Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mari@nna είπε:

Μαγνήσιο όχι δεν μου έχει γράψει. Θα τον ρωτήσω όμως μήπως πρέπει να πάρω αν κ δεν έχω κράμπες ή κάτι άλλο. 

Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου. Κορίτσια αφού τα κατάφερα εγω μπορείτε όλες σας! Μου εδωσαν να πιω ενα υγρό με γεύση λαιμόνι που αν κ δεν μου άρεσε καθόλου θα μπορούσε να είναι κ χειρότερο. Ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω εμετό όμως τελικά ολα πήγαν καλα. Είμαστε εν αναμονή των αποτελεσμάτων. 

Ουτε κι εμενα μου εδωσε μαγνησιο.Κανενα χαπι δεν ειναι καραμελα να το δινουν σε όλες.

Δινεται μονο επι ενδειξεων.Αυτη ειναι η σωστη ιατρικη πρακτική.

Συσπασεις κι εγω δεν εχω οποτε δε μου εδωσε.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Ουτε κι εμενα μου εδωσε μαγνησιο.Κανενα χαπι δεν ειναι καραμελα να το δινουν σε όλες.

Δινεται μονο επι ενδειξεων.Αυτη ειναι η σωστη ιατρικη πρακτική.

Συσπασεις κι εγω δεν εχω οποτε δε μου εδωσε.

συμφωνω μαζι σου..οι γιατροι κρινουν τι φαρμακα θα δωσουν αναλογα με την καθε περιπτωση εγκυμοσυνης.. εγω που εχω δυσκολη εγκυμοσυνη μου εχει απο ολα σε 2πλες δοσεις.. το ασβεστιο ομως που ειναι αρκετο απο τις εξετασεις δεν μου το εχει προσθεσει ακομα.. στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου επαιρνα πολυ λιγοτερα φαρμακα γιατι ημουν κ πολυ καλυτερα!  

ειναι σαν την παλια διαφημιαη με το απορρυπαντικο..εκεινοι ξερουν... :):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

ΑΧ τι ωραία με το καλό να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!❤ Πόσο σου βγήκαν οι τιμές της καμπύλης???

74 

132

105 

Πολύ καλά μου είπε ο γιατρός :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια .Πριν λίγο έκανα την β’επιπεδου .τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά αλλά λόγο θέσης του μωρού δεν μπορούσε να δει και να  μέτρηση σπονδυλική στήλη και άκρα (χερια-πόδια ) όποτε μου είπε να ξανά πάω για επαναληπτικό Rdv .Δεν ξέρω εάν έτυχε σε καμία σας .Το βάρος εμβρύου είναι 540 γρ .

@Mariachi μου η πητ μου είναι 26/2 κοριτσάκι στο διαβαλκανικό.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vivi24 said:

@Νινι2019 Πολύ χαίρομαι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου...μαζί είχαμε ξεκινήσει στο θέμα σύμπτωμα εγκυμοσύνης θυμάσαι ??Εγώ είμαι στις μανούλες Ιανουαρίου ! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλα τα κορίτσια !!

Και βέβαια σε θυμάμαι :) με το καλό το μπέμπακι σου μπαίνω και ρίχνω μια ματιά πάντα στον Ιανουάριο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα μια χαρά είναι η μικρούλα μου, 897 gr και η αποκόλληση πάει πολύ καλά! Θέλει όμως πολύ προσοχή και να μην κουράζομαι...

Τον ρώτησα και για την ενδοκρινολόγο και ποια η γνώμη του για τις ενέσεις ινσουλίνης που θα ξεκινήσω, μου είπε ότι έχει δίκιο και να την εμπιστευτώ. Πάντως ζυγίστηκα και πήρα άλλο ένα κιλό....Πως τα παίρνω έτσι βρε κορίτσια; Θέλει προσοχή στο τι τρώμε!

καλό βράδυ σε όλες και στην μικρή/ες ψυχούλες που έχουμε μέσα μας... :wub:

  • Μου αρέσει 6

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Και εμένα μια χαρά είναι η μικρούλα μου, 897 gr και η αποκόλληση πάει πολύ καλά! Θέλει όμως πολύ προσοχή και να μην κουράζομαι...

Τον ρώτησα και για την ενδοκρινολόγο και ποια η γνώμη του για τις ενέσεις ινσουλίνης που θα ξεκινήσω, μου είπε ότι έχει δίκιο και να την εμπιστευτώ. Πάντως ζυγίστηκα και πήρα άλλο ένα κιλό....Πως τα παίρνω έτσι βρε κορίτσια; Θέλει προσοχή στο τι τρώμε!

καλό βράδυ σε όλες και στην μικρή/ες ψυχούλες που έχουμε μέσα μας... :wub:

Καληνυχτα κοριτσι μου! ετσι ολες θα τα καταφερουμε με τις ευκολιες και τις δυσκολιες μας! το ζυγισμα το προσπερνω.. αερα καταπινουμε και παχαινουμε χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Που είστε σήμερα κορίτσια μου???

και εγω αυτο σκεφτομουν! εμεις εδω σπιτι ψηναμε μπισκοτα με το μικρο μου και φτιαξαμε κοκκινιστο μοσχαρι με πατατουλες! γιαμιιιιι.. σημερα ειμαι καλυτερα σε σχεση με χθες εσυ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Που είστε σήμερα κορίτσια μου???

Εγώ μόλις σχόλασα (τηλεεργασία) και μέχρι να μαγειρέψω, να μαζέψω κλπ με πήρε η ώρα σήμερα! 
 Εσύ πως είσαι; όλα καλά;
 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήγα λίγο στην λαϊκή κ τώρα μαγειρεύω σπανακόρυζο  :) αν κ δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά σήμερα... 

Χορεύουν τα ζουζούνια σας σήμερα;εμένα ναι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήγα λίγο στην λαϊκή κ τώρα μαγειρεύω σπανακόρυζο  :) αν κ δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά σήμερα... 

Χορεύουν τα ζουζούνια σας σήμερα;εμένα ναι

τι σου συμβαινει;;;;

λογικο να χορευουν με τετοιο σεισμο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

τι σου συμβαινει;;;;

λογικο να χορευουν με τετοιο σεισμο! 

Με έχουν πιάσει οικονομικές ανασφάλειες κ φοβάμαι μην δεν μπορέσω να προσφέρω στη μικρούλα μου όσα χρειάζεται :(

Δεν τον καταλαβα τον σεισμό αλλά είδα ότι έγινε στη Σάμο;;; Παναγία μου... 

Link to comment
Share on other sites

 Χαιρετω τα κορίτσια!! Εμενα πηγε ο ανδρας μ για κατι δουλιτσες κ ακολουθησα κ εγω,  κοιταξα κ για φορμακια, ομολογω με εχουν μπερδεψει φουλ τα νούμερα! Νομίζω δεν θα βρω αυτα που θελω,  ειμαι κ η προσωποποιηση της αναποφασιστικοτητας:neutral: χθες εκανα κ το αντιγριπικο...  Στην πολη μ εχουμε κ lockdown οποτε τα κεφαλια μεσα

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Με έχουν πιάσει οικονομικές ανασφάλειες κ φοβάμαι μην δεν μπορέσω να προσφέρω στη μικρούλα μου όσα χρειάζεται :(

Δεν τον καταλαβα τον σεισμό αλλά είδα ότι έγινε στη Σάμο;;; Παναγία μου... 

Δεν ξερω αν σε παρηγορω αλλα πολλοι απο εμας εχουμε τετοιες ανησυχες..μα ειναι και η εποχη της αβεβαιοτητας..τιποτα δεν ειναι σιγουρο και για αυτους που εχουν δουλεια κ για αυτους που δεν εχουν και για αυτους που περιμενουν το 2000 του Κουλη! :) Ηρεμησε και γινε αισιοδοξη με αγαπη και θεληση θα τα καταφερουμε ολοι μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...