Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

Δεν ξερω αν σε παρηγορω αλλα πολλοι απο εμας εχουμε τετοιες ανησυχες..μα ειναι και η εποχη της αβεβαιοτητας..τιποτα δεν ειναι σιγουρο και για αυτους που εχουν δουλεια κ για αυτους που δεν εχουν και για αυτους που περιμενουν το 2000 του Κουλη! :) Ηρεμησε και γινε αισιοδοξη με αγαπη και θεληση θα τα καταφερουμε ολοι μας! 

Έχεις απόλυτο δίκιο και το ξέρω μέσα μου πως αν υπάρχει αγάπη τα ξεπερνάμε όλα...

Αλλά είναι αυτές οι στιγμές που δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Σε ευχαριστώ για τα λόγια κ το ενδιαφέρον σου. Είσαι πολύ γλυκιά :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο και το ξέρω μέσα μου πως αν υπάρχει αγάπη τα ξεπερνάμε όλα...

Αλλά είναι αυτές οι στιγμές που δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Σε ευχαριστώ για τα λόγια κ το ενδιαφέρον σου. Είσαι πολύ γλυκιά :)

ολες μας εχουμε τετοιες στιγμες ♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Δεν ξερω αν σε παρηγορω αλλα πολλοι απο εμας εχουμε τετοιες ανησυχες..μα ειναι και η εποχη της αβεβαιοτητας..τιποτα δεν ειναι σιγουρο και για αυτους που εχουν δουλεια κ για αυτους που δεν εχουν και για αυτους που περιμενουν το 2000 του Κουλη! :) Ηρεμησε και γινε αισιοδοξη με αγαπη και θεληση θα τα καταφερουμε ολοι μας! 

Βρε κορίτσια τα 2.000 ελπίζω να μην αλλαξει κατι να δωθουν! Ετσι ππυ ειναι η κατάσταση με κορωνοιο κλπ μακάρι να μην αλλαξει κατι! Τώρα ανοιξα κ τηλεόραση! Τι σεισμος ήταν αυτος;;  κουραγιο σε οσες κοπελες ειναι προς εκεινα τα μερη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

και εγω αυτο σκεφτομουν! εμεις εδω σπιτι ψηναμε μπισκοτα με το μικρο μου και φτιαξαμε κοκκινιστο μοσχαρι με πατατουλες! γιαμιιιιι.. σημερα ειμαι καλυτερα σε σχεση με χθες εσυ;;

Τέλεια!!! Καλά είμαι κι εγώ!!! Εγώ πρώτη φορά σήμερα είδα την κοιλα μου να κάνει καρουμπαλακι όταν με κλωτσιές ο μπέμπης!!!!! Πολύ χάρηκα!!!

Just now, Sofi8 είπε:

Με έχουν πιάσει οικονομικές ανασφάλειες κ φοβάμαι μην δεν μπορέσω να προσφέρω στη μικρούλα μου όσα χρειάζεται :(

Δεν τον καταλαβα τον σεισμό αλλά είδα ότι έγινε στη Σάμο;;; Παναγία μου... 

Μόνο αγάπη χρειάζονται τα παιδιά!!!! Όπως μεγαλώσαμε εμείς και οι γονείς μας θα μεγαλώσουν κι αυτά!!!! Μόνο χαρούμενη να είσαι και όλα θα έρθουν!!!!

Just now, Paris.33 είπε:

 Χαιρετω τα κορίτσια!! Εμενα πηγε ο ανδρας μ για κατι δουλιτσες κ ακολουθησα κ εγω,  κοιταξα κ για φορμακια, ομολογω με εχουν μπερδεψει φουλ τα νούμερα! Νομίζω δεν θα βρω αυτα που θελω,  ειμαι κ η προσωποποιηση της αναποφασιστικοτητας:neutral: χθες εκανα κ το αντιγριπικο...  Στην πολη μ εχουμε κ lockdown οποτε τα κεφαλια μεσα

Εμείς στο νησί είμαστε ακόμα πράσινοι αλλά όπως και να χει εγώ σπάνια βγαίνω απ' το σπίτι!!

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια τα 2.000 ελπίζω να μην αλλαξει κατι να δωθουν! Ετσι ππυ ειναι η κατάσταση με κορωνοιο κλπ μακάρι να μην αλλαξει κατι! Τώρα ανοιξα κ τηλεόραση! Τι σεισμος ήταν αυτος;;  κουραγιο σε οσες κοπελες ειναι προς εκεινα τα μερη! 

Δεν νομίζω να το αλλάξουν!!! Λογικά θα το προλάβουμε!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια τα 2.000 ελπίζω να μην αλλαξει κατι να δωθουν! Ετσι ππυ ειναι η κατάσταση με κορωνοιο κλπ μακάρι να μην αλλαξει κατι! Τώρα ανοιξα κ τηλεόραση! Τι σεισμος ήταν αυτος;;  κουραγιο σε οσες κοπελες ειναι προς εκεινα τα μερη! 

Δεν ξερω κ εγω αν θα συνεχιστει τα επομενα χρόνια αλλα ειδικά φετος ειναι ντροπη να μην τα δωσουν..δεν τους παιρνει θεωρω 

πρίν από 20 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Τέλεια!!! Καλά είμαι κι εγώ!!! Εγώ πρώτη φορά σήμερα είδα την κοιλα μου να κάνει καρουμπαλακι όταν με κλωτσιές ο μπέμπης!!!!! Πολύ χάρηκα!!!

Μόνο αγάπη χρειάζονται τα παιδιά!!!! Όπως μεγαλώσαμε εμείς και οι γονείς μας θα μεγαλώσουν κι αυτά!!!! Μόνο χαρούμενη να είσαι και όλα θα έρθουν!!!!

Εμείς στο νησί είμαστε ακόμα πράσινοι αλλά όπως και να χει εγώ σπάνια βγαίνω απ' το σπίτι!!

Δεν νομίζω να το αλλάξουν!!! Λογικά θα το προλάβουμε!!!!

πωπωωωωω απιστευτο ε;;;;; εχεις κ 2 κ δεν μπορω να το πιστεψω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

Δεν ξερω κ εγω αν θα συνεχιστει τα επομενα χρόνια αλλα ειδικά φετος ειναι ντροπη να μην τα δωσουν..δεν τους παιρνει θεωρω 

πωπωωωωω απιστευτο ε;;;;; εχεις κ 2 κ δεν μπορω να το πιστεψω! 

Ναι είναι φοβερό!!!! Πρώτη φορά τον είδα σήμερα και έχω κατουρηθει απ' τη χαρά μου!!! Τι είδε και ο άντρας μου και ξετρελαθηκε κι αυτός!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήγα λίγο στην λαϊκή κ τώρα μαγειρεύω σπανακόρυζο  :) αν κ δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά σήμερα... 

Χορεύουν τα ζουζούνια σας σήμερα;εμένα ναι

Όπως σου είπε και η @Ani!! όλες μας τις έχουμε, κάποιες πιο πολύ κάποιες λιγότερο. Όμως το πιο σημαντικό είναι να μεγαλώσουμε παιδιά ευτυχισμένα και σε αυτό δεν θα βοηθήσουν τα χρήματα όσα και να έχουμε. Οπότε μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι ότι θα κάνεις οτι μπορείς κ με την αγάπη σου θα μεγαλώσει μια χαρά.

Εγω ας πούμε έχω μεγάλο άγχος για το πως θα συνδιασω την δουλειά με το παιδί. Δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να πάρω το 6μηνο και επειδή μένω μακρυά απο τους δικούς, μου θα πρέπει να βρω κάποιον να το φροντίζει. Έχω σκεφτεί ακόμα κ να παραιτηθώ αν κ μετά θα είμαστε πολυ πιο δύσκολα με ενα μισθό ενοίκια κλπ έξοδα. 

 

Επεξεργάστηκαν by Mari@nna
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Όπως σου είπε και η @Ani!! όλες μας τις έχουμε, κάποιες πιο πολύ κάποιες λιγότερο. Όμως το πιο σημαντικό είναι να μεγαλώσουμε παιδιά ευτυχισμένα και σε αυτό δεν θα βοηθήσουν τα χρήματα όσα και να έχουμε. Οπότε μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι ότι θα κάνεις οτι μπορείς κ με την αγάπη σου θα μεγαλώσει μια χαρά.

Εγω ας πούμε έχω μεγάλο άγχος για το πως θα συνδιασω την δουλειά με το παιδί. Δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να πάρω το 6μηνο και επειδή μένω μακρυά απο τους δικούς, μου θα πρέπει να βρω κάποιον να το φροντίζει. Έχω σκεφτεί ακόμα κ να παραιτηθώ αν κ μετά θα είμαστε πολυ πιο δύσκολα με ενα μισθό ενοίκια κλπ έξοδα. 

 

Καλημερα σε όλες! πολλες απο εμας εχουμε προβληματισμους απλα δεν τους αναλυουμε γιατι εστιαζουμε στα μωρακια μας! Σας εχω ξαναπει πως εμεινα σχεδον τυχαια εγκυος και με απελυσαν ενω ημουν εγκυος παρολο που εκανα κ χοριακη ηταν πολυ νωρις δεν φανηκε η εγκυμοσυνη! οταν αργοτερα ο μικρος μου εδειξε το θετικο τεστ στον αντρα μ μιση ωρα ελεγε στο σπιτι ενα γιατι;;;;; και τελικα σκεφτηκαμε να ανοιξουμε κατι δικο μας αλλα χωρις ακομα να εχουμε απολαβες.. επισης δεν ξερω πως θα τα συνδιασω ολα με 2 παιδια μετα! 

@Mari@nna λογικο κ το δικο σου αγχος., μην αμακοινωσεις τιποτα ακομα στη δουλεια σου και ασε με τον καιρο να δεις πως θα κυλησουν τα πραγματα! 

Καλο μας ΣΚ! Δευτερα απογευμα παω επιτελους για Β επιπεδου!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ani!! είπε:

Καλημερα σε όλες! πολλες απο εμας εχουμε προβληματισμους απλα δεν τους αναλυουμε γιατι εστιαζουμε στα μωρακια μας! Σας εχω ξαναπει πως εμεινα σχεδον τυχαια εγκυος και με απελυσαν ενω ημουν εγκυος παρολο που εκανα κ χοριακη ηταν πολυ νωρις δεν φανηκε η εγκυμοσυνη! οταν αργοτερα ο μικρος μου εδειξε το θετικο τεστ στον αντρα μ μιση ωρα ελεγε στο σπιτι ενα γιατι;;;;; και τελικα σκεφτηκαμε να ανοιξουμε κατι δικο μας αλλα χωρις ακομα να εχουμε απολαβες.. επισης δεν ξερω πως θα τα συνδιασω ολα με 2 παιδια μετα! 

@Mari@nna λογικο κ το δικο σου αγχος., μην αμακοινωσεις τιποτα ακομα στη δουλεια σου και ασε με τον καιρο να δεις πως θα κυλησουν τα πραγματα! 

Καλο μας ΣΚ! Δευτερα απογευμα παω επιτελους για Β επιπεδου!

Με το καλο να δειτε το μωρακι σας!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ είμαι μανούλα προς το τέλος Ιανουαρίου (24/1) αλλά είπα να σας πω ένα γεια γιατί μπορεί τελικά να έρθει ο μικρός και πιο αργά !! Ποτέ δεν ξέρεις!!!! Χιχιχιχιχιχι

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Όπως σου είπε και η @Ani!! όλες μας τις έχουμε, κάποιες πιο πολύ κάποιες λιγότερο. Όμως το πιο σημαντικό είναι να μεγαλώσουμε παιδιά ευτυχισμένα και σε αυτό δεν θα βοηθήσουν τα χρήματα όσα και να έχουμε. Οπότε μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι ότι θα κάνεις οτι μπορείς κ με την αγάπη σου θα μεγαλώσει μια χαρά.

Εγω ας πούμε έχω μεγάλο άγχος για το πως θα συνδιασω την δουλειά με το παιδί. Δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να πάρω το 6μηνο και επειδή μένω μακρυά απο τους δικούς, μου θα πρέπει να βρω κάποιον να το φροντίζει. Έχω σκεφτεί ακόμα κ να παραιτηθώ αν κ μετά θα είμαστε πολυ πιο δύσκολα με ενα μισθό ενοίκια κλπ έξοδα. 

 

Έχετε δίκιο κορίτσια κ σήμερα άρχισα να βλέπω διαφορετικά τα πράγματα. Εστιάζω στο γεγονός ότι είμαστε καλά, έχουμε μια σκέπη πάνω από το κεφάλι μας κ ένα πιάτο φαγητό καθημερινά. Δεν θέλω να είμαι αχάριστη... 

Δεν θα μπορούσες να κάνεις εικονική απόλυση για να πάρεις το επίδομα του ΟΑΕΔ; Εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να το κάνω γιατί κι εγώ δεν έχω κάποιον να το φροντίσει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dpilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ είμαι μανούλα προς το τέλος Ιανουαρίου (24/1) αλλά είπα να σας πω ένα γεια γιατί μπορεί τελικά να έρθει ο μικρός και πιο αργά !! Ποτέ δεν ξέρεις!!!! Χιχιχιχιχιχι

Σωστά !! :-)) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

οχι ακομα εχεις αρρωστησει εσυ;

Ναι να παρει! Και οσο προσεχα..  Εχω πονολαιμο,  συναχι κ προβλεπω να μ γυρναει σε βηχα (οπως παντα) και δσν ξερω τι να κανω εκτος απο υπομονη   θα παρω κ τον γιατρό ενα τηλ..  Γαργαρες με Tantum verde εκανα κ με εσωζε αλλα μ ειπαν στο φαρμακείο να ρωτησω τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...