Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ουαου!!!850???!!!Εγω εχω να τη δω από 400γρ. στις 23 βδομαδες.Είμαστε πολύ μικροκακαμωμενες και λεπτουλες!!

Αγορες τιποτα ακομα.Πρόωρο μου φαινεται.Ας μπω απο βδομαδα στον 7ο και βλεπουμε...

Ουτε καουρες ουτε αυπνιες.Βασικα εγκυμοσυνες σαν αυτη περναγα άνετα κι άλλες!!:x

Χαχχαχαχαχα και εγω αυτο ειπα,  ου α ου! Ειναι δυνατον ;;; :rolleyes: βέβαια απο την α επιπέδου, την είχαν μετρήσει στους ποντους πιο πανω απο το μεσο ορο, βέβαια οπως ειπε και ο γιατρός, υπερηχος ειναι οχι κ ζυγαρια..  

Just now, Mariachi είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια , χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έχουμε έρθει στην μαμά μου μέχρι αύριο .

Χρονια πολλά σε όλες τις Δημητρουλες και σε όσους έχουν Δημητρηδες.

Οριστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα και με τις αλλαγές.

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  16. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  17. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  18. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  19. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Τελειο το πινακακι! Ευχαριστούμε πολυ! Βλεπω χαμουλης με τα κοριτσακια τον Φεβρουάριο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κλείσαμε καροτσάκι κορίτσια.. Πολυ χάρηκα.. Το βρήκαμε και από τοπικό κατάστημα και μας έριξε την τιμή 100ευρω.. Τέλος του χρόνου βέβαια θα έρθει αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.. Ίσα ίσα με βολεύει... Πήραμε τελικά το bebe stars Belize 3 σε 1..το αυγό φαίνεται καλό αλλά σίγουρα θα πάρουμε και άλλο που είναι πιο ασφαλές όταν αρχίσουμε τις πολλές μετακινησεις.. Ευτυχώς είμαστε επαρχία και δεν θα χρειαστεί τόσο γρήγορα γιατί με τα πόδια είναι όλα δίπλα.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κλείσαμε καροτσάκι κορίτσια.. Πολυ χάρηκα.. Το βρήκαμε και από τοπικό κατάστημα και μας έριξε την τιμή 100ευρω.. Τέλος του χρόνου βέβαια θα έρθει αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.. Ίσα ίσα με βολεύει... Πήραμε τελικά το bebe stars Belize 3 σε 1..το αυγό φαίνεται καλό αλλά σίγουρα θα πάρουμε και άλλο που είναι πιο ασφαλές όταν αρχίσουμε τις πολλές μετακινησεις.. Ευτυχώς είμαστε επαρχία και δεν θα χρειαστεί τόσο γρήγορα γιατί με τα πόδια είναι όλα δίπλα.. 

Με 'γεια και καλες βολτες!! Εμας μας ειπαν σε 20 μερες θα τα εχουν,  αλλα ετσι ειπαν κ σε μια φιλη μου και εφτασαν μετα απο 2 μηνες.. Οποτε αν σας ερθουν τοτε μια χαρα ειναι να τα καθαρισεις να ειναι ετοιμα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

 

δεν ξερω ρε κοριτσια τι ειναι αυτο το πραγμα πραγματικα...κοιμαμαι και απο τις 2 πλευρες αλλα οταν ειμαι πχ στον καναπε και παω να σηκωθω με τραβαει μεχρι κατω σε ολο το ποδι...θα ρωτησω και τον γιατρο τι μπορει να ειναι....ευχομαι να μην μας μεινει κουσουρι κ μετα την γεννα...

Είμαστε εγκυουλες και τραβάμε ζόρι... Εγώ εκτός από το πιάσιμο έχω δύσπνοια κάθε βράδυ και βήχα..Και ταχυκαρδία!!

1 hour ago, Mariachi είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια , χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έχουμε έρθει στην μαμά μου μέχρι αύριο .

Χρονια πολλά σε όλες τις Δημητρουλες και σε όσους έχουν Δημητρηδες.

Οριστε και το ανανεωμένο πινακακι μας με όσες μανούλες δεν ήταν μέσα και με τις αλλαγές.

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  12. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  13.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  14. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  15. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  16. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  17. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  18. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  19. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Αααα εγώ που ειμαιιιιι?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@Efinikolaou δύσπνοια έχω και εγώ και καούρες και τον γοφό μου , όλα ! 
Μου είχες στείλει την ΠΗΤ σου και το μαιευτηριο; Συγγνώμη θα το ξεχασα. Στείλε μου τα στοιχεία πάλι.


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

@Efinikolaou δύσπνοια έχω και εγώ και καούρες και τον γοφό μου , όλα ! 
Μου είχες στείλει την ΠΗΤ σου και το μαιευτηριο; Συγγνώμη θα το ξεχασα. Στείλε μου τα στοιχεία πάλι.

Αχ όχι δεν στα έχω στείλει Καλε!!! Μάλλον δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι ετοιμάζεις κάτι τέτοιο!!! Έχεις δυσπνοια μόνο το βράδυ και εσύ?? Γεννάω ακριβώς ποτέ δεν ξέρω...θέλω να πιστεύω αρχές Φλεβάρη, έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ιασώ!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@Efinikolaou ναι, κάποια βραδυα και ανάλογα πως είμαι ξαπλωμένη. Πάντα πλαγιά είμαι , αλλά πρέπει να βρω την κλίση  εκείνη που δεν θα μου προΚαλεί δύσπνοια . Δεν σου είχαν πει στην αυχενική ΠΗΤ ή στην β επιπέδου; 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@Efinikolaou ναι, κάποια βραδυα και ανάλογα πως είμαι ξαπλωμένη. Πάντα πλαγιά είμαι , αλλά πρέπει να βρω την κλίση  εκείνη που δεν θα μου προΚαλεί δύσπνοια . Δεν σου είχαν πει στην αυχενική ΠΗΤ ή στην β επιπέδου; 

Αχ κορίτσια εμένα επανήλθαν και οι καουρες και οι εμετοί! Χθες τελικά έκανα εμετό και μετά ηρέμησα και κοιμήθηκα! Και σήμερα όλο το μεσημέρι είχα καούρες! 

  • Λυπημένη/-ος 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ κορίτσια εμένα επανήλθαν και οι καουρες και οι εμετοί! Χθες τελικά έκανα εμετό και μετά ηρέμησα και κοιμήθηκα! Και σήμερα όλο το μεσημέρι είχα καούρες! 

Αχ Τουτουνακι απο τις καουρες ειναι!! Ετσι ημουν κ εγω παρακαλούσα να κανω εμετο να ηρεμησω..  Να το πεις στον γιατρό να σ δωσει κατι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?  Εκανα κ εγω τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου και ήταν όλα καλά!! Σχετικά με τους πόνους έχω κ εγώ τρομερούς πόνους στην μέση και στα ισχία, τόσο που καθε φορά που σηκώνομαι κουτσαίνω. Έχετε κ εσείς τόσο έντονους; έχετε βρει κάτι να σας ανακουφίζει; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?  Εκανα κ εγω τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου και ήταν όλα καλά!! Σχετικά με τους πόνους έχω κ εγώ τρομερούς πόνους στην μέση και στα ισχία, τόσο που καθε φορά που σηκώνομαι κουτσαίνω. Έχετε κ εσείς τόσο έντονους; έχετε βρει κάτι να σας ανακουφίζει; 

Μπράβο για το μωρουλι σου! 

Εγώ μέχρι χθες πονουσα δεξιά όταν ήμουν ξαπλωμένη. Τώρα κ όταν περπατάω με τραβάει λίγο κ κουτσαινω... Όλες μαζί μας έπιασε κορίτσια; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?  Εκανα κ εγω τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου και ήταν όλα καλά!! Σχετικά με τους πόνους έχω κ εγώ τρομερούς πόνους στην μέση και στα ισχία, τόσο που καθε φορά που σηκώνομαι κουτσαίνω. Έχετε κ εσείς τόσο έντονους; έχετε βρει κάτι να σας ανακουφίζει; 

Εμενα βρε κοριτσια δε με ποναει κατι..μηπως δεν παιρνετε μαγνησιο πχ ; Νομιζω ειναι απαραιτητο..Μπραβο για τον υπερηχο !!!και εγω εχω τη πεμπτη !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Εμενα βρε κοριτσια δε με ποναει κατι..μηπως δεν παιρνετε μαγνησιο πχ ; Νομιζω ειναι απαραιτητο..Μπραβο για τον υπερηχο !!!και εγω εχω τη πεμπτη !!!

 

Just now, Sofi8 είπε:

Μπράβο για το μωρουλι σου! 

Εγώ μέχρι χθες πονουσα δεξιά όταν ήμουν ξαπλωμένη. Τώρα κ όταν περπατάω με τραβάει λίγο κ κουτσαινω... Όλες μαζί μας έπιασε κορίτσια; 

ναι εχω κ εγω και τετοια θεματακια για αυτο και παιρνω τα παντα ολα σε φαρμακακια χ2

@Τουτουνι οτι χειροτερο οι καουρες και ειδικα οι εμετοι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

 

ναι εχω κ εγω και τετοια θεματακια για αυτο και παιρνω τα παντα ολα σε φαρμακακια χ2

@Τουτουνι οτι χειροτερο οι καουρες και ειδικα οι εμετοι

Άσε...και με πιάνουν και βραδυνές ώρες τώρα...

Δεν πειράζει!!! Ας ειναι καλα.τα μωρά μας και χαλάλι

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Άσε...και με πιάνουν και βραδυνές ώρες τώρα...

Δεν πειράζει!!! Ας ειναι καλα.τα μωρά μας και χαλάλι

και μιας κ ειπα κριμα.. τσουπ κ εγω μαλλον εφαγα κρυωματακι με διαρροια..συγνωμη κοριτσια για την περιγραφη και με ενοχλει η κοιλια μου ουυυυφφ.. με σουπα κ παξιμαδια μαλλον για λιγες μερες

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...