Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

@Sofi8 δεν το είχα σκεφτεί για ομοιοπαθητική .Απλά έχω ακούσει ότι με την ομοιοπαθητική στην αρχή σου βγαίνει το πρόβλημα προς τα έξω και μετά σιγά σιγά φεύγει .Δεν ξέρω εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ, τι να τα κάνω...κορίτσια εσάς έχει βγει ο αφαλός σας έξω??

Οχιι, οχι ακομη.. Αλλα ηταν ηδη αρκετά μεσα και τώρα απλα ειναι επίπεδος:razz: Βασικα θα ελεγα την τελευταία εβδομάδα πεταχτηκε καπως η κοιλιτσα! Κ γενικα τη νιωθω να φουσκωνει πλεον μερα με την μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα, Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! περιμένουμε με αγωνία τις κοπέλες που θα κάνουνε Β επιπέδου σήμερα και υπέρηχους.

Μιλάτε κι εσείς την κοιλιά σας και στο μωράκι σας,  όταν είστε μόνες σας, ή είμαι εγώ η μόνη τρελή;; 

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Νινι2019 Πολύ χαίρομαι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου...μαζί είχαμε ξεκινήσει στο θέμα σύμπτωμα εγκυμοσύνης θυμάσαι ??Εγώ είμαι στις μανούλες Ιανουαρίου ! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλα τα κορίτσια !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρααααα, Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! περιμένουμε με αγωνία τις κοπέλες που θα κάνουνε Β επιπέδου σήμερα και υπέρηχους.

Μιλάτε κι εσείς την κοιλιά σας και στο μωράκι σας,  όταν είστε μόνες σας, ή είμαι εγώ η μόνη τρελή;; 

δεν εισαι η μονη τρελη χαχαχα..σιγουρα λεω στο μωρο μου καλημερα και καληνυχτα και μεσα στην μερα χαιδευω συνεχεια την κοιλια μου και του λεω διαφορα χαχαχα...

 

καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας και καλα αποτελεσματαααα...περιμενουμε νεα σας..

θα κλεισω και εγω σημερα ραντεβου για υπερηχο την αλλη βδομαδα..μαλλον προς πεμπτη παρασκευη, θα εχουν περασει 3 βδομαδες απο την β επιπεδου...μου ειχε πει ο γιατρος να μην παω αμεσως στο μηνιαι ραντεβου που κανουμε κανονικα, αφου θα ειχα κανει την β επιπεδου και θα ηξερα οτι ολα πανε καλα και ειπε να παω πιο μετα, οποτε πιστευω στις 3 βδομαδες ειναι καλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Αχ, τι να τα κάνω...κορίτσια εσάς έχει βγει ο αφαλός σας έξω??

σε καποιες κοπελες ανοιγει σε καποιες οχι..στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και μεχρι τωρα δεν εχει βγει. εσενα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KateV καλώς όρισες πίσω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την β επιπέδου και να είσαι καλύτερα τώρα. Στείλε μου άμα θες και την ΠΗΤ σου, το μαιευτηριο και τι περιμένεις για να σε προσθέσω στο πινακακι μας .
 

λίγο πολύ όλες νομίζω Έχουμε περάσει κάποιες μέρες που δεν αισθανόμαστε τα πλασματάκια μας .

σε μένα δεν έχει βγει  ο αφαλός μου, αλλά ούτε στην προηγούμενη μου είχε βγει .

Ορίστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα .

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ 
  16. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  17. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  18. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  19. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  20. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  21. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

σε καποιες κοπελες ανοιγει σε καποιες οχι..στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και μεχρι τωρα δεν εχει βγει. εσενα;;

Ούτε εμένα ακόμα! Αλλά φαίνονται τα ράμματα απ' τη λαπαροσκόπηση που πριν δεν φαινόταν!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια, σήμερα ένιωσα τα μωράκια μου μόνο το μεσημέρι...λέτε να γίνεται τίποτα???

Έλα καλέ σώπα τίποτα δεν γίνεται!!!! Απλά λόγω ημέρας, ξεκουράζονται :razz: μην ανησυχείς !!! Πάντως αν θες να τα ξυπνήσεις, πιες κρύο νερό η φάε κάτι γλυκό.. ξάπλωσε ανάσκελα και θα τα νιώσεις!

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια, σήμερα ένιωσα τα μωράκια μου μόνο το μεσημέρι...λέτε να γίνεται τίποτα???

Έλα καλέ σώπα τίποτα δεν γίνεται!!!! Απλά λόγω ημέρας, ξεκουράζονται :razz: μην ανησυχείς !!! Πάντως αν θες να τα ξυπνήσεις, πιες κρύο νερό η φάε κάτι γλυκό.. ξάπλωσε ανάσκελα και θα τα νιώσεις!

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια, σήμερα ένιωσα τα μωράκια μου μόνο το μεσημέρι...λέτε να γίνεται τίποτα???

Έλα καλέ σώπα τίποτα δεν γίνεται!!!! Απλά λόγω ημέρας, ξεκουράζονται :razz: μην ανησυχείς !!! Πάντως αν θες να τα ξυπνήσεις, πιες κρύο νερό η φάε κάτι γλυκό.. ξάπλωσε ανάσκελα και θα τα νιώσεις!

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια, σήμερα ένιωσα τα μωράκια μου μόνο το μεσημέρι...λέτε να γίνεται τίποτα???

Έλα καλέ σώπα τίποτα δεν γίνεται!!!! Απλά λόγω ημέρας, ξεκουράζονται :razz: μην ανησυχείς !!! Πάντως αν θες να τα ξυπνήσεις, πιες κρύο νερό η φάε κάτι γλυκό.. ξάπλωσε ανάσκελα και θα τα νιώσεις!

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια, σήμερα ένιωσα τα μωράκια μου μόνο το μεσημέρι...λέτε να γίνεται τίποτα???

Έλα καλέ σώπα τίποτα δεν γίνεται!!!! Απλά λόγω ημέρας, ξεκουράζονται :razz: μην ανησυχείς !!! Πάντως αν θες να τα ξυπνήσεις, πιες κρύο νερό η φάε κάτι γλυκό.. ξάπλωσε ανάσκελα και θα τα νιώσεις!

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρααααα, Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! περιμένουμε με αγωνία τις κοπέλες που θα κάνουνε Β επιπέδου σήμερα και υπέρηχους.

Μιλάτε κι εσείς την κοιλιά σας και στο μωράκι σας,  όταν είστε μόνες σας, ή είμαι εγώ η μόνη τρελή;; 

Καλημέρα!!!! Εννοείται ότι τους μιλάω Καλε συνέχεια!!!!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, KateV είπε:

@Sofi8 δεν το είχα σκεφτεί για ομοιοπαθητική .Απλά έχω ακούσει ότι με την ομοιοπαθητική στην αρχή σου βγαίνει το πρόβλημα προς τα έξω και μετά σιγά σιγά φεύγει .Δεν ξέρω εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο .

Δεν είναι πάντα έτσι. Νομίζω είναι ανάλογα τον οργανισμό. Χρειάζεται λίγο χρόνο όμως 2_3 μήνες μπορεί κ λιγότερο, μπορεί και περισσότερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Σήμερα έκανα την καμπύλη σακχάρου Κ βγήκε φυσιολογική!!!! :)Έχει κάνει καμία κοπέλα??? Βάλτε με και εμένα στο πινακάκι ΠΗΤ 13-17/2 Αγοράκι Μαιευτήριο Διαβαλκανικό!!!:x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2020 at 10:46 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Εμενα βρε κοριτσια δε με ποναει κατι..μηπως δεν παιρνετε μαγνησιο πχ ; Νομιζω ειναι απαραιτητο..Μπραβο για τον υπερηχο !!!και εγω εχω τη πεμπτη !!!

Μαγνήσιο όχι δεν μου έχει γράψει. Θα τον ρωτήσω όμως μήπως πρέπει να πάρω αν κ δεν έχω κράμπες ή κάτι άλλο. 

Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου. Κορίτσια αφού τα κατάφερα εγω μπορείτε όλες σας! Μου εδωσαν να πιω ενα υγρό με γεύση λαιμόνι που αν κ δεν μου άρεσε καθόλου θα μπορούσε να είναι κ χειρότερο. Ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω εμετό όμως τελικά ολα πήγαν καλα. Είμαστε εν αναμονή των αποτελεσμάτων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Μαγνήσιο όχι δεν μου έχει γράψει. Θα τον ρωτήσω όμως μήπως πρέπει να πάρω αν κ δεν έχω κράμπες ή κάτι άλλο. 

Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου. Κορίτσια αφού τα κατάφερα εγω μπορείτε όλες σας! Μου εδωσαν να πιω ενα υγρό με γεύση λαιμόνι που αν κ δεν μου άρεσε καθόλου θα μπορούσε να είναι κ χειρότερο. Ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω εμετό όμως τελικά ολα πήγαν καλα. Είμαστε εν αναμονή των αποτελεσμάτων. 

Ουτε εγώ ειχα κραμπες το μαγνησιο μου ειπε ειναι απαραιτητο σε ολες τις εγκυμονούσες..παιρνω 1 τροφοκαρντ τη μερα μετα το φαγητο.Μπραβο!!εγώ ειχα κανει και πριν μεινω με 75 γρ γκυκοζης στην βιοιατρικη κ δε μου φανηκε κ τοσο τραγικο.βεβαια ειμαι κ του γλυκου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Σήμερα έκανα την καμπύλη σακχάρου Κ βγήκε φυσιολογική!!!! :)Έχει κάνει καμία κοπέλα??? Βάλτε με και εμένα στο πινακάκι ΠΗΤ 13-17/2 Αγοράκι Μαιευτήριο Διαβαλκανικό!!!:x

Είχα κάνει κι εγώ μια φορά πριν 20 μέρες περίπου. Κοντά γενναμε! Εγώ έχω Πητ 17/2 :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Είχα κάνει κι εγώ μια φορά πριν 20 μέρες περίπου. Κοντά γενναμε! Εγώ έχω Πητ 17/2 :)

ΑΧ τι ωραία με το καλό να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!❤ Πόσο σου βγήκαν οι τιμές της καμπύλης???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...