Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλο μηνα κορίτσια μου!!! 

Just now, mommytobe είπε:

Χειμωνιάτικες Καλημέρες κορίτσια.. Τελευταίος μήνας του έτους και μετά μπαίνει το δικό μας έτος.. Το έτος που θα πάρουμε επιτέλους αγκαλιά τα μωράκια μας:x καλό μήνα λοιπόν.. 

Σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά.. Κάθε φορά που πήγαινα να γυρίσω πλευρό με πονούσε το στομάχι μου, ένα πράγμα περίεργο και για ανάσκελα ούτε λόγος.. Σηκώθηκα και ήρθα στον καναπέ, εκεί με πήρε λίγο ένα 2ωρακι.. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Δεν ήταν ακριβώς στομαχοπονος ούτε καούρες, σαν μια πίεση εκεί στο στομάχι.. Τώρα έκανα πρωινό και είμαι καλύτερα.. Το έπαθα άλλη μια φορά.. Εύχομαι να περάσει γρήγορα ότι και αν είναι και να μην μου ξανά συμβεί... 

Εσείς όλες καλά? 

Mommy μου αυτο το παθαίνω οταν κάθομαι πολλές ωρες στον υπολογιστή κ νιωθω το κεφαλακι να μ ζουλαει κατω απο το στομαχι ! Μήπως ηταν το μωρακι;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μας μήνας!!!! Λίγο έμεινε ακόμα για τον ερχομό των μωρών μας!!!! Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο χολής, αύριο έχω καμπύλη σακχάρου και την Παρασκευή έχω προγραμματισμένο ραντεβού με το γιατρό να δούμε τι κάνουν.τα.μωρακια και πόσο έχουν μεγαλώσει!!!! Λέτε να έχουν φτάσει ένα.κιλο???

Σίγουρα θα έχουν φτάσει.. Εδώ που είμαστε ναι πρέπει να έχουν φτάσει... Αντε μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα αύριο στην καμπύλη.. Εμείς κλείσαμε για Doppler σε 10 μέρες.. Τις μετρήσεις μου θα τις στείλω στην ενδοκρινολογο τέλος της βδομάδας να δούμε τι κάναμε με την διατροφή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μας μήνας!!!! Λίγο έμεινε ακόμα για τον ερχομό των μωρών μας!!!! Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο χολής, αύριο έχω καμπύλη σακχάρου και την Παρασκευή έχω προγραμματισμένο ραντεβού με το γιατρό να δούμε τι κάνουν.τα.μωρακια και πόσο έχουν μεγαλώσει!!!! Λέτε να έχουν φτάσει ένα.κιλο???

Τουτουνακι μου κ αν δεν έχουν φτασει θα κοντευουν! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Σίγουρα θα έχουν φτάσει.. Εδώ που είμαστε ναι πρέπει να έχουν φτάσει... Αντε μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα αύριο στην καμπύλη.. Εμείς κλείσαμε για Doppler σε 10 μέρες.. Τις μετρήσεις μου θα τις στείλω στην ενδοκρινολογο τέλος της βδομάδας να δούμε τι κάναμε με την διατροφή.. 

Μακάρι να ναι καλές και οι δικές σου και να μην πεδευεσαι  με αυτή τη διατροφή...εγώ πάντως κοντεύω να τη συνηθίσω!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μακάρι να ναι καλές και οι δικές σου και να μην πεδευεσαι  με αυτή τη διατροφή...εγώ πάντως κοντεύω να τη συνηθίσω!!!

Και εγώ το έχω συνηθίσει.. Ίσα ίσα άρχισε κ μου αρέσει να κάθομαι να αχολουμε λίγο παραπάνω με αυτά που τρώω, να κάνω συνδιασμους κτλπ.. Το μόνο που με πειράζει είναι ότι κάποιες φορές κάποιες τροφές ενώ κάποιες φορές δεν με ανεβάζουν κάποιες με ανεβάζουν και στεναχωριέμαι όταν βλέπω ανεβασμένες τιμές... Και είμαι και λίγο στα πειράματα ακόμα.. Χθες δοκίμασα κάτι δημητριακά που πήρα και ένα ποτήρι γάλα με 4 κσ δημητριακά με ανέβασαν στο 155,οποτε δεν θα ξανά φάω... Και το μεγάλο μου ζόρι είναι τα μακαρόνια.. Σαν μακαρονου θα δυσκολευτώ πάρα πολύ να μην φάω μακαρόνια μέχρι να γεννήσω.. Έφαγα 2 φορές ολικής αλλά δεεεν.. Έχουν φάει Χ δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , mommytobe είπε:

Χειμωνιάτικες Καλημέρες κορίτσια.. Τελευταίος μήνας του έτους και μετά μπαίνει το δικό μας έτος.. Το έτος που θα πάρουμε επιτέλους αγκαλιά τα μωράκια μας:x καλό μήνα λοιπόν.. 

Σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά.. Κάθε φορά που πήγαινα να γυρίσω πλευρό με πονούσε το στομάχι μου, ένα πράγμα περίεργο και για ανάσκελα ούτε λόγος.. Σηκώθηκα και ήρθα στον καναπέ, εκεί με πήρε λίγο ένα 2ωρακι.. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω.. Δεν ήταν ακριβώς στομαχοπονος ούτε καούρες, σαν μια πίεση εκεί στο στομάχι.. Τώρα έκανα πρωινό και είμαι καλύτερα.. Το έπαθα άλλη μια φορά.. Εύχομαι να περάσει γρήγορα ότι και αν είναι και να μην μου ξανά συμβεί... 

Εσείς όλες καλά? 

@mommytobe Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Μάλλον είναι το μωράκι σου που μεγαλώνει και σε πιέζει... 

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου! 

Σήμερα με έπιασε η νυκοκοιροσύνη μου! Γενικά έχω κάνει παραγγελίες για το μωρό και δεν έρχονται λόγω των καθυστερήσεων και έχω νευριάσει χαχα

Σήμερα μου ηρθε ένα mail σχετικά με ένα live που θα γίνει στο Instagram στο λογαριασμο philipsavent_gr από μια μαία/σύμβουλο θηλασμού την Πέμπτη στις 16:00 και λέω να το παρακολουθήσω. Το θέμα θα είναι η αύξηση του μητρικού γάλακτος! 

Να δούμε τι θα πει! Μια Γεωργία Λεζέ είναι! Την γνωρίζει καμία ? 

Γενικά όλα οκ! Ο μικρός δίνει έντονα το παρόν! Θέλω να κάνω άπειρα ψώνια έχω τρελαθεί αλλά προσπαθώ να συγκρατηθώ!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εγώ το έχω συνηθίσει.. Ίσα ίσα άρχισε κ μου αρέσει να κάθομαι να αχολουμε λίγο παραπάνω με αυτά που τρώω, να κάνω συνδιασμους κτλπ.. Το μόνο που με πειράζει είναι ότι κάποιες φορές κάποιες τροφές ενώ κάποιες φορές δεν με ανεβάζουν κάποιες με ανεβάζουν και στεναχωριέμαι όταν βλέπω ανεβασμένες τιμές... Και είμαι και λίγο στα πειράματα ακόμα.. Χθες δοκίμασα κάτι δημητριακά που πήρα και ένα ποτήρι γάλα με 4 κσ δημητριακά με ανέβασαν στο 155,οποτε δεν θα ξανά φάω... Και το μεγάλο μου ζόρι είναι τα μακαρόνια.. Σαν μακαρονου θα δυσκολευτώ πάρα πολύ να μην φάω μακαρόνια μέχρι να γεννήσω.. Έφαγα 2 φορές ολικής αλλά δεεεν.. Έχουν φάει Χ δυστυχώς 

Εγώ ευτυχώς δεν τρελενομαι ούτε για μακαρόνια ούτε για πατάτες!!! Οπότε είμαι κάπως καλά... 

Μην ανησυχείς, λίγο έμεινε ακόμα!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εγώ το έχω συνηθίσει.. Ίσα ίσα άρχισε κ μου αρέσει να κάθομαι να αχολουμε λίγο παραπάνω με αυτά που τρώω, να κάνω συνδιασμους κτλπ.. Το μόνο που με πειράζει είναι ότι κάποιες φορές κάποιες τροφές ενώ κάποιες φορές δεν με ανεβάζουν κάποιες με ανεβάζουν και στεναχωριέμαι όταν βλέπω ανεβασμένες τιμές... Και είμαι και λίγο στα πειράματα ακόμα.. Χθες δοκίμασα κάτι δημητριακά που πήρα και ένα ποτήρι γάλα με 4 κσ δημητριακά με ανέβασαν στο 155,οποτε δεν θα ξανά φάω... Και το μεγάλο μου ζόρι είναι τα μακαρόνια.. Σαν μακαρονου θα δυσκολευτώ πάρα πολύ να μην φάω μακαρόνια μέχρι να γεννήσω.. Έφαγα 2 φορές ολικής αλλά δεεεν.. Έχουν φάει Χ δυστυχώς 

αλήθεια δεν σου πήγαν τα μακαρόνια; εγώ ακόμα δεν έχω δοκιμάσει τώρα μου έβαλε. εμένα το πρόβλημα μου είναι το πρωί μετά φαίνεται τα μεσημεριανά απογευματινά μου γεύματα να είναι οκ.

το πρωί τρώω μια φέτα ψωμί με 2 κασέρι κ έχω 130. μία φορά έφαγα κ ένα μανταρίνι κ χτύπησα 155. αλλιώς μετά το μεσημεριανό μαξ 120. που μπορεί πάλι να φάω πχ φασολάκια + μια φέτα ψωμί με 2 κασέρι(το πρωινό μου δηλαδή). δεν είναι πολύ περίεργο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν τρελενομαι ούτε για μακαρόνια ούτε για πατάτες!!! Οπότε είμαι κάπως καλά... 

Μην ανησυχείς, λίγο έμεινε ακόμα!!!

Αα πολύ καλά σε βρίσκω.. Εμενα αυτί είναι μαρτύριο χαχαχα χαλάλι όμως για το μωρακι μου

 

Just now, Mighty είπε:

αλήθεια δεν σου πήγαν τα μακαρόνια; εγώ ακόμα δεν έχω δοκιμάσει τώρα μου έβαλε. εμένα το πρόβλημα μου είναι το πρωί μετά φαίνεται τα μεσημεριανά απογευματινά μου γεύματα να είναι οκ.

το πρωί τρώω μια φέτα ψωμί με 2 κασέρι κ έχω 130. μία φορά έφαγα κ ένα μανταρίνι κ χτύπησα 155. αλλιώς μετά το μεσημεριανό μαξ 120. που μπορεί πάλι να φάω πχ φασολάκια + μια φέτα ψωμί με 2 κασέρι(το πρωινό μου δηλαδή). δεν είναι πολύ περίεργο;

Ναι εγώ το πιο μεγάλο πρόβλημα το έχω στο νηστείας.. Ενω κάποιες μέρες το είχα καλά στο 85 τώρα έχει πάλι κάτι μέρες που είναι γύρω στο 90-95..πολυ οριακά κάθε μέρα.. Έφτασα και 100 και 101 κάποιες μέρες.. Γενικά με το σάκχαρο δεν βγάζεις και τόσο άκρη οπότε μην το ψάχνεις χαχαχα

 

πρίν από 10 λεπτά , dpilo είπε:

@mommytobe Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Μάλλον είναι το μωράκι σου που μεγαλώνει και σε πιέζει... 

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου! 

Σήμερα με έπιασε η νυκοκοιροσύνη μου! Γενικά έχω κάνει παραγγελίες για το μωρό και δεν έρχονται λόγω των καθυστερήσεων και έχω νευριάσει χαχα

Σήμερα μου ηρθε ένα mail σχετικά με ένα live που θα γίνει στο Instagram στο λογαριασμο philipsavent_gr από μια μαία/σύμβουλο θηλασμού την Πέμπτη στις 16:00 και λέω να το παρακολουθήσω. Το θέμα θα είναι η αύξηση του μητρικού γάλακτος! 

Να δούμε τι θα πει! Μια Γεωργία Λεζέ είναι! Την γνωρίζει καμία ? 

Γενικά όλα οκ! Ο μικρός δίνει έντονα το παρόν! Θέλω να κάνω άπειρα ψώνια έχω τρελαθεί αλλά προσπαθώ να συγκρατηθώ!!

Περιμένω κάθε μέρα και άλλο δέμα χαχαχα σήμερα ήρθαν τα μπιμπερό και το Απορρυπαντικο... Σε 10 μέρες περιμένουμε και τα έπιπλα, επιελουυυς.. Θα βάψουμε το σκ το δωμάτιο και εύχομαι την άλλη βδομάδα να στησουμε τα έπιπλα και να αρχίσω να πλενω ώστε να κάνω και τις βαλίτσες μας μέχρι τα Χριστούγεννα.. Είναι τώρα και η εποχή τέτοια με δώρα κτλπ και μας παίρνει τα μυαλά χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι άσχετο αλλά ξέρει καμία με ποια κουριερ στέλνει το ofarmakopeios.gr τα δέματα.. Έχει παραγγείλει καμία? Γιατί μου έστειλαν αριθμό παρακολούθησης αλλά μόνο από το σαιτ τους και δεν μου εμφανίζει τίποτα.. Τους έχω στείλει μέιλ αλλά καλά κρασιά μέχρι να απαντήσουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο αλλά ξέρει καμία με ποια κουριερ στέλνει το ofarmakopeios.gr τα δέματα.. Έχει παραγγείλει καμία? Γιατί μου έστειλαν αριθμό παρακολούθησης αλλά μόνο από το σαιτ τους και δεν μου εμφανίζει τίποτα.. Τους έχω στείλει μέιλ αλλά καλά κρασιά μέχρι να απαντήσουν 

Άκυρο κορίτσια.. Τζάμπα τους κατηγόρησα.. Μου απάντησαν χαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Άκυρο κορίτσια.. Τζάμπα τους κατηγόρησα.. Μου απάντησαν χαχαχα 

Κ εγω απο φαρμακείο περιμένω παραγγελια που ειναι κ το απορρυπαντικο μεσα,  αλλιως πλυσιμο γιοκ. Βέβαια λεω να τα ξεκινησω μετα τα μεσα Δεκεμβρίου να ειναι φρεσκα..  Τα πράγματα ειπαμα να μας τα φερουν πριν τις γιορτές, αλλα μονο το λικνο θελει στησιμο,  καροτσακι, αβγουλακι, στρωματακι να τα αερισω κ κνν αντισηπτικο σπρει.. Καμια αλλη ιδεα για καθαρισμο;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω απο φαρμακείο περιμένω παραγγελια που ειναι κ το απορρυπαντικο μεσα,  αλλιως πλυσιμο γιοκ. Βέβαια λεω να τα ξεκινησω μετα τα μεσα Δεκεμβρίου να ειναι φρεσκα..  Τα πράγματα ειπαμα να μας τα φερουν πριν τις γιορτές, αλλα μονο το λικνο θελει στησιμο,  καροτσακι, αβγουλακι, στρωματακι να τα αερισω κ κνν αντισηπτικο σπρει.. Καμια αλλη ιδεα για καθαρισμο;; 

Και εμείς κάπως έτσι..μεχρι να στηθούν κτλπ πλυσιμο λίγο πριν τις γιορτές.. Έχω βάλει όριο τις γιορτές να είναι όλα έτοιμα χαχαχα.. Έτσι νομίζω.. Αέρισμα και σπρέι.. Πως αλλιώς? Αν βγαίνει το ύφασμα από το αβγό μπορείς και να το βάλεις στο πλυντήριο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εμείς κάπως έτσι..μεχρι να στηθούν κτλπ πλυσιμο λίγο πριν τις γιορτές.. Έχω βάλει όριο τις γιορτές να είναι όλα έτοιμα χαχαχα.. Έτσι νομίζω.. Αέρισμα και σπρέι.. Πως αλλιώς? Αν βγαίνει το ύφασμα από το αβγό μπορείς και να το βάλεις στο πλυντήριο 

Φοβάμαι μην παρω κανενα χαζοσπρευ κ μ τα ξεβαψει..  Κ δεν εχει τυχει να ξαναδοκιμασω κάποιο.. Πάντως κ μερικες πετσετουλες μου λείπουν, σελτεδακια,  τσαντα καροτσιου, μπουφανακι για την εξοδο απο το μαιευτήριο αλλα κ να ανοιξει η αγορά δεν πρόκειται να βγω με αυτα που ακουω! On line και ας κανουν κ 20 μερες να ερθουν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mommytobe said:

Και εγώ το έχω συνηθίσει.. Ίσα ίσα άρχισε κ μου αρέσει να κάθομαι να αχολουμε λίγο παραπάνω με αυτά που τρώω, να κάνω συνδιασμους κτλπ.. Το μόνο που με πειράζει είναι ότι κάποιες φορές κάποιες τροφές ενώ κάποιες φορές δεν με ανεβάζουν κάποιες με ανεβάζουν και στεναχωριέμαι όταν βλέπω ανεβασμένες τιμές... Και είμαι και λίγο στα πειράματα ακόμα.. Χθες δοκίμασα κάτι δημητριακά που πήρα και ένα ποτήρι γάλα με 4 κσ δημητριακά με ανέβασαν στο 155,οποτε δεν θα ξανά φάω... Και το μεγάλο μου ζόρι είναι τα μακαρόνια.. Σαν μακαρονου θα δυσκολευτώ πάρα πολύ να μην φάω μακαρόνια μέχρι να γεννήσω.. Έφαγα 2 φορές ολικής αλλά δεεεν.. Έχουν φάει Χ δυστυχώς 

Να σου πωωωω στα μακαρονια ολικης εννοεις δε σου αρεσαν;; Αν ειναι αυτος ο λογος, θελω να σου προτεινω τα barilla.  Ειναι πραγματικα πολυ νοστιμα.. οτι αλλη μαρκα δοκιμασα κ εγω δε μου αρεσε καθολου. Δωσε μια ευκαιρια!!!

4 hours ago, dpilo said:

@mommytobe Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Μάλλον είναι το μωράκι σου που μεγαλώνει και σε πιέζει... 

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου! 

Σήμερα με έπιασε η νυκοκοιροσύνη μου! Γενικά έχω κάνει παραγγελίες για το μωρό και δεν έρχονται λόγω των καθυστερήσεων και έχω νευριάσει χαχα

Σήμερα μου ηρθε ένα mail σχετικά με ένα live που θα γίνει στο Instagram στο λογαριασμο philipsavent_gr από μια μαία/σύμβουλο θηλασμού την Πέμπτη στις 16:00 και λέω να το παρακολουθήσω. Το θέμα θα είναι η αύξηση του μητρικού γάλακτος! 

Να δούμε τι θα πει! Μια Γεωργία Λεζέ είναι! Την γνωρίζει καμία ? 

Γενικά όλα οκ! Ο μικρός δίνει έντονα το παρόν! Θέλω να κάνω άπειρα ψώνια έχω τρελαθεί αλλά προσπαθώ να συγκρατηθώ!!

Αν μπεις στο ινστα της φιλιπς αβεντ εχει καναλι με διαφορα βιντεο με τη λεζε. Καποια εχουν πολυ ενδιαφερον - τα ειχα δει το καλοκαιρι σε σχεση μεντο θηλασμο

ξερω επισης οτι εχει το all4baby που κανει μαθηματα τοκετου

  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...