Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Α άρα έπρεπε να σου βάλουν τυπικά την ημερομηνία που αρχίζει η άδεια τουλάχιστον. Για το επίδομα λοχείας θα ξανά πας δηλαδή εργοδότη να σου συμπληρώσει τη βεβαίωση;

Νομίζω τα χρήματα υπολογίζονται από τις αποδοχές σου και επειδή χάνεις κάποιο ποσό μετά που θα πάρεις και το επίδομα υ υπάρχει στον ΟΑΕΔ ενα επιπλέον επίδομα που συμπληρώνεις έτσι το εισόδημα σου.

Μετά εννοείτε αν θες παίρνεις και το 6μηνο

@Hope.2019Νομίζω πως χρειάζεται να πάω ξανά για το επίδομα λοχείας. Βέβαια για όλα αυτά τρέχει ο άντρας μου αλλά πολύ χαρτούρα. 

 

Επίσης τώρα που πήραμε επιτέλους την απόφαση για το επίδομα κυοφορίας από το ΕΦΚΑ, το ένα αντίγραφο πρέπει να το δώσω στον εργοδότη και το άλλο να κρατήσω.

 

Και Ναι από τον ΟΑΕΔ μόλις τελειώσει νομίζω το επίδομα λοχείας, κάνεις αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές και παίρνεις ένα επιπλέον ποσό που λείπει. 

Just now, Ele@n είπε:

Του Μπενετόν ανοίγουν μια χαρά. Φορμακια υπολόγισε ένα την ημέρα συν κάποια καβατζα... Τα πρώτα στον μήνα πάνω πάνε για φυλαγμα.... μεγαλώνουν γρήγορα τα σπορακια...

Κουβέρτα όχι μαλλί λόγω αλλεργιών στην αρχή. Η πικε είναι για καλοκαίρι. Με φλισακι όταν είναι ξύπνιο και με βελουτε στον ύπνο.

Κουμπιά μπροστά υπάρχουν;;; Στον φάκελο τα κουμπιά είναι στο πλευρό πλάι και από κάτω. Μήπως λέμε το ίδιο;

@Ele@n η παιδίατρος μου συνέστησε στην κουβέρτα να βάζουμε από μέσα πάντα σεντόνι είτε είναι Φλις είτε μάλλινη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dpilo είπε:

@Hope.2019Νομίζω πως χρειάζεται να πάω ξανά για το επίδομα λοχείας. Βέβαια για όλα αυτά τρέχει ο άντρας μου αλλά πολύ χαρτούρα. 

 

Επίσης τώρα που πήραμε επιτέλους την απόφαση για το επίδομα κυοφορίας από το ΕΦΚΑ, το ένα αντίγραφο πρέπει να το δώσω στον εργοδότη και το άλλο να κρατήσω.

 

Και Ναι από τον ΟΑΕΔ μόλις τελειώσει νομίζω το επίδομα λοχείας, κάνεις αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές και παίρνεις ένα επιπλέον ποσό που λείπει. 

@Ele@n η παιδίατρος μου συνέστησε στην κουβέρτα να βάζουμε από μέσα πάντα σεντόνι είτε είναι Φλις είτε μάλλινη.

Εγώ είχα περάσει να ρωτήσω και μου είχαν δώσει και τι χρειάζεται και για το λοχείας όποτε μου έδωσαν και την δεύτερη βεβαίωση εργοδότη που αφορά το λοχείας!

Άντε να ξεμπερδευουμε με αυτά. Πολύ γραφειοκρατία βρε παιδί μου...

Εντωμεταξυ άνοιξαν τα ραντεβού τα ηλεκτρονικά δηλαδή μπορείς να επιλέξεις μέρα και ώρα αλλά στο ΙΚΑ που υπάγομαι εγώ όλες οι μέρες και οι ώρες είναι κλεισμένες εδώ και καιρό! 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Νομιζω η βελουτε για τον υπνακο κ η φλις για μεσα στο σπιτι είναι μια χαρα! Να σ πω κ εγω χρειαζομαι λιγα ακομη αλλα θελω να δω πως θα ειναι κ η ανάπτυξη της μπεμπας κ ισως παρω προς το τελος να πετύχω καλύτερα νούμερο..  Εξάλλου δεν είμαστε κ πριν 20 χρονια, σκέφτηκα κ να γεννησω κανω μια παραγγελία κ σε 4 μερουλες τα εχω:wink:

Ναι και εγω εκεί καταλήγω για τις κουβέρτες!   
και θα αφήσω και κάποια για πιο μετά. Ακόμα δεν έχω πάρει κουνια συρταριερα καρότσι.. κουνια σκέφτομαι 0-10 ετών. Λ Η κουνια χωράει στο δωμάτιο αλλά όχι δίπλα στο κρεβάτι. Ούτε λίκνο χωράει δίπλα. Σκέφτομαι ισως και για μια φωλίτσα στην αρχή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Ναι και εγω εκεί καταλήγω για τις κουβέρτες!   
και θα αφήσω και κάποια για πιο μετά. Ακόμα δεν έχω πάρει κουνια συρταριερα καρότσι.. κουνια σκέφτομαι 0-10 ετών. Λ Η κουνια χωράει στο δωμάτιο αλλά όχι δίπλα στο κρεβάτι. Ούτε λίκνο χωράει δίπλα. Σκέφτομαι ισως και για μια φωλίτσα στην αρχή 

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ έχω παραγγείλει κούνια 0-10 από Motherbaby πολύ οικονομική και καλή ποιότητα γιατί την είδα απο κοντά. Επίσης πάρα πολύ εξυπηρετικό καταστήμα. Φανταστείτε με έχουν καλέσει δυο φορές επειδή είχαν μια καθυστέρηση στις κούνιες μιας εβδομάδας και με ρώτησαν αν έχω γεννήσει για να μου κάναν δώρο κάτι μέχρι να έρθει η κούνια.

Επίσης και εμένα δεν χωρά ούτε καν λίκνο στο δωμάτιο μας για αυτό έχω πάρει μια φωλιτσα που σκέφτομαι να την έχω στο κρεβάτι μας αλλά θα έχω και το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι για αρχή. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Ναι και εγω εκεί καταλήγω για τις κουβέρτες!   
και θα αφήσω και κάποια για πιο μετά. Ακόμα δεν έχω πάρει κουνια συρταριερα καρότσι.. κουνια σκέφτομαι 0-10 ετών. Λ Η κουνια χωράει στο δωμάτιο αλλά όχι δίπλα στο κρεβάτι. Ούτε λίκνο χωράει δίπλα. Σκέφτομαι ισως και για μια φωλίτσα στην αρχή 

Αχ κ εμας δεν χωραει κουνια, ευτυχως χωραει ομως λικνο.. Δεν εχω κοιταξει καθόλου απο κουνιες,  το 0-10 ειναι οι πολυμορφικες;;  παντως 2 φιλες μου ειχαν πολυμορφικες κ κατεληξαν σε κρεβατακι γυρω στα 2 3 χρονια γιατί το παιδακι ηθελε μερικες φορες τη μαμα μαζι κ φυσικα στο πολυμορφικο η μαμα δεν χωρουσε^_^ η φωλιτσα νομίζω ειναι μονο με τη δικη σ επίβλεψη, γιατι ειναι λιγο επικίνδυνο για θεματα ασφυξιας..   Εγω δεν πηρα γιατι σκεφτηκα οταν θα καθομαστε σαλονι να την εχω στο καροτσακι τον πρώτο μηνα, μιας κ θα ειναι καθαρο κ αργότερα σε παρκο ή ριλαξ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ έχω παραγγείλει κούνια 0-10 από Motherbaby πολύ οικονομική και καλή ποιότητα γιατί την είδα απο κοντά. Επίσης πάρα πολύ εξυπηρετικό καταστήμα. Φανταστείτε με έχουν καλέσει δυο φορές επειδή είχαν μια καθυστέρηση στις κούνιες μιας εβδομάδας και με ρώτησαν αν έχω γεννήσει για να μου κάναν δώρο κάτι μέχρι να έρθει η κούνια.

Επίσης και εμένα δεν χωρά ούτε καν λίκνο στο δωμάτιο μας για αυτό έχω πάρει μια φωλιτσα που σκέφτομαι να την έχω στο κρεβάτι μας αλλά θα έχω και το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι για αρχή. 

Καλημερα! Θα μπορούσες να μου πεις ποια κουνια πήρες; Συνδυάζεται και με συρταριερα; Και εγω από εκεί σκέφτομαι να παρω ή από κόσμος του μωρού κοσμίδης.  Από motherbaby παρήγγειλα σελτεδακια, πανες αγκσλιασ, λαβετες, πετσετες, σεντόνια, ζιπουνακια κα. Φωλίτσα πήρες από motherbaby? Και εγω φωλίτσα στο κρεβάτι ή μέσα στην κουνια. Και πορτ μπεμπέ. Και καρότσι σκέφτομαι cangaroo το gala  νομίζω. Είχε μια φίλη μου cangaroo Rachel 3  σε 1 ήταν παρα πολύ ευχαριστημένη αλλά έχει εξαντληθεί.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Ναι για αυτό λίγα σε μικρό μέγεθος! Εγω πήρα ζιπουνακια φάκελο και έχουν κουμπιά μόνο στο κάτω μέρος. Και είδα και άλλα που έχουν κουμπάκια μπροστά στο πλάι και από κάτω και μηπως φοριούνται  καλύτερα στην αρχή που ειναι πολύ μωράκια και δεν μπορεις να τα πιάσεις! 

και τα βελουτε φορμάκια πόσο θα φορεθούν; Μέχρι Απρίλη; Μηπως πρέπει πιο πολλα βαμβακερά;
Από καταστήματα ποια προτείνεις; Για ρουχακια και κουβερτούλες; Εγω κοιτούσε ήρα λητω motherbaby και κάτι άλλα και υπάρχουν διαφορές στις τιμες. Ηρα πιο ακριβο

 

Το κεφάλι περνάει από πού περνάει; Αν από πάνω δεν βολεύουν στην αρχή. Είναι λίγο εύθραυστα και δεν έχουν και υπομονή. Τα άλλα τα στρώνεις κάτω και από πάνω το μωρό και βάζεις χέρια. Και φορμακια με κουμπιά μπροστά για αρχή. Ναι τα βελουτε είναι για τις κρύες μέρες πιο βολικά. Μια χαρά θα τα βάλει στην αρχή. Από καταστήματα δεν είμαι Αθήνα και αρκέστηκα σε πολυεθνικές. Τα πρώτα τα είχα πάρει από ορκεστρα. Προσοχή στα νούμερα, από μάρκς, hm και Ζάρα. Και τα βολεύτηκα όλα.

 Κουβέρτα είχα πάρει ηλεκτρονικά μια βελουτε. Άψογη και αυτή. Όλα τα καταστήματα τις ίδιες έχουν. Βάλε βρεφικές βελουτε. Ήταν από καταστήμα με λευκά είδη.

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ κ εμας δεν χωραει κουνια, ευτυχως χωραει ομως λικνο.. Δεν εχω κοιταξει καθόλου απο κουνιες,  το 0-10 ειναι οι πολυμορφικες;;  παντως 2 φιλες μου ειχαν πολυμορφικες κ κατεληξαν σε κρεβατακι γυρω στα 2 3 χρονια γιατί το παιδακι ηθελε μερικες φορες τη μαμα μαζι κ φυσικα στο πολυμορφικο η μαμα δεν χωρουσε^_^ η φωλιτσα νομίζω ειναι μονο με τη δικη σ επίβλεψη, γιατι ειναι λιγο επικίνδυνο για θεματα ασφυξιας..   Εγω δεν πηρα γιατι σκεφτηκα οταν θα καθομαστε σαλονι να την εχω στο καροτσακι τον πρώτο μηνα, μιας κ θα ειναι καθαρο κ αργότερα σε παρκο ή ριλαξ

Ασε έχω το προσπάθησα για λίκνο με κάποιες μετατροπές αλλά δεν γινεται με τίποτα!  Κουνια 0-10 που γινεται προεφηβικο  κρεβάτι, είναι χωρίς συρτάρια όπως για 0-3 απλώς περιέχουν στην συσκευασία τα εξαρτήματα για να γίνει προεφηβ κρεβάτι και αγοράζεις επιπλέον στρώμα 68x178x16 σε καποιες που είδα

ναι η φωλίτσα θέλει συνέχεια επίβλεψη. Και εγω σκέφτομαι ριλαξ ή ριλαξ κουνια και καρότσι για πιο μετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Hope.2019Νομίζω πως χρειάζεται να πάω ξανά για το επίδομα λοχείας. Βέβαια για όλα αυτά τρέχει ο άντρας μου αλλά πολύ χαρτούρα. 

 

Επίσης τώρα που πήραμε επιτέλους την απόφαση για το επίδομα κυοφορίας από το ΕΦΚΑ, το ένα αντίγραφο πρέπει να το δώσω στον εργοδότη και το άλλο να κρατήσω.

 

Και Ναι από τον ΟΑΕΔ μόλις τελειώσει νομίζω το επίδομα λοχείας, κάνεις αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές και παίρνεις ένα επιπλέον ποσό που λείπει. 

@Ele@n η παιδίατρος μου συνέστησε στην κουβέρτα να βάζουμε από μέσα πάντα σεντόνι είτε είναι Φλις είτε μάλλινη.

Ναι εννοείται σεντόνι όπως και εσείς.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Καλημερα! Θα μπορούσες να μου πεις ποια κουνια πήρες; Συνδυάζεται και με συρταριερα; Και εγω από εκεί σκέφτομαι να παρω ή από κόσμος του μωρού κοσμίδης.  Από motherbaby παρήγγειλα σελτεδακια, πανες αγκσλιασ, λαβετες, πετσετες, σεντόνια, ζιπουνακια κα. Φωλίτσα πήρες από motherbaby? Και εγω φωλίτσα στο κρεβάτι ή μέσα στην κουνια. Και πορτ μπεμπέ. Και καρότσι σκέφτομαι cangaroo το gala  νομίζω. Είχε μια φίλη μου cangaroo Rachel 3  σε 1 ήταν παρα πολύ ευχαριστημένη αλλά έχει εξαντληθεί.  

Λοιπόν, πήρα την κούνια που είναι στα 330€ όλο λευκή. Αυτή είναι κούνια με συρτάρακια και αλλαξερια. Μετά γίνεται κρεβατάκι μέχρι 3 ετών βγαίνουν τα κάγκελα και μετά αλλάζει πάλι μέχρι 10 ετών και γίνεται κρεβάτι κομοδίνο. 

Φωλιτσα πήρα Motherbaby αυτή που έχει με 42 ευρώ σε πολλά χρώματα και καρότσι Cangaroo 2in1 Stefanie 289€.  Η μόνη διαφορά με το αντίστοιχο 3σε1 είναι ότι δεν έχει επιπλέον σκληρό Πορτ μπεμπέ αλλά το κάθισμα του καροτσιού ανοίγει και γίνεται Πορτ μπεμπέ... Όμως δεν είναι πολύ σκληρό δηλαδή να το έχεις πάνω σε Βάρη ας πούμε.. εγώ πήρα και ένα έξτρα στρώματακι για το Πορτ μπεμπέ... Αν πάρεις το 3in1 έχει ξεχωριστω σκληρό πορτ μπεμπέ και έχει μια διαφορά 60-70 ευρώ.

Όλα από Motherbaby τα πήρα.. επίσης πήρα της Cangaroo με 33€ αποστηρωτη που είναι και θερμαντήρας και αργότερα είναι και για λαχανικά στον ατμό ή αβγά. Τον δοκίμασα και είναι πολύ καλή και οικονομική αγορά.

Just now, Hope.2019 είπε:

Λοιπόν, πήρα την κούνια που είναι στα 330€ όλο λευκή. Αυτή είναι κούνια με συρτάρακια και αλλαξερια. Μετά γίνεται κρεβατάκι μέχρι 3 ετών βγαίνουν τα κάγκελα και μετά αλλάζει πάλι μέχρι 10 ετών και γίνεται κρεβάτι κομοδίνο. 

Φωλιτσα πήρα Motherbaby αυτή που έχει με 42 ευρώ σε πολλά χρώματα και καρότσι Cangaroo 2in1 Stefanie 289€.  Η μόνη διαφορά με το αντίστοιχο 3σε1 είναι ότι δεν έχει επιπλέον σκληρό Πορτ μπεμπέ αλλά το κάθισμα του αυτοκινήτου ανοίγει και γίνεται Πορτ μπεμπέ... Όμως δεν είναι πολύ σκληρό δηλαδή να το έχεις πάνω σε Βάρη ας πούμε.. εγώ πήρα και ένα έξτρα στρώματακι για το Πορτ μπεμπέ... Αν πάρεις το 3in1 έχει ξεχωριστω σκληρό πορτ μπεμπέ και έχει μια διαφορά 60-70 ευρώ.

Όλα από Motherbaby τα πήρα.. επίσης πήρα της Cangaroo με 33€ αποστηρωτη που είναι και θερμαντήρας και αργότερα είναι και για λαχανικά στον ατμό ή αβγά. Τον δοκίμασα και είναι πολύ καλή και οικονομική αγορά.

Α επίσης η κούνια έχει δώρο στρώμα κοκοφοίνικα και τις τάβλες και προστασία οδοντοφυΐας στα κάγκελα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ είχα περάσει να ρωτήσω και μου είχαν δώσει και τι χρειάζεται και για το λοχείας όποτε μου έδωσαν και την δεύτερη βεβαίωση εργοδότη που αφορά το λοχείας!

Άντε να ξεμπερδευουμε με αυτά. Πολύ γραφειοκρατία βρε παιδί μου...

Εντωμεταξυ άνοιξαν τα ραντεβού τα ηλεκτρονικά δηλαδή μπορείς να επιλέξεις μέρα και ώρα αλλά στο ΙΚΑ που υπάγομαι εγώ όλες οι μέρες και οι ώρες είναι κλεισμένες εδώ και καιρό! Πω πω αλήθεια? Δεν μπορείς να υπολογίσεις περίπου πότε θα πας ώστε να κλείσεις το ραντεβού να είναι έτοιμο? 

@Hope.2019 Μην ξεχάσεις με της λοχείας πριν κάνεις την αίτηση να πας στο μητρώο να βάλεις το παιδί στο βιβλιάριο σου ώστε να πάρεις προσαύξηση 10% στο επίδομα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το κεφάλι περνάει από πού περνάει; Αν από πάνω δεν βολεύουν στην αρχή. Είναι λίγο εύθραυστα και δεν έχουν και υπομονή. Τα άλλα τα στρώνεις κάτω και από πάνω το μωρό και βάζεις χέρια. Και φορμακια με κουμπιά μπροστά για αρχή. Ναι τα βελουτε είναι για τις κρύες μέρες πιο βολικά. Μια χαρά θα τα βάλει στην αρχή. Από καταστήματα δεν είμαι Αθήνα και αρκέστηκα σε πολυεθνικές. Τα πρώτα τα είχα πάρει από ορκεστρα. Προσοχή στα νούμερα, από μάρκς, hm και Ζάρα. Και τα βολεύτηκα όλα.

 Κουβέρτα είχα πάρει ηλεκτρονικά μια βελουτε. Άψογη και αυτή. Όλα τα καταστήματα τις ίδιες έχουν. Βάλε βρεφικές βελουτε. Ήταν από καταστήμα με λευκά είδη.

 

Εννοώ σαν φάκελος που είναι στους ώμους για να μπαίνει πιο εύκολα το κεφαλάκι, αλλά αυτά έχουν μόνο από κάτω κουμπάκια! Μόνο τέτοια πήρα αλλά στην αρχή δεν θα βολέψουν . Ναι αυτά που βάζεις κάτω το ζιπουνακι και πάνω το μωρό που εχει κουμπάκια μπροστά πλάι και από κάτω βολεύουν πιο καλα στην αρχή τους πρώτους 2 -3 μηνες. Πρέπει να παρω και από αυτά. Λάθος έκανα εγω! Αυτά λέγονται φάκελος.  Είχα δει στο H&M και θα παω όταν ανοίξει. Και marks &spencer έχει καλα ποιοτικά αλλά νομίζω δεν έχει αυτά τα ζιπουνακια φάκελο. Και στα φορμάκια κοιτάω να έχουν τα κουμπάκια μπροστά και από κάτω! Πήρα ηδη μια βελουτε για κουνια και λεω να παρω άλλη μια. Και δυο φλις για κουνια και αγκαλιά

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Hope.2019 Μην ξεχάσεις με της λοχείας πριν κάνεις την αίτηση να πας στο μητρώο να βάλεις το παιδί στο βιβλιάριο σου ώστε να πάρεις προσαύξηση 10% στο επίδομα!!!

Α ναι κι εκεί με ραντεβού ε; Θα ρωτήσω και τι θέλουν.. νομίζω ΑΜΚΑ και ληξιαρχική πράξη γέννησης;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Λοιπόν, πήρα την κούνια που είναι στα 330€ όλο λευκή. Αυτή είναι κούνια με συρτάρακια και αλλαξερια. Μετά γίνεται κρεβατάκι μέχρι 3 ετών βγαίνουν τα κάγκελα και μετά αλλάζει πάλι μέχρι 10 ετών και γίνεται κρεβάτι κομοδίνο. 

Φωλιτσα πήρα Motherbaby αυτή που έχει με 42 ευρώ σε πολλά χρώματα και καρότσι Cangaroo 2in1 Stefanie 289€.  Η μόνη διαφορά με το αντίστοιχο 3σε1 είναι ότι δεν έχει επιπλέον σκληρό Πορτ μπεμπέ αλλά το κάθισμα του αυτοκινήτου ανοίγει και γίνεται Πορτ μπεμπέ... Όμως δεν είναι πολύ σκληρό δηλαδή να το έχεις πάνω σε Βάρη ας πούμε.. εγώ πήρα και ένα έξτρα στρώματακι για το Πορτ μπεμπέ... Αν πάρεις το 3in1 έχει ξεχωριστω σκληρό πορτ μπεμπέ και έχει μια διαφορά 60-70 ευρώ.

Όλα από Motherbaby τα πήρα.. επίσης πήρα της Cangaroo με 33€ αποστηρωτη που είναι και θερμαντήρας και αργότερα είναι και για λαχανικά στον ατμό ή αβγά. Τον δοκίμασα και είναι πολύ καλή και οικονομική αγορά.

Α επίσης η κούνια έχει δώρο στρώμα κοκοφοίνικα και τις τάβλες και προστασία οδοντοφυΐας στα κάγκελα

Εγω κοιτούσα τις άλλες μη πολυμορφικές! Οπότε αγοράζεις μετά μόνο στρώμα μεγαλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Εννοώ σαν φάκελος που είναι στους ώμους για να μπαίνει πιο εύκολα το κεφαλάκι, αλλά αυτά έχουν μόνο από κάτω κουμπάκια! Μόνο τέτοια πήρα αλλά στην αρχή δεν θα βολέψουν . Ναι αυτά που βάζεις κάτω το ζιπουνακι και πάνω το μωρό που εχει κουμπάκια μπροστά πλάι και από κάτω βολεύουν πιο καλα στην αρχή τους πρώτους 2 -3 μηνες. Πρέπει να παρω και από αυτά. Λάθος έκανα εγω! Αυτά λέγονται φάκελος.  Είχα δει στο H&M και θα παω όταν ανοίξει. Και marks &spencer έχει καλα ποιοτικά αλλά νομίζω δεν έχει αυτά τα ζιπουνακια φάκελο. Και στα φορμάκια κοιτάω να έχουν τα κουμπάκια μπροστά και από κάτω! Πήρα ηδη μια βελουτε για κουνια και λεω να παρω άλλη μια. Και δυο φλις για κουνια και αγκαλιά

Δες από αλλού. Mothecare marks and Spencer, έχουν πολύ καλή ποιότητα. Δοκιμασμένα...α σου πω ότι ο φάκελος δεν είναι για αυτό; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...