Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

σε βλεπω να σε ακολουθω με 420 στις 20 εβδομαδες...φουσκιτσα no1 σου ερχομαστε.. θεωρω πως θες μακρυμανικα λεπτα βαμβακερα..  ισως βρεις και 2 4 μηνων.. δεν θυμαμαι καλα αν υπαρχει το ενδιαμεαο νουμερο

Γενικα απο οτι κατάλαβα καθε κατάστημα εχει τα δικα του νουμερα! Σε 1 ειδα και 2-4, αλλου ειχαν μονο εκ.! Γενικα πηρα μια ιδεα κ την επόμενη εβδομάδα ισωσ τολμησω να προχωρησω σε αγορα

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ βρε κορίτσια...δεν μπορώ να κοιμηθώ...τι καούρα είναι αυτή σήμερα???? 

Λοιπόν εγω ειπα στον γιατρο για τις καουρες και μ εδωσε κατι μασωμενα δισκια,  δεν τα πηρα ομως ακόμη, ισως αυριο κ οταν τα δοκιμάσω θα σου πω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Γενικα απο οτι κατάλαβα καθε κατάστημα εχει τα δικα του νουμερα! Σε 1 ειδα και 2-4, αλλου ειχαν μονο εκ.! Γενικα πηρα μια ιδεα κ την επόμενη εβδομάδα ισωσ τολμησω να προχωρησω σε αγορα

Λοιπόν εγω ειπα στον γιατρο για τις καουρες και μ εδωσε κατι μασωμενα δισκια,  δεν τα πηρα ομως ακόμη, ισως αυριο κ οταν τα δοκιμάσω θα σου πω! 

Θα του το πω κι εγώ ...αύριο πια!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...φορμακια 10-15 θεωρώ και εγώ πως είναι μια χαρά.. Όπως είπατε πλύνε βάλε θα τα έχουμε.. Μεγαλώνουν και τόσο γρήγορα που δεν νομίζω να είναι καιρός ακόμα για πολλά ρουχαλάκια γιατί είναι κρίμα να μην φορεθούν.. Οπότε καλύτερα αργότερα που θα μεγαλώσουν και θα φοράνε ένα νούμερο και μια ολόκληρη σεζόν...καουρες ευτυχώς δεν έχω (ακόμα?) όμως με πονάει ο γοφος όταν ξαπλωνω.. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο σήμερα, ίσως επειδή άλλο ένα βράδυ δεν κοιμήθηκα, μπορεί όμως και γιατί στεναχωριέμαι που φεύγει η μανούλα μου σήμερα και θα μείνω πάλι μόνη σαν το λεμόνι... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Γενικα απο οτι κατάλαβα καθε κατάστημα εχει τα δικα του νουμερα! Σε 1 ειδα και 2-4, αλλου ειχαν μονο εκ.! Γενικα πηρα μια ιδεα κ την επόμενη εβδομάδα ισωσ τολμησω να προχωρησω σε αγορα

Λοιπόν εγω ειπα στον γιατρο για τις καουρες και μ εδωσε κατι μασωμενα δισκια,  δεν τα πηρα ομως ακόμη, ισως αυριο κ οταν τα δοκιμάσω θα σου πω! 

Καλημερα! εχεις δικιο τα νουμερα ειναι πολυ σχετικα..τα hm και τα ζαρα ειναι τα πιο αντιπροσωπευτικα.. τα orchersta πολυ μικροτερα πχ.

4 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Αχ βρε κορίτσια...δεν μπορώ να κοιμηθώ...τι καούρα είναι αυτή σήμερα???? 

πολυ εκνευριστικες οι καουρες...δυστυχως μονο η κοκα κολα κατι κανει που δεν ειναι για καθε μερα αντε κ η σοδα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια...φορμακια 10-15 θεωρώ και εγώ πως είναι μια χαρά.. Όπως είπατε πλύνε βάλε θα τα έχουμε.. Μεγαλώνουν και τόσο γρήγορα που δεν νομίζω να είναι καιρός ακόμα για πολλά ρουχαλάκια γιατί είναι κρίμα να μην φορεθούν.. Οπότε καλύτερα αργότερα που θα μεγαλώσουν και θα φοράνε ένα νούμερο και μια ολόκληρη σεζόν...καουρες ευτυχώς δεν έχω (ακόμα?) όμως με πονάει ο γοφος όταν ξαπλωνω.. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο σήμερα, ίσως επειδή άλλο ένα βράδυ δεν κοιμήθηκα, μπορεί όμως και γιατί στεναχωριέμαι που φεύγει η μανούλα μου σήμερα και θα μείνω πάλι μόνη σαν το λεμόνι... 

Καλημέρα κορίτσια !!! Κι εγώ πάνω που είχα ξεχάσει τις καουρες, εμφανίζονται πού κ που...

έχω κ εγώ θέμα με τον γοφό.με πονάει ο δεξιός όταν ξαπλώνω :( από τις πρώτες βδομάδες το παρατήρησα... Λες να μας μείνει κουσουρι κ μετά τη γέννα;

Κριμα που φεύγει η mommy σου... Σε καταλαβαίνω, παρόλο που η δική μου μένει στα 10χλμ 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Σε καταλαβαίνω!! Αλλά είναι σημαντική εξεταση...!!!

Καλημέρα!!! Κοίτα εγώ που ήδη έχω παθολογικό ζάχαρο, δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει όντως να την κάνω..

Παρόλα αυτά εχθές πήγαμε γιατρό και είδε ότι ο πλάκουντας ούτε που ακουμπάει την είσοδο του τραχήλου.. τον ονόμασε παραχειλιο.. τώρα τινα πω κ εγώ? Μου είπε όχι σκυψιμο, σήκωμα πράγματα, οτιδήποτε δλδ πιέζει τους μύες της κοιλιάς..να κοιμάμαι στο πλάι αριστερά και κα απολαύσω την εγκυμοσύνη μου..

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια...φορμακια 10-15 θεωρώ και εγώ πως είναι μια χαρά.. Όπως είπατε πλύνε βάλε θα τα έχουμε.. Μεγαλώνουν και τόσο γρήγορα που δεν νομίζω να είναι καιρός ακόμα για πολλά ρουχαλάκια γιατί είναι κρίμα να μην φορεθούν.. Οπότε καλύτερα αργότερα που θα μεγαλώσουν και θα φοράνε ένα νούμερο και μια ολόκληρη σεζόν...καουρες ευτυχώς δεν έχω (ακόμα?) όμως με πονάει ο γοφος όταν ξαπλωνω.. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο σήμερα, ίσως επειδή άλλο ένα βράδυ δεν κοιμήθηκα, μπορεί όμως και γιατί στεναχωριέμαι που φεύγει η μανούλα μου σήμερα και θα μείνω πάλι μόνη σαν το λεμόνι... 

Καλημερούδια! Αυτό με τον γοφο το έχω και εγώ διότι κοιμάμαι μόνο αριστερά και πόσο να αντέξει αυτός ο γοφος...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Κι εγώ πάνω που είχα ξεχάσει τις καουρες, εμφανίζονται πού κ που...

έχω κ εγώ θέμα με τον γοφό.με πονάει ο δεξιός όταν ξαπλώνω :( από τις πρώτες βδομάδες το παρατήρησα... Λες να μας μείνει κουσουρι κ μετά τη γέννα;

Κριμα που φεύγει η mommy σου... Σε καταλαβαίνω, παρόλο που η δική μου μένει στα 10χλμ 

 

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα!!! Κοίτα εγώ που ήδη έχω παθολογικό ζάχαρο, δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει όντως να την κάνω..

Παρόλα αυτά εχθές πήγαμε γιατρό και είδε ότι ο πλάκουντας ούτε που ακουμπάει την είσοδο του τραχήλου.. τον ονόμασε παραχειλιο.. τώρα τινα πω κ εγώ? Μου είπε όχι σκυψιμο, σήκωμα πράγματα, οτιδήποτε δλδ πιέζει τους μύες της κοιλιάς..να κοιμάμαι στο πλάι αριστερά και κα απολαύσω την εγκυμοσύνη μου..

Καλημερούδια! Αυτό με τον γοφο το έχω και εγώ διότι κοιμάμαι μόνο αριστερά και πόσο να αντέξει αυτός ο γοφος...

δεν ξερω ρε κοριτσια τι ειναι αυτο το πραγμα πραγματικα...κοιμαμαι και απο τις 2 πλευρες αλλα οταν ειμαι πχ στον καναπε και παω να σηκωθω με τραβαει μεχρι κατω σε ολο το ποδι...θα ρωτησω και τον γιατρο τι μπορει να ειναι....ευχομαι να μην μας μεινει κουσουρι κ μετα την γεννα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

 

δεν ξερω ρε κοριτσια τι ειναι αυτο το πραγμα πραγματικα...κοιμαμαι και απο τις 2 πλευρες αλλα οταν ειμαι πχ στον καναπε και παω να σηκωθω με τραβαει μεχρι κατω σε ολο το ποδι...θα ρωτησω και τον γιατρο τι μπορει να ειναι....ευχομαι να μην μας μεινει κουσουρι κ μετα την γεννα...

οχι δεν θα σου μεινει τιποτα μην ανησυχεις.. καουρες και πιασιμο εξαφανιζονται αμεσως μετα τη γεννα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα! εχεις δικιο τα νουμερα ειναι πολυ σχετικα..τα hm και τα ζαρα ειναι τα πιο αντιπροσωπευτικα.. τα orchersta πολυ μικροτερα πχ.

πολυ εκνευριστικες οι καουρες...δυστυχως μονο η κοκα κολα κατι κανει που δεν ειναι για καθε μερα αντε κ η σοδα.. 

Καλημέρα! Ευτυχώς ειπες για orchestra και h&m γιατι απο οτι κατάλαβα απο οικονομική αποψη δεν συμφέρει να παρεις κ απο αλλου :P σκέφτηκα να βγαλω κ καρτα στα orchestra, το μειον 50% με την καρτα ειναι δελαστικο συν οτι καθε χρονο εχουμε άπειρες υποχρεώσεις και θελω πολλα δωρακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Ευτυχώς ειπες για orchestra και h&m γιατι απο οτι κατάλαβα απο οικονομική αποψη δεν συμφέρει να παρεις κ απο αλλου :P σκέφτηκα να βγαλω κ καρτα στα orchestra, το μειον 50% με την καρτα ειναι δελαστικο συν οτι καθε χρονο εχουμε άπειρες υποχρεώσεις και θελω πολλα δωρακια

κ εγω απο αυτα τα μαγαζια προτιμω αρκει κ να ειναι βαμβακερα και ειναι μια χαρα.ε βεβαια πολλα πολλα δωρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια!

@Renaki80 καλά αποτελέσματα να έχεις!

Στα κορίτσια που έχουν υπέρηχο καλή απόλαυση!

Εγώ έκανα β επιπέδου σήμερα . Όλα καλά . Το μωρό καταπινε αμνιακό υγρό , δλδ έκανε το πρωινό του χαχαχαααα. Μετά μας έκανε τη ντροπαλη.

Για το πινακακι ΠΗΤ έχω 2/3, αλλά λόγου καισαρικής θα γεννήσω Φεβρουαρίο. Είναι κορίτσι , θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο στη Κρήτη.

Περιμένουμε αποτελέσματα από την @valentina23, που έχει β επίπεδο σήμερα .

Γειά σου κορίτσι!! Έκανα χτες τη Β επιπεδου!! Απλά γύρισα αργά στο σπίτι και δεν έστειλα!! Όλα καλά!! Η μπέμπα δραστήρια πιπιλαγε το δαχτυλάκι της είναι 420 γραμ. Όλα τα όργανα φυσιολογικά!! Δόξα το Θεό!! Στο τέλος μου έδωσε φάκελο με όλες τις μετρήσεις, πολλές φώτο και στικακι USB. Επισης μου έκανε και κολπικό για μέτρηση τραχήλου 35mm.

Ποσα γραμ το δικό σου; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

@Ani!! @Τουτουνι από 500 στις 22w ποτε πηγε 850 στις 25w;! Αλλα τωρα ειναι που ξεκινανε να παιρνουν βαρος! Και εγω καπου εκει λεω 10 με 15, κ μιας κ εχουμε ζεστο σπιτι τα ζιπουνακια κοντομανικα κ ειδα κ χοντρα βαμβακερα φορμακια κ νομιζω θα ειναι καλα..  Την αλλη εβδομάδα παλι:wink: τα βαμβακερα δεν θα μαζεψουν κ λιγακι στο πλυσιμο;;  λεω να εστιασω στο 3-6.. Ειδικα στα κοντομανικα που φοριουνται κ ανοιξη

Ουαου!!!850???!!!Εγω εχω να τη δω από 400γρ. στις 23 βδομαδες.Είμαστε πολύ μικροκακαμωμενες και λεπτουλες!!

Αγορες τιποτα ακομα.Πρόωρο μου φαινεται.Ας μπω απο βδομαδα στον 7ο και βλεπουμε...

Ουτε καουρες ουτε αυπνιες.Βασικα εγκυμοσυνες σαν αυτη περναγα άνετα κι άλλες!!:x

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα κορίτσια , χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έχουμε έρθει στην μαμά μου μέχρι αύριο .

Χρονια πολλά σε όλες τις Δημητρουλες και σε όσους έχουν Δημητρηδες.

Οριστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα και με τις αλλαγές.

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  16. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  17. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  18. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  19. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια καναμε και εμεις τον σημερινο μας υπερηχο! 850γρ η φουσκιτσα μου! 

Λοιπόν... Εκανα μια γυρα αγορά, μιας και δεν εχω ιδεα να ανακαλυψω τι ειναι τα σελτεδακια και οι πανες αγκαλιας:P αλήθεια ποσα φορμακια για το σπιτι και ποσα ζιπουνακια μπορεί να χρειαστουν για τον πρωτο καιρό;;; 

Συμφωνώ με την Άννα. Να έχεις στο νου σου , ότι θα γεννησουμε Χειμωνάς και θα ρούχα στεγνονουν δύσκολα. 

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σου κορίτσι!! Έκανα χτες τη Β επιπεδου!! Απλά γύρισα αργά στο σπίτι και δεν έστειλα!! Όλα καλά!! Η μπέμπα δραστήρια πιπιλαγε το δαχτυλάκι της είναι 420 γραμ. Όλα τα όργανα φυσιολογικά!! Δόξα το Θεό!! Στο τέλος μου έδωσε φάκελο με όλες τις μετρήσεις, πολλές φώτο και στικακι USB. Επισης μου έκανε και κολπικό για μέτρηση τραχήλου 35mm.

Ποσα γραμ το δικό σου; 

Γειά σου Βαλεντινα! Η μπέμπα είναι 458 γρ και  τραχυλος 36 mm. Φωτογραφίες και CD μας έδωσε.

Μπράβο που όλα πήγαν καλά! Τώρα μπορούμε να πάρουμε μια ανάσα.

 

Just now, Mariachi είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια , χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έχουμε έρθει στην μαμά μου μέχρι αύριο .

Χρονια πολλά σε όλες τις Δημητρουλες και σε όσους έχουν Δημητρηδες.

Οριστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα και με τις αλλαγές.

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  16. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  17. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  18. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  19. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Τέλειο το πινακακι μας! Σε ευχαριστούμε πολύ! :x

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...