Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Τα μακρυμανικα τα φορατε την ανοιξη με ενα παντελονακι-κολανακι απο κατω,  μεσα στο σπιτι κ ολα καλα! Τιποτα δεν παει χαμενο

Είχα πάρει από Benetton κοντομάνικα 62εκ και μου φαίνονταν πολύ μικρά.. για αυτό πήρα μεγαλύτερα.. φορμάκια βελουτε πήρα και στα δυο μεγέθη από δυο. Θελω ομως και άλλα βελουτε και  βαμβακερά 

κουβερτα δεν ξέρω.. Στην αρχή θέλουν μαλινη; πηρα μια βελουτε, μια φλις και μια πικε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, bcd18 είπε:

Είχα πάρει από Benetton κοντομάνικα 62εκ και μου φαίνονταν πολύ μικρά.. για αυτό πήρα μεγαλύτερα.. φορμάκια βελουτε πήρα και στα δυο μεγέθη από δυο. Θελω ομως και άλλα βελουτε και  βαμβακερά 

κουβερτα δεν ξέρω.. Στην αρχή θέλουν μαλινη; πηρα μια βελουτε, μια φλις και μια πικε. 

Μην ανησυχείς.Ποτε έχεις  ΠΗΤ?Εγώ 9/2.Δεν έχω ψωνισει.τιποτα ακόμα από ρουχαλάκια κι.εννοειται ότι θα Τα πλύνω προς το τέλος Δεκέμβρη για να είναι φρεσκοπλυμμενα.

Ψυχραιμία,έχουμε.το λιγότερο 1.μήνα ακόμα.μπροστα μας.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!! Ναι χρειάζεται ο θερμός και το είχα ξεχάσει! Θα κοιτάξω για καλο! Τι μάρκα λες; Αυτό σκέφτομαι μην παραγγέλνω και μετά δεν τα χρησιμοποιήσουμε..

Το γάλα ούτως η άλλως μετά από δύο ώρες το πέτας δεν ξαναζεσταινεται. Μέχρι τότε αν χρειαστεί ζέσταμα σε ένα λεπτό στο μπρίκι είναι έτοιμο. Βραστηρα εχω από τα vicko. Δεν είναι τέλειος. Μου το κρατούσε καυτό κοντά στις 4 ώρες. Εγώ έκανα δουλειά, στους τρεις μήνες κόψαμε την αποστείρωση. Από τα Λητώ που είναι πιο ακριβοί βέβαια είχα ακούσει θετικά σχόλια...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Θα σου έλεγα ναι. Είχα πάρει μια έφταδα που είναι σαν φάκελος. Μας έβγαλαν μέχρι τον Ιούνιο. Τα κοντομανικα που είχα τα φορέσε μέσα Ιουνίου. Μην το λες... εμείς και οι δύο λατρεύουμε τον ύπνο και ο μικρός τον ξύπνιο...:D

Στην αρχή βολεύουν αυτά που είναι σαν φάκελος ή καλύτερα τα άλλα που έχουν τα κουμπάκια μπροστά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Είχα πάρει από Benetton κοντομάνικα 62εκ και μου φαίνονταν πολύ μικρά.. για αυτό πήρα μεγαλύτερα.. φορμάκια βελουτε πήρα και στα δυο μεγέθη από δυο. Θελω ομως και άλλα βελουτε και  βαμβακερά 

κουβερτα δεν ξέρω.. Στην αρχή θέλουν μαλινη; πηρα μια βελουτε, μια φλις και μια πικε. 

Του Μπενετόν ανοίγουν μια χαρά. Φορμακια υπολόγισε ένα την ημέρα συν κάποια καβατζα... Τα πρώτα στον μήνα πάνω πάνε για φυλαγμα.... μεγαλώνουν γρήγορα τα σπορακια...

Κουβέρτα όχι μαλλί λόγω αλλεργιών στην αρχή. Η πικε είναι για καλοκαίρι. Με φλισακι όταν είναι ξύπνιο και με βελουτε στον ύπνο.

Just now, bcd18 είπε:

Στην αρχή βολεύουν αυτά που είναι σαν φάκελος ή καλύτερα τα άλλα που έχουν τα κουμπάκια μπροστά; 

Κουμπιά μπροστά υπάρχουν;;; Στον φάκελο τα κουμπιά είναι στο πλευρό πλάι και από κάτω. Μήπως λέμε το ίδιο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Το γάλα ούτως η άλλως μετά από δύο ώρες το πέτας δεν ξαναζεσταινεται. Μέχρι τότε αν χρειαστεί ζέσταμα σε ένα λεπτό στο μπρίκι είναι έτοιμο. Βραστηρα εχω από τα vicko. Δεν είναι τέλειος. Μου το κρατούσε καυτό κοντά στις 4 ώρες. Εγώ έκανα δουλειά, στους τρεις μήνες κόψαμε την αποστείρωση. Από τα Λητώ που είναι πιο ακριβοί βέβαια είχα ακούσει θετικά σχόλια...

Εχεις δίκιο! Σε ευχαριστώ πολύ!! Αποστειρωτη  δεν ξέρω τι μάρκα.. σκέφτομαι Philips avent ή dr brown μιας και θα παρω αυτά τα μπιμπερο

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Είχα πάρει από Benetton κοντομάνικα 62εκ και μου φαίνονταν πολύ μικρά.. για αυτό πήρα μεγαλύτερα.. φορμάκια βελουτε πήρα και στα δυο μεγέθη από δυο. Θελω ομως και άλλα βελουτε και  βαμβακερά 

κουβερτα δεν ξέρω.. Στην αρχή θέλουν μαλινη; πηρα μια βελουτε, μια φλις και μια πικε. 

Νομιζω η βελουτε για τον υπνακο κ η φλις για μεσα στο σπιτι είναι μια χαρα! Να σ πω κ εγω χρειαζομαι λιγα ακομη αλλα θελω να δω πως θα ειναι κ η ανάπτυξη της μπεμπας κ ισως παρω προς το τελος να πετύχω καλύτερα νούμερο..  Εξάλλου δεν είμαστε κ πριν 20 χρονια, σκέφτηκα κ να γεννησω κανω μια παραγγελία κ σε 4 μερουλες τα εχω:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Εχεις δίκιο! Σε ευχαριστώ πολύ!! Αποστειρωτη  δεν ξέρω τι μάρκα.. σκέφτομαι Philips avent ή dr brown μιας και θα παρω αυτά τα μπιμπερο

Και τα δύο μπιμπερο είναι καλά. Μην πάρεις και τα δύο γιατί μπερδεύονται με τις θηλές τους. Θέλουν την ίδια σε όλα.:D αν δεις ότι δεν αρέσει, πας σε άλλο. Εγώ έχω της αβεντ. Να προσέξεις τις θηλές να είναι anticolic.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Του Μπενετόν ανοίγουν μια χαρά. Φορμακια υπολόγισε ένα την ημέρα συν κάποια καβατζα... Τα πρώτα στον μήνα πάνω πάνε για φυλαγμα.... μεγαλώνουν γρήγορα τα σπορακια...

Κουβέρτα όχι μαλλί λόγω αλλεργιών στην αρχή. Η πικε είναι για καλοκαίρι. Με φλισακι όταν είναι ξύπνιο και με βελουτε στον ύπνο.

Εγω εχω αλλη απορια,  το πλυντήριο με τοσο μικροσκοπικα ρουχακια πετσετουλες πως γυρναει;;;  τωρα αν τα βαλω ολα ταυτόχρονα για πλυσιμο,  ζητημα να ειναι το μισο,  μετα μεσα στην εβδομαδα ποσα να μαζεψεις να πλυνεις;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εγω εχω αλλη απορια,  το πλυντήριο με τοσο μικροσκοπικα ρουχακια πετσετουλες πως γυρναει;;;  τωρα αν τα βαλω ολα ταυτόχρονα για πλυσιμο,  ζητημα να ειναι το μισο,  μετα μεσα στην εβδομαδα ποσα να μαζεψεις να πλυνεις;; 

Λοιπόν εγώ επειδή βαριέμαι το πλυντήριο λίγο λίγο είχα πάρει το ρούχα σε παρόμοια χρώματα και φορμακια επίσης για να τα πλένω όλα μαζί. Βάζω ακόμα και τώρα μια φορά την εβδομάδα όλα μαζί. Ρούχα σεντόνια πετσέτες με χρωμοπαγιδα. Εμένα ο μικρός λερωνοταν από τα παμπερς το βράδυ οπότε θέλαμε μια άλλαξα την ημέρα. Από γουλιες τη γλίτωνα με τα πανάκια .


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..  πω πω ταλαιπωρία έλεος δηλαδή... Αλλά έχω μια απορία αφού το χαρτί που σου δίνουν στο ΙΚΑ για να το συμπληρώσει ο εργοδότης δεν αναφέρει κάπου ημερομηνία που το κατάλαβαν; Γιατί και εγώ καταθέτω μετά τις 22/12 αλλά λέω να τα πάω νωρίτερα στον εργοδότη τα έντυπα και για τις κυοφορίας αλλά και για τις λοχείας μετά να το έχω.. μου τα εδωσαν στο ΙΚΑ, δεν βλέπω όμως να γράφει πάνω ημερομηνία.

Στην υπογραφή κάτω κάτω εκεί που έβαλαν και τη σφραγίδα!!

1233€ θα μπουν 18 Δεκεμβρίου μου είπαν. Είναι όλο το επίδομα κυοφορίας αυτό. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για όλους και αν δίνει τίποτα και ο εργοδότης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Του Μπενετόν ανοίγουν μια χαρά. Φορμακια υπολόγισε ένα την ημέρα συν κάποια καβατζα... Τα πρώτα στον μήνα πάνω πάνε για φυλαγμα.... μεγαλώνουν γρήγορα τα σπορακια...

Κουβέρτα όχι μαλλί λόγω αλλεργιών στην αρχή. Η πικε είναι για καλοκαίρι. Με φλισακι όταν είναι ξύπνιο και με βελουτε στον ύπνο.

Κουμπιά μπροστά υπάρχουν;;; Στον φάκελο τα κουμπιά είναι στο πλευρό πλάι και από κάτω. Μήπως λέμε το ίδιο;

Ναι για αυτό λίγα σε μικρό μέγεθος! Εγω πήρα ζιπουνακια φάκελο και έχουν κουμπιά μόνο στο κάτω μέρος. Και είδα και άλλα που έχουν κουμπάκια μπροστά στο πλάι και από κάτω και μηπως φοριούνται  καλύτερα στην αρχή που ειναι πολύ μωράκια και δεν μπορεις να τα πιάσεις! 

και τα βελουτε φορμάκια πόσο θα φορεθούν; Μέχρι Απρίλη; Μηπως πρέπει πιο πολλα βαμβακερά;
Από καταστήματα ποια προτείνεις; Για ρουχακια και κουβερτούλες; Εγω κοιτούσε ήρα λητω motherbaby και κάτι άλλα και υπάρχουν διαφορές στις τιμες. Ηρα πιο ακριβο

Just now, Ele@n είπε:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Στην υπογραφή κάτω κάτω εκεί που έβαλαν και τη σφραγίδα!!

1233€ θα μπουν 18 Δεκεμβρίου μου είπαν. Είναι όλο το επίδομα κυοφορίας αυτό. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για όλους και αν δίνει τίποτα και ο εργοδότης.

Α άρα έπρεπε να σου βάλουν τυπικά την ημερομηνία που αρχίζει η άδεια τουλάχιστον. Για το επίδομα λοχείας θα ξανά πας δηλαδή εργοδότη να σου συμπληρώσει τη βεβαίωση;

Νομίζω τα χρήματα υπολογίζονται από τις αποδοχές σου και επειδή χάνεις κάποιο ποσό μετά που θα πάρεις και το επίδομα λοχείας υπάρχει στον ΟΑΕΔ ενα επιπλέον επίδομα που συμπληρώνεις έτσι το εισόδημα σου.

Μετά εννοείτε αν θες παίρνεις και το 6μηνο

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Και τα δύο μπιμπερο είναι καλά. Μην πάρεις και τα δύο γιατί μπερδεύονται με τις θηλές τους. Θέλουν την ίδια σε όλα.:D αν δεις ότι δεν αρέσει, πας σε άλλο. Εγώ έχω της αβεντ. Να προσέξεις τις θηλές να είναι anticolic.

Είχε σκεφτεί dr brown μπιμπερο γυάλινα αλλά δεν ξέρω ποιον αποστειρωτη να παρω. Ένα μωράκια θα έχω! Είδα ότι κάποια είναι 6 θέσεων. Μηπως είναι μεγάλο; Στο Philips avent θα κάνουν άλλα μπιμπερο;

Just now, Ele@n είπε:

Λοιπόν εγώ επειδή βαριέμαι το πλυντήριο λίγο λίγο είχα πάρει το ρούχα σε παρόμοια χρώματα και φορμακια επίσης για να τα πλένω όλα μαζί. Βάζω ακόμα και τώρα μια φορά την εβδομάδα όλα μαζί. Ρούχα σεντόνια πετσέτες με χρωμοπαγιδα. Εμένα ο μικρός λερωνοταν από τα παμπερς το βράδυ οπότε θέλαμε μια άλλαξα την ημέρα. Από γουλιες τη γλίτωνα με τα πανάκια .

Α και σε πόσους βαθμούς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Λοιπόν εγώ επειδή βαριέμαι το πλυντήριο λίγο λίγο είχα πάρει το ρούχα σε παρόμοια χρώματα και φορμακια επίσης για να τα πλένω όλα μαζί. Βάζω ακόμα και τώρα μια φορά την εβδομάδα όλα μαζί. Ρούχα σεντόνια πετσέτες με χρωμοπαγιδα. Εμένα ο μικρός λερωνοταν από τα παμπερς το βράδυ οπότε θέλαμε μια άλλαξα την ημέρα. Από γουλιες τη γλίτωνα με τα πανάκια .

Κ εγω ουδέτερα τα πηρα για αυτο το λογο! Αλλα κ παλι μου φαίνονται τοσο μικροσκοπικα για 8κιλο πλυντήριο! Αα μηπως εχεις δοκιμασει βελουτε σε στεγνωτηριο;;  γραφει οτι δεν κανει αλλα εγω εχω στεγνωτηριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...