Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Σε δημόσιο που θα γεννήσω (ευελπιστώ με τον γιατρό μου διότι εξαρτάται από το να έχει εφημερία ή διαφορετικά να μου σπάσουν τα νερά πρωί διότι είναι τα περισσότερα πρωινά εκεί) μου είπε ότι θέλουμε εμείς, ένα συμβολικό ποσο.. Βέβαια τώρα που άλλαξαν τα δεδομένα και υπάρχει περίπτωση να πάμε με πρόκληση στις 38 βδομάδες λόγω διαβήτη θα το συζητήσω ξανά μαζί του την άλλη βδομάδα που θα μου κάνει το Doppler... Αν και δημόσιο δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να παίρνουν έξτρα χρήματα.. Αν και πίστευω δεν θα μου ζητήσει κάτι διαφορετικό από αυτό που είπε στην αρχή έτσι πως τον ξέρω.. 

πάντως εγώ που γέννησα στο Έλενα στις 36 εβδομάδες που σημαινει πως ηταν χωρις ραντεβου ηρθε κανονικά ο γιατρός μου από τις 7,30 το πρωι και δεν ζήτησε τιποτα... Ήταν όμως τόσο κυριος και προσεκτικός σε όλα του που αφου γέννησα του εδωσα ενα συμβολικό ποσό! πραγματικά του άξιζε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλά εννοείται αυτό!!!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά και δυνατά και υγιή!!!! Απλά να έχουμε.μια ιδέα...

2000 η γιατρός, βάλε και 1500 το δωμάτιο, πολλά νομίζω πάει! 

Η γιατρός μου πάντα τόσα έπαιρνε όποτε.το ήξερα.Γι αυτό και είπα ότι θα γεννούσα Έλενα αν δεν υπήρχε το επίδομα.Εμεις θα πληρώσουμε.μονο το μαιευτήριο που μαζί με.τις εξετάσεις τους μωρού βλέπω να φτάνει σχεδόν 2.000 κι αυτό.

Just now, Ani!! είπε:

πάντως εγώ που γέννησα στο Έλενα στις 36 εβδομάδες που σημαινει πως ηταν χωρις ραντεβου ηρθε κανονικά ο γιατρός μου από τις 7,30 το πρωι και δεν ζήτησε τιποτα... Ήταν όμως τόσο κυριος και προσεκτικός σε όλα του που αφου γέννησα του εδωσα ενα συμβολικό ποσό! πραγματικά του άξιζε!

Η κολλητή μου έδωσε στο Έλενα 800 ευρώ φακελάκι το οποίο ζητήθηκε κ στα 3 της παιδιά.

Επίσης,σχεδόν όλοι κάνουν αδιαπραγμάτευτα καισαρική κ πολύ νωρίτερα Όπως σε σένα.

Η εγκυμοσύνη πριν τις 37 βδομάδες.θεωρειται κανονικά ότι δεν έχει ολοκληρωθεί...

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλά εννοείται αυτό!!!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά και δυνατά και υγιή!!!! Απλά να έχουμε.μια ιδέα...

2000 η γιατρός, βάλε και 1500 το δωμάτιο, πολλά νομίζω πάει! 

Τουτουνακι μου λιγο ως πολυ,  ολες ξέρουμε τι παίρνει ο γιατρος μας..  Εγω ξερω πχ 1000 φυσιολογικα 1200 καισαρική αλλα επειδή καναμε κ την περιδεση μαζι απ εξω απ εξω μου ειπε θα μ παρει λιγότερα..  Πάντως πικρα στην Αθήνα και γιατροι κ κλινικες..  Πχ ιασω Θεσσαλίας που θα παω κ ιασω αθηνα που ειδα τις τιμες καμια σχεση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!! Σήμερα επικρατεί μια σύγχυση στο κεφάλι μου και ως κλασσική ψυχαναγκαστική έχω βγάλει τα χαρτιά μου και φτιάχνω πρόγραμμα για όλα χαχαχα

Μόλις διάβασα τα χαρτιά που απαιτούνται για την εισαγωγή στο μαιευτήριο ΜΗΤΕΡΑ. Είναι τα εξής: 

 

1. Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο

 

2. Βιβλιάριο υγείας μητέρα και πατέρα θεωρημένο για το τρέχον έτος (βέβαια αυτά πλέον είναι ηλεκτρονικά) 

 

3. Ληξιαρχική πράξη γάμου του τελευταίου εξαμήνου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (τα κατέβασα και τα δύο ηλεκτρονικά από το gov)

 

4. Ασφαλιστήριο συμβόλαιο ή κάρτα ιδιωτικής ασφάλισης (εάν υπάρχει).

 

5. Κάρτα υγείας (έχει χορηγηθεί σε προηγούμενη επίσκεψη στο ΜΗΤΕΡΑ)

 

 

 

Επίσης θα ζητηθούν ΑΜΚΑ, ΑΦΜ και ΔΟΥ

22 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι συγκινημένη, γιατί όλο αυτόν τον καιρό, σε όλο αυτό το όνειρο να γίνουμε μανούλες, στα δύσκολα και στα εύκολα, στην αγωνία και στην χαρά, ήσασταν όλες κοντά μου!!! Νιώθω τόσο τυχερή που είμαι σε αυτή την ομάδα και σας έχω γνωρίσει (έστω και έτσι) που νιώθω για όλες σας, σαν να είστε οικογένεια! Σας αγαπώ και ας μην σας ξερω! 
(Ήθελα πολύ καιρό να σας το πώ) :wub::wub::wub:

@Renaki80 κοριτσάκι.μου γλυκό αν και δεν έχουμε μιλήσει πολύ νιώθω αυτά που λες και είμαι.σιγουρη πως και όταν γεννηθούν τα μικρά μας θα συνεχίσουμε να ανταλλάζουμε εμπειρίες και να εκφράζουμε τις ανησυχίες κι έτσι θα στεκόμαστε η μία στην άλλη!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!! Σήμερα επικρατεί μια σύγχυση στο κεφάλι μου και ως κλασσική ψυχαναγκαστική έχω βγάλει τα χαρτιά μου και φτιάχνω πρόγραμμα για όλα χαχαχα

Μόλις διάβασα τα χαρτιά που απαιτούνται για την εισαγωγή στο μαιευτήριο ΜΗΤΕΡΑ. Είναι τα εξής: 

 

1. Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο

 

2. Βιβλιάριο υγείας μητέρα και πατέρα θεωρημένο για το τρέχον έτος (βέβαια αυτά πλέον είναι ηλεκτρονικά) 

 

3. Ληξιαρχική πράξη γάμου του τελευταίου εξαμήνου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (τα κατέβασα και τα δύο ηλεκτρονικά από το gov)

 

4. Ασφαλιστήριο συμβόλαιο ή κάρτα ιδιωτικής ασφάλισης (εάν υπάρχει).

 

5. Κάρτα υγείας (έχει χορηγηθεί σε προηγούμενη επίσκεψη στο ΜΗΤΕΡΑ)

 

 

 

Επίσης θα ζητηθούν ΑΜΚΑ, ΑΦΜ και ΔΟΥ

@Renaki80 κοριτσάκι.μου γλυκό αν και δεν έχουμε μιλήσει πολύ νιώθω αυτά που λες και είμαι.σιγουρη πως και όταν γεννηθούν τα μικρά μας θα συνεχίσουμε να ανταλλάζουμε εμπειρίες και να εκφράζουμε τις ανησυχίες κι έτσι θα στεκόμαστε η μία στην άλλη!!! :wub:

Η αλήθεια ειναι πρέπει να τα κοιταμε κ αυτα σιγα σιγα! Καλα κανεις κ εμεις τα ειδαμε πριν καμια εβδομάδα κ κατεβασαμε ηλεκτρονικα την ληξιαρχικη πράξη γαμου,  νομιζω την κατεβαζεις με ηλεκτρονική σφραγίδα επικυρωμενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλά εννοείται αυτό!!!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά και δυνατά και υγιή!!!! Απλά να έχουμε.μια ιδέα...

2000 η γιατρός, βάλε και 1500 το δωμάτιο, πολλά νομίζω πάει! 

Κι εμένα η δική μου ψιλοακριβή είναι 1650€ φτ και καισαρική πάει άστο γιατί θα πάρω απόδειξη για την ασφαλιστική οπότε εκεί ξεφεύγουμε, βέβαια τα παίρνω πίσω.

Just now, Paris.33 είπε:

Η αλήθεια ειναι πρέπει να τα κοιταμε κ αυτα σιγα σιγα! Καλα κανεις κ εμεις τα ειδαμε πριν καμια εβδομάδα κ κατεβασαμε ηλεκτρονικα την ληξιαρχικη πράξη γαμου,  νομιζω την κατεβαζεις με ηλεκτρονική σφραγίδα επικυρωμενη

@Paris.33 ναι ναι δεν θέλουν ΚΕΠ και επικύρωση! Είναι έτοιμα τα χαρτιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Joka είπε:

Η γιατρός μου πάντα τόσα έπαιρνε όποτε.το ήξερα.Γι αυτό και είπα ότι θα γεννούσα Έλενα αν δεν υπήρχε το επίδομα.Εμεις θα πληρώσουμε.μονο το μαιευτήριο που μαζί με.τις εξετάσεις τους μωρού βλέπω να φτάνει σχεδόν 2.000 κι αυτό.

Η κολλητή μου έδωσε στο Έλενα 800 ευρώ φακελάκι το οποίο ζητήθηκε κ στα 3 της παιδιά.

Επίσης,σχεδόν όλοι κάνουν αδιαπραγμάτευτα καισαρική κ πολύ νωρίτερα Όπως σε σένα.

Η εγκυμοσύνη πριν τις 37 βδομάδες.θεωρειται κανονικά ότι δεν έχει ολοκληρωθεί...

εχω ακούσεις πως παίρνουν χρηματα μεσα στο Έλενα..νο,ίσως μονο ο δικος μου δεν ζητάει ποτε.. φυσιολογικά γέννησα κ δεν ηθελε κ επισκληριδιο να κάνω αν το αντεχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εχω ακούσεις πως παίρνουν χρηματα μεσα στο Έλενα..νο,ίσως μονο ο δικος μου δεν ζητάει ποτε.. φυσιολογικά γέννησα κ δεν ηθελε κ επισκληριδιο να κάνω αν το αντεχα

Ευχάριστο  να υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.Γιατι όμως γεννήσες στις 36 βδομάδες με.ραντεβου?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σοφκα7 είπε:

Καλημέρα!! Ναι έχουμε συζητήσει με την γιατρό με φυσιολογικό τοκετό εμάς μας είπε η κλινική 1150 ευρώ Κ αυτή 1000 Ενώ στην αρχή μας είχε πει ότι θέλει 800 τώρα γιατί το άλλαξε δεν ξέρω!!!:sad: Με καισαρική 1650 Κ η γιατρός πάλι 1000ευρώ!!! Σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αν και αργά!!! Βρήκα μια κλινική εδώ κοντά στην περιοχή μου που είναι τα μισά λεφτά από αυτά που είπα Κ έχω ακούσει Κ καλές κριτικές!!! Επειδή απογοητευτικά με την γυναικολόγο μου, ενώ είναι πολύ καλή σαν γιατρός!!! 

Εμένα ο γιατρός μου ακολουθεί αυτό το σύστημα, δηλαδή ανεβάζει λίγο τον φυσιολογικό και κατεβάζει λίγο την καισαρική έτσι ώστε να έχουν ίδια τιμή και να μην κατηγορηθεί ότι σε βάζει για καισαρική χωρίς λόγο, όπως κάνουν πολλοί. Νομίζω συμφωνώ με αυτό το σύστημα για να μην έχεις στο μυαλό σου εκείνη την ώρα μην σε βάλει επίτηδες για καισαρική.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ευχάριστο  να υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.Γιατι όμως γεννήσες στις 36 βδομάδες με.ραντεβου?

Γιατί βιαζόταν ο μικρος μου! εξαλυφθηκε ο τράχηλος και πιάσανε οι πόνοι κ μπηκαμε εκτακτα για γεννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Κορίτσια δεν έχω ρωτήσει ακόμα για την γέννα! Προς το παρόν ρώτησα για το Doppler που έχω σε 8 ημέρες, κοστίζει 140€! 

Εγώ πριν μια εβδομάδα πλήρωσα 90 εύρο με παραπεμτικο από τον γιατρό μου σε ιδιωτικό κέντρο μέσο εοππυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Renaki80 είπε:

Κορίτσια δεν έχω ρωτήσει ακόμα για την γέννα! Προς το παρόν ρώτησα για το Doppler που έχω σε 8 ημέρες, κοστίζει 140€! 

Κ εγω που θα παω σε 2 μερουλες ρωτησα μ ειπε 90 αλλα νομίζω εδω στην πολη μ καπου εκει παιζει 80 με 100!

Link to comment
Share on other sites

Χειμωνιάτικες Καλημέρες κορίτσια.. Τελευταίος μήνας του έτους και μετά μπαίνει το δικό μας έτος.. Το έτος που θα πάρουμε επιτέλους αγκαλιά τα μωράκια μας:x καλό μήνα λοιπόν.. 

Σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά.. Κάθε φορά που πήγαινα να γυρίσω πλευρό με πονούσε το στομάχι μου, ένα πράγμα περίεργο και για ανάσκελα ούτε λόγος.. Σηκώθηκα και ήρθα στον καναπέ, εκεί με πήρε λίγο ένα 2ωρακι.. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Δεν ήταν ακριβώς στομαχοπονος ούτε καούρες, σαν μια πίεση εκεί στο στομάχι.. Τώρα έκανα πρωινό και είμαι καλύτερα.. Το έπαθα άλλη μια φορά.. Εύχομαι να περάσει γρήγορα ότι και αν είναι και να μην μου ξανά συμβεί... 

Εσείς όλες καλά? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μας μήνας!!!! Λίγο έμεινε ακόμα για τον ερχομό των μωρών μας!!!! Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο χολής, αύριο έχω καμπύλη σακχάρου και την Παρασκευή έχω προγραμματισμένο ραντεβού με το γιατρό να δούμε τι κάνουν.τα.μωρακια και πόσο έχουν μεγαλώσει!!!! Λέτε να έχουν φτάσει ένα.κιλο???

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...