Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Δεν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις θρομβοφιλιας, όμως τώρα που πλησιάζει ο καιρός να κόψω το σαλοσπίρ, με έχει πιάσει ένα άγχος.. Βασικά θα έπρεπε ήδη να το έχω κόψει από την 7η εβδομάδα, αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα το συνεχίσω μέχρι τη 12η. Και λέω για ψυχολογικούς γιατί ο εξωσωματικός μου μου είπε ότι ένα σαλοσπίρ δε σε σώζει από τη θρομβοφιλια. Η γιατρός μου συμφώνησε στο να το συνεχίσω. Ο εξωσωματικός μου είπε να μη μπω σε διαδικασία εξετάσεων κι ότι λόγω εγκυμοσύνης ίσως επηρεαστούν οι τιμές και αγχωθω χωρίς λόγο. Η γιατρός μου πάλι ήταν εντελώς ουδέτερη. Ουφ..δε ξέρω τι να κάνω. 

Καλημερα. Η θρομβοφιλια δεν μπορει να ελεγχθει κατα την περιοδο της κυησης. Αυτο που ελεγχεται ειναι η πηκτικοτητα του αιματος και προσαρμοζεται αναλογως η δοση των αντιπηκτικων ενεσεων. Το σαλοσπιρ προστατευει μονο σε περιπτωσεις θρομβοφιλιας και μαλιστα σε δοση 160μγ τη μερα κι ανω. Το οτι το δινουν οι εξωσωματικοι βασει πρωτοκολλων, δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο, γιατι δεν ανηκει στην ειδικοτητα τους και πολλες φορες θεωρειται υπευθυνο για αιμορραγιες κι αιματωματα. Καλυτερα να επικοινωνησεις με τον αιματολογο σου αμεσα για να σε κατευθυνει.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καταλαβαίνω!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Θα ακούσετε και καρδουλες?

Νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα... εντωμεταξύ έχω  μπερδευτεί... Βάση της τελευταίας περιόδου είμαι 5+4 Σήμερα αλλά βάση τον υπολογισμό της εμβρυομεταφορας με έμβρυο 5 ημερών σε ένα σάιτ, είμαι 5+6 Σήμερα...

Δεν ξέρω πως το υπολογίζουμε !!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Τώρα που είπες για το ζάχαρο..

Αύριο έχω εξετάσεις και σήμερα πλάκωσα μια πάστα φλώρα..(πέντε κομμάτια). Προβλέπεται και το δικό μου ζάχαρο να βγαίνει στο Θεό.. :roll:

Αχ αυτό το ζάχαρο ναι! Εμένα ρε κορίτσια με 93 μου τα έκοψε όλα, μέχρι και το μέλι!!

6 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Εμένα μου το έκοψε αμέσως(ασπιρίνη)  όταν του είπα για τα καφέ! όπως επίσης την ένεση την αντιπικτική! Τώρα βέβαια ΑΦΟΥ τον ρώτησα τις ξαναξεκινησα!  Δυστυχώς οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν! Σε ποιον ΕΧΕΙΣ περισσότερο εμπιστοσύνη; Αυτόν να εμπιστευτείς & την ΚΑΡΔΙΑ σου!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πονάκια εχετε; Εγώ σήμερα όλη μέρα πονάω! Ξέρω οτι μεγαλώνει η μήτρα, αλλά όλη μέρα; Αφού έχω αρχίσει και ανησυχώ (πάλι)!! Ουφ τι είναι πάλι και αυτό;; Δεν θα ηρεμησουμε ποτέ!!! Και αργεί και ο υπέρηχος....Πάει το τρελάδικο δεν το γλιτώνουμε....Φιλιά σε όλες και καλό ξημέρωμα!!!

Υπάρχουν μέρες που κ εγώ πονάω όλη μέρα.. Υποφερτα αλλά πονάω.. πιο πολύ σαν τράβηγμα! 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα... εντωμεταξύ έχω  μπερδευτεί... Βάση της τελευταίας περιόδου είμαι 5+4 Σήμερα αλλά βάση τον υπολογισμό της εμβρυομεταφορας με έμβρυο 5 ημερών σε ένα σάιτ, είμαι 5+6 Σήμερα...

Δεν ξέρω πως το υπολογίζουμε !!

Εγώ το υπολογίζω βάση τελευταίας περιόδου!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou said:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα... εντωμεταξύ έχω  μπερδευτεί... Βάση της τελευταίας περιόδου είμαι 5+4 Σήμερα αλλά βάση τον υπολογισμό της εμβρυομεταφορας με έμβρυο 5 ημερών σε ένα σάιτ, είμαι 5+6 Σήμερα...

Δεν ξέρω πως το υπολογίζουμε !!

Καλημέρα ! 
Απο την εμβρυομεταφορα αφαιρείς 5 μέρες που είναι η ηλικία του εμβρύου και μετά αφαιρείς άλλες 14. Αυτό που βγαίνει είναι θεωρητικά η ημερομηνία τελευταίας περιόδου σου 

Παραδειγμα 

Εγω μετέφερα 26/5 βλαστοκυστες 5 ημερών. Άρα 26-5=21 και από εκεί 21-14= 7. Αρα θεωρώ ότι τελευταία περίοδος ήταν 7/5 (στην πραγματικότητα ήταν 6/5 αλλά εγώ κρατάω το 7/5 και μετράω από εκεί) 

Ελπιζω να τα έγραψα ξεκάθαρα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Εμένα μου το έκοψε αμέσως(ασπιρίνη)  όταν του είπα για τα καφέ! όπως επίσης την ένεση την αντιπικτική! Τώρα βέβαια ΑΦΟΥ τον ρώτησα τις ξαναξεκινησα!  Δυστυχώς οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν! Σε ποιον ΕΧΕΙΣ περισσότερο εμπιστοσύνη; Αυτόν να εμπιστευτείς & την ΚΑΡΔΙΑ σου!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πονάκια εχετε; Εγώ σήμερα όλη μέρα πονάω! Ξέρω οτι μεγαλώνει η μήτρα, αλλά όλη μέρα; Αφού έχω αρχίσει και ανησυχώ (πάλι)!! Ουφ τι είναι πάλι και αυτό;; Δεν θα ηρεμησουμε ποτέ!!! Και αργεί και ο υπέρηχος....Πάει το τρελάδικο δεν το γλιτώνουμε....Φιλιά σε όλες και καλό ξημέρωμα!!!

Ναι έχω και γω ακόμα πονακια.. Κάποιες μέρες σχεδόν καθόλου κάποιες άλλες πονάω αρκετά... Σήμερα το βράδυ ειδικά τα χρειάστηκα... Τοσο πολύ πονεσα που ξύπνησα.. Αλλά ευτυχώς όλα καλά... Όταν πονάω φοβάμαι.. Όταν όμως δεν νιωθω πονακια λεω ωπα τι γίνεται? Του τρελού δεν βγάζεις άκρη χάχαχα 

6 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Ο γιατρός μου δεν ήθελε να με φορτώσει με φάρμακα. Μόνο vasclor μια φορά την ημέρα και 3 cyclacur. Α, και τη salospir φυσικά. Ευτυχώς από την Πέμπτη ξεκινάω σταδιακή μείωση, τα βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια.

Εσύ Ρενάκι έχεις θρομβοφιλια και κάνεις ενεσούλες? Περισσότερο απ' όλους εμπιστεύομαι τον εξωσωματικό μου. Όταν έχω ζόρι, αυτόν θα πάρω. Αλλά στη συγκεκριμένη φάση, δεν ξέρω αλήθεια, είμαι πολύ μπερδεμένη. Βασικά φοβάμαι. Αν δε στοίχιζε τόσο πολύ θα πήγαινα να κάνω, ούτε που θα το συζητούσα.. Έτσι για να φύγει από το κεφάλι μου.

Και γω αγάπη που δεν έχω θρομβοφιλια θα συνεχίσω τις ενέσεις σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και 40 μερες μετά αφού γεννήσω. Μου πε ότι θέλει να ναι σίγουρος οπότε εφόσον τον εμπιστεύομαι κάνω ότι μου λέει... 

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα. Η θρομβοφιλια δεν μπορει να ελεγχθει κατα την περιοδο της κυησης. Αυτο που ελεγχεται ειναι η πηκτικοτητα του αιματος και προσαρμοζεται αναλογως η δοση των αντιπηκτικων ενεσεων. Το σαλοσπιρ προστατευει μονο σε περιπτωσεις θρομβοφιλιας και μαλιστα σε δοση 160μγ τη μερα κι ανω. Το οτι το δινουν οι εξωσωματικοι βασει πρωτοκολλων, δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο, γιατι δεν ανηκει στην ειδικοτητα τους και πολλες φορες θεωρειται υπευθυνο για αιμορραγιες κι αιματωματα. Καλυτερα να επικοινωνησεις με τον αιματολογο σου αμεσα για να σε κατευθυνει.

Αχ κοριτσι μου ποσο δικιο έχεις!!!Τα γραφω κι εγω στο καφέ της εξωσωματικής αλλά....Το πρωτοκολλο που εκανα δεν ειχε καν αντιπηκτικες.

Μολις χθες ρωτησα τη γυναικολογο μου και μου ειπε τα ιδια.Γιατι ομως να συμβουλευτεις αιματολογο στην εγκυμοσυνη αν δεν εχεις θρομβοφιλια?Σε ποια εξεταση αναφερεσαι για την πηκτικοτητα του αίματος?Τις εχω κανει ολες αλλα πρεπει να την επαναλάβω?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Απο την εμβρυομεταφορα αφαιρείς 5 μέρες που είναι η ηλικία του εμβρύου και μετά αφαιρείς άλλες 14. Αυτό που βγαίνει είναι θεωρητικά η ημερομηνία τελευταίας περιόδου σου 

Παραδειγμα 

Εγω μετέφερα 26/5 βλαστοκυστες 5 ημερών. Άρα 26-5=21 και από εκεί 21-14= 7. Αρα θεωρώ ότι τελευταία περίοδος ήταν 7/5 (στην πραγματικότητα ήταν 6/5 αλλά εγώ κρατάω το 7/5 και μετράω από εκεί) 

Ελπιζω να τα έγραψα ξεκάθαρα :) 

Αααα για κάτσε να το δοκιμάσω!!! 

Σε ευχαριστώ!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα. Η θρομβοφιλια δεν μπορει να ελεγχθει κατα την περιοδο της κυησης. Αυτο που ελεγχεται ειναι η πηκτικοτητα του αιματος και προσαρμοζεται αναλογως η δοση των αντιπηκτικων ενεσεων. Το σαλοσπιρ προστατευει μονο σε περιπτωσεις θρομβοφιλιας και μαλιστα σε δοση 160μγ τη μερα κι ανω. Το οτι το δινουν οι εξωσωματικοι βασει πρωτοκολλων, δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο, γιατι δεν ανηκει στην ειδικοτητα τους και πολλες φορες θεωρειται υπευθυνο για αιμορραγιες κι αιματωματα. Καλυτερα να επικοινωνησεις με τον αιματολογο σου αμεσα για να σε κατευθυνει.

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου λύσεις την απορία! Οπότε δεν μπορώ να κάνω εξετάσεις τώρα, είχε δίκιο ο εξωσωματικός μου. Μπερδεύτηκα γιατί κάποια κοπέλα εδώ στην ομάδα, μέσα στο πακέτο τον εξετάσεων έκανε και για θρομβοφιλια. Το σαλοσπίρ μου το έδωσε καθαρά για την εμφύτευση, γιατί αιματώνεται καλύτερα η μήτρα. Γι'αυτό και παίρνω μόλις 80mg την ημέρα. Δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, μιας που τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική οπότε και δε χρειάστηκε να το ψάξουμε παραπάνω.

Just now, Efinikolaou είπε:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα... εντωμεταξύ έχω  μπερδευτεί... Βάση της τελευταίας περιόδου είμαι 5+4 Σήμερα αλλά βάση τον υπολογισμό της εμβρυομεταφορας με έμβρυο 5 ημερών σε ένα σάιτ, είμαι 5+6 Σήμερα...

Δεν ξέρω πως το υπολογίζουμε !!

Αφού έκανες εμβρυομεταφορά, το υπολογίζεις όπως ακριβώς σου τα είπε η @chris79 ! Μη μου πεις ότι ο γυναικολόγος σου υπολογίζει με βάση την τελευταία σου περίοδο...!

Just now, Katzei1982 είπε:

Ναι έχω και γω ακόμα πονακια.. Κάποιες μέρες σχεδόν καθόλου κάποιες άλλες πονάω αρκετά... Σήμερα το βράδυ ειδικά τα χρειάστηκα... Τοσο πολύ πονεσα που ξύπνησα.. Αλλά ευτυχώς όλα καλά... Όταν πονάω φοβάμαι.. Όταν όμως δεν νιωθω πονακια λεω ωπα τι γίνεται? Του τρελού δεν βγάζεις άκρη χάχαχα 

Και γω αγάπη που δεν έχω θρομβοφιλια θα συνεχίσω τις ενέσεις σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και 40 μερες μετά αφού γεννήσω. Μου πε ότι θέλει να ναι σίγουρος οπότε εφόσον τον εμπιστεύομαι κάνω ότι μου λέει... 

Έκανες εξετάσεις όμως για να επιβεβαιώσεις ότι δεν έχεις, ε? Εγώ δεν έχω ιδέα! 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Αχ κοριτσι μου ποσο δικιο έχεις!!!Τα γραφω κι εγω στο καφέ της εξωσωματικής αλλά....Το πρωτοκολλο που εκανα δεν ειχε καν αντιπηκτικες.

Μολις χθες ρωτησα τη γυναικολογο μου και μου ειπε τα ιδια.Γιατι ομως να συμβουλευτεις αιματολογο στην εγκυνοσυνη αν δεν εχεις θρομβοφιλια?Σε ποια εξεταση αναφερεσαι για την πηκτικοτητα του αίματος?Τις εχω κανει ολες αλλα πρεπει να την επαναλάβω?

Οχι δεν χρειαζεται εφοσον τα εχεις ελεγξει ηδη.

Αναφερομαι σε κοριτσια που ακολουθουν αντιπηκτικη αγωγη, χωρις συμβολη αιματολογου, καθαρα προληπτικα λογω εξωσωματικης. Αυτες θα πρεπει να το παρακολουθησουν για να δουν αν οντως χρειαζεται κι αν ναι σε τι δοση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου λύσεις την απορία! Οπότε δεν μπορώ να κάνω εξετάσεις τώρα, είχε δίκιο ο εξωσωματικός μου. Μπερδεύτηκα γιατί κάποια κοπέλα εδώ στην ομάδα, μέσα στο πακέτο τον εξετάσεων έκανε και για θρομβοφιλια. Το σαλοσπίρ μου το έδωσε καθαρά για την εμφύτευση, γιατί αιματώνεται καλύτερα η μήτρα. Γι'αυτό και παίρνω μόλις 80mg την ημέρα. Δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, μιας που τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική οπότε και δε χρειάστηκε να το ψάξουμε παραπάνω.

Αφού έκανες εμβρυομεταφορά, το υπολογίζεις όπως ακριβώς σου τα είπε η @chris79 ! Μη μου πεις ότι ο γυναικολόγος σου υπολογίζει με βάση την τελευταία σου περίοδο...!

Έκανες εξετάσεις όμως για να επιβεβαιώσεις ότι δεν έχεις, ε? Εγώ δεν έχω ιδέα! 

Αρα ούτε εσυ εκανες αντιπηκτικες στην εξωσωματική ε?

Just now, Pagotoula είπε:

Οχι δεν χρειαζεται εφοσον τα εχεις ελεγξει ηδη.

Αναφερομαι σε κοριτσια που ακολουθουν αντιπηκτικη αγωγη, χωρις συμβολη αιματολογου, καθαρα προληπτικα λογω εξωσωματικης. Αυτες θα πρεπει να το παρακολουθησουν για να δουν αν οντως χρειαζεται κι αν ναι σε τι δοση. 

Ευχαριστώ πολύ.Διαβαζεις διαφορα στο καφε και μπερδευεσαι,καποιες κοπελες υποστηριζουν οτι και να μην έχεις αρχισει αντιπηκτικες καθολου πρεπει να γινει επανελεγχος στην κυηση μηπως εμφανιστει η επικτητη και προκαλεσει αποβολή ή οτι ολες οι εγκυες ανω των 35 πρεπει να κανουν αντιπηκτικη αγωγη!!:shock:

Τετοιου ειδους πληροφοριες εν τω μεταξυ ειναι ο,τι χειρότερο στην κατασταση μας!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αρα ούτε εσυ εκανες αντιπηκτικες στην εξωσωματική ε?

Ευχαριστώ πολύ.Διαβαζεις διαφορα στο καφε και μπερδευεσαι,καποιες κοπελες υποστηριζουν οτι και να μην έχεις αρχισει αντιπηκτικες καθολου πρεπει να γινει επανελεγχος στην κυηση μηπως εμφανιστει η επικτητη και προκαλεσει αποβολή ή οτι ολες οι εγκυες ανω των 35 πρεπει να κανουν αντιπηκτικη αγωγη!!:shock:

Τετοιου ειδους πληροφοριες εν τω μεταξυ ειναι ο,τι χειρότερο στην κατασταση μας!!!

Νομιζω προκειται για...παραπληροφορηση, μιας κι ακομα κι η επικτητη θρομβοφιλια ανιχνευεται σε εξετασεις μονο οταν ΔΕΝ εισαι εγκυος. Οποτε εσυ πχ που εχεις κανει τον ελεγχο, γνωριζεις αν εχεις ή οχι. Επισης προληπτικα δεν πρεπει να δινεται κανενα φαρμακο στην κυηση, διοτι τυχον παρενεργειες του μπορει να επιφερουν πολυ σημαντικοτερα προβληματα. Οσο για τις αντιπηκτικες που ανεφερες, ααααν ω μη γεννειτω, υπαρξει ευρημα αντιστασης στις μητριαιες αρτηριες κατα την παρακολουθηση των αιματωσεων μεσω των υπερηχων, τοτε θα επισκεφτεις τον αιματολογο και θα σου πει αν χρειαζεται να κανεις. Εμενα πχ που ειχα αντισταση στη μια μητριαια, μου ξεκινησε γυρω στον 3ο και το συνεχισα ως τελος γιατι ειδαμε οτι απεδωσε, παντα με αιματολογικο ελεγχο  ανα δυο μηνες για να προσαρμοζεται η δοση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αρα ούτε εσυ εκανες αντιπηκτικες στην εξωσωματική ε?

Ναι, δεν έχω κάνει! Και σε λίγες μέρες που θα σταματήσω σαλοσπιρ, προγεστερόνη και οιστρογόνα δε θα παίρνω τίποτα παρά μόνο βιταμίνες. Έχουμε εθιστεί στα φάρμακα και τώρα φοβόμαστε να τα κόψουμε, κατάλαβες..?! 

Μετάνιωσα πάντως που δεν τσεκαρα ποτέ αν έχω θρομβοφιλια, γιατί τώρα θέλω να ξέρω, αλλά δε μπορώ να μάθω..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου λύσεις την απορία! Οπότε δεν μπορώ να κάνω εξετάσεις τώρα, είχε δίκιο ο εξωσωματικός μου. Μπερδεύτηκα γιατί κάποια κοπέλα εδώ στην ομάδα, μέσα στο πακέτο τον εξετάσεων έκανε και για θρομβοφιλια. Το σαλοσπίρ μου το έδωσε καθαρά για την εμφύτευση, γιατί αιματώνεται καλύτερα η μήτρα. Γι'αυτό και παίρνω μόλις 80mg την ημέρα. Δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, μιας που τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική οπότε και δε χρειάστηκε να το ψάξουμε παραπάνω.

Αφού έκανες εμβρυομεταφορά, το υπολογίζεις όπως ακριβώς σου τα είπε η @chris79 ! Μη μου πεις ότι ο γυναικολόγος σου υπολογίζει με βάση την τελευταία σου περίοδο...!

Έκανες εξετάσεις όμως για να επιβεβαιώσεις ότι δεν έχεις, ε? Εγώ δεν έχω ιδέα! 

Ναι ακριβώς έτσι τα υπολογίζει...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...