Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Εμεις για το κρεβατάκι πήραμε κοκοφοινικα... Αυτό το λίκνο που έχετε κορίτσια χωράει παντού? Εμείς έχουμε λίγο έλλειψη χώρου και θέλω να βρω κάτι πιο μαζεμένο γιατί δεν θα χωρέσει διαφορετικά.. Και κάτι με ροδάκια για να μπορώ να το μεταφερω διότι δίπλα είναι η ντουλάπα και δεν θα μπορώ να πάρω ούτε ρούχα χαχαχα 

Δεν το λες και μικρό!! Ίσως σε βολέψει το πορτ μπεμπέ με την βάση του. 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν για το στρωματακι δεν ειχα κανει ερευνα, δεν περίμενα κιολας οτι θα τα κλειναμε τοσο νωρις..  Η κοπέλα προτεινε κοκοφοινικα της greco strom, βέβαια τωρα το σαββατοκύριακο θα το κοιταξω το θεμα και αν δεν ειμαι ικανοποιημενη το αλλάζω! 

Μμμ ο χώρος ειναι θεμα..  Ειναι απο τα πιο μικρα θεωρω στο ειδος του με διαστασεις 60*90.. Υπαρχουν κ πιο μικρα βέβαια αλλα θα ειναι για 6 μηνων πχ,  εγω μακάρι να καταφερω να θηλασω μεχρι 9 που θα το εχω δίπλα 

Νατασσακι μας,  μεσα στον κακο χαμο των σχολιων ξεσαχα να σου απαντήσω! Σε ευχαριστούμε πολύ! Προσφατα ανακαλυψα κ αλλες 2 κοπελες που ξεκινησαμε μαζι κ τωρα ειναι στην ομάδα Ιουνίου! Ευχομαι να είσαι και εσυ στην επόμενη! ❤️ η σκεψη μας ειναι μαζι σου,  φιλάκια πολλά :x

Το 60*90 νομίζω είναι καλά.. Είδα πιο μεγάλα και λέω που θα μπει θεέ μου... Πρέπει να το κοιτάξω και να το μετρήσω στο σπίτι για να ξέρω ακριβώς τι χώρο εχω

Just now, Renaki80 είπε:

Δεν το λες και μικρό!! Ίσως σε βολέψει το πορτ μπεμπέ με την βάση του. 

Το πορτ μπεμπέ δεν το θέλω δίπλα μου... Θέλω λίκνο να μπορώ να το ενώσω με το κρεβάτι μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Παντως οι κρεβατοκαμαρες στα διαμερίσματα ολο κ μικραινουν! Εμενα η μαμα μου μας ειχε δίπλα σε κουνια και οι θειες μου..  Και τωρα ουτε εμεις δεν χωραμε:mellow:

Πραγματικά όμως.. Και εμείς είχε ολόκληρο κρεβατάκι δίπλα.. Και εμείς παλεύουμε να βάλουμε ένα λίκνο.. Τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με το χώρο μεγάλο πρόβλημα.. Να σας πω μόνο ότι εμας δεν χωράει ούτε καν λίκνο! με το ζόρι και αν...Σκέφτομαι που αλλού μπορώ να κοιμάται το μωρό μαζί μας κάποια άλλη λύση. Θέλω οπωσδήποτε να το κρατήσω 4-5 μήνες μαζί μας:x

Θα πάρω κούνια φυσικά αλλά για αρχή το βράδυ θέλω να κοιμάται δίπλα μου.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν για το στρωματακι δεν ειχα κανει ερευνα, δεν περίμενα κιολας οτι θα τα κλειναμε τοσο νωρις..  Η κοπέλα προτεινε κοκοφοινικα της greco strom, βέβαια τωρα το σαββατοκύριακο θα το κοιταξω το θεμα και αν δεν ειμαι ικανοποιημενη το αλλάζω! 

Μμμ ο χώρος ειναι θεμα..  Ειναι απο τα πιο μικρα θεωρω στο ειδος του με διαστασεις 60*90.. Υπαρχουν κ πιο μικρα βέβαια αλλα θα ειναι για 6 μηνων πχ,  εγω μακάρι να καταφερω να θηλασω μεχρι 9 που θα το εχω δίπλα 

Νατασσακι μας,  μεσα στον κακο χαμο των σχολιων ξεσαχα να σου απαντήσω! Σε ευχαριστούμε πολύ! Προσφατα ανακαλυψα κ αλλες 2 κοπελες που ξεκινησαμε μαζι κ τωρα ειναι στην ομάδα Ιουνίου! Ευχομαι να είσαι και εσυ στην επόμενη! ❤️ η σκεψη μας ειναι μαζι σου,  φιλάκια πολλά :x

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!σας διαβάζω μαθαίνω τα νέα σας κ φυσικά χαίρομαι που όλα πάνε κατευχην!!!

Να είστε όλες καλά γλυκά μου κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια αυτό με το χώρο μεγάλο πρόβλημα.. Να σας πω μόνο ότι εμας δεν χωράει ούτε καν λίκνο! με το ζόρι και αν...Σκέφτομαι που αλλού μπορώ να κοιμάται το μωρό μαζί μας κάποια άλλη λύση. Θέλω οπωσδήποτε να το κρατήσω 4-5 μήνες μαζί μας:x

Θα πάρω κούνια φυσικά αλλά για αρχή το βράδυ θέλω να κοιμάται δίπλα μου.

δεν ξερω αν σας καθησυχαζω αλλα εμεις ειμαστε ακομα σε δυαρι με ενα παιδι περιμενοντας το 2ο.. και μεχρι το καλοκαιρι σιγουρα θα ειμαστε σε αυτο! με 1 συρταριερα παιδικη επισης που θα πρεπει να χωρεσει ρουχα 2 παιδιων.. δεν περιγραφω αλλο :)

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

δεν ξερω αν σας καθησυχαζω αλλα εμεις ειμαστε ακομα σε δυαρι με ενα παιδι περιμενοντας το 2ο.. και μεχρι το καλοκαιρι σιγουρα θα ειμαστε σε αυτο! με 1 συρταριερα παιδικη επισης που θα πρεπει να χωρεσει ρουχα 2 παιδιων.. δεν περιγραφω αλλο :)

Αυτό θα πει όλοι οι καλοί χωράνε!:) Άμα έχεις μικρό χώρο πρέπει να σκεφτείς έξυπνες λύσεις για να χωρέσουν όλα. Πάντως θα τη βρούμε τη λύση μωρέ! Κοιμαστε μαζί με το παιδί; Τώρα με το μωρό πως λετε να τα βολεψετε;

Να παίρνουμε καμμία ιδέα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Αυτό θα πει όλοι οι καλοί χωράνε!:) Άμα έχεις μικρό χώρο πρέπει να σκεφτείς έξυπνες λύσεις για να χωρέσουν όλα. Πάντως θα τη βρούμε τη λύση μωρέ! Κοιμαστε μαζί με το παιδί; Τώρα με το μωρό πως λετε να τα βολεψετε;

Να παίρνουμε καμμία ιδέα!

ναι μονιμα σκεφτομαι λυσεις.. για εξοικονομιση χωρου.. στο σαλονι εχω μεχρι και πιανο και ολα εχουν τη σχετικη άπλα τους..ο μικρος κοιματα στο κρεβατι μας οποτε αργοτερα ή θα κοιμαται ο μεγαλος στο κρεβατι κ το μωρο στη κουνια ή θα κανουν αλλαγη μεταξυ τους οταν καταλαβει ο μεγαλος πως δεν βολευεται... το μυστικο ειναι αργοτερα τα παιχνιδια.. ειναι πλεον φτηνα και ολοι στα πρωτα γενεθλια ή παππουδες παιρνουν ογκωδη παιχνιδια που δεν εξυπηρετουν και ουτε κ το παιδι τα παιζει οταν εχει παρα πολλα..οποτε τα κρυβω ανα διαστηματα στο παταρι κ τα ανταλλασω μετα απο καιρο να τα ξαναθυμαται και κραταω τα αγαπημενα του μονιμα σε 2 κουτια μεγαλα. Εξυπνη λυση θεωρω επισης πως ηταν το μεγαλο κρεβατι που ειχαμε παρει με αποθηκευτικο χωρο απο κατω..ετσι βαζω τα ρουχα που δεν του κανουν ή καποια αλλα μεγαλα που μας εχουν δωσει..τελος δεν πηρα περιττα πραγματα οταν γεννησα γιατι απλα δε χωραγαμε χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Σίγουρα θελει προσοχή, αλλα ποια εγκυμοσύνη ειδικα πολυδιδυμη δεν θελει έξτρα προσοχή;;! :rolleyes: ολα καλα θα πανε!! ❤️ 

Μακάρι.. 

22 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν λίγο χαμηλά (όχι επιχείλιος όμως) αλλά ανέβηκε μετά ... συνήθως έτσι γίνεται. Τι σου ειπαν ; 

Ότι μπορεί να ανέβει αλλά θέλει μεγάλη προσοχή.. 

19 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Εγω είχα επιχειλιο πλακούντα.. Ήταν πάρα πολύ χαμηλά.. Αλλά μου απαγόρευσε ο γιατρός να σηκώνω βάρος και να σκύβω πολύ και με προσοχή τώρα στην επόμενη εξέταση είχε ανέβει λιγάκι..

Αλήθεια??? Έμεινες σε ακινησία?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια κι εμας μονο λικνο χωραει και μικρο.Πλατος μεχρι 55εκ.με.το ζορι δυστυχως οποτε ειναι περιορισμενες οι επιλογες.

 

Οντως με 55 περιορισμενα τα πράγματα, εμεις με 60 κ οριακα βρηκα 1 2.. Καλη αναζήτηση! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μακάρι.. 

Ότι μπορεί να ανέβει αλλά θέλει μεγάλη προσοχή.. 

Αλήθεια??? Έμεινες σε ακινησία?

Δεν έμεινα σε ακινησία γιατί δούλευα, όμως πρόσεχα πάρα πολύ.. Δεν σηκωνα ούτε ένα μπουκάλι νερά που λέει ο λόγος και προσπαθούσα να μην σκύβω καθόλου(και ως γνωστόν όλο αυτό το διάστημα που έπεφταν όλα από τα χέρια χαχαχα) και απλά πρόσεχα.. Τώρα στην Β επιπέδου ο γιατρός είπε ότι ανέβηκα λιγάκι αλλά επειδή το παρακολουθώ πιο πολύ με τον δικό μου γιατρό σε 2 3 εβδομάδες που θα πάω για υπέρηχο θα το δούμε πάλι πως πάει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια κι εμας μονο λικνο χωραει και μικρο.Πλατος μεχρι 55εκ.με.το ζορι δυστυχως οποτε ειναι περιορισμενες οι επιλογες.

 

Και εμείς τόσο περιθώριο έχουμε! 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...