Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια .

συγγνωμη δλδ πως θα δικαιολογήσουν και οι εργοδότες ότι δεν πάμε στην δουλειά ; Δεν είναι μόνο το επίδομα . 
επισης @mommytobe νομίζω χωρίς 40-50 ένσημα δεν σε ασφαλίζουν . Βέβαια μπορείς να πηγαίνεις στα νοσοκομεία δωρεάν στα έκτακτα . Θα σου πρότεινα να προχωρήσεις πρώτα με τον πολιτικό(συγχαρητήρια κιόλας και με το καλό )  και μετά να γραφτείς στο βιβλιάριο του άντρα σου. Ρωτά και τον λογιστή σου για σιγουριά 

 

 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχεις παρά πολλά μαζί. Αλλά βάλε τα σε μια σειρά , βήμα - βήμα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Μίλα καλύτερα με το λογιστή σου γιατί ειδικά αυτή την περίοδο δεν βγάζεις εύκολα άκρη με τις υπηρεσίες.  Είναι καλή λύση η ασφάλιση στο σύζυγο μόλις παντρευτείτε πάντως. 

νομιζω για τον πολιτικο γαμο κανεις τα χαρτια 10 μερες πριν? και στα καπακια γινεται ο γαμος? ξερει κανεις? με αυτο θα ασχοληθω την αλλη βδομαδα....ναι και εγω πιστευω οτι αν δεν μπορω να ασφαλιστω αμεσως και ειναι απαραιτητα καποια ενσημα (50 νομιζω) θα ασφαλιστω για αρχη στον συζηγο και μετα μπορω να ασφαλιστω και μονη μου...

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια .

συγγνωμη δλδ πως θα δικαιολογήσουν και οι εργοδότες ότι δεν πάμε στην δουλειά ; Δεν είναι μόνο το επίδομα . 
επισης @mommytobe νομίζω χωρίς 40-50 ένσημα δεν σε ασφαλίζουν . Βέβαια μπορείς να πηγαίνεις στα νοσοκομεία δωρεάν στα έκτακτα . Θα σου πρότεινα να προχωρήσεις πρώτα με τον πολιτικό(συγχαρητήρια κιόλας και με το καλό )  και μετά να γραφτείς στο βιβλιάριο του άντρα σου. Ρωτά και τον λογιστή σου για σιγουριά 

 

 

ναι και εγω κατι τετοιο νομιζω για τα 50 ενσημα...οποτε καλυτερα να κανω πρωτα τον γαμο για να μπορω να ασφαλιστω στον αντρα μου, και μετα να προχωρισω σε αυτες τις ενεργειες...ενταξει αντεχω ακομα οικονομικα να μεινω στο επαγγελμα μου ασφαλισμενη μεχρι την γεννα για να ειμαι καλυμενη απλα θελω να τελειωνει ολο μια ωρα νωριτερα και για αυτο ψαχνω να δω τι μπορω να κανω και τωρα....ευχαριστω πολυ:wub:

Link to comment
Share on other sites

Το ανανεώσαμε αλλιώς με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  5. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  6. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  7. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  8. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  9. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  10. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  11.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  12. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  13. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  14. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , μάλλον κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Είμαι 25η εβδομάδα ενώ έκανε πάρτυ προχθές η μικρή έχει 2 μέρες που ναι μεν την νιώθω αλλά όχι όσο προχθές πχ.. Είναι νορμάλ.. Δνε έχω ιδέα!! Κάθομαι και περιμένω να κουνηθεί!! Τρεληηη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

Το ανανεώσαμε αλλιώς με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  5. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  6. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  7. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  8. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  9. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  10. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  11.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  12. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  13. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  14. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , μάλλον κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Και εγώ κορίτσια μου πητ: 1/3 ,κοριτσάκι,ιασω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Είμαι 25η εβδομάδα ενώ έκανε πάρτυ προχθές η μικρή έχει 2 μέρες που ναι μεν την νιώθω αλλά όχι όσο προχθές πχ.. Είναι νορμάλ.. Δνε έχω ιδέα!! Κάθομαι και περιμένω να κουνηθεί!! Τρεληηη

Μην ανησυχείς και ο μικρός μου ακριβώς το ίδιο.. Μπορει λίγες μέρες να κάνει πάρτυ και μετά για λίγο να τον νοιώθω ελαφρώς.. Έχει να κάνει και με τη θέση του εκείνη τη στιγμή. Εμένα προχθές κουνιόταν συνέχεια σαν να είχε πιει τρεις φραπέδες χαχαχα Αφού έβλεπα την κοιλιά μου να κουνιέται στα σημεία που ήταν το μωρό! Ε χθες και σήμερα πιο ήρεμος. Κατάλαβαινω κινήσεις αλλά πιο ανεπαίσθητες.

Just now, Mariachi είπε:

Το ανανεώσαμε αλλιώς με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  5. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  6. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  7. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  8. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  9. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  10. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  11.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  12. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  13. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  14. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , μάλλον κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Τέλειοοοοο! Μόνο 4 αγοράκια έχουμε;! Μας πόσες νύφες για το γιο μου!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Μην ανησυχείς και ο μικρός μου ακριβώς το ίδιο.. Μπορει λίγες μέρες να κάνει πάρτυ και μετά για λίγο να τον νοιώθω ελαφρώς.. Έχει να κάνει και με τη θέση του εκείνη τη στιγμή. Εμένα προχθές κουνιόταν συνέχεια σαν να είχε πιει τρεις φραπέδες χαχαχα Αφού έβλεπα την κοιλιά μου να κουνιέται στα σημεία που ήταν το μωρό! Ε χθες και σήμερα πιο ήρεμος. Κατάλαβαινω κινήσεις αλλά πιο ανεπαίσθητες.

Τέλειοοοοο! Μόνο 4 αγοράκια έχουμε;! Μας πόσες νύφες για το γιο μου!! Χαχαχα

Νομίζω είναι και η @Nephele78 και η @Efinikolaou που είναι με δίδυμα ένα κι ένα αν θυμαμαι καλά ... όποτε έχουμε άλλα 2 αγοράκια ... ας μας το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Νομίζω είναι και η @Nephele78 και η @Efinikolaou που είναι με δίδυμα ένα κι ένα αν θυμαμαι καλά ... όποτε έχουμε άλλα 2 αγοράκια ... ας μας το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια! 

Ναι σωστά! Τα κορίτσια δεν μπήκαν ακόμα στη λίστα. Αρα 6 τα αγόρια..

Κορίτσια δεν έχω δει μήνυμα από την @ioanna27 μετά την Β επιπέδου. Είχαμε κανένα νέο; Ελπίζω να είναι καλά και αυτή και το μωρακι..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Είμαι 25η εβδομάδα ενώ έκανε πάρτυ προχθές η μικρή έχει 2 μέρες που ναι μεν την νιώθω αλλά όχι όσο προχθές πχ.. Είναι νορμάλ.. Δνε έχω ιδέα!! Κάθομαι και περιμένω να κουνηθεί!! Τρεληηη

Λοιπόν αυτο το ερωτημα εθεσα κ εγω χθες..  Μου ηταν 1 2 μερες πιο ησυχουτσικη..  Μέχρι που ξεκινησε απο χθες το απόγευμα και ειλικρινά δεν εκλεισα ματι ολο το βραδυ, και συνεχιζει ακαθεκτη..  Διαβασα οτι απο 27η 28η εβδομάδα σχηματιζουν ενα μοτιβο κινησεων που πρέπει να παρατηρουμε:wink:

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι σωστά! Τα κορίτσια δεν μπήκαν ακόμα στη λίστα. Αρα 6 τα αγόρια..

Κορίτσια δεν έχω δει μήνυμα από την @ioanna27 μετά την Β επιπέδου. Είχαμε κανένα νέο; Ελπίζω να είναι καλά και αυτή και το μωρακι..

Αχ και εγω τη σκέφτομαι..  Ελπίζω λογω φορτου εργασιας να μην προλαβε να μπει ακομη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Νομίζω είναι και η @Nephele78 και η @Efinikolaou που είναι με δίδυμα ένα κι ένα αν θυμαμαι καλά ... όποτε έχουμε άλλα 2 αγοράκια ... ας μας το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια! 

Κι εγώ ένα κι ένα!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! @Renaki80 πως παει με την αποκολληση;;;  ελπιζω να την βγαζεις ξαπλα ετσι;;;!!! 

Συγνώμη τώρα το είδα γιατί έμπλεξα με συνταγογράφηση και ταμείο κλπ!

Έχω λίγα καφέ, αλλά δεν κάνω τίποτα, έχω ξεκινήσει και μια σειρά και έχω λιώσει!

Δεν ρισκάρω να κάνω τίποτα για κάποιες μέρες! Ήρθε και η γυναίκα και καθάρισε...καλέ τι απόλαυση;;;; Όλα πεντακάθαρα και στην θέση τους, χωρίς να κάνω τίποτα! Υπέροχο! 

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν αυτο το ερωτημα εθεσα κ εγω χθες..  Μου ηταν 1 2 μερες πιο ησυχουτσικη..  Μέχρι που ξεκινησε απο χθες το απόγευμα και ειλικρινά δεν εκλεισα ματι ολο το βραδυ, και συνεχιζει ακαθεκτη..  Διαβασα οτι απο 27η 28η εβδομάδα σχηματιζουν ενα μοτιβο κινησεων που πρέπει να παρατηρουμε:wink:

Αχ και εγω τη σκέφτομαι..  Ελπίζω λογω φορτου εργασιας να μην προλαβε να μπει ακομη

Και το δικό μου, χθες,  το ένιωθα σαν να έκανε rave party  μέσα στην κοιλιά!! :P 
Σήμερα είναι πιο ήσυχη! Φαντάσου τι θα γίνεται στον 8ο μήνα....

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Συγνώμη τώρα το είδα γιατί έμπλεξα με συνταγογράφηση και ταμείο κλπ!

Έχω λίγα καφέ, αλλά δεν κάνω τίποτα, έχω ξεκινήσει και μια σειρά και έχω λιώσει!

Δεν ρισκάρω να κάνω τίποτα για κάποιες μέρες! Ήρθε και η γυναίκα και καθάρισε...καλέ τι απόλαυση;;;; Όλα πεντακάθαρα και στην θέση τους, χωρίς να κάνω τίποτα! Υπέροχο! 

Και το δικό μου, χθες,  το ένιωθα σαν να έκανε rave party  μέσα στην κοιλιά!! :P 
Σήμερα είναι πιο ήσυχη! Φαντάσου τι θα γίνεται στον 8ο μήνα....

Να μην ρισκάρεις να κανεις το οτιδήποτε οχι για λιγες μερες και για το υπόλοιπο οσο εχεις την δυνατότητα μην σου πω! Μονο τα βασικα για το μωρακι, ηρεμια και ξεκουραση! Σου εδωσε utrogestan γιατι δεν θυμάμαι;; ειχατε κανει κ ενεσεις;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Νομίζω είναι και η @Nephele78 και η @Efinikolaou που είναι με δίδυμα ένα κι ένα αν θυμαμαι καλά ... όποτε έχουμε άλλα 2 αγοράκια ... ας μας το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια! 

Ναι το ιδιο ειμαστε με εφη.εγω εχω πητ 5 ή 10/3 δε θυμαμαι αλλα με τα διδυμα μπορει να παει και πολυ πιο νωρις...κατι τετοια μου ειπε τρελά οπως κ στο @Τουτουνι δε ξερω κλινικη ακομα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...