Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Αχ μπράβο ρε κοριτσάρα μου!!! Υπέροχα νέα!! Σίγουρα πήρες μεγάλη ανάσα!

Κορίτσια ερώτηση! Όσες κάνατε τώρα τον προγεννητικό, σας έβαλαν να κάνετε και για θρομβοφιλια..?

Οχι,δεν περιλαμβανεται στον προγεννητικό.Πριν λιγο το ρώτησα.

Just now, Nini- είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα και εγω από τον γιατρό!!! Όλα καλά ευτυχώς !!! Αχ ηρέμησα λίγο , σε 2 βδομαδες ξανά !! 

Μπραβο!!!Ολες μαζι θα προχωράμε!!!

Just now, Renula είπε:

Συγχαρητήρια με το καλό!!

Ευχαριστώ πάρα πολυ και ανταποδίδω!!!!:x

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nini- είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα και εγω από τον γιατρό!!! Όλα καλά ευτυχώς !!! Αχ ηρέμησα λίγο , σε 2 βδομαδες ξανά !! 

Μπράβο! Υπέροχα νέα!!

Κορίτσια μου, καμία απώλεια δεν θα έχει αυτή η ομάδα ❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Αχ μπράβο ρε κοριτσάρα μου!!! Υπέροχα νέα!! Σίγουρα πήρες μεγάλη ανάσα!

Κορίτσια ερώτηση! Όσες κάνατε τώρα τον προγεννητικό, σας έβαλαν να κάνετε και για θρομβοφιλια..?

Εμένα μου δώσε ένα κατεβατό αλλά όχι για θρομβοφιλια... 

Just now, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,ειμαι πολυ χαρουμενη!Ειδα το μωρο μας,μεγαλωνει κι ειναι μια χαρα!!!Ο 2ος σακος δεν προχωρησε οντως.Επισης ειμαι διπλά χαρουμενη επειδη η γιατρος μου,η παλια η αγαπημένη με χαλαρωσε πολυ.Μετα την 7η βδομαδα κι εφοσον ακουστει η καρδιακη λειτουργια χαλαρωνουμε,σταδιακα μου ειπε!!!:x

Μου εδωσε τηλ να κλεισω αυριο και για αυχενικη.Σε 2 βδομαδες παλι ραντεβου.

Επισης μου ειπε,ποτακια μεχρι 3 τη βδομαδα,οχι 3 βαρια ποτα ομως οπως βοτκα,ουισκι,γλυκα μεχρι 3 τη βδομαδα.Μπανια στη θαλασσα ναι και κανουν καλο,νυχια βαψιμο κανονικα,βαφη να περιμενω μεχρι τη 10η βδομαδα.

Αυριο θα κανω το κατεβατο των εξετασεων κι ελπιζω να ειναι ολα οκ κι απο κει.Σας φιλω,καλο βραδυ κι απο δω και περα μονο ευχαριστα να εχουμε!!!

Μπράβο κορίτσι μου.. Εμείς θα πηγαίνουμε μαζί... Και γω ξανά σε δύο εβδομάδες έχω υπέρηχο και πρώτα ο Θεός 1/8 κλείσαμε για αυχενική... Αντε σιγά σιγά να περνούν οι βδομάδες να χαλαρώσουμε λιγουλάκι... 

Just now, Nini- είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα και εγω από τον γιατρό!!! Όλα καλά ευτυχώς !!! Αχ ηρέμησα λίγο , σε 2 βδομαδες ξανά !! 

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό.. Σήμερα πήραμε μια μεγάλη ανάσα ❤️

  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις θρομβοφιλιας, όμως τώρα που πλησιάζει ο καιρός να κόψω το σαλοσπίρ, με έχει πιάσει ένα άγχος.. Βασικά θα έπρεπε ήδη να το έχω κόψει από την 7η εβδομάδα, αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα το συνεχίσω μέχρι τη 12η. Και λέω για ψυχολογικούς γιατί ο εξωσωματικός μου μου είπε ότι ένα σαλοσπίρ δε σε σώζει από τη θρομβοφιλια. Η γιατρός μου συμφώνησε στο να το συνεχίσω. Ο εξωσωματικός μου είπε να μη μπω σε διαδικασία εξετάσεων κι ότι λόγω εγκυμοσύνης ίσως επηρεαστούν οι τιμές και αγχωθω χωρίς λόγο. Η γιατρός μου πάλι ήταν εντελώς ουδέτερη. Ουφ..δε ξέρω τι να κάνω. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Δεν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις θρομβοφιλιας, όμως τώρα που πλησιάζει ο καιρός να κόψω το σαλοσπίρ, με έχει πιάσει ένα άγχος.. Βασικά θα έπρεπε ήδη να το έχω κόψει από την 7η εβδομάδα, αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα το συνεχίσω μέχρι τη 12η. Και λέω για ψυχολογικούς γιατί ο εξωσωματικός μου μου είπε ότι ένα σαλοσπίρ δε σε σώζει από τη θρομβοφιλια. Η γιατρός μου συμφώνησε στο να το συνεχίσω. Ο εξωσωματικός μου είπε να μη μπω σε διαδικασία εξετάσεων κι ότι λόγω εγκυμοσύνης ίσως επηρεαστούν οι τιμές και αγχωθω χωρίς λόγο. Η γιατρός μου πάλι ήταν εντελώς ουδέτερη. Ουφ..δε ξέρω τι να κάνω. 

Οutrogestan ποσα παιρνεις τωρα?Μετρησες προγεστερονη καθολου προσφατα?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,ειμαι πολυ χαρουμενη!Ειδα το μωρο μας,μεγαλωνει κι ειναι μια χαρα!!!Ο 2ος σακος δεν προχωρησε οντως.Επισης ειμαι διπλά χαρουμενη επειδη η γιατρος μου,η παλια η αγαπημένη με χαλαρωσε πολυ.Μετα την 7η βδομαδα κι εφοσον ακουστει η καρδιακη λειτουργια χαλαρωνουμε,σταδιακα μου ειπε!!!:x

Μου εδωσε τηλ να κλεισω αυριο και για αυχενικη.Σε 2 βδομαδες παλι ραντεβου.

Επισης μου ειπε,ποτακια μεχρι 3 τη βδομαδα,οχι 3 βαρια ποτα ομως οπως βοτκα,ουισκι,γλυκα μεχρι 3 τη βδομαδα.Μπανια στη θαλασσα ναι και κανουν καλο,νυχια βαψιμο κανονικα,βαφη να περιμενω μεχρι τη 10η βδομαδα.

Αυριο θα κανω το κατεβατο των εξετασεων κι ελπιζω να ειναι ολα οκ κι απο κει.Σας φιλω,καλο βραδυ κι απο δω και περα μονο ευχαριστα να εχουμε!!!

Μπράβο! Τώρα να ηρεμήσεις και εσύ λίγο, αρκετά αγχώθηκε μέχρι τώρα, λογικό βέβαια γιατί όλες μας έτσι ήμασταν!! Τώρα χαλαρά και όλα θα πάνε καλά!!!

Just now, Nini- είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα και εγω από τον γιατρό!!! Όλα καλά ευτυχώς !!! Αχ ηρέμησα λίγο , σε 2 βδομαδες ξανά !! 

Μπράβο και σε σένα βρε κορίτσι μου! Άντε τώρα ηρεμία και χαλάρωση! Ολα καλά

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Οutrogestan ποσα παιρνεις τωρα?Μετρησες προγεστερονη καθολου προσφατα?

Δεν πήρα ποτέ outro, μόνο vasclor παίρνω. Επίσης δεν έχω μετρήσει ποτέ προγεστερόνη. Γιατί, έχει κάποια σχέση με τη θρομβοφιλια? Δείχνει κάτι?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Δεν πήρα ποτέ outro, μόνο vasclor παίρνω. Επίσης δεν έχω μετρήσει ποτέ προγεστερόνη. Γιατί, έχει κάποια σχέση με τη θρομβοφιλια? Δείχνει κάτι?

Οχι,ασχετο.Μετα την ετ ως τωρα βαζεις μονο vasclor δηλαδη 1 φορα την ημερα;


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Δεν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις θρομβοφιλιας, όμως τώρα που πλησιάζει ο καιρός να κόψω το σαλοσπίρ, με έχει πιάσει ένα άγχος.. Βασικά θα έπρεπε ήδη να το έχω κόψει από την 7η εβδομάδα, αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα το συνεχίσω μέχρι τη 12η. Και λέω για ψυχολογικούς γιατί ο εξωσωματικός μου μου είπε ότι ένα σαλοσπίρ δε σε σώζει από τη θρομβοφιλια. Η γιατρός μου συμφώνησε στο να το συνεχίσω. Ο εξωσωματικός μου είπε να μη μπω σε διαδικασία εξετάσεων κι ότι λόγω εγκυμοσύνης ίσως επηρεαστούν οι τιμές και αγχωθω χωρίς λόγο. Η γιατρός μου πάλι ήταν εντελώς ουδέτερη. Ουφ..δε ξέρω τι να κάνω. 

Εμένα μου το έκοψε αμέσως(ασπιρίνη)  όταν του είπα για τα καφέ! όπως επίσης την ένεση την αντιπικτική! Τώρα βέβαια ΑΦΟΥ τον ρώτησα τις ξαναξεκινησα!  Δυστυχώς οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν! Σε ποιον ΕΧΕΙΣ περισσότερο εμπιστοσύνη; Αυτόν να εμπιστευτείς & την ΚΑΡΔΙΑ σου!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πονάκια εχετε; Εγώ σήμερα όλη μέρα πονάω! Ξέρω οτι μεγαλώνει η μήτρα, αλλά όλη μέρα; Αφού έχω αρχίσει και ανησυχώ (πάλι)!! Ουφ τι είναι πάλι και αυτό;; Δεν θα ηρεμησουμε ποτέ!!! Και αργεί και ο υπέρηχος....Πάει το τρελάδικο δεν το γλιτώνουμε....Φιλιά σε όλες και καλό ξημέρωμα!!!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Οχι,ασχετο.Μετα την ετ ως τωρα βαζεις μονο vasclor δηλαδη 1 φορα την ημερα;

Ο γιατρός μου δεν ήθελε να με φορτώσει με φάρμακα. Μόνο vasclor μια φορά την ημέρα και 3 cyclacur. Α, και τη salospir φυσικά. Ευτυχώς από την Πέμπτη ξεκινάω σταδιακή μείωση, τα βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια.

Just now, Renaki80 είπε:

Εμένα μου το έκοψε αμέσως(ασπιρίνη)  όταν του είπα για τα καφέ! όπως επίσης την ένεση την αντιπικτική! Τώρα βέβαια ΑΦΟΥ τον ρώτησα τις ξαναξεκινησα!  Δυστυχώς οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν! Σε ποιον ΕΧΕΙΣ περισσότερο εμπιστοσύνη; Αυτόν μα εμπιστευτείς & την ΚΑΡΔΙΑ σου

Εσύ Ρενάκι έχεις θρομβοφιλια και κάνεις ενεσούλες? Περισσότερο απ' όλους εμπιστεύομαι τον εξωσωματικό μου. Όταν έχω ζόρι, αυτόν θα πάρω. Αλλά στη συγκεκριμένη φάση, δεν ξέρω αλήθεια, είμαι πολύ μπερδεμένη. Βασικά φοβάμαι. Αν δε στοίχιζε τόσο πολύ θα πήγαινα να κάνω, ούτε που θα το συζητούσα.. Έτσι για να φύγει από το κεφάλι μου.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Τι ωραία!!! Μπράβο Έφη μου!!! Θα δείξει και ο άλλος σακος που θα πάει!!! Πότε θα πας πάλι??

Καλημερααα!!!

Θα πάω Πέμπτη πάλι στην κλινική αυτή τη φορά να δω τι θα δει και ο Π...ς !


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Εμένα μου το έκοψε αμέσως(ασπιρίνη)  όταν του είπα για τα καφέ! όπως επίσης την ένεση την αντιπικτική! Τώρα βέβαια ΑΦΟΥ τον ρώτησα τις ξαναξεκινησα!  Δυστυχώς οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν! Σε ποιον ΕΧΕΙΣ περισσότερο εμπιστοσύνη; Αυτόν να εμπιστευτείς & την ΚΑΡΔΙΑ σου!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πονάκια εχετε; Εγώ σήμερα όλη μέρα πονάω! Ξέρω οτι μεγαλώνει η μήτρα, αλλά όλη μέρα; Αφού έχω αρχίσει και ανησυχώ (πάλι)!! Ουφ τι είναι πάλι και αυτό;; Δεν θα ηρεμησουμε ποτέ!!! Και αργεί και ο υπέρηχος....Πάει το τρελάδικο δεν το γλιτώνουμε....Φιλιά σε όλες και καλό ξημέρωμα!!!

Και μένα μου έκοψε την ασπιρίνη και την αντιπηκτική γιατι είδα αίμα και χθες μου ειπε να ξεκινήσω την ασπιρίνη ξανά μόνο μου ειπε δεν χρειάζεται την αντιπηκτική αφού δεν εχω θρομβοφιλια ! Τι να πω ο θεός βοηθός !! 
 

Και εγω εχω πονάκια οπως της περιόδου σχεδόν σε καθημερινή βάση αλλα απ´οτι διαβάζω είναι φυσιολογικό !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...