρικλινα.

Εγω δεν εχω ασχοληθει καν,ουτε εχω συζητησει καθολου για το θέμα μαιευτηριο-τοκετός.

Τωρα δε νομιζω να μπορεις να πας ετσι,εκτος κι αν κλεινουν ραντεβου.

Εγω που πηγα στο Λητω ο αντρας μου δεν μπηκε μεσα.

Just now, chris79 είπε:

Ναι το ξέρω. Το επιχειλιος είναι πιο κάτω από το χαμηλός. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το επιχειλιος αλλάζει .. αν μπορεί δηλ και αυτό να ανεβεί με τον καιρό .. γι αυτό ρώτησα την κοπέλα τι της είπαν. 

Ο γιατρος τα ξέρει αυτα καλύτερα...Ο πρωτος γιατρός δεν το είδε??

Μια φιλη με πολυ χαμηλο πλακουντα εκατσε 3 μηνες κρεββατι μεχρι να γεννησει αλλα εξαρτάται από την περιπτωση φανταζομαι.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Έλα θα σου κάνω παρέα εγώ με την τεράστια κοιλιά ... και εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη και δίδυμα όποτε είναι πολύ μεγάλη πια !! :) 

Κορίτσια μου κι εμένα η κοιλιά μου φαίνεται αρκετά! Λόγω διδύμων βέβαια! Δεν είναι τεράστια...αλλά 6 μηνών εύκολα λες!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κοιλιά πριν να μείνω έγκυος  :Pφαντάσου ότι σηκωνόντουσαν στο μετρό για να κάτσω!  Σκέψου τι θα γίνει τώρα εάν μπω τώρα στο μετρό :D:D 

Ρε κορίτσια πεινάω όλη μέρα το έχετε κι εσείς αυτό; 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ είχα κοιλιά πριν να μείνω έγκυος  :Pφαντάσου ότι σηκωνόντουσαν στο μετρό για να κάτσω!  Σκέψου τι θα γίνει τώρα εάν μπω τώρα στο μετρό :D:D 

Ρε κορίτσια πεινάω όλη μέρα το έχετε κι εσείς αυτό; 

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει αυτό το συναίσθημα!!! Τρώω κανονικά όπως και πριν!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Εγώ είχα κοιλιά πριν να μείνω έγκυος  :Pφαντάσου ότι σηκωνόντουσαν στο μετρό για να κάτσω!  Σκέψου τι θα γίνει τώρα εάν μπω τώρα στο μετρό :D:D 

Ρε κορίτσια πεινάω όλη μέρα το έχετε κι εσείς αυτό; 

Μπαααα εγώ μετά το μεσημέρι έχω τέτοιες καούρες που δε θέλω και δε μπορώ να φάω τίποτα ... περιορίζω και τι τρώω έτσι ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Ένα και ένα Ναι!!

Κοριτσάκια έκανα την 2η β επιπέδου χθες .. Ο ένας πλακούντας μου είπε είναι επιχειλιος..έχει τύχει σε καμία  ?

Εγω είχα επιχειλιο πλακούντα.. Ήταν πάρα πολύ χαμηλά.. Αλλά μου απαγόρευσε ο γιατρός να σηκώνω βάρος και να σκύβω πολύ και με προσοχή τώρα στην επόμενη εξέταση είχε ανέβει λιγάκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου, εμεις βγηκαμε για μια έρευνα αγοράς και τα κλείσαμε τελικα ολα..  Πως εγινς αυτο.:rolleyes:.  Πειτε μου..  Λοιπον καροτσι peg perego το κλασικό κ δοκιμασμένο book 51 s,  επειδη θα βγουν τα καινούργια χρωματα 150 ευρω κατω, το λικνο με ειχε ρωτησει μια κοπέλα το bebe stars mom, το ειδαμε μας αρεσε πολυ,  βέβαια πηρα αλλο στρωμα,  κ αυτο το ειχε προσφορά..  Επισης ηταν κ το μονο που ταιριαζε στο χωρο μας..  Μην σας απασχολεί να είναι πολυ μεγαλο το λικνο,  οπως μου ειπε και η πωλητρια και 2 φιλες μου,  απο 9 μηνων που αρχίζουν σηκωνονται ειναι επικίνδυνα καθως είναι με διχτυ! Εε κ μιας κ πηγαμε εκλεισα κ το αβγο καθισμα, για 0-18, τα περισσότερα είναι 0-13 αυτο θα μας παρει λίγο παραπάνω πιστεύω και δεν θελει και βαση

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου, εμεις βγηκαμε για μια έρευνα αγοράς και τα κλείσαμε τελικα ολα..  Πως εγινς αυτο.:rolleyes:.  Πειτε μου..  Λοιπον καροτσι peg perego το κλασικό κ δοκιμασμένο book 51 s,  επειδη θα βγουν τα καινούργια χρωματα 150 ευρω κατω, το λικνο με ειχε ρωτησει μια κοπέλα το bebe stars mom, το ειδαμε μας αρεσε πολυ,  βέβαια πηρα αλλο στρωμα,  κ αυτο το ειχε προσφορά..  Επισης ηταν κ το μονο που ταιριαζε στο χωρο μας..  Μην σας απασχολεί να είναι πολυ μεγαλο το λικνο,  οπως μου ειπε και η πωλητρια και 2 φιλες μου,  απο 9 μηνων που αρχίζουν σηκωνονται ειναι επικίνδυνα καθως είναι με διχτυ! Εε κ μιας κ πηγαμε εκλεισα κ το αβγο καθισμα, για 0-18, τα περισσότερα είναι 0-13 αυτο θα μας παρει λίγο παραπάνω πιστεύω και δεν θελει και βαση

Καλορίζικα και να τα χαρείτε! Πολύ καλές τιμές! 
Λίκνο και εγώ το Bebe stars έχω, πιο στρώμα πήρες; γιατί είμαι σε έρευνα, αφρολέξ ή με κοκοφοίνικα; 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλορίζικα και να τα χαρείτε! Πολύ καλές τιμές! 
Λίκνο και εγώ το Bebe stars έχω, πιο στρώμα πήρες; γιατί είμαι σε έρευνα, αφρολέξ ή με κοκοφοίνικα; 

Εμεις για το κρεβατάκι πήραμε κοκοφοινικα... Αυτό το λίκνο που έχετε κορίτσια χωράει παντού? Εμείς έχουμε λίγο έλλειψη χώρου και θέλω να βρω κάτι πιο μαζεμένο γιατί δεν θα χωρέσει διαφορετικά.. Και κάτι με ροδάκια για να μπορώ να το μεταφερω διότι δίπλα είναι η ντουλάπα και δεν θα μπορώ να πάρω ούτε ρούχα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλορίζικα και να τα χαρείτε! Πολύ καλές τιμές! 
Λίκνο και εγώ το Bebe stars έχω, πιο στρώμα πήρες; γιατί είμαι σε έρευνα, αφρολέξ ή με κοκοφοίνικα; 

Καλημέρα! Λοιπόν για το στρωματακι δεν ειχα κανει ερευνα, δεν περίμενα κιολας οτι θα τα κλειναμε τοσο νωρις..  Η κοπέλα προτεινε κοκοφοινικα της greco strom, βέβαια τωρα το σαββατοκύριακο θα το κοιταξω το θεμα και αν δεν ειμαι ικανοποιημενη το αλλάζω! 

Just now, mommytobe είπε:

Εμεις για το κρεβατάκι πήραμε κοκοφοινικα... Αυτό το λίκνο που έχετε κορίτσια χωράει παντού? Εμείς έχουμε λίγο έλλειψη χώρου και θέλω να βρω κάτι πιο μαζεμένο γιατί δεν θα χωρέσει διαφορετικά.. Και κάτι με ροδάκια για να μπορώ να το μεταφερω διότι δίπλα είναι η ντουλάπα και δεν θα μπορώ να πάρω ούτε ρούχα χαχαχα 

Μμμ ο χώρος ειναι θεμα..  Ειναι απο τα πιο μικρα θεωρω στο ειδος του με διαστασεις 60*90.. Υπαρχουν κ πιο μικρα βέβαια αλλα θα ειναι για 6 μηνων πχ,  εγω μακάρι να καταφερω να θηλασω μεχρι 9 που θα το εχω δίπλα 

On 21/10/2020 at 5:42 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Τέλειο το πινακακακι σας!!!

Με το καλό γλυκιάς μανούλες να πάρετε το παιδάκι η τα παιδακια σας στην αγκαλίτσα σας!!!!

Άντε υπομονή λίγο έμεινε...απολαύστε το ζήστε το....!!!!σας φιλώ πολύ πολύ γλυκά!!

Νατασσακι μας,  μεσα στον κακο χαμο των σχολιων ξεσαχα να σου απαντήσω! Σε ευχαριστούμε πολύ! Προσφατα ανακαλυψα κ αλλες 2 κοπελες που ξεκινησαμε μαζι κ τωρα ειναι στην ομάδα Ιουνίου! Ευχομαι να είσαι και εσυ στην επόμενη! ❤️ η σκεψη μας ειναι μαζι σου,  φιλάκια πολλά :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...